Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά που είδε ο nzeppos τα είδα και εγώ στο demo του PES οπότε μάλλον είμαστε παραπάνω αυτοί που παίζουμε άλλο παιχνίδι. Το PES βελτιώθηκε φέτος (λιγότερο arcade) αλλά το FIFA είναι αρκετά πιο μπροστά σε οργάνωση, ρυθμό, ρεαλισμό και στιβαρότητα. Νιώθεις ότι παίζεις μπάλα ότι είσαι στο παιχνίδι. Και επίσης όποιος έχει παίξει το online του FIFA δεν επιστρέφει πίσω.....

Εννοείτε ότι το παραπάνω βίντεο είναι στο νηπιακό επίπεδο και όχι στο ανώτερο.

 

Κανεις λαθος ειναι σε Legendary,Slow.Το γραφει ο ιδιος στο OS οποτε καταλαβαινεις οτι προκειται για νηπιακη ΑΙ.Επισης καμια στιβαροτητα δεν βλεπω διοτι οι παικτες στο fifa ειναι ο ορισμος του floating και icing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

θελω να ρωτησω κατι και αν θες μου απαντας

υπηρχε καποια χρονια που να σου αρεσε το fifa και οχι το pro? και αν ναι ποια; ποιο παιχνιδι εχεις παιξει πιο πολυ απο τα δυο γενικα;

 

Επαιζα μονο Fifa απο το 09 ως το Fifa 11 και μονο PES απο το ξεκινημα του εως και το 2008.

Θεωρω καλυτερα Fifa το 10 και φυσικα το World Cup.

Καλυτερο PES το 6 και το 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είδα εγώ στο βιντεάκι δε μου φάνηκε για legendary μετά απο τους τόσους αγώνες που έχω παίξει και το παρατήρησα σε μερικές κινήσεις των παιχτών της cpu όταν είχαν τη μπάλα και σε μερικές πάσες. Τώρα αν το λέει οτι ήταν legendary ας το λέει το θέμα είναι τι βλέπεις η τι μπορείς να δείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιζα μονο Fifa απο το 09 ως το Fifa 11 και μονο PES απο το ξεκινημα του εως και το 2008.

Θεωρω καλυτερα Fifa το 10 και φυσικα το World Cup.

Καλυτερο PES το 6 και το 13.

 

ενταξει, εισαι απο τους αντικειμενικους. θα το δοκιμασω και εγω σε λιγο και θα σας πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα sliders του παιχνιδιου εχασα 2 φορες στο world class! :eek: Με Borussia Dortmund εγω κοντρα στην Αρσεναλ.

..δεν επαιζα κανονικα ομως γιατι δεν ειχα περασει ολα τα κουμπια με τα οποια παιζω...παντως ακομα ειμαι professional παιχτης!!!! B)

 

 

 

Ιakovos V εχεις κοιταξει τις θερμοκρασιες της cpu μεσα απο το BIOS?

 

Που μπορει να επιρεασει αυτο και πως το βλεπω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον αλλο παιχνιδι παιζεις απο αυτο που παιζει εδω και 3 μερες ολος ο κοσμος και το αποθεωνει.Πιθανως πατας αλλα αντι αλλων κουμπια, για τις κεφαλιες δεν το συζητω ειμαι σιγουρος οτι δεν γνωριζεις ποιο κουμπι πρεπει να πατησεις!Ολα τα υπολοιπα αρνητικα μονο σε εσενα εχουν συμβει γιατι εχω το παιχνιδι απο το περασμενο Σαββατο και εκτος και αν μου εδωσαν καποια ειδικη σουπερ ντουπερ εκδοση δεν συμβαινει τιποτα απο οσα αναφερεις.Εχω παιξει 50 αγωνες και δεν εχει γινει κανενα λαθος απο τους τερματοφυλακες σε σημειο που αρχιζει να με εκνευριζει, η φυσικη της μπαλας ειναι κορυφαια και στα σουτ και στις κοντρες, οι παικτες ανοιγονται και στα ακρα και στον αξονα και παντου χωρις καν να δωσω εντολη με το RS και η αμυνα ειναι ολα τα λεφτα τοσο των συμπαικτων οσο και του υπολογιστη.Ηδη απο τακλιν του υπολογιστη εχω κερδισει ενα σωρο φαουλ λιγο εξω απο την περιοχη και μερικα πεναλτυ.

 

Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω κανένα να το αποθεώνει, αλλά μπορεί να είναι μικρή η παρέα μου :P

 

Υπ' όψιν ότι αναφερόμουν σε αγώνες BAL, οι οποιοι φαντάζομαι πως θα είναι διαφορετικοί από τους "κανονικούς" εναντίον της ΑΙ (όπως γίνεται και στο Fifa άλλωστε). Τώρα το αν τα αρνητικά συμβαίνουν μόνο σε μένα, δεν μπορώ να το ξέρω. Απλώς παρέθεσα τα όσα στραβά είδα σε 4-5 αγώνες στην -υποτίθεται- τελική έκδοση του παιχνιδιού σε PC. Θεωρώ πως μετά από 25+ χρόνια ενασχόλησης με ποδοσφαιράκια, έχω την ικανότητα να διακρίνω πότε κάτι είναι πρόβλημα του παιχνιδιού και πότε δικό μου (πόσο μάλλον να βρω το κουμπί της κεφαλιάς...)

 

Για την μπάλα και τη φυσική της έχω να πω ότι υπάρχουν ορισμένες φορές που κινείται με περίεργο τρόπο. Άλλες φορές φαίνεται να παίρνει ύψος χωρίς λόγο ή άλλες να γλιστράει στο χορτάρι λες και είναι πάγος. Σε γενικές γραμμές πάντως δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με αυτό το κομμάτι, άλλωστε ούτε και στο Fifa είναι τέλεια η φυσική. Αν είχα λίγο περισσότερο χρόνο ευχαρίστως θα ανέβαζα μερικά video από αγώνες BAL. Επειδή όμως εμπιστεύομαι την κρίση σου θα ξεκινήσω ένα Master League σήμερα, που λογικά εκεί θα είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

Που μπορει να επιρεασει αυτο και πως το βλεπω ???

 

Κατέβασε κανα προγραμματάκι σαν το Everest (πλέον Aida64) και καθώς παίζεις το παιχνίδι κάνε ένα minimize στα Windows για να δεις τις θερμοκρασίες. Αν έχεις υψηλά νούμερα (πχ. 65+ στη CPU και 95+ στη GPU) ίσως να ευθύνονται οι θερμοκρασίες για το πρόβλημα της αργής κίνησης.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου φαινεται αρκετα περιεργη η κεφαλια. κανω την σεντρα, ο παικτης μου ειναι στην θεση που θα προσγειωθει η μπαλα αλλα ερχεται ο αντιπαλος αμυντικος αρκετα πιο μπροστα και διωχνει. δεν προλαβαινει η μπαλα να παει στον δικο μου παικτη. αν κανω πιο δυνατη σεντρα θα φυγει μακρυα. ισως ειναι καλυτερα φετος που πρεπει να πατησεις το κουμπι για κεφαλια την εγκαιρη στιγμη, πιο ρεαλιστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μπορει να επιρεασει αυτο και πως το βλεπω ???

 

Μην κατεβασεις τπτ...αν δεν το χεις κανει ηδη φυσικα....

Μπες στο BIOS (οταν ανοιγεις τον υπολογιστη πατα το delete και θα σε βγαλει στο ΒΙΟS) θα δεις κατω κατω Pc Health Status, μπες εκει οπου θα τσεκαρεις την θερμοκρασια της cpu....αν ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα πχ 35 C (oπου το pc ειναι σε idle κατασταση) εισαι ΟΚ αν δεις μεγαλυτερο νουμερο σημαινει οτι δεν παταει καλα η ψυκτρα και θελει να την βαλεις σωστα or μπορει να εχει προβλημα οποτε πρεπει να την φτιαξεις οr να την αντικατασταστησεις (πχ το ανεμιστηρακι μπορει να τα χει φτυσει).....αν οντως εχεις προβλημα με τις θερμοκρασιες οταν ανοιγεις πχ το φιφα τοτε η θερμοκρασια παει στα υψη και γι αυτο δεν μπορεις να παιξεις-σερνεται η cpu!

το ειχα παθει και γω! :wacko:

 

εμενα μου φαινεται αρκετα περιεργη η κεφαλια. κανω την σεντρα, ο παικτης μου ειναι στην θεση που θα προσγειωθει η μπαλα αλλα ερχεται ο αντιπαλος αμυντικος αρκετα πιο μπροστα και διωχνει. δεν προλαβαινει η μπαλα να παει στον δικο μου παικτη. αν κανω πιο δυνατη σεντρα θα φυγει μακρυα. ισως ειναι καλυτερα φετος που πρεπει να πατησεις το κουμπι για κεφαλια την εγκαιρη στιγμη, πιο ρεαλιστικο

 

Μην κανετε σεντρες! (πλακα κανω) :-D

 

Επαιζα μονο Fifa απο το 09 ως το Fifa 11 και μονο PES απο το ξεκινημα του εως και το 2008.

Θεωρω καλυτερα Fifa το 10 και φυσικα το World Cup.

Καλυτερο PES το 6 και το 13.

 

Να προσθεσω (προσωπικη αποψη) οτι ωραια ηταν (οχι καλυτερα απλα ωραια) το φιφα99 και το Pes09 <-----Βarcelona με Eto Henry messi - ολο εχανα :cry: απο ενα φιλο που παιζαμε 1vs1 τιτλους-εγω επαιζα με man united :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμαμαι πιο pes ηταν αυτο που επαιζα συνεχεια. Νομιζω το 2009 ηταν αλλα μπορει να ηταν και το 2010 δεν θυμαμαι

 

δεν θυμαμαι πιο pes ηταν αυτο που επαιζα συνεχεια. Νομιζω το 2009 ηταν αλλα μπορει να ηταν και το 2010 δεν θυμαμαι. ηταν παντως το καλυτερο pes που ειχε βγει ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα και έπαιξα το ντέμο. Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις μπορώ να πω. Ο ρυθμός σωστός, οι πάσες όπως πρέπει όσον αφορά την ταχύτητα κτλ.

Πείραξα λίγο και τα σλίντερς για το πάσινγκ έρρορ και το έφερα στα μέτρα μου. Θα το αγοράσω αν το βρω γύρω στα 25 ευρώ, αλλιώς θα τη βγάλω με φίφα 11 μέχρι να πέσει η τιμή του. Τώρα πότε θα πέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είπες Amazon, είδα την πιο πρόσφατη τιμή τους και ευτυχώς έχει πέσει αισθητά. Εκεί που πριν 2-3 βδομάδες το preorder κόστιζε 40-45 ευρώ*, τώρα έχει πέσει κάτω από τα 35 (με τζάμπα μεταφορικά). Ελπίζω αυτή η μείωση να συμπαρασύρει και τα CD keys.

 

* Για τους πελάτες δεν αλλάζει τίποτα βεβαίως, γιατί η πληρωμή δεν γίνεται με το που κάνουμε την προπαραγγελία αλλά όταν ταχυδρομηθεί το παιχνίδι. Και ισχύει η χαμηλότερη δυνατή τιμή από τότε που έγινε το preorder. Το Amazon γενικά έχει εξαιρετική πολιτική πάνω στο θέμα. Πχ. πριν 2-3 χρόνια είχα κάνει preorder στα 30 ευρώ, το ταχυδρόμησαν και ξαφνικά τη μέρα κυκλοφορίας το παιχνίδι έπεσε κάτω απ' τα 25, επειδή κάποιο σούπερ μάρκετ στην Αγγλία έκανε τρελή προσφορά και το Amazon ακολούθησε. Εννοείται πέσανε μπινελίκια, τους έστειλα email για να παραπονεθώ κλπ και μέσα σε λίγες ώρες απάντησαν ότι θα μου επιστρέψουν τη διαφορά. Όπερ και εγένετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...