Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε infant εμένα αυτό μου το έκανε όταν έβαλα τους expander και ψιλο τρελάθηκε το ντεμο. Μου ανακατεύτηκαν τα κουμπιά οι ομάδες ήταν οι περισυνές τα στατσιστικά λάθος. Δοκίμασε να τους βγάλεις αν έχεις βάλει και δές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για όσους δεν το πρόσεξαν, βγήκε ήδη patch για το... demo (ναι, το είδαμε κι αυτό!)

 

UPDATE: PC Demo has been patched for crashing issue occurring in Corners and Free Kicks for users using custom key configurations.

 

http://forum.ea.com/uk/posts/list/1919446.page

 

Ελπίζω μόνο και το τελικό παιχνίδι να υποστηριχθεί με τον ίδιο ζήλο. Γιατί στο Fifa12 είχαμε τραγελαφικές καταστάσεις, με το retail παιχνίδι (βλ. εγκατάσταση από δισκάκι) να μην μπορεί να γίνει update και να χρειάζεται να το ξανακατεβάσουμε ολόκληρο από Origin, με πασιφανή bug να διορθώνονται μετά από μήνες ή καθόλου κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα και το demo του PES13, για το οποίο είχα ακούσει τόσο καλά λόγια και έχω να πω τα εξής. Έχει βελτίωση σε σχέση με τα παλιά αλλά το Fifa για μένα είναι πολύ καλύτερο. Απλά για μένα είναι, παρά τα προβλήματά του, πολύ πιο ρεαλιστικό και για αυτό το προτιμώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχοντας παιξει αρκετα ματς εναντιον της ΑΙ , συνεχιζουν να εμφανιζονται τα εκνευριστικα φαινομενα των προηγουμενων φιφα.

-κεφαλια ουτε με αιτηση δεν παιρνεις....δεν πα να εισαι σε καλυτερο σημειο...αν πρεπει να την παρει η ΑΙ θα την παρει εστω και αν ειναι 2 μετρα πισω απο σενα μερικα μιλισεκοντ πριν

-ΠΑΝΤΑ σε φτανουν στο σπριντ....αν εχεις ξεκινησει 5 μετρα πιο μπροστα και εχεις πιο γρηγορο παικτη δεν εχει σημασια.Θα σε φτασει και μαλιστα θα περασει μπροστα σου και θα σου κλεψει την μπαλα.

-Λαθος πασες....μαλλον ονειρευεστε αν νομιζετε οτι υπαρχει τετοιο πραγμα

-Η προσωπικη μου θεωρια συνομωσιας ,λεει οτι το παιχνιδι "διαβαζει" ποτε παταμε το κουμπι για σουτ και ακριβως εκεινη την στιγμη,ειτε θα πεταχτει μπροστα ειτε θα κανει τακλιν.Δεν γινεται αλλιως να υπαρχει τετοια απιθανη συμπτωση στο 99% των σουτ μου.

-Το νεο first touch control 90% των περιπτωσεων γινεται με τετοιο τροπο απο την ΑΙ που ουσιαστικα την βοηθαει στην εξελιξη της φασης και δεν μπορει να θεωρηθει σιγουρα "λαθος" κοντρολ

-Και το πιο εκνευριστικο .. το 80% απο τις κοντρες θα παει παντα, μα παντα στην ΑΙ

 

Παιζοντας λιγο με τα σλαιντερς , ειδα μεγαλη βελτιωση στο παιχνιδι.

με

Sprint 44

Acceleration 44

Pass error 60

Marking 44

μεταμορφωνεται.

Μιλαμε για αλλη τελειως εμπειρια, διατηρωντας βεβαιως καποια απο τα παραπανω κουσουρια που δεν ειναι δυνατον να αλλαξουν με τα σλαιντερς.

Βασικη προυποθεση να παιζετε τουλαχιστον semi γιατι αλλιως μαλλον γινεται πολυ ευκολο

Επεξ/σία από The_Sheep
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο sheep. Προφανώς συμφωνώ και επαυξάνω με όλα τα προβλήματα που ανέφερε, γι' αυτό θα δοκιμάσω αμέσως τα sliders που προτείνει (είναι μόνο για το ΑΙ ή και για τους 2;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα 2-3 αγώνες και η αλήθεια είναι πως μου φάνηκε λίγο εύκολο στο Professional. Στην πράξη δεν κινδύνεψα σε κανένα σημείο του αγώνα. Το καλό όμως ήταν πως αμβλύνθηκαν κάποια από τα εκνευριστικά προβλήματα του παιχνιδιού (όπως το να σε προλαβαίνει πάντα στο sprint ο αντίπαλος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το λες με ειρωνικό τρόπο, έχε υπ' όψιν σου πως υπάρχουν ποδοσφαιράκια που προσφέρουν πολύ περισσότερο γέλιο από το Fifa. Ονόματα μη λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωπω πείραξα τα sliders και έβαλα κάτι τρελους αριθμούς 75 80 15 κτλ και έγινε της τρελής...παίχτες τρεχανανε απο δω απο κει πεφτανε ο ένας πάνω στον άλλον...της τρελής ,ένα μπερδεγούει πράμα σας λέω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...