Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ολα κομπλε με drivers , ισα ισα δοκιμασα και εκανα rollback στους προηγουμενους,τιποτα. Απεγκατασταση εντελως της καρτας απο την αρχη,τιποτα. Προφιλ στο catalyst control center με συγκεκριμενα settings τιποτα.D3DO overrider,τιποτα.

 

 

EDIT: Οτι ναναι! Λυθηκε το προβλημα.Τι εφταιγε? Εχω ενα προγραμματακι για να ειναι συμβατο το ακυρο gamepad μου με το παιχνιδι στο οποιο εχω configurations για 2 gamepads. Ε, οταν εμπαινα στο παιχνιδι, το ενα απο αυτα ειχε αποσυνδεθει απο την usb θυρα και για καποιο λογο ετρωγε σκαλωμα το παιχνιδι :P

 

 

Στα του παιχνιδιου τωρα: Αρνητικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης. Δεν ξερω τι με χαλαει ακριβως, αλλα το παιχνιδι εχει χασει σε ρεαλισμο. Ισως να ειναι η ταχυτητα(την εβαλα στο slow αλλα παλι σαν τρελοι ετρεχαν). Αν αυτο με την ταχυτητα δεν αλλαξει, καλα κρασια ΕΑ...

Κατέβασε λίγο το accelaration και το sprint από τους sliders. Βελτιώνει κάπως την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

νίκησα 2 φορές στο World Class επίπεδο με τα γνωστά sliders .την 1 φορά νίκησα με 1-0 την μιλαν και είχα την Manchester city και την 2η φορά πάλι με τις ίδιες ομάδες ,νικησα 3-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να ειμαι και δικαιος , να και το αντιπαλος δεος σε παρομοιες καταστασεις

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cr6BxSopavU&feature=youtu.be

 

 

δεν ηθελα να γινω κακος αλλα ειναι πολλα τα πραγματα να θαυμασει κανεις στην φαση

1)η φοβερη αποκρουση του τερματζη και η πτωση του ...που αψηφα την φυσικη

2) το σταματημα και πισωγυρισμα/περπατημα του καβουρα του δευτερου επιθετικου και

3) το σταματημα του τελευταιου αμυντικου που παει σε..τριτο χρονο πανω σε αυτον που κανει σουτ, και μετα προλαβαινει να κανει και κεφαλια ψαρακι για να...απομακρυνει, αφου ο 2ος επιθετικος επαιζε τα καβουρακια

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://store.origin....ree-games-en_IE

 

(αφού φυσικά κατεβάσεις τον client του Origin και δημιουργήσεις λογαριασμό σε αυτό).

 

 

 

Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις την ανάλυση της οθόνης (από τα settings του Fifa) ή να αναβαθμίσεις τους drivers της κάρτας γραφικών;

Εκανα ενημερωση στην καρτα κατεβασα και το τελευταιο framework αλλα τιποτα !!!

 

Εχω απελπιστει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να ειμαι και δικαιος , να και το αντιπαλος δεος σε παρομοιες καταστασεις

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cr6BxSopavU&feature=youtu.be

 

 

Μα ολα σε σενα τυχαινουν?? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα sliders του παιχνιδιου εχασα 2 φορες στο world class! :eek: Με Borussia Dortmund εγω κοντρα στην Αρσεναλ.

..δεν επαιζα κανονικα ομως γιατι δεν ειχα περασει ολα τα κουμπια με τα οποια παιζω...παντως ακομα ειμαι professional παιχτης!!!! B)

 

Εκανα ενημερωση στην καρτα κατεβασα και το τελευταιο framework αλλα τιποτα !!!

 

Εχω απελπιστει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ιakovos V εχεις κοιταξει τις θερμοκρασιες της cpu μεσα απο το BIOS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικα στο προ ο τερματοφυλακας δεν μπορει να πιασει την μπαλα... 100 χρονια εχω να παιξω προ 100 χρονια δεν εχουν φτιαξει αυτο το "bug"

τα σλιντερς τελικα παιζουν πολυ μεγαλο ρολο. στο 50 ολα, στο semi-pro δεν μπορουσα να κερδισω. δεν ξερω τι γινοταν. κατι με τον δια. τα χαμηλωσα κατα 2 μοναδες αυτα που εχουμε πει και ειναι αρκετα πιο ευκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα το Pro χθες από τον μπάρμπα και έπαιξα μερικά παιχνίδια αλλά δεν έβγαλα ασφαλή συμπεράσματα, καθώς δεν μπορούσα καλά-καλά να συνηθίσω τα controls. Έβαλα όμως ένα Become a Legend και πραγματικά έφριξα. Σαν παρουσίαση είναι πολύ καλύτερο από το αντίστοιχο mode του Fifa (άλλωστε έχει και μεγαλύτερη ιστορία) αλλά εκεί που νόμιζα ότι το Be A Pro gameplay ήταν μέτριο, το BAL ήταν απλώς θλιβερό. Από πού να αρχίσω...

  • Από το ότι οι επιθετικοί κυριολεκτικά έπεφταν πάνω στους -σχεδόν ακίνητους- αμυντικούς επί 90', χωρίς προσπάθεια να τριπλάρουν ή έστω να προστατέψουν την μπάλα.
  • Από τους αμυντικούς που έπαιζαν όλοι... Tactical Defending και συνήθως οπισθοχωρούσαν μαρκάροντας με τα μάτια (μέχρι να πέσει ο επιθετικός πάνω τους). Από δε sliding tackles πραγματικά δεν πρέπει να είδα ούτε ένα στον αγώνα.
  • Από τους τραγικούς GK, που φάγαμε γκολ όταν κόντραρε κάπου η μπάλα και άρχισε να πηγαίνει σε αργή ταχύτητα προς το τέρμα. Ο GK έπεσε και η μπάλα πέρασε από κάτω του. Πραγματικά 50χρονο τερματοφύλακα να είχαμε βάλει, πιο γρήγορα θα αντιδρούσε.
  • Από τη φυσική της μπάλας που ώρες-ώρες τη νιώθεις σαν βαρίδι και ξαφνικά αλλάζει συμπεριφορά και γίνεται μπαλόνι. Πχ. έπιασα ένα δυνατό χαμηλό σουτ, η μπάλα βρήκε σε ένα πόδι και υψώθηκε λίγο αλλά αντί να πάρει φάλτσα και να επιταχύνει, νόμιζα ότι είχε ήλιο μέσα γιατί απλώς αιωρούταν σε ύψος 2-3 μέτρων μέχρι να την πιάσει ο GK.
  • Από τις τραγικές κεφαλιές, που όποτε και να πατούσα το κουμπί (ακόμα και 1" πριν) ο παίκτης καθόταν ακίνητος και έκανε αυτόματα την κεφαλιά (σημ. έχω βάλει όλα τα controls στο manual). Καμία σχέση με τις κεφαλιές του Fifa που υπάρχει μεγάλο σπρωξίδι λόγω της Impact Engine και πλέον πρέπει να πατήσεις το κουμπί την κατάλληλη στιγμή, αλλιώς δεν παίρνεις με τίποτα κεφαλιά. Στο δε Fifa αν οι αντίπαλοι πατήσουν πολύ νωρίς ή πολύ αργά, το πιθανότερο είναι να μην πάρει κανένας την κεφαλιά και η μπάλα να περάσει από πάνω τους (πολύ ρεαλιστικό στοιχείο), ενώ στο Pro δεν μου φάνηκε ότι μπορεί να γίνει τέτοιο πράγμα.
  • Από τους επιθετικούς που αρνούνταν πεισματικά να κόψουν μέσα. 90' έπαιζα σαν AMC πίσω από 2-3 προωθημένους και όποτε ήθελα να κάνω κάθετη through μπαλιά, αυτοί καθόντουσαν και με κοιτούσαν αντί να κόψουν μέσα με τη μία.
  • Για τα ρομποτικά animations δεν το συζητάω καθόλου.
  • Ακόμα και ο ήχος του δοκαριού είναι απαράδεκτος, αντί να έχουμε το κλασικό "ντονγκ" όταν βρίσκει η μπάλα σε κούφιο μέταλλο, ακούγεται ένας ήχος σαν καψούλι...

Έχω όμως μια βδομάδα ακόμα να παίξω, πριν βγει το Fifa. Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα το Pro χθες από τον μπάρμπα και έπαιξα μερικά παιχνίδια αλλά δεν έβγαλα ασφαλή συμπεράσματα, καθώς δεν μπορούσα καλά-καλά να συνηθίσω τα controls. Έβαλα όμως ένα Become a Legend και πραγματικά έφριξα. Σαν παρουσίαση είναι πολύ καλύτερο από το αντίστοιχο mode του Fifa (άλλωστε έχει και μεγαλύτερη ιστορία) αλλά εκεί που νόμιζα ότι το Be A Pro gameplay ήταν μέτριο, το BAL ήταν απλώς θλιβερό. Από πού να αρχίσω...

  • Από το ότι οι επιθετικοί κυριολεκτικά έπεφταν πάνω στους -σχεδόν ακίνητους- αμυντικούς επί 90', χωρίς προσπάθεια να τριπλάρουν ή έστω να προστατέψουν την μπάλα.
  • Από τους αμυντικούς που έπαιζαν όλοι... Tactical Defending και συνήθως οπισθοχωρούσαν μαρκάροντας με τα μάτια (μέχρι να πέσει ο επιθετικός πάνω τους). Από δε sliding tackles πραγματικά δεν πρέπει να είδα ούτε ένα στον αγώνα.
  • Από τους τραγικούς GK, που φάγαμε γκολ όταν κόντραρε κάπου η μπάλα και άρχισε να πηγαίνει σε αργή ταχύτητα προς το τέρμα. Ο GK έπεσε και η μπάλα πέρασε από κάτω του. Πραγματικά 50χρονο τερματοφύλακα να είχαμε βάλει, πιο γρήγορα θα αντιδρούσε.
  • Από τη φυσική της μπάλας που ώρες-ώρες τη νιώθεις σαν βαρίδι και ξαφνικά αλλάζει συμπεριφορά και γίνεται μπαλόνι. Πχ. έπιασα ένα δυνατό χαμηλό σουτ, η μπάλα βρήκε σε ένα πόδι και υψώθηκε λίγο αλλά αντί να πάρει φάλτσα και να επιταχύνει, νόμιζα ότι είχε ήλιο μέσα γιατί απλώς αιωρούταν σε ύψος 2-3 μέτρων μέχρι να την πιάσει ο GK.
  • Από τις τραγικές κεφαλιές, που όποτε και να πατούσα το κουμπί (ακόμα και 1" πριν) ο παίκτης καθόταν ακίνητος και έκανε αυτόματα την κεφαλιά (σημ. έχω βάλει όλα τα controls στο manual). Καμία σχέση με τις κεφαλιές του Fifa που υπάρχει μεγάλο σπρωξίδι λόγω της Impact Engine και πλέον πρέπει να πατήσεις το κουμπί την κατάλληλη στιγμή, αλλιώς δεν παίρνεις με τίποτα κεφαλιά. Στο δε Fifa αν οι αντίπαλοι πατήσουν πολύ νωρίς ή πολύ αργά, το πιθανότερο είναι να μην πάρει κανένας την κεφαλιά και η μπάλα να περάσει από πάνω τους (πολύ ρεαλιστικό στοιχείο), ενώ στο Pro δεν μου φάνηκε ότι μπορεί να γίνει τέτοιο πράγμα.
  • Από τους επιθετικούς που αρνούνταν πεισματικά να κόψουν μέσα. 90' έπαιζα σαν AMC πίσω από 2-3 προωθημένους και όποτε ήθελα να κάνω κάθετη through μπαλιά, αυτοί καθόντουσαν και με κοιτούσαν αντί να κόψουν μέσα με τη μία.
  • Για τα ρομποτικά animations δεν το συζητάω καθόλου.
  • Ακόμα και ο ήχος του δοκαριού είναι απαράδεκτος, αντί να έχουμε το κλασικό "ντονγκ" όταν βρίσκει η μπάλα σε κούφιο μέταλλο, ακούγεται ένας ήχος σαν καψούλι...

Έχω όμως μια βδομάδα ακόμα να παίξω, πριν βγει το Fifa. Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση.

 

Μαλλον αλλο παιχνιδι παιζεις απο αυτο που παιζει εδω και 3 μερες ολος ο κοσμος και το αποθεωνει.Πιθανως πατας αλλα αντι αλλων κουμπια, για τις κεφαλιες δεν το συζητω ειμαι σιγουρος οτι δεν γνωριζεις ποιο κουμπι πρεπει να πατησεις!Ολα τα υπολοιπα αρνητικα μονο σε εσενα εχουν συμβει γιατι εχω το παιχνιδι απο το περασμενο Σαββατο και εκτος και αν μου εδωσαν καποια ειδικη σουπερ ντουπερ εκδοση δεν συμβαινει τιποτα απο οσα αναφερεις.Εχω παιξει 50 αγωνες και δεν εχει γινει κανενα λαθος απο τους τερματοφυλακες σε σημειο που αρχιζει να με εκνευριζει, η φυσικη της μπαλας ειναι κορυφαια και στα σουτ και στις κοντρες, οι παικτες ανοιγονται και στα ακρα και στον αξονα και παντου χωρις καν να δωσω εντολη με το RS και η αμυνα ειναι ολα τα λεφτα τοσο των συμπαικτων οσο και του υπολογιστη.Ηδη απο τακλιν του υπολογιστη εχω κερδισει ενα σωρο φαουλ λιγο εξω απο την περιοχη και μερικα πεναλτυ.

Μου φαινεται μερικοι ειστε πολυ προκατειλλημενοι με το PES.Δεν ειδα καμια αναφορα για αυτην την ξεφτιλα της ΕΑ που ενας φιλος απο OS ξεμπροστιαζει με βιντεο το Fifa 13 και την ανυπαρξια defense coding και cpu AI coding.Οριστε το βιντεο και μαλιστα στο full game παραμενει το ιδιο προβλημα (Δυσκολια Legendary, Ταχυτητα Slow, βιντεο 1ο με 0 marking,βιντεο 2ο απο 3:41 με 100 marking.Απολαυστε διαλυμενη ΑΙ που απλα κοιταει τους επιθετικους οι οποιοι μπαινουν ανενοχλητοι με την μπαλα στα διχτυα.Μαλιστα με marking στο 100 οι αμυντικοι καθονται 2 μετρα πισω!!) :

http://www.youtube.com/watch?v=Z5SUZBi8GHw&feature=player_embedded

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που είδε ο nzeppos τα είδα και εγώ στο demo του PES οπότε μάλλον είμαστε παραπάνω αυτοί που παίζουμε άλλο παιχνίδι. Το PES βελτιώθηκε φέτος (λιγότερο arcade) αλλά το FIFA είναι αρκετά πιο μπροστά σε οργάνωση, ρυθμό, ρεαλισμό και στιβαρότητα. Νιώθεις ότι παίζεις μπάλα ότι είσαι στο παιχνίδι. Και επίσης όποιος έχει παίξει το online του FIFA δεν επιστρέφει πίσω.....

Εννοείτε ότι το παραπάνω βίντεο είναι στο νηπιακό επίπεδο και όχι στο ανώτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αλλο παιχνιδι παιζεις απο αυτο που παιζει εδω και 3 μερες ολος ο κοσμος και το αποθεωνει.Πιθανως πατας αλλα αντι αλλων κουμπια, για τις κεφαλιες δεν το συζητω ειμαι σιγουρος οτι δεν γνωριζεις ποιο κουμπι πρεπει να πατησεις!Ολα τα υπολοιπα αρνητικα μονο σε εσενα εχουν συμβει γιατι εχω το παιχνιδι απο το περασμενο Σαββατο και εκτος και αν μου εδωσαν καποια ειδικη σουπερ ντουπερ εκδοση δεν συμβαινει τιποτα απο οσα αναφερεις.Εχω παιξει 50 αγωνες και δεν εχει γινει κανενα λαθος απο τους τερματοφυλακες σε σημειο που αρχιζει να με εκνευριζει, η φυσικη της μπαλας ειναι κορυφαια και στα σουτ και στις κοντρες, οι παικτες ανοιγονται και στα ακρα και στον αξονα και παντου χωρις καν να δωσω εντολη με το RS και η αμυνα ειναι ολα τα λεφτα τοσο των συμπαικτων οσο και του υπολογιστη.Ηδη απο τακλιν του υπολογιστη εχω κερδισει ενα σωρο φαουλ λιγο εξω απο την περιοχη και μερικα πεναλτυ.

Μου φαινεται μερικοι ειστε πολυ προκατειλλημενοι με το PES.Δεν ειδα καμια αναφορα για αυτην την ξεφτιλα της ΕΑ που ενας φιλος απο OS ξεμπροστιαζει με βιντεο το Fifa 13 και την ανυπαρξια defense coding και cpu AI coding.Οριστε το βιντεο και μαλιστα στο full game παραμενει το ιδιο προβλημα (Δυσκολια Legendary, Ταχυτητα Slow, βιντεο 1ο με 0 marking,βιντεο 2ο απο 3:41 με 100 marking.Απολαυστε διαλυμενη ΑΙ που απλα κοιταει τους επιθετικους οι οποιοι μπαινουν ανενοχλητοι με την μπαλα στα διχτυα.Μαλιστα με marking στο 100 οι αμυντικοι καθονται 2 μετρα πισω!!) :

http://www.youtube.com/watch?v=Z5SUZBi8GHw&feature=player_embedded

 

θελω να ρωτησω κατι και αν θες μου απαντας

υπηρχε καποια χρονια που να σου αρεσε το fifa και οχι το pro? και αν ναι ποια; ποιο παιχνιδι εχεις παιξει πιο πολυ απο τα δυο γενικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...