Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα παντα χρειαζονται παιδια αλλιως θα παιζαμε μονο indies και στην χαση και στην φεξη καθε 5ετια καμια παιχνιδαρα.. 

ΕΑ,Ubi ειναι μια χαρα ΑΑΑ "fillers" τουλαχιστον για αγορα καποια στιγμη discounted.. Κοιταω περα απο τις γνωστες τακτικες με τα microtransactions και λοιπες αηδιες αλλα you get the point..

Δεν μπορουμε μια ζωη να περιμενουμε για να παιξουμε Witcher , GTA , CP2077 και αιωνια projects υπο αναπτυξη οπως Star Citizen αν δεν ειμαστε ειδικα και τυποι MMO και full multiplayer..

 

edit : Αυτο που χωριζομαστε σε στρατοπεδα για τις εταιρειες απλα με προσπερναει απο πανω παντως.. λολ

Σε αλλα νεα η μετοχη της CDPR επεσε τo τελευταιο διμηνο  25% .. 

https://www.pcgamer.com/cd-projekt-reds-share-price-fell-25-in-the-last-two-months/

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Δεν μπορουμε μια ζωη να περιμενουμε για να παιξουμε Witcher , GTA , CP2077 και αιωνια projects υπο αναπτυξη οπως Star Citizen αν δεν ειμαστε ειδικα και τυποι MMO

Συγνώμη αλλά ειδικά για το Star Citizen πρέπει να προσέχουμε τί λέμε, διότι αποτελεί το απόλυτο benchmark του τί σημαίνει next gen τίτλος που κοιτάει μπροστά.

Σε αντίθεση με άλλους συμφορουμίτες που λατρεύουν να κοροϊδεύουν το development του, εγώ έχω μάθει να κάνω υπομονή. Μετράω αντίστροφα τις μέρες μέχρι να βγώ στη σύνταξη σε 24 χρόνια να παίξω την τότε beta του, που θα είναι απείρως καλύτερη από το τί βλέπουμε σήμερα.

Τώρα με το Cyberpunk, σίγουρα απογοητεύεται ο κόσμος, αλλά θα το ξαναπώ ότι όποιος παίζει τέτοια games στους πρώτους μήνες της κυκλοφορίας τους, αδικεί τον εαυτό του. Παίζει την χειρότερη δυνατή έκδοση του παιχνιδιού. Τουλάχιστον με αυτές τις καθυστερήσεις διορθώνονται bugs ή optimization issues που θα έβρισκε ο gamer μπροστά του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Εδώ παιζω το Baldur's Gate με πατσ στο πατσ του πατσ  :P σιγα μη με χαλαγε early release 

Νομίζω είσαι ο μόνος που αναφέρεται σε ea ..ούτε καν έπαιζε τέτοιο σενάριο ποτέ 😵για το παιχνίδι αυτό.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν μπορεί να συγκρίνουμε μια εταιρία που έχει βγάλει εξαιρετικά RPG και επικά DLC, δείχνοντας έμπρακτα το σεβασμό της στον πελάτη, σε μια πορεία αποδεδειγμένη, με ένα project που ανακοινώνει οδικό χάρτη για τον... οδικό χάρτη.

Να δεχτώ τον όποιο εκνευρισμό ή ενόχληση για την καθυστέρηση της κυκλοφορίας (φυσικά όχι ψυχασθενικές συμπεριφορές, όπως death threats, αυτά χρήζουν ιατρικής βοήθειας) αλλά προσωπικά δεν βλέπω καμία σχέση μεταξύ των δύο περιπτώσεων.

 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Snoob είπε

Δεν μπορεί να συγκρίνουμε μια εταιρία που έχει βγάλει εξαιρετικά RPG και επικά DLC, δείχνοντας έμπρακτα το σεβασμό της στον πελάτη, σε μια πορεία αποδεδειγμένη, με ένα project που ανακοινώνει οδικό χάρτη για τον... οδικό χάρτη.

Να δεχτώ τον όποιο εκνευρισμό ή ενόχληση για την καθυστέρηση της κυκλοφορίας (φυσικά όχι ψυχασθενικές συμπεριφορές, όπως death threats, αυτά χρήζουν ιατρικής βοήθειας) αλλά προσωπικά δεν βλέπω καμία σχέση μεταξύ των δύο περιπτώσεων.

Νομίζω τρολαρανε όταν το έγραψαν αυτό για το sc. Εγώ δεν βλέπω κανένα κακό στην καθυστέρηση, τί είχαμε τί χάσαμε. Υπάρχουν και πιο σοβαρά ζητήματα στις ζωές μας πιστεύω από το να παίξουμε ένα παιχνίδι πιο μετά.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, firepc είπε

Α ναι, και μην ξεχασετε να βαλετε ολοι 10 μολις ανοιξουν οι βαθμολογιες στο metacritic

Μιλαμε για την καλυτερη εταιρια του κοσμου

Στο metacritic βαθμολογείς το παιχνίδι, όχι την εταιρεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσωπικά δεν αποδίδω καμία σημασία στις βαθμολογίες χρηστών στο metacritic: συχνότατα είναι εντελώς πολωμένες, συν του ότι δεν έχεις βασικά κριτήρια για να αξιολογήσεις τη βασιμότητά τους.

Το Steam, τουλάχιστον, σου δείχνει στις πόσες ώρες γράφτηκε η κριτική, οπότε, είτε θετική, είτε αρνητική, έχεις μια χρήσιμη αφετηρία για να βγάλεις κάποια συμπεράσματα: γνώμη μου είναι πως, είτε διθυραμβικές, είτε καταβαραθρωτικές, κριτικές των 3-4 ωρών (ενίοτε και κάτω από το -φαιδρά μικρό- όριο για το refund) δεν έχουν απολύτως καμία αξία.

Λ.χ., στο παιχνίδι που ασχολούμαι τώρα έχω κάπου 20 ώρες πραγματικής ενασχόλησης (περισσότερες έχει γράψει το ρολόι, αλλά είναι tbs οπότε κάποιες φορές το αφήνω να τρέχει ενώ ασχολούμαι με κάτι άλλο) και, ειλικρινά, πλήρη άποψη για το παιχνίδι δεν έχω διαμορφώσει: ναι, θα το πρότεινα, αλλά θα κρατούσα και μια πισινή, γιατί είμαι στο πρώτο από τα -μέχρι στιγμής- 6 campaigns.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν εκατσα να το διπλοτσεκαρω κιολας αλλα για να το λεει το μημηδιο και να για να ειναι στο ιντερνετ...ε σωστο θα ειναι

123677788_3462956070465152_6070166161278

 

Spoiler

123550004_3718407001525703_7894274792564

 

 

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/11/2020 στις 10:49 ΜΜ, Mhlogiatros είπε

Εδώ παιζω το Baldur's Gate με πατσ στο πατσ του πατσ  :P σιγα μη με χαλαγε early release 

παιξε το αυθεντικο τοτε και οχι τα ενχανστ εντιτιο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο περιμενουμε το game ας απολαυσουμε το Gramatik & Luxas - Cyberpunk 2020 OST τουλαχιστον!! 

Eιναι διαθεσιμο για δωρεαν download σε 320kbps!! Και οποιος θελει 10 ευρω για 24bit FLAC

http://dl.lowtempmusic.com/Gramatik_Luxas-Cyberpunk_2020_OST.zip

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...