Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

image.png.3e2b1b30cadaaa4153ebfd42546a7607.png

Δεν είχα πετύχει ποτέ queue σαν Founder! το βράδυ θα βάλω να κατέβει και στο pc, και θα σας πω τι γίνεται με το pc της υπογραφής για να κλαίμε όλοι μαζί όσοι δεν έχουμε κάρτες (είδαμε και εσάς που έχετε! :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο καποιες ωρες , οσο παιζω το παιχνιδι τοσο καλυτερο γινεται.. Στην αρχη δεν τρελαθηκα αλλα οσο μπαινω στο κλιμα αρχιζω να το λατρευω,,, Εχει φοβερη ατμοσφαιρα και και ο τροπος που ολοι οι διαλογοι ειναι σε τοσο φυσικη κατασταση ειναι σα να μιλας κανονικα με ανθρβπους στον πραγματικο κοσμο σχεδον... Εχει μουσικαρα .. καποια στιγμη απλα εβαλα ραδιο και εκοβα βολτες με το αμαξι ( o βοθροσταθμος με τις deathθιες   τα σπαει )

ΥΓ : Judy ερωτας......χαχα

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, VagVene είπε

Σε τι difficulty setting το τρέχετε? εσεις του hard παλευεται?

γιατι καπου διαβαζα ότι το medium ειναι too easy ενω το hard unπαλευτο

Hard παιζω και ειναι αρκετα δυσκολο. Ισως χρειαστει να ριξω difficulty αργοτερα (αν γινεται, γνωριζει καποιος?)

Επεξ/σία από starmanwarz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Hard παιζω και ειναι αρκετα δυσκολο. Ισως χρειαστει να ριξω difficulty αργοτερα (αν γινεται, γνωριζει καποιος?)

Το hard είναι μια χαρά , εγώ το είχα very hard και με το που ξεκίνησαν τα 1shot το έβαλα hard..
Δεν θέλω να ζήσω τις ίδιες χαζομάρες με το witcher πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To hard ειναι αυτο που πρεπει να παιξει καθε true gamer...Το normal ειναι meh...Σε καποιες φασεις ειναι δυσκολο,σε αλλες με λιγη τακτικη καθαριζεις...το πιο δυσκολο μεχρι στιγμης,ηταν οταν επαιξα ξυλο με τους twins στο hard...μου βγαλαν τη πιστη

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη μου κινησατε την περιεργεια αποφασισα να βαλω frame counter και να δω τελικα πως τα παει το πατατοpc μου.

Παιδια με εξεπληξε πολυ ευχαριστα μπορω να πω! Ναι δεν εχω βγει ακομα στην full πολη αλλα τα frames προς το παρων ειναι συνεχως αρκετα πανω απο 30 σε High-High 1080p οποτε και το θεωρω fully playable και πανεμορφο. Ακομα και στα 30 να πεσει οταν ζορισει πιο κατω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα.

Βαζω και ενα video με μερικες σκορπιες σκηνες απο την αρχη. Εχω τα graphic settings μεσα. 

Αν και τα εχω ξαναγραψει, για γρηγορη προσβαση, τα specs μου ειναι τα ακολουθα:

i5-6400
16Gb DDR4-2133MHz
Gigabyte Nvidia GTX 1060 6gb
512Gb Kingston SSD

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχω βαλει το crowd density στο medium(το ειχα high) και εχουν καλυτερεψει τα fps...παλευα πολλη ωρα με πολλα settings για να κρατησω το RT on μεσα στη πολη...εφθανα και 40 fps με 2080ti...ωσπου βρηκα τη καταλληλη συνταγη...high με ultra μιξη,crowd density medium και rt off μονο στα shadows που δε με πολυνοιαζουν κιολας(το φως και οι αντανακλασεις ειναι η ομορφια)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που ασχολήθηκα σήμερα για μένα το game δε δείχνει τόσο unoptimized. Δηλαδή τα frametimes του είναι σχετικά σταθερά. Απλά γίνεται πολύ βαρύ όσο ανεβάζεις settings και κυρίως ανάλυση και RT. Για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης στην ίδια area που σε 1080p έχω 70-90 fps με τα περισσότερα settings σε medium, στα 1440p πέφτει φάπα στα 45-60 πάλι με τα ίδια settings. Αν έχεις συνηθίσει με 1440p native, δε μπορείς να παίξεις upscaled 1080p όπως έπαιζα με αυτά τα settings.

upscale.jpg

Το game δείχνει σαν ps4 era game, καμία σχέση όπως πχ είναι με DLSS. Επίσης ακόμα και από τα videos που έχουν βγει υπάρχει μεγάλη διαφορά με full RT και no RT. Υποθέτω αν το δω να τρέχει σε καμιά 3080/3090 από κοντά θα κάνουν ακόμα πιο μπαμ οι διαφορές. Αν πραγματικά σας αρέσει το game κάντε στον εαυτό σας την χάρη και δώστε το χιλιάρικο στον πέτσινο. Είναι άλλο παιχνίδι εντελώς με 3080/3090, δεν έχει επαφή με αυτό που αποτυπώνουν οι άλλες κάρτες και οι κονσόλες.

Τέλος για να ευθυμήσουμε λίγο γιατί ως γνωστό είμαι μεγάλος bigot και h8r από το TLOU2 thread αυτός είναι ο Cyber Tarp char μου.
P.S. Μόνο αν είστε 18+ και έχετε γερό στομάχι.😁

Spoiler


haters.jpg

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα μας πουν αυτοι που ειναι μεσα στην πολη εαν τα κτηρια στα οποια επιτρεπεται να μπεις και να ψαξεις ειναι αρκετα η ειναι μονο εκει για να υπαρχουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Λίγο που ασχολήθηκα σήμερα για μένα το game δε δείχνει τόσο unoptimized. Δηλαδή τα frametimes του είναι σχετικά σταθερά. Απλά γίνεται πολύ βαρύ όσο ανεβάζεις settings και κυρίως ανάλυση και RT. Για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης στην ίδια area που σε 1080p έχω 70-90 fps με τα περισσότερα settings σε medium, στα 1440p πέφτει φάπα στα 45-60 πάλι με τα ίδια settings. Αν έχεις συνηθίσει με 1440p native, δε μπορείς να παίξεις upscaled 1080p όπως έπαιζα με αυτά τα settings.

upscale.jpg

Το game δείχνει σαν ps4 era game, καμία σχέση όπως πχ είναι με DLSS. Επίσης ακόμα και από τα videos που έχουν βγει υπάρχει μεγάλη διαφορά με full RT και no RT. Υποθέτω αν το δω να τρέχει σε καμιά 3080/3090 από κοντά θα κάνουν ακόμα πιο μπαμ οι διαφορές. Αν πραγματικά σας αρέσει το game κάντε στον εαυτό σας την χάρη και δώστε το χιλιάρικο στον πέτσινο. Είναι άλλο παιχνίδι εντελώς με 3080/3090, δεν έχει επαφή με αυτό που αποτυπώνουν οι άλλες κάρτες και οι κονσόλες.

Τέλος για να ευθυμήσουμε λίγο γιατί ως γνωστό είμαι μεγάλος bigot και h8r από το TLOU2 thread αυτός είναι ο Cyber Tarp char μου.
P.S. Μόνο αν είστε 18+ και έχετε γερό στομάχι.😁

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

haters.jpg

 

 

εδω  και με  3080 και  3090  ειδικα στο rtx τα frames πανε στον πατο/.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Παντως στο γειτονικό θέμα για κονσόλες πέφτει πολύ κλαμα και θάψιμο και από ότι είδα οχι άδικα... Μεγάλο fail της πολωνεζας σε αυτά τα platforms που αγγίζει τα όρια της εξαπάτησης!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...