Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Herald είπε

 Στο native στα σκαλιά δεν φαίνεται καθόλου όμως. Σε SS δεν αποτυπώνεται ακριβώς το πρόβλημα, είναι αρκετά χειρότερα in game. 

Λογικό ;). Προφανώς το DLSS έχει ένα θέμα στο re-construction των specular maps από χαμηλή ανάλυση. Υπάρχουν τρόποι αντιμετώπισής του, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι συμβατοί με το DLSS. Εδώ πχ είναι η λύση της Amazon Lumberyard στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, Anastazio είπε

Δυστυχως εξω στη πολη με ολο το χαμο τα πραγματα ειναι δυσκολα +-40 ακομα και στα medium,ουτε freesync ουτε τπτ...

Aπο οτι βλεπω η καρτα θελει DLSS και πολυ δυνατη καρτα για high σε μεγαλες αναλυσεις. Ας το παιξουμε και σε κανα χρονο δεν πειραζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

sfdsfsf.png

Ένα; Ένα! Ότι παρεις καλό είναι 😂

Εγώ πάντως ένα έχω να πω:

But will it run Cyberpunk???

(άλλαξα και το can με will για να μην είναι τελείως αντιγραφή 😂)

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Herald είπε

Mπορεί λόγω contrast, γιατί όπως βλέπω μόνο στις σκοτεινές σκηνές το κάνει. Πάντως quality / balanced / performance μου φαίνονται ίδια. Στο cod υπήρχε εμφανής διαφορά με γυμνό οφθαλμό μεταξύ των 3. Πρός το παρών τα έχω τιγκάρει όλα (εκτός από RT shadows) και παίζω με balanced DLSS, fps κάπου 70+

Έχει διαφορά και εδώ, τα textures θολώνουν κάπως στο DLSS performance. Μέχρι balanced είναι οκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Aπο οτι βλεπω η καρτα θελει DLSS και πολυ δυνατη καρτα για high σε μεγαλες αναλυσεις. Ας το παιξουμε και σε κανα χρονο δεν πειραζει. 

Με 540 ευρω αυτη τη στιγμη που μιλαμε (aka 3060 ti) μπορεις να παιξεις το συγκεκριμενο game σε επιδοσεις περιπου ισες με 2080ti σε 1440p ultra, rtx on στα 75-80 fps και 40-50 fps αντιστοιχα σε 4k.

Δεν εχει υπαρξει ποτε ξανα στα χρονικα καλυτερη προταση απο την nvidia, θα ελεγε κανεις σχεδον κλοπη οταν μιλαμε για τον πετσινο και δε περιμενα πως θα το πω ποτε αυτο για τους πρασινους.

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vins είπε

Αυτά περίπατο πήγαν ε;

16_9_EN_3-_02qt7qdkx3b50kqk.jpg

Σε λιγο θα μας πεις πως εχεις ΚΑΙ SSD 70GB. Μια ερώτηση έχω, που και ποσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αληθεια εσεις με τις rtx gpu και το dlss σε performance-ultra performance εχετε δει καποια οπτικη διαφορα ή θολουρα, bug κτλπ συγκριτικα? Ειναι τοσο smooth οσο λανσαρετε και σε αυτο το game? Θα με ενδιεφερε να μαθω.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Αληθεια εσεις με τις rtx gpu και το dlss σε performance-ultra performance εχετε δει καποια οπτικη διαφορα ή θολουρα, bug κτλπ συγκριτικα? Ειναι τοσο smooth οσο λανσαρετε και σε αυτο το game? Θα με ενδιεφερε να μαθω.

To performance είναι okay, αλλά καλύτερα balanced ή quality

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Αυτά είναι για γέλια ακόμα και αν μιλάμε για 30 fps.

Πάντως σε 4k με DLSS quality RT OFF βγάζω χαλαρά 100αρια +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω τι μαλακια τους βαρεσε εκει στην Πολωνια και δεν εχουν βαλει RTX αντανακλασεις στον/στην V.

Παιχνιδι τετοιου βεληνεκους,με customization στην εμφανιση και να μην μπορεις να δεις τον εαυτο σου στην τζαμαρια ενος κτηριου η στο τζαμι ενος αυτοκινητου.

Μεγαλη πατατα κανανε..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...