Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Εγω σε καποιες μαχες ξαφνικα πιανω φωτια η μου γεμιζει μια μπαρα που μου λεει overheating,μου κανουν καποιο ειδος hack?

Μαλλον στην πέφτουν netrunners... πρεπει να παρεις κάποιο perk για να βλεπεις τις θέσεις τους, και να τους εξουδετερώνεις γρήγορα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

max settings απο uh,dlss quality
Αρα δεν φταει το game εμεις δεν εχουμε pc των 6k ευρω 😛 😛

  • GPU: Asus GeForce RTX 3090 24GB ROG Strix OC
  • CPU: AMD Ryzen Threadripper 2990WX 32-Core Processor (OC @ 4.2Ghz w/ custom water cooling)
  • RAM: Corsair Vengeance 64GB DDR4-3600MHz (OC)
  • PSU: CoolerMaster Master Watt 1200 MIJ (1200W)
  • SSD: Corsair MP 500 M.2 SSD
  • Motherboard: ASUS ROG Zenith Extreme
Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Μεσα στη πολη με ολα στα low εκτος textures και πεφτει απ τα 70 στα 40, το πιο αθλιο optimization ever, αποτυχια μεγαλη, απατο θα παει... στον ιδιο βωμο με τη bugsoft.

 

ffefege.png

Άπατο θα πάει όπως κι αυτό.

spacer.png

αλλα κι αυτό.

spacer.png

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, Sprou είπε

 

Ναι,με καποιο skill ή cyberware θα το αποφεύγεις αλλα ακομα για μενα ειναι.νωρις..επισης ενα tip:

  Απόκρυψη περιεχομένων

με breach protocol γινονται ολα πιο ευκολα..

 

Δεν χρειάζεται να βάζεις gameplay πράγματα σε spoiler. :P

By the way, πήγα τώρα σε netrunner μαγαζί και τώρα πρόσεξα ότι τα quickhacks πάνε covert, combat, control (δεν κοίταξα αν έχει άλλη κατηγορία).

Covert είναι τα stealth που μάλλον σίγουρα δεν τα κάνουν detect. Combat / control δεν είμαι σίγουρος πόσο detectable είναι. Το short-circuit (combat) το έχω κάνει σε drones και την πρώτη φαίνεται να μην το κάνουν detect, αλλά την 2η το πιάνουν. Και πάλι όμως, δεν έχω την μεγαλύτερη εμπειρία με αυτά, οπότε αν κάποιος ξέρει καλύτερα, μπορεί να δώσει την γνώμη του. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αγορασα σημερα ,rx 580 16 gb ddr4 - r5 2600 ..Εχω δει κατι settings απο ενα παιδι εδω με ιδια καρτα και θα τα αντιγραψω..θα παιχτει αυριο

  Το παιχνιδι ειναι καλο?Θελετε δηλαδη να πατε σπιτι να παιξετε η το βγαζετε με το ζορι..Δεν ειμαι ανρθωςπος που θα πεσουν σε ενα σημειο τα frames και θα αρχισω να κλαιω η αληθεια ειναι ,ουτε θελω να δω τα γραφικα που θα μου πεσουν τα σαγονια.Να ειναι βεβαια καλα αλλα να φτιαξω υπολογιστη 2500 κ για να πω τι ομορφια ειναι αυτο δεν με ενδαιφερει,τα παιχνιδια τα παιζω για το στορυ και το gameplay εθισμο τους,αν θελω ομορφια βλεπω καμια ταινια επιστημονικης φαντασιας 4 κ να γουσταρω..Οσο καλα και να ειναι τα γραφικα αν το μεσα ειναι μαπα θα παιχτει 3 ωρες και θα παρει πουλο..

  Για αυτο ρωταω,σαν παιχνιδι αξιζει?Στορυ-εθισμο-gameplay?

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

max settings απο uh,dlss quality
Αρα δεν φταει το game εμεις δεν εχουμε pc των 6k ευρω 😛 😛

Σαφως αφου η πλειοψηφια εχει pc των 6k και 12k 😂

Aμα ειναι απο εδω και περα ''καποιες'' εταιρειες να βγαζουν παιχνιδια που στοχευουν μονο σε gamers με 6k+ pc και οχι στο πιο ευρυ κοινο τοτε καληνυχτα! Η ιδια θα κανει κακο στην εικονα της, και οσο για τη κοινοτητα και τα reviews της ιδίας αυτα ειναι που οπως την ανεβασαν ετσι και θα τη κατεβασουν και οχι τα πληρωμενα reviews, γιατι ως γνωστον τη τελευταια λεξη την εχει ο καταναλωτης και ειτε αρεσει σε καποιους ειτε οχι δεν εχει τη δυνατοτητα η πλειοψηφια να ακουμπησει 2k και 3k στον πετσινο και ουτε σημαινει επειδη ενα παιχνιδι τρεχει καλα μονο εκει οτι εχει καλο optimization. Αυτα!

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giorgosmcmc είπε

Σαφως αφου η πλειοψηφια εχει pc των 6k και 12k 😂

Aμα ειναι απο εδω και περα ''καποιες'' εταιρειες να βγαζουν παιχνιδια που στοχευουν μονο σε gamers με 6k+ pc και οχι στο πιο ευρυ κοινο τοτε καληνυχτα! Η ιδια θα κανει κακο στην εικονα της, και οσο για τη κοινοτητα και τα reviews της ιδίας αυτα ειναι που οπως την ανεβασαν ετσι και θα τη κατεβασουν και οχι τα πληρωμενα reviews, γιατι ως γνωστον τη τελευταια λεξη την εχει ο καταναλωτης. 

Εγω τα εχω πει αυτα οτι τα playstation τελικα ειναι το αφεντικο στα games..Στα pc παντα δινουν κατι ports της πλακας και βλεπεις συστυματα οπως του play 5 συνολικης αξιας 500 ευρω να τρεχει καλυτερα αποτι σε ενα pc...Αλλα καπως πρεπει να ξεπουλανε και μια καρτα,πως αλλιως θα την βγαλουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Εγω τα εχω πει αυτα οτι τα playstation τελικα ειναι το αφεντικο στα games..Στα pc παντα δινουν κατι ports της πλακας και βλεπεις συστυματα οπως του play 5 συνολικης αξιας 500 ευρω να τρεχει καλυτερα αποτι σε ενα pc...Αλλα καπως πρεπει να ξεπουλανε και μια καρτα,πως αλλιως θα την βγαλουν?

Ε βεβαια, ολα για το $ γινονται, γραμμενους μας εχουν κιολας οι εταιρειες, αυτα να τα ακουν οσοι ''βαπτιζονται΄΄ fan boys και στηνοντε σε ουρες καθε χρονο. Κανανε ολοι preorders πιστευοντας τις ψευτικες ελαχιστες απαιτησεις που ουτε καν οι ιδιοι διευκρινιζαν οτι εχουν target τα 30 fps (ή και πιο κατω) και πιστεψανε ολοι οτι με μια 580 των 200 ευρω θα μπορουν να τρεξουν ΑΝΕΤΑ το game που ειχε 10x χειροτερο launch απ του rdr2 αλλα επιπλεον πιστευουν πως θα διορθωθει αυτο το εκτρωμα που εφτιαξαν με μελλοντικα patch (γελαω).

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

Παιδια αν κάποιος παίζει nomad, πως κανετε κατανομή των attributes? Υπάρχει κανα guide? 

θα ξεκινήσω και γω Nomad αλλά θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που νομίζεις. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Αν δεν είσαι σίγουρος κάνε balanced κατανομή. Μπες στο πνεύμα του παιχνιδιού και μετά τραβάς το δρόμο που θες στα attributes και το playstyle. Από ότι διάβασα στην αρχή τα attributes δεν είναι τόσο σημαντικά και μπορείς να διορθώσεις αργότερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το άνετα πως "μετριέται" ; 
γιατί ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του
"εγώ είχα ultra τα γραφικά στο worms και άρα πρέπει κι εδώ στα ultra να παίζω καλά" κλπ

εγώ π.χ. και με 1050ti άνετα το βλέπω να παίζεται το παιχνίδι
χάνω σε γραφικά ; προφανώς
 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος που έχει δει πόσο ηλίθιο ειναι το ΑΙ..

Όχι δεν είσαι μόνος. Δυστυχώς το AI είναι για τα πανηγύρια. Δεν θέλω να γράψω πολλά γιατί έχω ασχοληθεί ελάχιστα μέχρι τώρα. Οι πρώτες εντυπώσεις όμως αν συνυπολογίσουμε και τον παράγοντα hype που είχε φτάσει σε σημεία λες και θα έρθει ο μεσσίας, είναι... στεναχωριέμαι που το λέω χλιαρές. Έχει πολλά προβλήματα σε πολλούς τομείς. Ένα σχόλιο τελευταίο για τον τεχνικό τομέα. Μπορεί με RT να είναι σούπερ ουαου και να το εκθειάζουν αλλά χωρίς και με settings high ούτε καν medium είναι ένα απλά όμορφο παιχνίδι της εποχής. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο. Εξίσου όμορφα και περισσότερο για μένα είναι τα RDR2 και ναι θα το πω τα τελευταία Assassin's της Ubi. 

Με την καμία δεν είναι κακό παιχνίδι με την καμία δεν είναι ένα από τα καλύτερα όλων των εποχών. Σήκωσε τον πήχη πολύ ψηλά μα πάρα πολύ. Ελπίζω όσο το προχωράω να αλλάξω γνώμη προς το καλύτερο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

Δε ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά τους περισσότερους σας έχει πιάσει μια απογοήτευση ή εκνευρισμός λόγω του hype.

Προφανώς και υπάρχουν θέματα με το παιχνίδι αλλά καθήστε μερικά λεπτά και σκεφτείτε ποιά είναι τα δυνατά του σημεία, ποιά τα αδύναμα που θα διορθωθούν αν η CDPR  παραμείνει πιστή στην αγάπη της για το community.

Eπικεντρωθείτε σε ότι αξίζει από το παιχνίδι.

Lockdown έχουμε. Πάρτε το χρόνο σας.

Εγώ τελείωσα όλες τις δουλειές πριν λίγο παρότι έχω το game από την Πέμπτη το πρωί. Έκανα χθες format το PC πέρασα και καθαρά τους τελευταίους drivers που βγήκαν για το game και ξεκίνησα διάβασμα την ιστορία της Night City παρέα με το Soundtrack.

Day1 λοιπόν.

 

day1cb.JPG

τι θες να πεις; Ότι υπάρχουν bugs?
Να ένα τωρινό :P

ψψ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις επεσε σε ενα μπλοκο, περασα απο διπλα τους και μιλησα σε εναν NPC, η αστυνομια χωρις λογο εγινει aggro και αρχισε να με πυροβολαει. :P Ουτε το weapon δεν ειχα περπατουσα κανονικα προς το objective..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, liakinen said:

Όχι δεν είσαι μόνος. Δυστυχώς το AI είναι για τα πανηγύρια. Δεν θέλω να γράψω πολλά γιατί έχω ασχοληθεί ελάχιστα μέχρι τώρα. Οι πρώτες εντυπώσεις όμως αν συνυπολογίσουμε και τον παράγοντα hype που είχε φτάσει σε σημεία λες και θα έρθει ο μεσσίας, είναι... στεναχωριέμαι που το λέω χλιαρές. Έχει πολλά προβλήματα σε πολλούς τομείς. Ένα σχόλιο τελευταίο για τον τεχνικό τομέα. Μπορεί με RT να είναι σούπερ ουαου και να το εκθειάζουν αλλά χωρίς και με settings high ούτε καν medium είναι ένα απλά όμορφο παιχνίδι της εποχής. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο. Εξίσου όμορφα και περισσότερο για μένα είναι τα RDR2 και ναι θα το πω τα τελευταία Assassin's της Ubi. 

Με την καμία δεν είναι κακό παιχνίδι με την καμία δεν είναι ένα από τα καλύτερα όλων των εποχών. Σήκωσε τον πήχη πολύ ψηλά μα πάρα πολύ. Ελπίζω όσο το προχωράω να αλλάξω γνώμη προς το καλύτερο.

Ακριβώς, όσοι λέμε τα προβλήματα του game, δεν σημαίνει οτι ξαφνικά δεν παίζεται ή οτι είναι χάλια.

Κάποια πράγματα όμως για ένα game που υπόσχεται τόσα και δεν κάνει ούτε το 1/3 πρέπει να ειπωθούν.

Τα bugs, τα t-pose, το clipping θα φτιαχτούν τα πιο πολλά.

Τέτοια AI την βρίσκεις σε παιχνίδι PS2 χωρίς υπερβολές.

Δεν ξέρει κι ίδια η CDProject αν κυκλοφόρησε RPG ή action παιχνίδι, αλλά με τα όσα έχω δει στις 24 ώρες που έχω παίξει δείχνουν οτι είναι ξεκάθαρα το 2ο με κάποια στοιχεία του 1ου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...