Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, ADHD είπε

Οχι για να παιξεις το game απλα για να πεις ποσα fps βγαζεις να ποσταρεις απειρες τεχνικες αναλυσεις αντε να βαλεις και 2-3 φωτογραφιες και περιμενουμε το επομενο.

Κανεις δεν μιλαει για το παιχνιδι το ιδιο το οποιο εχει σοβαρα προβληματα και ΕΚΤΟΣ performance. Εγω προσωπικα εχω χασει καθε διαθεση να μιλησω για το παιχνιδι το ιδιο στο insomnia.

Μια ερώτηση που έκανα πιο πισω σχετικα με το stealth χαθηκε στην αντιπαραθεση του herald και δε ξερω εγω ποιος αλλος ηταν..

Δεν απαντηθηκε ποτε..

Αυτο το ξεχωριστο νημα για το performance σε καθε παιχνιδι θα γινει επιτελους;;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, vins είπε

Οχι, για να το παίξεις σε 1080p μπορείς να το κάνεις αξιοπρεπώς από πλευράς game play με μια rx580.

Το να το απολαύσεις στο μεγαλείο των γραφικών του χωρίς μεγάλες υποχωρήσεις σε 1440 και 4κ ναι, αλλιώς ps5 με 500€

έχεις κάποιο δίκιο , αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 ώρες πριν, Sprou είπε

Θα το ψαξω το βραδυ,αλλα γνωριζετε τι φαση ειναι αυτη;;;

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Ήμουν κρυμμένος και εκαψα αρκετούς απο μακριά μονο με hack..

Δε μου αρεσε και πολυ αυτο ενω η ram δεν τελειωνε..

 

 

 

Δεν είναι spoiler το θέμα με το quickhack οπότε θα απαντήσω ε... χωρίς spoiler.

Η RAM ξαναγεμίζει όσο δεν είσαι σε combat, οπότε ναι, αν δεν ξεκινήσει μάχη, τότε μπορείς να τρως σιγά-σιγά τα πάντα με quickhacks. Δεν έχω ψάξει όμως καθόλου πώς παίζει το detection, γιατί υπάρχουν φορές που περνάει το hack κανονικά και άλλες που σε κάνουν detect (αρχίζει να γεμίζει μπάρα). Εγώ πάλι δεν παίζω τόσο με quickhacks εκτός του ping και short circuit, οπότε δεν το έχω πάει εκεί στο skill tree να σου πω περισσότερα...

Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

Νομίζω το πιο σωστό-δίκαιο review ως τώρα

 

To είχε βάλει ο Skull πολλές σελίδες πριν και είχαμε μιλήσει λίγο γι' αυτό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

Δεν είναι spoiler το θέμα με το quickhack οπότε θα απαντήσω ε... χωρίς spoiler.

Η RAM ξαναγεμίζει όσο δεν είσαι σε combat, οπότε ναι, αν δεν ξεκινήσει μάχη, τότε μπορείς να τρως σιγά-σιγά τα πάντα με quickhacks. Δεν έχω ψάξει όμως καθόλου πώς παίζει το detection, γιατί υπάρχουν φορές που περνάει το hack κανονικά και άλλες που σε κάνουν detect (αρχίζει να γεμίζει μπάρα). Εγώ πάλι δεν παίζω τόσο με quickhacks εκτός του ping και short circuit, οπότε δεν το έχω πάει εκεί στο skill tree να σου πω περισσότερα...

To είχε βάλει ο Skull πολλές σελίδες πριν και είχαμε μιλήσει λίγο γι' αυτό.

σορι..αλλά γράφονται τόσα πολλά που θα το έχασα ή που και να το διάβασα το ξέχασα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Δεν μου φαίνονται κονσολάδες οι παρακάτω:

https://www.metacritic.com/game/pc/cyberpunk-2077/user-reviews?dist=negative

 

User Reviews στο metacritic. ΕΜΕΤΟΣ. Αν είσαι fan 10/10 αν είσαι troll 0/10.

Read dead redemption 2 (PC)= 5.6

Last of US 2= 5.7

Στο steam που αναγκαστικά πρέπει να έχεις αγοράσει και παίξει το παιχνιδι το Cyberpunk έχει 79% θετικές ψήφους  ανάμεσα σε 112 χιλιάδες κριτικές και σε κάθε patch θα ανεβαίνει.

 

 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά τους περισσότερους σας έχει πιάσει μια απογοήτευση ή εκνευρισμός λόγω του hype.

Προφανώς και υπάρχουν θέματα με το παιχνίδι αλλά καθήστε μερικά λεπτά και σκεφτείτε ποιά είναι τα δυνατά του σημεία, ποιά τα αδύναμα που θα διορθωθούν αν η CDPR  παραμείνει πιστή στην αγάπη της για το community.

Eπικεντρωθείτε σε ότι αξίζει από το παιχνίδι.

Lockdown έχουμε. Πάρτε το χρόνο σας.

Εγώ τελείωσα όλες τις δουλειές πριν λίγο παρότι έχω το game από την Πέμπτη το πρωί. Έκανα χθες format το PC πέρασα και καθαρά τους τελευταίους drivers που βγήκαν για το game και ξεκίνησα διάβασμα την ιστορία της Night City παρέα με το Soundtrack.

Day1 λοιπόν.

 

day1cb.JPG

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Δε ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά τους περισσότερους σας έχει πιάσει μια απογοήτευση ή εκνευρισμός λόγω του hype.

Η αλήθεια είναι ότι πολλά υποσχέθηκε η CDPR και ειδικά προς το τέλος, πώς να το πώ...δεν ήταν καθόλου σωστή με τα reviews / πώς παίζει στις παλιές κονσόλες. Οπότε ναι, υπήρξε μεγάλο backlash.

Βέβαια το subreddit του, εκεί που το εξυμνούσε σαν την Δευτέρα Παρουσία πριν βγει, τώρα το θάβει (είδα να λένε ότι είναι χειρότερο launch από Fallout 76, No Man's Sky και Anthem) ανελέητα. -_-

Για μένα, μου αρέσει πολύ το παιχνίδι, αλλά ισχύει ότι έχει διάφορα θέματα με bugs (θα φτιαχτούν), Civilian / driver AI που είναι...bad (δεν ξέρω αν θα την φτιάξουν... ), customisation (φτιάχνεται) και γενικά ότι δεν είναι τόσο interactive όσο μια πόλη από Rockstar, αλλά μην ξεχνάμε ότι άλλα πράγματα είναι τα RDR/GTA και άλλο το CP2077, όπως και γενικά άλλες εταιρείες.

Θέλω να ελπίζω ότι τα περισσότερα προβλήματα θα φτιαχτούν και ότι η CDPR δεν πήγε κι αυτή στο "$$$ is everything" άλλων εταιρειών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεσα στη πολη με ολα στα low εκτος textures και πεφτει απ τα 70 στα 40, το πιο αθλιο optimization ever, αποτυχια μεγαλη, απατο θα παει... στον ιδιο βωμο με τη bugsoft.

 

ffefege.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, aekoupoli είπε

Εγω σε καποιες μαχες ξαφνικα πιανω φωτια η μου γεμιζει μια μπαρα που μου λεει overheating,μου κανουν καποιο ειδος hack?

H σου κάνουν hack ή τρως σφαίρες με κάποιο effect. Οταν σου ξανασυμβει κανε loot το πτώμα και δες τις ιδιότητες του όπλου που χρησιμοποιούσε.

Επεξ/σία από psof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Εγω σε καποιες μαχες ξαφνικα πιανω φωτια η μου γεμιζει μια μπαρα που μου λεει overheating,μου κανουν καποιο ειδος hack?

Ναι,με καποιο skill ή cyberware θα το αποφεύγεις αλλα ακομα για μενα ειναι.νωρις..επισης ενα tip:

Spoiler

με breach protocol γινονται ολα πιο ευκολα..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Μεσα στη πολη με ολα στα low εκτος textures και πεφτει απ τα 60 στα 40, το πιο αθλιο optimization ever, αποτυχια μεγαλη, απατο θα παει...

 

ffefege.png

Aπατο λεει με 8m preorders και  αλλα ποσα sale στο launch 🤣

To παιχνιδι ειναι οτι καλυτερο εχουμε δει οπτικα αναμενομενες οι απαιτησεις . 

Πρωτη φορα ασχολουμαι σε παιχνιδι με photo mode

photomode_12122020_181046.jpg

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...