Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Τα μπουνίδια είναι ότι μπορείς να βγάλεις τον αγώνα, αλλά συνήθως με μερικά χτυπήματα σε έχουν, οπότε προσπάθησε όσο μπορείς να dodge. :P
Πάντως κι εμένα με έχει πιάσει το pushback + attack και στα 3-4 μέτρα μακριά, ενώ άλλες φορές κάνει 2 βήματα. Γενικά δεν ήταν το αγαπημένο μου είδος sidequest.

Μα αυτό κάνω, μιας και αυτοί κάνουν strong attack ή πως λέγεται, οπότε να αμυνθω δεν μπορώ. Απλά είναι εκνευριστικά αυτά τα quest. Κατά τύχη έπεσα πάνω του γτ έκανα ένα άλλο δίπλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, HellionKal είπε

 

Πολύ καλό ποστ που εμβαθύνει σε αυτά που επισημαίνω στο ρηβιού μου για την ΑΙ. Χτυπάει ακριβώς στην καρδιά του ζητήματος.

Spot on ομως ισχυει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, zeniath said:

Παρ'όλα αυτά είπαν όποιος θέλει refund θα πάρει

Είχα ανοίξει τικετ στο gog πριν καν κατέβει το παιχνίδι γιατί τα 60 μου φαίνονταν πολλά για το λάκο που του είχαν ανοίξει, περιττό να πω τι πήρα!

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνητική απάντηση έλαβες ή ακόμα περιμένεις; Το να περιμένεις το ακούω λογικό θα γίνεται χαμός, το αρνητική απάντηση δεν θα το δεχομουν στην θέση σου. Αλλα και εσύ πριν κατέβει το παιχνίδι refund τι φαση, 30 μέρες έχεις αν θυμαμαι καλά στο GOG τι βιασύνη είναι αυτή, τσέκαρε το πρώτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, zeniath said:

Αρνητική απάντηση έλαβες ή ακόμα περιμένεις; Το να περιμένεις το ακούω λογικό θα γίνεται χαμός, το αρνητική απάντηση δεν θα το δεχομουν στην θέση σου. Αλλα και εσύ πριν κατέβει το παιχνίδι refund τι φαση, 30 μέρες έχεις αν θυμαμαι καλά στο GOG τι βιασύνη είναι αυτή, τσέκαρε το πρώτα.

Όχι δεν έχω λάβει καν απάντηση αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί πάνε τόσες μέρες,ζήτησα νωρίς refund γιατί σίγουρα θα έμπαινα στο τριπακι να παίξω και το χω λιώσει για την ακρίβεια, πράγμα ψιλοαθεμιτο αλλά θεωρώ ακόμα πως τα 60 είναι πολλά για την κατάσταση που το παρέδωσαν,τώρα αν μου κάνουν refund,who knows!

Επεξ/σία από Anastazio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Επίσης μια και δεν αναφέρθηκε από κανέναν, πως είναι το gore στο game? @GhostRiderLSOV? Φεύγουν φιλέτα? Μένουν πτώματα, decals, blood puddles, etc?!

Δεν είναι τόσο... "εντυπωσιακό" να το πω, αλλά φεύγουν κομμάτια, κεφάλια (ειδικά με katana finisher που δυστυχώς είναι ένα όλο κι όλο νομίζω) ναι. Επίσης έχει ανοιγμένα κεφάλια ή σπλατ τελείως από headshots. Τα πτώματα μένουν και έχω δει και blood puddle αλλά δεν θυμάμαι πώς ακριβώς. :P

Π.χ. τα Mantis Blades έχουν finisher (και αυτά μόνο ένα) που σηκώνεις τον αντίπαλο με τις λεπίδες και τον αφήνεις κάτω και κάμποσες φορές δεν δείχνει ότι τους χτύπησες (δεν έχουν αίματα πάνω τους). Επίσης σε katana νομίζω δεν έχω δει πολύ αίμα παραδόξως. Με μαχαιράκι που σκότωνα άφηνε αίμα πάνω του και πάνω στα χέρια μου πάντως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Δεν είναι τόσο... "εντυπωσιακό" να το πω, αλλά φεύγουν κομμάτια, κεφάλια (ειδικά με katana finisher που δυστυχώς είναι ένα όλο κι όλο νομίζω) ναι. Επίσης έχει ανοιγμένα κεφάλια ή σπλατ τελείως από headshots. Τα πτώματα μένουν και έχω δει και blood puddle αλλά δεν θυμάμαι πώς ακριβώς. :P

Π.χ. τα Mantis Blades έχουν finisher (και αυτά μόνο ένα) που σηκώνεις τον αντίπαλο με τις λεπίδες και τον αφήνεις κάτω και κάμποσες φορές δεν δείχνει ότι τους χτύπησες (δεν έχουν αίματα πάνω τους). Επίσης σε katana νομίζω δεν έχω δει πολύ αίμα παραδόξως. Με μαχαιράκι που σκότωνα άφηνε αίμα πάνω του και πάνω στα χέρια μου πάντως.

Εγώ βλέπω πολύ αίμα πάντως (λίμνες στο πάτωμα), ακρωτηριασμένα πόδια, κεφάλια ανοιγμένα να βλέπεις κομμάτια εγκεφάλου μέσα κλπα 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Herald είπε

Εγώ βλέπω πολύ αίμα πάντως (λίμνες στο πάτωμα), ακρωτηριασμένα πόδια, κεφάλια ανοιγμένα να βλέπεις κομμάτια εγκεφάλου μέσα κλπα 😛 

Βρε ναι, αλλά δεν ξέρω, δεν είναι π.χ. σαν Doom 2016 / Eternal που το... "βιώνεις" το ξεκοίλιασμα. Είναι λίγο...απότομο να το πω;
Damn you Doom. :P

Επίσης, παίζει να είναι το πιο μεγάλο script που έχει διαβάσει ποτέ ο Keanu ή μου φαίνεται; Μιλάει άπειρες φορές. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Μα αυτό κάνω, μιας και αυτοί κάνουν strong attack ή πως λέγεται, οπότε να αμυνθω δεν μπορώ. Απλά είναι εκνευριστικά αυτά τα quest. Κατά τύχη έπεσα πάνω του γτ έκανα ένα άλλο δίπλα 

Εγώ έκανα το πρώτο με το ζορι οταν ημουνα πολύ overleveled και πλεον εγραφε "danger low". Αργότερα ενώ πήγα να κάνω ενα αλλο mission έτυχε να ειναι στο ΙΔΙΟ μερος με ένα αλλο απο τα boxing matches (δεν θα πω ποιο) και σου ορμάει ο χαρακτηρας που ειναι να παιξεις μπουνιες στο αλλο quest... οποτε τον σκοτωσα με σφαίρες και έκλεισε και το boxing quest lol. 

Επίσης για τα quest με τους Cyberpsychos, ενώ σου λεει οτι τον θέλω ζωντανό οποτε υπεθεσα οτι θα πρεπει να βαλώ mod σε οπλο που το κανει non-lethal, απλα τους σκοτώνεις και το quest κλεινει κανονικα (μετραει και το quest συνολικα που πρεπει να βρεις 17 psychos) και στην περιγραφη λεει "παλι καλα τον πιάσαμε ζωντανο" κλπ, οποτε μαλλον bug αλλα δεν με χαλαει γιατι αλλιώς θα πρεπει να ασχολουμαι με το να βαζω PAX mod και να αχρηστευω το οπλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για να μην σκοτώνεις, οι γροθιές είναι οι καλύτερες από τα ..."blunt weapons". Μπορείς φυσικά να χρησιμοποιήσεις κάποιο από αυτά, αλλά πρόσεχε μην έχει τίποτα poison πάνω (όπως είχα μια φορά) και σου σκοτώσει. Αυτό σε αποστολή που είχε optional να μην σκοτώσω κανέναν και είπα να μην κάνω stealth. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει mod, δεν θυμαμαι αν ειναι cyberware ή mod οπλου (στην καρτελα που βαζεις και σκοπευτρο) που το κανεις αυτοματα non lethal. Παντως ναι, εγω δεν ηξερα οτι τους θελει ζωντανους η Regina και μεχρι τωρα τους σκοτωνω :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, sistah είπε

Χωρις gorilla arms δεν πας για beating. Εκανε την ζωη μου  πολυ πιο ευκολη ακομα και σε danger high quest.
Επισης, mantis blades=destruction.

ναι εχω gorilla arms και ως mod legendary αυτο που προκαλει internal bleeding

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω ξεκινουσα με strong attack, μετα fast attack, πηγαινα λιγο πισω και μολις ξεκινουσε να chargαρει, εκανα αλλο ενα strong attack. Rinse and repeat. Χωρις τα arms ετρωγα one shot και καληνυχτα.
Ολα αυτα μεχρι να δω τον τελευταιο....Απο εκει και περα, good luck. 😅

Εdit: Ελπιζω να εχεις βαλει ποντους στο Body και στο Street brawler.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...