Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες είμαι καμία δεκαριά ώρες στό παιχνίδι καί δεν τό έχω προχωρήσει στο main ώστε να ανοίξει ο χάρτης. Παίζω μετά το 1.04 update. Έχει ελάχιστα bags και είναι στα γραφικά και κανένα βαρύ που να κρασαρει η κάτι έντονο. Αυτά που αναφέρετε που είναι?? Βγαίνουν μετά που ανοίγει ο χάρτης τις άλλες περιοχές? Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, costacurta είπε

Παίδες είμαι καμία δεκαριά ώρες στό παιχνίδι καί δεν τό έχω προχωρήσει στο main ώστε να ανοίξει ο χάρτης. Παίζω μετά το 1.04 update. Έχει ελάχιστα bags και είναι στα γραφικά και κανένα βαρύ που να κρασαρει η κάτι έντονο. Αυτά που αναφέρετε που είναι?? Βγαίνουν μετά που ανοίγει ο χάρτης τις άλλες περιοχές? Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο? 

Μην διαβαζεις τιποτα, παιξε και απολαυσε το.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, costacurta είπε

Παίδες είμαι καμία δεκαριά ώρες στό παιχνίδι καί δεν τό έχω προχωρήσει στο main ώστε να ανοίξει ο χάρτης. Παίζω μετά το 1.04 update. Έχει ελάχιστα bags και είναι στα γραφικά και κανένα βαρύ που να κρασαρει η κάτι έντονο. Αυτά που αναφέρετε που είναι?? Βγαίνουν μετά που ανοίγει ο χάρτης τις άλλες περιοχές? Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο? 

Δεν υπάρχουν game breaking bugs στους υπολογιστές (ελάχιστες περιπτώσεις διαβάζω πια). Και εγώ 14 ώρες, έχω δει μόνο κάτι bugs που σχετίζονται με τους npcs.

Απόλαυσέ το, όπως γράφουν και τα παιδιά παραπάνω, και μη ψάχνεσαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έλιωσα τις τελευταίες μέρες κυρίως στα side quest, μιας και το main το έχω πιάσει ελάχιστα και προσωπικά είχα καιρό να κολλήσω με παιχνίδι. Λίγο το ότι μου αρέσει πολύ το cyberpunk theme λίγο ότι έχουν κάνει εξαιρετική δουλεία στις ιστορίες κατέληξα να έχω αφιερώσει κάπου στις 30-35 ώρες. 
Σίγουρα έχει κάποια bugs και μου έχει κρασάρει 2-3 φορές στο αδύναμο pc μου (8700k, rx480) αλλά έχρουν κάνει εξεραιτική δουλεία. Θα προσπαθήσω να το τελειώσω αργά μέσα στον μήνα και μετά απο μερικούς μήνες που θα το έχουν βελτιώσει θα δοκιμάσω και τα άλλα playthrough. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα εγω το παίζω στη vega 11 του 2400g σε low-medium 1080p. Με ελάχιστο framedrop. Είναι καλά optimized για pc. Έπαιξα 2 ώρες χθες. Καλό δειχνει. Βέβαια τα γραφικά είναι potato level και πονάνε τα μάτια αλλά Με vertical sync ενεργό δεν έχω θεμα. Είναι playable. Και δεν βλέπω bugs ακόμα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/12/2020 at 11:50, naruto14 said:

 

Ξεχνάτε, ότι η γευστική παλέτα της πλειοψηφίας των καταναλωτών είναι πολύ χαμηλή και ικανοποιείται εύκολα. Γκρίνια γκρίνια αλλά το preorder, preorder. 

 

Καλά θα μου πεις, μιλάμε για κοτζαμ CDPR. 

 

Μα να ήταν μόνο έτσι τα πράγματα.. 

Οπότε ναι, μην απασχολείται πολύ τον ψυχισμό σας, τα preorders δεν θα εκλείψουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη αυτή η διαφήμιση και το hype  τελικά μόνο κακό έκανε (σε εμάς).


Απο το πρωί έχω κλείσει fps counters , σταματάω να ακούω τι λέει ο ένας και ο άλλος και ξεκίνησα να το παίζω με τελείως νέο mentality.


Μπορώ να πω ότι ήδη έχω βρει αρκετά ενδιαφέρον και τα side quests (περισσότερο απο αρκετά side q του witcher που απο ένα σημείο και πέρα τα παράτησα γιατί με είχαν κουράσει).

Στην τελική αυτό που θα μείνει είναι πόσο fun είχαμε πάιζοντας το, ασχέτως το τι λέει ο κόσμος για αυτό.
Το ίδιο έπαθα και με το Death Stranding, οι φίλοι μου με κράζανε και εν τέλη είχα μια απίστευτη gaming εμπειρία.

Κλείνοντας να πω ότι ο καθένας διασκεδάζει διαφορετικά , οπότε μην ακούτε τι λέει ο ένας και ο άλλος και καθίστε να παίξετε μόνοι σας το παιχνίδι έτσι ώστε  να έχετε δική σας άποψη επι αυτού.

Καλά καψίματα σας εύχομαι!

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και περι level up δεν πολυκατάλαβα. Δήλ αν παίζω μόνο μέ stealth θα μου κάνει level up στο stealth. Αν παίζω με πιστόλια στα πιστόλια. Αν κάνω Χακ μόνο στο Χακ και πάει λέγοντας???

Πάει συγκεκριμένα τι χρησιμοποιείς?? 

Δεν είναι το κλασσικό δήλ βγάζω quests παίρνω exp points και κάνω level up?? 

 

 

(είναι σαν το oblivion αν θυμάστε που έτρεχες πέρα δώθε καί έκανε λεβελ απ το stamina η που πηδουσες χωρίς λόγο καί έκανε level up το jumb μόνο)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Να ρωτήσω και περι level up δεν πολυκατάλαβα. Δήλ αν παίζω μόνο μέ stealth θα μου κάνει level up στο stealth. Αν παίζω με πιστόλια στα πιστόλια. Αν κάνω Χακ μόνο στο Χακ και πάει λέγοντας???

Πάει συγκεκριμένα τι χρησιμοποιείς?? 

Δεν είναι το κλασσικό δήλ βγάζω quests παίρνω exp points και κάνω level up?? 

 

 

(είναι σαν το oblivion αν θυμάστε που έτρεχες πέρα δώθε καί έκανε λεβελ απ το stamina η που πηδουσες χωρίς λόγο καί έκανε level up το jumb μόνο)? 

Όχι ακριβώς. Όσο πχ. τρέχεις ανεβαίνεις level στο athletics, που σημαίνει σου ξεκλειδώνουν τα πιο advanced perks του athletics, αλλα τους πόντους δεν είσαι υποχρεωμένος να τους βάζεις εκεί. Δηλαδή μπορεί να μην χρησιμοποιείς stealth ποτέ, και άρα να έχεις πολύ χαμηλά το stealth level, αλλά να ρίχνεις εκεί τους πόντους σου. 

Βεβαια κάποια στιγμή επειδή είσαι low level stealth δεν θα σου ξεκλειδώνουν τα ανώτερα perks στην κατηγορία stealth.

Εχω πάει 16 level και 31 Street cred και να πω ότι τα skills κάνουν διαφορα, θα πω ψέμματα. Έχω τιγκαρι int, hacking και πιστόλια αλλά τελικά παιζω stealth και με καραμπίνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, themiskiller είπε

Παιδιά καλησπέρα εγω το παίζω στη vega 11 του 2400g σε low-medium 1080p. Με ελάχιστο framedrop. Είναι καλά optimized για pc. Έπαιξα 2 ώρες χθες. Καλό δειχνει. Βέβαια τα γραφικά είναι potato level και πονάνε τα μάτια αλλά Με vertical sync ενεργό δεν έχω θεμα. Είναι playable. Και δεν βλέπω bugs ακόμα.

Με ποσα fps εισαι ρε μαν για τρελανέ μας λιγο γιατι έγω με τον ιδια CPU όμως με την GTX 1050 ti και με τα ιδια settings low-medium δεν ξεπερναω τα 35 με ανάλυση όμως 1680 Χ 1050 μην το ξεχνάς αυτό.

Όταν εννοείς χωρίς framedrops έχεις ίδια σε κλειστούς ίδια σε ανοιχτούς χώρους;

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sanjuro είπε

Ερώτηση: Έχει το παιχνίδι τα δύο κύρια χαρακτηριστικά που έκαναν το Witcher3 αριστούργημα... (α) Αξιομνημόνευτα questlines. (β) game immersion  ??

 Με γυρω στις 35 ώρες η απάντηση είναι παρα πολυ απλή και ευκολη

ΝΑΙ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Τωρα πχ εκανα με moderate lvl το fist fight στο glen νομιζω (εκει που κερδιζεις και αμαξι). Εκανα 2πλο πατημα πισω και ο τυπος παλι μου την εσκαγε την μπουνια. 3 hit ημουν και ειχα βαλει και εξτρα +20%+5%hp. Το ιδιο γινοταν και με τον αλλο που παιρνεις το rifle. Παλι με χτυπουσε στα 2 μετρα. Ελεος.

Τα μπουνίδια είναι ότι μπορείς να βγάλεις τον αγώνα, αλλά συνήθως με μερικά χτυπήματα σε έχουν, οπότε προσπάθησε όσο μπορείς να dodge. :P
Πάντως κι εμένα με έχει πιάσει το pushback + attack και στα 3-4 μέτρα μακριά, ενώ άλλες φορές κάνει 2 βήματα. Γενικά δεν ήταν το αγαπημένο μου είδος sidequest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...