Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με τα αυτοκίνητα βρίσκεις ένα πολυ γρήγορο τσαμπα. Οχι από την αρχή βέβαια. Google it 

 

Επίσης βρήκα μια ωραία εικόνα κ θέλω να τη μοιραστω μαζί σας :P

i9d4qr34k.jpg

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

15 ώρες έχω φάει μόνο στο περπάτημα εγώ :)

Καλα εισαι.. χαζεμα τα κτιρια και βολτες με την μηχανη στον κοσμο του.. χασιμο.. 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειμαι στις 16 ωρες και εχω χαθει εχω απειρες αποστολες και μου αρεσει πολυ σαν game αν και το βλεπω χαοτικο προσπαθω να ξεμπερδεψω τα μπουτια μου 

Χθες χαλαστικα πολυ γιατι ναι μεν μεχρι τωρα ειναι κατι τασακια και τσιγαρα να πετανε στον αερα και μια φορα εκλεισα την πορτα του αυτοκινητου και με πεταξε περιπου 1 χιλιομετρο πιο μακρια αλλα ολα κομπλε, μεχρι χθες που απλα σε μια αποστολη με την Panam που οδηγει εκανε Load και κολλαγε και το εκλεισα 7 φορες και ξανα ξεκιναγα μεχρι που πηγα 45' πισω το load και ξαναεκανα ολη την αποστολη απο την αρχη και ξεκολλησε , σταματαγε στο loading στο ιδιο σημειο και δεν εκανε τιποτα απλα επρεπε να το κλεισω και παλι απο την αρχη και σημερα που δεν αλλαζει  η καμερα στο αμαξι γιατι απο μεσα δεν με βολευει και με το Q δεν γινοταν τιποτα και πριν λιγο παλι δεν σηκωνε το τηλεφωνο. Δυστυχως νομιζω οτι ακομα και σε εμας που κωλογουσταρουμε το game ειναι μια εμπειρια που μας την χαλαει το ιδιο το game γιατι κανουμε τα στραβα ματια για να παιξουμε. Πριν λιγο πηγα σε μια να μου πει τα χαρτια και κραταγε τραπουλα αλλα ποτε δεν εβλεπα τα φυλλα που εριχνε ! Οταν μαζευονται ολα μαζι ειναι κουραστικο στην αρχη στις πρωτες ωρες εβλεπα λιγα και γελαγα τωρα κουρασε λιγακι και λεω να περιμενω το Patch το επομενο για να συνεχισω αλλα δεν ξερω ποτε θα ερθει και τι θα διορθωσει δυστυχως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xxatziva είπε

15ωρες και τελος το παιχνιδι.τερματιστηκε. ταπινο fx8350.   3bug-glitches με αυτοκινητα και τα 3. 1frame drop αλλα τελος. επομενο να περασει τωρα. πανακριβο και πολυ μικρο σε διαρκεια.

Μπορείς να κοιτάξεις στο journal να μου πείς πόσα quests τελείωσες? Το 15 ώρες δεν παίζει σαν νούμερο εκτός αν πήγες ευθεία στο mainquest. 

Έχω 80 quests completed σε 28 ώρες και ακόμα δεν βρίσκομαι καν κοντά στο να τελειώσω το main mission ή τα side quests. Ακόμα είμαι ACT 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοσα χρονια παιζω ΑΑΑ στο release, τοσο bugfest παιχνιδι παιζει να μην εχω ξαναδει ποτε. Απο ενα σημειο και μετα τα bugs ειναι συνεχομενα και παρα πολυ ενοχλητικα, αυτο μου συνεβη πριν απο λιγο απλα γινοταν συνεχεια δειτε τι χρειαζοταν για να κανω progress... Να ηταν μονο αυτο καλα θα ηταν βεβαια. :P 

 

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρα να σας πω τις σκέψεις μου για το παιχνιδι πιο ολοκληρωμένα 

Πέρασα γυρω στις 55 ώρες με το παινιδι και επαιξα τα βασικά endings. Εκανα τα περισσοτερα quest που είναι στην ενότητα side quests αλλά σχεδόν δεν αγγιξα τις αποστολες που είναι στην ενότητα gigs. Αυτοκίνητα του  delamain βρήκα μόνο 3 ή 4 κ έκανα λίγες αποστολές των αστυνομικών για να μαζέψω λεφτά. Δυσκολια  normal

 

 

Μου άρεσε : 

 

Καταπληκτικη ιστορία παρα το μουδιασμενο ξεκίνημα. 

Στιβαροι χαρακτήρες με κίνητρα και προσωπικοτητα 

Πραγματικά γκρίζες αποφάσεις ισάξιες κ καλυτερες σε σχέση με τα witcher . 

Φοβερή ατμόσφαιρα στις missions (οχι στο  sandbox) 

Συγκλονιστικό animation / facial animation κ φυσικά ερμηνείες από όλους τους βασικούς npc. Απογειώνει την ατμόσφαιρα και την πειστικοτητα των χαρακτήρων 

Η πολη κ ο κόσμος υπήρχε πριν αρχίσουμε το παιχνιδι κ θα υπάρχει κ χωρίς εμάς 

Μερικά πραγματα στην Night City είναι υπερβολικά μεγάλα για εμάς. Ο κόσμος δε περιστρεφεται γυρω μας κ εμεις κάνουμε απλα ότι μπορουμε 

Η πολη και γενικά το level design μου άρεσε η πολυπλοκότητα του ότι σκαρφαλωνεις σε ταράτσες, πηδας, κρυβεσαι έχεις επιλογές

Έχει ότι πρεπει να έχει ένα παιχνιδι Cyberpunk . Αρχικά νόμιζα ότι δεν είχε αρκετή "σαπίλα " . Εκανα λάθος.... 

 

Δεν μου αρεσαν : 

 

Η οδήγηση , αλλά τουλάχιστον ήταν λίγες οι φορές που έπρεπε να οδηγήσεις σε αποστολές 

Από ένα σημείο κ μετα ανεβαίνεις πολυ αργά level  . Νοιώθω ότι δεν είδα τίποτα από skill tree. Τερματισα αμέσως το intelligence κ σχεδόν  κ το technician   αλλά perks επερνα μόνο από hacking . Οκ αυτό δεν είναι αντικειμενικά κακό σε βάζει σε τριπακι για άλλο play through με άλλο built 

Crafting ασχολήθηκα ελάχιστα μόνο για να φτιάξω 2-3 hacks 

Το ίδιο το hacking πάλι μια μου φαινόταν overpowered μιας κ με overheat  k   short circuit τους σκότωνα ολους (ακόμα κ μέσα από τις κάμερες)  κ άλλες φορές ήταν άχρηστο κ πολυ ακριβό. Τόσες ώρες ποτε δεν ένοιωσα ότι ήταν πραγματικά ισορροπημένο. Με εξαίρεση τα bosses που εκεί μάλλον ήταν οπως επρεπε. Απλά συχνά πυκνα επειδή ήταν σα να παιζω με cheat έκανα έφοδο

Επίσης είχε υπερβολικά πολλα αντικείμενα να κάνεις hack κ έχανες τη μπάλα. Επαιζα με χειριστήριο και ΑΠΕΙΡΕΣ φορές αντί να κάνω hack τον εχθρό έκανα hack τη λαμπα πισω του. Και γιατί? Γιατί τα παλικαρια δεν εκαναν play testing. Μιας που κάνεις pause πρακτικα με hack βάλε ένα κουμπί ακόμα να διαλέγεις περιβάλλον ή εχθρούς 

 

 

Παρά πολλα όπλα αλλά στη πραξη βολευτηκα με 1 αντε 2 για πολλές ώρες. Και παρα τα διαφορετικά ήδη damage  που κάνει το κάθε οπλο μάλλον όλοι το dps κοιτάμε κ μόνο. Στο hard ελπίζω να αλλάζει 

Οι αστυνομικοί λειτουργουν εντελώς random ας τους έβγαζαν εντελώς καλυτερα

Έχουμε 2020 (σχεδόν 2021) και υπαρχουν αποστολές του τυπου "σκότωσε 10 εχθρους για να συνεχίσεις " . Και καθαρίζεις το τόπο κ ψάξεις που έχουν παει 1-2. Και καλα να έχουν μείνει πισω απο κανένα εμπόδιο λόγω pathfinding, αμα έχουν κολλήσει στο έδαφος πχ δε ξερεις αν πρεπει να γελάσεις ή να κλαψεις 

Η ΑΙ των εχθρών γενικά είναι για γέλια. Στις αποστολές όχι στους NPC της πολης που σκασιλα σου 

Πολλά μικρά χαζα bugs. Οκ ότι 8-10 φορές με έδειχνε χωρίς μαλλια οκ δε με πειραζει . Αλλά να αλλάζει τα ρουχα που έχω equip μόνο του. Να γίνεται χαμός και σε main quest κ να περνει τηλέφωνο ο καθενας χωρίς να μπορείς να τον κόψεις να λέει να δικά του κ να σου αλλάζει και το quest mark μόνο του!? Κάτσε ρε φίλε. Είναι αυτό immersion? 

Ή το παραπονο που έχω σχεδόν σε όλα τα rpg να μιλάς σοβαρά υποτίθεται σε quest και να κλέβεις τα παντα χωρίς να σου πει κανεις τίποτα? 

Εχμ δε ξερω τελικά αν φαίνεται :P αλλα περασα υπέροχα με το cyberpunk αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε θα πω και τα στραβά . Απλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι για εμενα το gameplay δεν ήταν τόσο σημαντικό όσο τα υπόλοιπα στοιχεία

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ADHD είπε

Τοσα χρονια παιζω ΑΑΑ στο release, τοσο bugfest παιχνιδι παιζει να μην εχω ξαναδει ποτε. Απο ενα σημειο και μετα τα bugs ειναι συνεχομενα και παρα πολυ ενοχλητικα, αυτο μου συνεβη πριν απο λιγο απλα γινοταν συνεχεια δειτε τι χρειζοταν για να κανω progress... Να ηταν μονο αυτο καλα θα ηταν βεβαια. :P 

 

Το παντζουρι απο την αλλη μερια ειναι hack-able :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Μπορείς να κοιτάξεις στο journal να μου πείς πόσα quests τελείωσες? Το 15 ώρες δεν παίζει σαν νούμερο εκτός αν πήγες ευθεία στο mainquest. 

Έχω 80 quests completed σε 28 ώρες και ακόμα δεν βρίσκομαι καν κοντά στο να τελειώσω το main mission ή τα side quests. Ακόμα είμαι ACT 2.

περιπου 50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Σχετικά με τα αυτοκίνητα βρίσκεις ένα πολυ γρήγορο τσαμπα. Οχι από την αρχή βέβαια. Google it 

Μιλας για εκεινο στο τουνελ, σωστα? Εκανα το mission και οπως πολυ σωστα ελεγε το αρθρο, το προσπερασα. thx 

Για οποιον ενδιαφερεται ειναι απο mission με panam, και το βρισκετε εδω

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, seithan είπε

Η 3090 μπορει να παιξει 1080 ultra/ RT ultra χωρίς DLSS άραγε; 

Γυρω στα 75-85fps βγαζει σε αυτες τις ρυθμισεις oc/ed. Ειναι το ιδιο με το να παιζεις σε 4k με DLSS performance γιατι κανει 1080p render και upscale σε 4k.. Αυτο ειναι και το πλεονεκτημα του DLSS οτι η εικονα εν τελει ειναι καλυτερη στις ιδιες επιδοσεις..

Μονο 4k native δεν παιζει η 3090 με DLSS ακομη και quality που ειναι 1440p upscaled το παιζει..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ADHD είπε

Τοσα χρονια παιζω ΑΑΑ στο release, τοσο bugfest παιχνιδι παιζει να μην εχω ξαναδει ποτε. Απο ενα σημειο και μετα τα bugs ειναι συνεχομενα και παρα πολυ ενοχλητικα, αυτο μου συνεβη πριν απο λιγο απλα γινοταν συνεχεια δειτε τι χρειζοταν για να κανω progress... Να ηταν μονο αυτο καλα θα ηταν βεβαια. :P 

 

Αχαχαχαχα ακόμα το παλεύεις. Wait 4 patch simulator είναι το game για μένα.

4 ώρες πριν, seithan είπε

Η 3090 μπορει να παιξει 1080 ultra/ RT ultra χωρίς DLSS άραγε; 

Για πλάκα. Εδώ την  παλεύει κάπως και με 4k quality DLSS που είναι λίγο πιο taxing από 1440p native.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...