Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Έχει και επιλογές που αλλάζουν τα quests. Έχω κάνει κ loads για να δω τι αλλάζει. Και επίσης μερικά γίνονται και failed ανάλογα τις επιλογες

Εχει και επιλογες. Το και είναι το κλειδί. Σε αυτά που έχει επιλογές και σε αυτά που μπορείς να κάνεις ερωτήσεις και να πάρεις πληροφορίες έξτρα ναι είναι πολύ καλά, αλλά για μένα εκεί που δεν έχουν ουσια καλύτερα να μην τα έβαζαν σαν και καλά επιλογες.

35 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Oλα τα side quests εχουν απο 2 εως 6 καταληξεις. Απλα η cdpr το εχει κανει με πολυ φυσικο τροπο που δεν καταλαβαινεις ποτε γινεται η αλλαγη. Σε αλλα παιχνιδια οταν αλλαζεις κατι σου βγαζει ειδοποιηση , εδω πρεπει να το βρεις μονος σου. 

Επισης , το νουμερο ειναι μετα τα refunds 

To καθιστα το μεγαλυτερο launch single player rpg  ever. 

 

 

Διάβασε την απαντηση μου από πάνω. Ελπίζω να μην απαντάς σε μένα με τα στοιχεία για τις πωλήσεις και απλά να είναι πληροφορία. Γιατί δεν μπορώ να δω πως συνδέονται με αυτό που έγραψα. 

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, vins είπε

Εχει και επιλογες. Το και είναι το κλειδί. Σε αυτά που έχει επιλογές και σε αυτά που μπορείς να κάνεις ερωτήσεις και να πάρεις πληροφορίες έξτρα ναι είναι πολύ καλά, αλλά για μένα εκεί που δεν έχουν ουσια καλύτερα να μην τα έβαζαν σαν και καλά επιλογες.

Διάβασε την απαντηση μου από πάνω. Ελπίζω να μην απαντάς σε μένα με τα στοιχεία για τις πωλήσεις και απλά να είναι πληροφορία. Γιατί δεν μπορώ να δω πως συνδέονται με αυτό που έγραψα. 

Oχι οι πωλησεις δεν εχουν καποια σχεση με το σχολιο σου απλα το εβαλα μαζι σαν πληροφορια. 

Δεν καταλαβαινω τι θες να πεις ομως ; Τι δεν εχει ουσια ; Μαθαινεις καινουργια πραγματα για τους χαρακτηρες , αλλαζουν καταστασεις σε μελοντικα quest και επιρεαζουν το τελος . Σαν τι αλλο επρεπε  να γινεται σε ενα video game που ειναι story driven ;  Το ιδιο ακριβως γινοταν και στο witcher. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Oχι οι πωλησεις δεν εχουν καποια σχεση με το σχολιο σου απλα το εβαλα μαζι σαν πληροφορια. 

Δεν καταλαβαινω τι θες να πεις ομως ; Τι δεν εχει ουσια ; Μαθαινεις καινουργια πραγματα για τους χαρακτηρες , αλλαζουν καταστασεις σε μελοντικα quest και επιρεαζουν το τελος . Σαν τι αλλο επρεπε  να γινεται σε ενα video game που ειναι story driven ;  Το ιδιο ακριβως γινοταν και στο witcher. 

Μάλλον δε διαβασες την απαντηση μου από πάνω 😀

Σε αυτά που γίνονται οντως για αυτό ναι εχουν κανει καλη δουλειά. Υπάρχουν όμως και αρκετά που έχουν και καλά επιλογες που είναι τελείως άχρηστες. Ε εκεί εγω θα ήθελα να μην υπάρχουν ως δήθεν επιλογες που δεν προσφέρουν κάτι, ας είχε μόνο μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, KilliK said:

ειναι και sandbox το παιχνιδι. πως υποτιθεται νομιζεις θα δουλευει το online κομματι του;

Φαντάζομαι δε διαφωνείς ότι θα πρέπει να έχουν αλλάξει/φτιάξει 1000000 πράγματα μέχρι να φτάσουμε να πούμε "οκ ας το κάνουμε και online τώρα". Kαααατσε να φτιαχτούν αυτά και βλέπουμε. Η CDPR έχει φάει τρελό χαστούκι, δεν ξέρω πόσο εύκολα θα ανταπεξέλθει σε αυτό που της ζητείται (άσχετα αν κάποια πράγματα που ζητώνται είναι valid και άλλα όχι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manos112 είπε

Φτάσαμε 2020 και νομίζω πως ήρθε η ώρα να αλλάξει αυτή η επαναληπτική αηδία που γίνεται ξεκάθαρα για να σπαταλάς την ώρα σου κάνοντας αγγαρείες για να λες οτι έχεις παίξει 300 ώρες ένα παιχνίδι, δεν έχει ουσία ούτε βάθος και σίγουρα δεν είναι "next gen" τακτική αυτό. Σκεφτείτε μια σειρά να έκανε το ίδιο πράγμα ξανά, ξανά και ξανά, απλά δεν θα το έβλεπε κανείς, αλλά εκει δεν γράφει ώρες ο GAMER.

Σε αυτο θα συμφωνησω. Ενας απο τους λογους που δεν εκανα platinum το Spider Man, αλλα εκανα το Miles Morales, ηταν επειδη ηθελε να ολοκληρωσεις τα side και crimes σε καθε περιοχη. Το θεωρω βαρετο και χαζο να σε βαζει ενα τοσο μεγαλο παιχνιδι σε τετοια επαναληψη. Τα κανω σιγα σιγα (πχ kabuki τα εκανα ολα), αλλα παραμενουν αρκετα 

image.png.db26ececd1957b183b10fa2e42f92894.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

  

15 ώρες πριν, Anuminas είπε

Βλέπω μια αδικαιολόγητη τάση επειδη το παιχνιδι τρέχει σκατά στις κονσολες κάποιοι να θέλουν να το θάψουν, λέγοντας ουτε λίγο ούτε πολύ πως ειναι απογοήτευση , οχι και κάτι το ιδιαίτερο, δεν ανταποκριθηκε στο hype. Αυτοι μάλλον θα περίμεναν να κυκλοφορίσει το καλύτερο παιχνιδι της χιλιετίας που θα ξεπερνά τα πάντα σε κάθε τομέα ( διάβασα πως υστερει σε gunplay απο Doom Eternal lol ναι εγώ θα ήθελα να έχει καλύτερο gunplay και απο Halo Combat Evolved😂 )

Τελικά οσοι δεν πολυπαρακολουθούσαν το παιχνιδι πριν την κυκλοφορία και δεν διάβαζαν κάθε γραμμή από αυτά που έλεγαν οι δημιουργοί, κάναν την καλύτερη δουλειά. 

Όχι απλά ήθελα σε ps4 να παίζει 30fps έστω και με χειρότερα γραφικά. (εκτός των bugs και του ανύπαρκτου ΑΙ)

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα romances του παιχνιδιου 

Spoiler

Με V άντρα κατάφερα την Panam αλλά ότι και έκανα δε μπόρεσα να ρίξω τη Judy αν και τελείωσα τα quest της (βέβαια  ρεαλιστικό δε μπορω να πω χαχα😂😂) . Όταν τελείωσα το παιχνιδι κ έψαξα στο internet είδα ότι πεφτει μονο με γυναίκα . Επίσης είδα ότι κ ο River πάει μόνο με γυναίκες αλλά εμένα μου έβγαλε επιλογή σχετική επιλογή όταν τελείωσα τα quest του . Λέτε να τον... από bug 😂😅. Τέλος παντως με το που είδα που πηγαινε το πραγμα ήπια μόνο λεμοναδες κ έφυγα με ελαφριά βηματακια. Μετά το σκεφτόμουν κ επειδή επερνα από armor ότι είχε καλυτερα stats χωρίς καν να βλέπω τι βάζω παιζει να φόραγα ένα σουτιέν 😂 (κάτσε ρε 100+ armor 😅)  . Α και μετά το τέρματισμο και το ψάξιμο στο internet είδα ότι υπάρχει κ άλλο romance για όποιον θέλει ( Kenny) αλλά δε μπαίνω καν να διαβάσω τα μήνυμα του  . Ασε ρε, καλά τη γλίτωσα μέχρι τώρα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Sprou είπε

Επίσης

  Απόκρυψη περιεχομένων

Στην αρχιδο στο ritual των maelstrom εχω χασει 3032 φορες.στο hard

 

Hack στα opticals της και grenade.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Για πες μια τι σποιλερ εφαγες απο 2 φωτογραφιες και 1 προταση και θα τα βαλω

Και για να μην ξεχναμε και την judy, 

Screenshot (77).png

Και ανταπαντω με τις ματαρες!

Spoiler

Panam.jpg.87de8d578aa0d758fa0015cc7fb2d94f.jpg

Παιδια το παιχνιδι εχει τα θεματακια του αλλα εχει και ψυχη. Απο το Witcher 3 εχω να βυθιστω τοσο πολυ σε κοσμο παιχνιδιου. Και ειμαι ανθρωπος που σιχαινομαι τα περισσοτερα open world παιχνιδια. Ουτε Rockstar, ουτε Ubi Soft παιζω.

Με αυτο εδω εχω φαει κολλημα. Ξαναλεω και σε PC εχει θεματαρες. Αλλα στην τελικη δεν παυει να ειναι εξαιρετικο παιχνιδι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ενεργοποιήσεις την αντανάκλαση του χαρακτήρα σου, προσθέτεις το παρακάτω. Αλλά θέλει RT reflections ενεργοποιημένα.

Cyberpunk 2077\engine\config\platform\pc
Add this to rendering ini

[RayTracing]
HideFPPAvatar = "false"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Για να ενεργοποιήσεις την αντανάκλαση του χαρακτήρα σου, προσθέτεις το παρακάτω. Αλλά θέλει RT reflections ενεργοποιημένα.

Cyberpunk 2077\engine\config\platform\pc
Add this to rendering ini

[RayTracing]
HideFPPAvatar = "false"

Εχει κανονικα κεφαλι στην αντανακλαση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Εχει κανονικα κεφαλι στην αντανακλαση ;

Δεν ξέρω δεν το δοκίμασα ακόμα.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...