Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
5 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Σχετικά με τα romances του παιχνιδιου 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Επίσης είδα ότι κ ο River πάει μόνο με γυναίκες αλλά εμένα μου έβγαλε επιλογή σχετική επιλογή όταν τελείωσα τα quest του . Λέτε να τον... από bug 😂😅. Τέλος παντως με το που είδα που πηγαινε το πραγμα ήπια μόνο λεμοναδες κ έφυγα με ελαφριά βηματακια.

 

Spoiler

Λες να μην μεθύσεις και πονάει ο πισινός αργότερα, ε; :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jimys2008 είπε

Το τελευταιο update ( 1.05 ) είναι οντως 104gb , ή κάτι δεν έχω καταλάβει σωστα; (GOG)

μην το περάσεις. Το πέρασα σήμερα αφότου διέγραψα σχεδόν ότι είχα για να το πάρει, και το παιχνίδι τώρα μοιάζει λες και το παίζω σε ps5. Τι downgrade έφαγε. Και δεν πήρα καν fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, A7X. είπε

Θα παίζει με μια minimum αξιοπρέπει στο PC της υπογραφής; Σε κάτι τέτοια παιχνίδια θέλεις ενα demo...

Έχω λίγο καλύτερο hardware (ryzen 5 2600, GTX1660, 16GB ram 3200MHz) και παίζω 1080p 40-50fps όλα medium. Οπότε φαντάζομαι θα είσαι κάπου στα ίδια, αλλά με Low γραφικά (το οποίο είναι η κατώτερη ανεκτή ποιότητα με την οποία μπορεί να ξεκινήσει κάποιος, κατά τη γνώμη μου). Αν το δέχεσαι αυτό, δεν θα δεις κάτι τραγικό στον οπτικό τομέα που να πεις "αυτό δεν βλέπεται, άρα δε μπορώ να παίξω". Είναι παραπάνω από υποφερτό, δεδομένων των συνθηκών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως σε έμενα, με τις ρυθμίσεις λίγο πιο κάτω από αυτές του DF, τα γραφικά την ημέρα μου φαίνονται μάπα. Μόνο την νύχτα είναι όμορφα και ατμοσφαιρικά. Επίσης αυτό το Pop-In τους είναι πολύ άσχημο.

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Πάντως σε έμενα, με τις ρυθμίσεις λίγο πιο κάτω από αυτές του DF, τα γραφικά την ημέρα μου φαίνονται μάπα. Μόνο την νύχτα είναι όμορφα και ατμοσφαιρικά. Επίσης αυτό το Pop-In τους είναι πολύ άσχημο.

Εγώ έκλεισα το Lens Flare εντελώς, γιατί στο ΟΝ έχει κάτι τραγικές σκιές στους τοίχους οι οποίες στην κυριολεξία είναι τεράστια pixels, ενώ στο δρόμο η σκιά είναι ένα κομμάτι μαύρο που μετακινείται μαζί με τον παίκτη. Δεν ξέρω αν είναι απ' το fix του github που έβαλα, απ' το 1.05 ή είναι γενικά, να πω την αλήθεια δεν είχα προσέξει πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, p4n0s86 είπε

Εγώ έκλεισα το Lens Flare εντελώς, γιατί στο ΟΝ έχει κάτι τραγικές σκιές στους τοίχους οι οποίες στην κυριολεξία είναι τεράστια pixels, ενώ στο δρόμο η σκιά είναι ένα κομμάτι μαύρο που μετακινείται μαζί με τον παίκτη. Δεν ξέρω αν είναι απ' το fix του github που έβαλα, απ' το 1.05 ή είναι γενικά, να πω την αλήθεια δεν είχα προσέξει πριν.

 

6 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Πάντως σε έμενα, με τις ρυθμίσεις λίγο πιο κάτω από αυτές του DF, τα γραφικά την ημέρα μου φαίνονται μάπα. Μόνο την νύχτα είναι όμορφα και ατμοσφαιρικά. Επίσης αυτό το Pop-In τους είναι πολύ άσχημο.

Δυστηχώς τα optimised γραφικά του df είναι ψιλοχάλια επειδή χωρίς rt χάνεις από hbao (hbdao σε ultra) 

Επίσης πραγματικά το 1.05 έριξε τρελή φόλα στο game. Δεν ξέρω γιατι δεν βλέπω κανένα άρθρο Online για αυτό. Τόσο τυφλοί είναι οι παίκτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Jimys2008 είπε

Το τελευταιο update ( 1.05 ) είναι οντως 104gb , ή κάτι δεν έχω καταλάβει σωστα; (GOG)

Δεν είναι 104 GB νομίζω 7 GB  είναι αλλά για κάποιο λόγο χρειάζεται 104 GB κενά για να εγκατασταθεί (τουλάχιστον έτσι λεει) . Αυτό δε σημαίνει ότι το παιχνιδι θα πιανει 104 + 100 ξέρω γω πριν , 200 GB. Όταν τελειώσει το update το install size θα είναι στα ίδια περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

 

Δυστηχώς τα optimised γραφικά του df είναι ψιλοχάλια επειδή χωρίς rt χάνεις από hbao (hbdao σε ultra) 

Επίσης πραγματικά το 1.05 έριξε τρελή φόλα στο game. Δεν ξέρω γιατι δεν βλέπω κανένα άρθρο Online για αυτό. Τόσο τυφλοί είναι οι παίκτες?

 

25 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εγώ έκλεισα το Lens Flare εντελώς, γιατί στο ΟΝ έχει κάτι τραγικές σκιές στους τοίχους οι οποίες στην κυριολεξία είναι τεράστια pixels, ενώ στο δρόμο η σκιά είναι ένα κομμάτι μαύρο που μετακινείται μαζί με τον παίκτη. Δεν ξέρω αν είναι απ' το fix του github που έβαλα, απ' το 1.05 ή είναι γενικά, να πω την αλήθεια δεν είχα προσέξει πριν.

 

Τι να πω, πραγματικά την ημέρα είναι άσχημα. Μάλλον θέλουν RT για να φανούν όμορφα. Αλλά τώρα καρτούλα με αυτές τις τιμές για μένα δεν παίζει...☹️

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντως δεν βλεπω διαφορες γραφικων στο 1.05 και παιζω με full rt,και σε διαφορα συγκριτικα βιντεο στο youtube που ειδα ειναι ολοιδια και ουτε λενε κατι για downgrade,ισα ισα στο ps4 εφτιαξε και η αναλυση ξεθόλωσε ολο το τοπιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Eγω παντως δεν βλεπω διαφορες γραφικων στο 1.05 και παιζω με full rt,και σε διαφορα συγκριτικα βιντεο στο youtube που ειδα ειναι ολοιδια και ουτε λενε κατι για downgrade,ισα ισα στο ps4 εφτιαξε και η αναλυση ξεθόλωσε ολο το τοπιο

3 πολύ βασικά στο 1.05 από το 1,03 

1 δεν υπάρχει πια soft diffuse fog πάνω από τα νέον, είναι απλά fog

2 lod στα αυτοκίνητα είναι σαν του ps5 (πας μπροστά στο αμάξι για να φορτώσει γραφικά)

3 όλο το πακέτο του φωτεισμού και σκιών φορτώνει μαζί αντί να έχει ιεραρχία και πρακτικά προχωράς και είναι σαν να ανοίγει κάποιος το φώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Τι να πω, πραγματικά την ημέρα είναι άσχημα. Μάλλον θέλουν RT για να φανούν όμορφα. Αλλά τώρα καρτούλα με αυτές τις τιμές για μένα δεν παίζει...☹️

 

Το game είναι βαρύ στον πυρήνα του γιατί τρέχει real-time grid based global illumination. Ένα χαμηλότερης ακρίβειας GI από αυτό του RTX, αλλά ανώτερο από pre-baked GI της παλιάς γενιάς και αρκετά βαρύτερο.  Σε ultra ακόμα και χωρίς RT δείχνει όμορφο. Ειδικά το βράδυ. Αρκετές φορές δεν βλέπεις σημαντικές διαφορές με full RTX.

Η βασική διαφορά RTX με απλό ultra την ημέρα είναι στη σκίαση. RTX ultra setting που αντιμετωπίζει τον ήλιο σαν ένα τεράστιο area light(diffuse lighting) και κάνει τον άμεσο φωτισμό και τη σκίαση πιο πολύπλοκη και πιστευτή. Το indirect lighting του raster GI δουλεύει καλά γενικώς με το RTX psycho να ενισχύει τη μεταφορά φωτός μεταξύ των επιφανειών και να πιάνει καλύτερα τις πιο φίνες λεπτομέρειες. Το RTX psycho αξίζει μόνο στις καλά φωτισμένες σκηνές. Από το απόγευμα και μετά απλά τρώει πόρους για το τίποτα.

Το μόνο RT εφέ που προσθέτει κάτι το οποίο δεν υπάρχει καν σε raster είναι τα reflections.

Απ' ότι φαίνεται κάθε φορά που χαμηλώνεις settings σχετιζόμενα με σκιές χαλάς το καλό αποτέλεσμα στο οποίο στόχευαν εξ αρχής με το στάνταρ raster GI.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...