Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα πώ εδώ, ασχέτος alpha beta και gamma rays, έπαιξα 70 ώρες μονοκοπάνια, πράγμα που είχα να κάνω από τα παιδικά μου χρόνια με παιχνίδι. Αλλώστε λίγο πολύ αυτό έχει σημασία σε ένα game, να σε καθηλώνει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, Herald είπε

Nα πώ εδώ, ασχέτος alpha beta και gamma rays, έπαιξα 70 ώρες μονοκοπάνια, πράγμα που είχα να κάνω από τα παιδικά μου χρόνια με παιχνίδι. Αλλώστε λίγο πολύ αυτό έχει σημασία σε ένα game, να σε καθηλώνει. 

Προφανως αν σε κρατησει ,τα σχολια περισσευουν.Δυστυχως εμενα δε με εχει αγγιξει ουτε το CP.Παιζω με το ζορι 1-2 ωρες ανα 2-3 μερες και επειδη εκανα και Update drivers γιατι ενεργοποιησα το resize,κρασαρει και μετα βαριεμαι να το ανοιξω να συνεχισω φαντασου :P

Τελευταια παιχνιδια που με κρατησαν και επαιζα ηταν το Become human και το HZD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

Nα πώ εδώ, ασχέτος alpha beta και gamma rays, έπαιξα 70 ώρες μονοκοπάνια, πράγμα που είχα να κάνω από τα παιδικά μου χρόνια με παιχνίδι. Αλλώστε λίγο πολύ αυτό έχει σημασία σε ένα game, να σε καθηλώνει. 

Σε 3090 είναι άλλο game εντάξει. Αν παίξεις χωρίς RT το ambient occlusion και τα reflections είναι από game του 2015 και πολύ λέω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Σε 3090 είναι άλλο game εντάξει. Αν παίξεις χωρίς RT το ambient occlusion και τα reflections είναι από game του 2015 και πολύ λέω :P 

Ε ορίστε, παρε μια 3090 και θα σου αρεσει και εσενα 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Patch 1.22

https://www.dsogaming.com/patches/cyberpunk-2077-update-1-22-released-and-here-are-its-full-patch-notes/?fbclid=IwAR2cykeru5Q8h-ECmEXW476OM-yWHvu1XDiPArF5q-LbWcGNbQDC9HdTylA

Cyberpunk 2077 Update 1.22 Release Notes


Quests & Open World

The Metro: Memorial Park dataterm should now properly count towards the Frequent Flyer achievement.
Fixed glitches in Johnny’s appearance occurring after buying the Nomad car from Lana.
Fixed an issue in Gig: Until Death Do Us Part where it was not possible to use the elevator.
Also fixed an issue in Epistrophy where the player could get trapped in the garage if they didn’t follow the drone and ran into the control room instead.
Added a retrofix for the issue we fixed in 1.21, where Takemura could get stuck in Japantown Docks in Down on the Street – for players who already experienced it before update 1.21 and continued playing until 1.22, Takemura will now teleport to Wakako’s parlor.
Fixed an issue preventing the player from opening the phone in the apartment at the beginning of New Dawn Fades.
Fixed an issue where the player could become unable to use weapons and consumables after interacting with a maintenance panel in Riders on the Storm.

 

Visual

Fixed various issues related to clipping in NPCs’ clothes.

 

UI

Fixed an issue where subtitles were not properly aligned in the Arabic language version.

 

Stability and performance

Various memory management improvements (reducing the number of crashes), and other optimizations.
Improved GPU performance of skinning and cloth rendering.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρήκα πώς ενεργοποιείς proper το LOD negative bias. Τελικά δεν είναι placebo.

1. Κατεβάζεις και τρέχεις το nvidia profile inspector.

2. Ψάχνεις στη μπάρα αναζήτησης το cyberpunk 2077 και μπαίνεις στο profile του.

3. Ενεργοποιείς πρώτα το Antialiasing Transparency Supersampling(όχι multisampling) και του δίνεις τιμή MODE_REPLAY_MODE_ALL. Μόνο αυτή την τιμή. Καμία άλλη δεν φαίνεται να ενεργοποιεί το LOD bias.

4. Βάζεις LOD για DX games στο -1 έως -0,5. Το -3 αν όλα γίνουν σωστά γεμίζει texture flickering και shimmering την οθόνη. Τα άλλα default.

674456001_LODbias.png.101bde6dc0b763b49e3866eed53e51e6.png

Πριν:

spacer.png

Μετά:

Spoiler

spacer.png

Ανοίξτε τις εικόνες full screen και κάντε γρήγορες εναλλαγές. Παρατηρήστε τα γκρίζα σημάδια φθοράς στο οδόστρωμα όσο απομακρύνεσαι από την κάμερα. Με LOD bias -1 φορτώνονται textures(γκρι λωρίδες) που με default settings απλά δεν υπάρχουν με DLSS quality και τα βλέπεις μόνο με zoom(στη νοητή γραμμή που δείχνει το βέλος). Αυτός είναι ο λόγος που το DLSS φαίνεται πάντα φτωχότερο και blurry. 1-2% κόστος σε επιδόσεις. 

Hackers στην CDPR. Και περιμένουμε να στρώσουν το παιχνίδι.

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποιος refund από το [email protected]

έχω στείλει email κάτι ημέρες με αποδεικτικά πληρωμής και φωτογραφία από το hardcopy παρέα με το παραστατικό και δεν έχω πάρει ούτε μια απλή απάντηση του στυλ "θα το επεξεργαστούμε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποιος refund από το [email protected]

έχω στείλει email κάτι ημέρες με αποδεικτικά πληρωμής και φωτογραφία από το hardcopy παρέα με το παραστατικό και δεν έχω πάρει ούτε μια απλή απάντηση του στυλ "θα το επεξεργαστούμε"

Θα το επεξεργαστουμε

 

Cyberpunk2077 Team

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Balantakos είπε

 

Αναφορά σε κείμενο

Achievement % for street cred is 34% on Steam, 38% on GOG, so it's the consoles which being the average down. In comparison, Witcher 3 has 36% for completing the main campaign.

Κονσόλες και low end PCs το έθαψαν. Λογικό όταν ζητάει GTX 1080 για raster 1080p.

Πάντως είναι πολύ ωραίο αν το παίξεις όπως και τα Far Cry με μετρημένη χρήση quickhacks. Παρά το προβληματικό κατά διαστήματα AI. Η δυνατότητα για first person sneak peek με δεξί κλικ όταν είσαι πίσω από cover βοηθάει πολύ το stealth. Ανώτερο και από Deus Ex στο θέμα αυτό.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

Να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποιος refund από το [email protected]

έχω στείλει email κάτι ημέρες με αποδεικτικά πληρωμής και φωτογραφία από το hardcopy παρέα με το παραστατικό και δεν έχω πάρει ούτε μια απλή απάντηση του στυλ "θα το επεξεργαστούμε"

Έχει τελειώσει αυτό το πρόγραμμα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...