Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Στο 2:35 αναφέρει ότι στο CP77 μπαίνει το DLSS 2.3 μέσω driver παρόλο που το game έχει το 2.1. Και πράγματι η εικόνα είναι αρκετά καλύτερη από πριν, πολύ πιο σταθερή και καλύτερο AA. Παρατήρησε κανείς κάτι αντίστοιχο;

Θα το βαλω μιας και το ανεφερες να το δω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Είναι στο matrix. Δεν ξέρει αν το cyberpunk είναι αληθινό ή όχι:P...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

image.png.8a4b8b02dcd8fbeb2ff49bef66317f62.png

νταξ...δεν αξίζουμε ποτέ ξανά να δούμε σοβαρό παιχνίδι αν αυτό κέρδισε αυτό το βραβείο με τα ανύπαρκτα life paths και το generic pew pew story του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ας σκεφτουμε οτι ηταν μια χρονια αρκετα ασχημη απο πλευρας τιτλων και προσωπικα θεωρω οτι παροτι απειχε πολυ το CP2077 απο αυτο το hype που φαγαμε ολοι, στο τελος της ημερας ηταν ενα πολυ decent παιχνιδι που αφιερωσα προσωπικα αρκετες ωρες. Σαν ιστορια, σαν χαρακτηρες και σαν lore δεν ηταν καθολου ασχημο. Το προβλημα ειναι οτι ηταν τρομερα hyped και rushed.. πηραμε ενα beta τιτλο ουσιαστικα που παρολαυτα με τα mods πλεον συνεχιζω και παιζω και ευχαριστα μαλιστα παντα εχω να κανω κατι. 

Και αν τα expectations δεν τα ειχαν ανεβασει οι ιδιοι τοσο ψηλα τοτε δεν νομιζω οτι πολλοι θα διαμαρτυρονταν ειδικα αν δεν ειχαν βαλει απο μονοι τους τετοιο timeline και το εφτιαχναν οπως πρεπει και οποτε πρεπει.. 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά στο thread! Ελπίζω φέτος να φιλοτιμηθούν οι Πολωνοί και να δώσουν κάτι παραπάνω (κυρίως όσον αφορά το gameplay) από ένα κουρεματάκι, ένα αυτοκίνητο και δύο ζακέτες. 

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

image.png.8a4b8b02dcd8fbeb2ff49bef66317f62.png

νταξ...δεν αξίζουμε ποτέ ξανά να δούμε σοβαρό παιχνίδι αν αυτό κέρδισε αυτό το βραβείο με τα ανύπαρκτα life paths και το generic pew pew story του...

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. 🙂

Μακάρι, όντως, τα lifepaths να είχαν περισσότερο αντίκτυπο στο παιχνίδι πέραν του προλόγου, κάποιων επιλογών διαλόγου και ενός unique side mission. Ένα κομμάτι από τα πολλά που φαίνεται ξεκάθαρα πόσο cut content έπεσε. Ωστόσο, δεν καταλαβαίνω πώς αυτή η έλλειψη επηρεάζει αρνητικά το υπάρχων σενάριο. 

Επίσης, generic pew pew από πού κι ως πού; Εγώ π.χ. δεν πρέπει να άγγιξα όπλα πουθενά, πέραν των ελάχιστων σημείων πού το "απαιτούσε"* (π.χ. στο τέλος του Nomad προλόγου ή στην αρχή του Act 2).

Προσωπικά, βρήκα μια χαρά αρκετά από τα main missions από άποψη story-telling, σκηνικών κλπ. The Heist, Never Fade Away (και γενικά το questline με τα VB), Disasterpiece, Nocturne Op55N1 μου έχουν μείνει χαρακτηριστικά ώστε να τα θυμάμαι by name. Όπως και την συντριπτική πλειοψηφία των side missions. Το questline της Judy, της Panam-άρας, του River, του Delamain, των Peralez (αν κι εδώ έχει ξεκάθαρο cut content), του Joshua, του Kerry, της Rogue τα θεωρώ πέρα για πέρα αξιομνημόνευτα κι εξαιρετικά. Χώρια κάποια μεμονωμένα όπως π.χ. το Heroes (αν δεν το χάσει κάποιος). Παρ' όλα αυτά, θα ήθελα παραπάνω εμβάθυνση στο lore ή να μην έκοβαν από την ιστορία για χάρη π.χ. ενός ~ 30s cutscene (φαντάζομαι ξέρετε για ποιο πράγμα μιλάω). Το παιχνίδι απογοήτευσε σε αρκετά πράγματα (πόσο μάλλον μετά από τόσες υποσχέσεις -turned ψέματα- και hype). Η ιστορία δεν νομίζω να συγκαταλέγεται σε αυτά.

Όσον αφορά το συγκεκριμένο βραβείο, δεν μπορώ να κρίνω αν, υποκειμενικά πάντα, το αξίζει ή όχι. Βλέποντας τα υποψήφια παιχνίδια, μόνο το Days Gone έχω παίξει. Από αυτό, το CP2077 είναι, κατά τη γνώμη μου, πολύ ανώτερο, σε αυτόν τον τομέα.

*τραγικό που βάζουν υποχρεωτικό gun fight που δεν είναι τίποτα παραπάνω από scripted σκηνή, ουσιαστικά. 🤦‍♂️

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι βγήκε best story δεν σημαίνει ότι έχει και το καλύτερο story ever. Για το 2021 είναι η ψηφοφορία. Άλλωστε ποιο άλλο game έχει πιο καλό story από αυτά που έχουν βγει το 2021;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, ioannis__ said:

Το ότι βγήκε best story δεν σημαίνει ότι έχει και το καλύτερο story ever. Για το 2021 είναι η ψηφοφορία. Άλλωστε ποιο άλλο game έχει πιο καλό story από αυτά που έχουν βγει το 2021;

Deathloop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά είχε καλή ιστορία. Όχι επιπέδου Deus Ex, αλλά ήταν καλό το σενάριο. Άλλωστε στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος (καμιά φορά)...

1 λεπτό πριν, sotirisl είπε

Deathloop?

Σιγά το επικό story...:lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, _Theo_ said:

Αντικειμενικά είχε καλή ιστορία. Όχι επιπέδου Deus Ex, αλλά ήταν καλό το σενάριο. Άλλωστε στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος (καμιά φορά)...

Σιγά το επικό story...:lol:

δεν είπε κανείς ότι είχε επικό story, απλά πολύ πιο refined από αυτό του Cyberpunk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...