Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέλος το Naruto ultimate ninja storm generations.

 

+ Πάρα πολύ παίκτες για επιλογή

+ Νέα Modes, tournament και survival

+ Κάποιες μικροαλλαγές στο gameplay...

+ Το multiplayer, αν και δεν το έπαιξα, φαίνεται άκρως εθιστικό.

 

- ...που όμως δεν προσφέρουν κάτι καινούργιο.

- Τα περιβάλλοντα μένουν στάσιμα και σε όποια πίστα και να παίζεις είναι το ίδιο πράγμα.

- Ελλιπές Story Mode

 

Βαθμολογία: 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα το StarHawk single player demo από το PSN, πολύ καλό παιχνίδι, 3rd person shooter με τεράστιες τοποθεσίες που μπορείς να χτίζεις κτήρια και δυνατότητα για κάποια στρατηγική όχι απλό shooting.

 

Πως και δεν πήγε καλά ?

 

Starhawk-demo.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχοντας τελειώσει το άκρως εντυπωσιακό AC2 ήρθε η ώρα να επιστρέψω στο Killzone 2. Γύρισα τον χειρισμό έτσι όπως ήταν κανονικά (zoom με R3) και πραγματικά με καταβόλεψε. Τελικά μόνο αυτό το είδος χειρισμού ταιριάζει στο συγκεκριμέο game λόγω covers :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχ, δεν ξέρω, πιάνεται ο αντίχειράς μου μετά από λίγο έτσι. Μόνο left trigger και hold!

 

Όχι δεν έχω hold to zoom. πατάω μια φορά R3 κάνει zoom και μετά το ξαναπατάω για να βγει. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος να παίξεις στο συγκεκριμένο παιχνίδι μιας και βρίσκω τον τρόπο cover (πατημένο το L2) απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εννοείται όχι hold στο R3, πας για τενοντίτιδα αν παίξεις πολλή ώρα. Εγώ για το L1 έλεγα. Βασικά, μου έχει γίνει τόσο δεύτερη φύση να κρατάω L1/LB για να σημαδεύω, που όσο άβολο και να είναι να κρατάω και το L2, το προτιμώ από το να πατάω το R3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εννοείται όχι hold στο R3, πας για τενοντίτιδα αν παίξεις πολλή ώρα. Εγώ για το L1 έλεγα. Βασικά, μου έχει γίνει τόσο δεύτερη φύση να κρατάω L1/LB για να σημαδεύω, που όσο άβολο και να είναι να κρατάω και το L2, το προτιμώ από το να πατάω το R3.

 

Και εμένα L1 με βολεύει για zoom αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι απλά δεν τα κατάφερα. Στο 3 λογικά θα παίξω με move :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο το Resonance of fate. Δεν ειναι για ολους ομως ακριβως οπως ολα τα J-based RPG/Tactics παιχνιδια. Στην αρχη παλουκι μεχρι να μαθεις το συστημα μαχης αλλα μολις το μαθεις γουσταρεις. Εχει ομως καποια προβληματακια τα οποια αναλογα τι θελεις μπορουν να ειναι πραγματικα εκνευριστικα σε σημειο να σταματησεις το παιχνιδι. Σε καθε περιπτωση αξιζει μια ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το KZ2 στην αρχή με είχε ενθουσιάσει κι εμένα, και μάλιστα είχα μπει βαρεμένος με τα πολεμικά fps να το παίξω και παραξενεύτηκα που έγινε αυτό. Αλλά το βαρέθηκα πολύ απότομα σε κάποια φάση. Ισως έφταιγε λίγο κι ότι το έπαιζα στο hard και σε κάποια φάση σε μια γέφυρα είχα κολλήσει για κανά 4ωρο, δεν ξέρω. Δεν το τελείωσα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...