Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος το dishonored. Πολύ καλό παιχνίδι με δυνατό σημείο το stealth. Το σίγουρο είναι πως δεν συμφέρει να παίξεις σε action. Το Stealth σε ορισμένες περιπτώσεις είναι μονόδρομος. Βέβαια είχε 2 σημαντικά αρνητικά για μένα. Το ανύπαρκτο story και τα εξευτελιστικά χαμηλά textures. Αλλά μπορώ να πως πως το ευχαριστήθηκα.

 

8.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Forza Horizon και γουστάρω τρελά!!

και εγωα μια απο τα ιδια (βασικα οχι ακριβως ιδια :P ).

forza 4 και τα μυαλα στα καγκελα (για να μην πω τιποτε αλλο :P ).

Φοβερο παιχνιδι.εχω αφησει στην ακρη για λιγες μερες το Killzone 3 που επαιζα στο ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FM4 δεν μου άρεσε τόσο.

Το FM3 το χιλιάρισα (επίσης είναι το μοναδικό που έχω αυθεντικό στο Χ360, δύο φορές).

 

Ακόμα το ΚΖ3? :P Άντε μετά και στο Elite επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το dishonored. Πολύ καλό παιχνίδι με δυνατό σημείο το stealth. Το σίγουρο είναι πως δεν συμφέρει να παίξεις σε action. Το Stealth σε ορισμένες περιπτώσεις είναι μονόδρομος. Βέβαια είχε 2 σημαντικά αρνητικά για μένα. Το ανύπαρκτο story και τα εξευτελιστικά χαμηλά textures. Αλλά μπορώ να πως πως το ευχαριστήθηκα.

 

8.5/10

 

Πόσες ώρες gameplay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες ώρες gameplay?

 

Σίγουρα πολλές. Πρέπει να έκανα γύρω στο 15ωρο αλλά πραγματικά δεν μετρούσα. Ίσως λέω και χαζομάρες. Από όσα έχω διαβάσει στο internet κυμαίνεται από τις 10-25 ώρες ανάλογα πως θα το παίξεις.

 

Ανύπαρκτο στόρι, ε; Χμφ... Αρα δεν υπάρχει κανένα σοβαρό κίνητρο να το ξαναπαίξεις διαφορετικά;

 

Σαφώς και δεν εννοούσα αυτό. Απλά δεν έχει σενάριο. Αν αποφασίσεις να ακολουθήσεις διαφορετική τακτική κάνεις ένα ολοκαίνουργιο playthrough.

 

Επίσης στα αρνητικά βάζω τα συνεχή και μεγάλα loading screens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά είπες ότι δε συμφέρει να παίξεις action κι ότι σε σημεία το stealth είναι μονόδρομος, οπότε γιατί να το ξαναπαίξεις με τρόπο που δε συμφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά είπες ότι δε συμφέρει να παίξεις action κι ότι σε σημεία το stealth είναι μονόδρομος, οπότε γιατί να το ξαναπαίξεις με τρόπο που δε συμφέρει;

 

Πάλι δεν με κατάλαβες. Δεν είναι 2 οι τρόποι, action και stealth. Μπορείς να φτιάξεις 2 χιλιάδες τρόπους αν ακολουθήσεις διαφορετικά μονοπάτια, διαφορετικές στρατηγικές και να χρησιμοποιήσεις διαφορετικά skills. Αυτή είναι η μαγεία του παιχνιδιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FM4 δεν μου άρεσε τόσο.

Το FM3 το χιλιάρισα (επίσης είναι το μοναδικό που έχω αυθεντικό στο Χ360, δύο φορές).

 

Ακόμα το ΚΖ3? :P Άντε μετά και στο Elite επίπεδο.

αποτι εχω ακουσει το 3 με το 4 δεν εχουνε πολλες διαφορες, μεχρι και καποιες πιστες απο το 3 επαναλαμβανοντε και στο 4 αρκετες φορες.

Οχι ρε σε πιο elite?

εχω αρκετα παιχνιδια ακομη για να παιξω.οποτε δεν εχω χρονο για να παιξω διπλες φορες καποια αλλα παιχνιδια.

παντως και χρονο να ειχα το πρωτο παιχνιδι που θα ξαναποιανα απο την αρχη ειναι το heavy rain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποτι εχω ακουσει το 3 με το 4 δεν εχουνε πολλες διαφορες, μεχρι και καποιες πιστες απο το 3 επαναλαμβανοντε και στο 4 αρκετες φορες.

Οχι ρε σε πιο elite?

εχω αρκετα παιχνιδια ακομη για να παιξω.οποτε δεν εχω χρονο για να παιξω διπλες φορες καποια αλλα παιχνιδια.

παντως και χρονο να ειχα το πρωτο παιχνιδι που θα ξαναποιανα απο την αρχη ειναι το heavy rain.

Το 4 είναι το 3 με τα DLC και χωρίς Porsche κατά την άποψή μου, με ελαφρώς καλύτερο ΑΙ.

Γιατί όχι elite? Eγώ στο elite το ευχαριστήθηκα.

Ακόμα να το τερματήσεις κι αυτό..? Αρχίζεις 2-3 μαζί και μετά τα παρατάς..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4 είναι το 3 με τα DLC και χωρίς Porsche κατά την άποψή μου, με ελαφρώς καλύτερο ΑΙ.

Γιατί όχι elite? Eγώ στο elite το ευχαριστήθηκα.

Ακόμα να το τερματήσεις κι αυτό..? Αρχίζεις 2-3 μαζί και μετά τα παρατάς.. :P

βασικα οι porsche δεν με πολυ ενδιαφερουνε, τις εχω βαρεθει πλεον.δεν μπορω να τις βλεπω αλλο.

οχι elite γιατι εχω αρκετα παιχνιδια που δεν εχω ασχολειθει μαζι τους και με περιμενουνε στο ραφι (uncharted 3,mgs4,Ac brotherhood,heavenly sword,mass effect 3) αυτα μονο για το ps3 (συν καποια αλλα που θελω να παρω οπως το god of war 3,av revelations), γιατι στο pc εχω να παιξω τα (mass effect 1,2 , batman arkham asylum,city).

επεισης πλεον δεν εχω πολλες ωρες για gaming, το πρωι δουλευω το μεσημερι μεχρι της 8 το βραδυ εχω σχολη αντε και να γυρισω να παιξω καμια ωρα αντε δυο που αυτο δεν γινετε καθε μερα γιατι το σπιτι δεν με βλεπει πριν της 11,12 το βραδυ.και ξερεις τωρα που απο αυτη την εβδομαδα τσιμπαω και το fifa13 για το xbox360 χαμοοοοοοοοοοςςςς,στην ακρη ολα τα υπολοιπα και μονο fifaaaaaaaa :-D :-D :-D :-D

οτι αρχιζω κανα 2 μαζι οντως τα αρχιζω, ειναι οπως με βαραει, ξες αναλαμπες.

το heavy rain το εχω τερματισει απο μεσα σεπτεμβρη ρε, απλα ειπειδη μου ειπες να ξαναξεκινησω το killzone 3 αφου το τελειωσω σου ειπα οτι αυτη την στιγμη το μοναδικο παιχνιδι που θα ξανα αρχιζα θα ητανε το heavy rain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το dishonored. Πολύ καλό παιχνίδι με δυνατό σημείο το stealth. Το σίγουρο είναι πως δεν συμφέρει να παίξεις σε action. Το Stealth σε ορισμένες περιπτώσεις είναι μονόδρομος. Βέβαια είχε 2 σημαντικά αρνητικά για μένα. Το ανύπαρκτο story και τα εξευτελιστικά χαμηλά textures. Αλλά μπορώ να πως πως το ευχαριστήθηκα.

 

8.5/10

 

εγω θα του έδινα 9/10. δεν το έχω τερματίσει ακόμα αλλά με έχει μαγέψει μέχρι στιγμής. είναι ένα πρωτότυπο first person (για εμένα) με πολύ ωραίες δυνάμεις. για τα textures έχεις δίκιο. όσον αφορά το story, οκ δεν είναι και metal gear solid :D

 

σίγουρα το stealth κυριαρχεί αλλά stealth μπορεί να γίνει χωρίς να σκοτώσεις κανέναν ή και να τους σκοτώσεις όλους χωρίς να σε καταλάβει κανένας. τέλος αυτό που με εντυπωσίασε πολύ είναι ότι έχεις πολλούς τρόπους και όμορφους να σκοτώσεις αυτόν που πρέπει να σκοτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα και το Halo 4 να δώ τι λέει, άλλο ένα κλασικό Halo (uber-hyped όπως πάντα).

Μέτριο οπτικά, story μου φαίνεται κάπως ενδιαφέρον, ευτυχώς έχει καλό gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα και το Halo 4 να δώ τι λέει, άλλο ένα κλασικό Halo (uber-hyped όπως πάντα).

Μέτριο οπτικά, story μου φαίνεται κάπως ενδιαφέρον, ευτυχώς έχει καλό gameplay.

 

Μέτριο οπτικά? Εγώ έχω διαβάσει πως έχει τα καλύτερα γραφικά σε 360 και πως μπορεί να φτάσει μέχρι και μεγάλους exclusive τίτλους του ps3. Θα το δω το Σάββατο να σου πω και εγώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...