Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λαθος, πριν καν δω την συλλεκτικη ελεγα να τσιμπησω το kz2 αλλα δεν πολυ ψηνομουνα, μετα ειχα δει στα 20-25Ε το kz3 στο game explorers νομιζω και ημουνα ετοιμος να το παραγγηλω.αν θυμασαι καλα η συλλεκτικη του δεν μου πολυ αρεσε στην αρχη λογο του κρανους, μου φενοτανε καπως μλκια.

περασαν λιγες μερες μετα, ειδα την προσφορα του seven και λεω απο το να το παρω σκετο ας δωσω 15Ε παραπανω και να αγορασω την συλλεκτικη του, να κανω και εγω δλδ μια αρχη απο μια συλλεκτικη.

θα επερνα το kz2 στην αρχη αλλα λεω δεν γαμιετε, αν καθομουνα να ξεκινησω ολες τις τριλογιες απο την αρχη δεν θα προλαβαινα να παιξω τιποτε αλλο.

 

Αφού στην είχα πει πιο νωρίς την προσφορά των seven ρε :P

 

Τέλος το Lollipop Chainsaw. Πολύ το λάτρεψα το game. Για όποιον γουστάρει καφρίλα του το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Next: Dishonored.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To LC σαν σύνολο είναι καλό παιχνίδι ή απλά καφρίλα?

Το πήρα απο φίλο μου εδώ και μήνες αλλά δεν κάθησα να ασχοληθώ.

 

Εμένα μου άρεσε. Και το gameplay που λένε πολλοί πως είναι επαναλαμβανόμενο εμένα μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον και με μπόλικες ιδέες. Τρελός ο suda. Αν σου άρεσε το shadows of damned που έπαιξες νομίζω πρέπει να δοκιμάσεις και το lollipop. Δεν έχεις τίποτα να χάσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού στην είχα πει πιο νωρίς την προσφορά των seven ρε :P

και παλι εισαι λαθος,σου λεω κοιταζα καταρχην για το kz2, μετα αλλαξα γνωμη για το kz2 γιατι βαριωμουνα να το ξεκινησω και λεω θα παρω το 3, συγκεκριμενα ηθελα να το παρω απο το game explorers και οχι απο αλλο καταστημα γιατι μου αρεσε το εξοφυλλο που ειχε στο παιχνιδι (συν οτι ηταν η χαμηλοτερη τιμη γυρω στα 20-23Ε αν θυμαμαι καλα) και μετα απο λιγες μερες μου εδειξες ή εσυ ή ο johnvanni την προσφορα των seven και το σκεφτηκα και την τσιμπησα.εντομεταξυ θυμαμαι σου ειχα πει οτι την εχω δει την helghast σε unboxing και οτι δεν μου αρεσε, μετα ομως μολις ειδα την προσφορα και ειδα οτι ειχε μικρη διαφορα απο το παιχνιδι την τσιμπησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι εισαι λαθος,σου λεω κοιταζα καταρχην για το kz2, μετα αλλαξα γνωμη για το kz2 γιατι βαριωμουνα να το ξεκινησω και λεω θα παρω το 3, συγκεκριμενα ηθελα να το παρω απο το game explorers και οχι απο αλλο καταστημα γιατι μου αρεσε το εξοφυλλο που ειχε στο παιχνιδι (συν οτι ηταν η χαμηλοτερη τιμη γυρω στα 20-23Ε αν θυμαμαι καλα) και μετα απο λιγες μερες μου εδειξες ή εσυ ή ο johnvanni την προσφορα των seven και το σκεφτηκα και την τσιμπησα.εντομεταξυ θυμαμαι σου ειχα πει οτι την εχω δει την helghast σε unboxing και οτι δεν μου αρεσε, μετα ομως μολις ειδα την προσφορα και ειδα οτι ειχε μικρη διαφορα απο το παιχνιδι την τσιμπησα.

 

Κλασσικός kjtzemis. Μια έτσι μια γιουβέτσι :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικός kjtzemis. Μια έτσι μια γιουβέτσι :mrgreen:

ευτυχως εσυ εισαι διαφορετικος.

μεσα σε 3 μερες ειχες αλλαξει 13 φορες το τι θα κανεις με το ps3 σου.

τελικα τζαμπα και το συνεδρειο :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως εσυ εισαι διαφορετικος.

μεσα σε 3 μερες ειχες αλλαξει 13 φορες το τι θα κανεις με το ps3 σου.

τελικα τζαμπα και το συνεδρειο :P :P :P

 

Χαχαχα τι να κάνουμε. έτσι έχουν αυτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα το Skyward Sword και πραγματικά δεν έχω λόγια. Παιχνίδια απ τα (πολύ) λίγα, και ουσιαστικά το πρώτο μου Zelda. Το παιχνίδι είναι ένα αριστούργημα δίχως ίχνος υπερβολής.

 

Τώρα παίζω Forza 4 και λίγο αργότερα ξεκινάω Skyrim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα το Skyward Sword και πραγματικά δεν έχω λόγια. Παιχνίδια απ τα (πολύ) λίγα, και ουσιαστικά το πρώτο μου Zelda. Το παιχνίδι είναι ένα αριστούργημα δίχως ίχνος υπερβολής.

 

Τώρα παίζω Forza 4 και λίγο αργότερα ξεκινάω Skyrim.

πως σου φενετε το forza?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως σου φενετε το forza?

 

Πάρα πολύ καλό, σου το προτείνω ανεπιφύλακτα. Μου θύμισε εποχές g turismo στο ps2. Αν και δεν είμαι φαν των racing games αυτό σε κρατάει να ασχοληθείς μαζί του. Η μεγαλύτερη απόλαυση είναι όταν ανεβάζεις επίπεδο δυσκολίας και καταφέρνεις να "δαμάσεις" τα αυτοκίνητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@george

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

 

Λοιπον, σημερα (επιτελους :-D ) επαιξα το Journey (Collectors Edition).

Δεν ξερω τι να πω γιαυτο το παιγνιο (ειπα να το γραψω λιγο ετσι επιστημονικα :-D :P ).

Αναψα τζακακι και εκατσα να παιξω αυτο το αριστουργημα,το μοναδικο φως ηταν της φλωγας και του παιχνιδιου ολα τα υπολοιπα τα ειχα σβησει (ειπα να κανω αναλογη ατμοσφαιρα για να το ευχαριστηθω ακομη περισσοτερο :mrgreen: ).

Σκετη απολαυση,μπορει να ειναι μονο 2 ωρων παιχνιδι αλλα το καταευχαριστηθηκα,ουτε λεπτο δεν βαρεθηκα,περασαν οι ωρες νερακι.

Η φανταστικη μελωδια αυτου του παιχνιδιου παρεα με τις/α φοβερες εικονες/τοπια που αντικρισα παιζοντας το θα μου μεινουνε πιστευω στο μυαλο μου για πολλα χρονια ακομη.Το παιχνιδι πραγματικα δεν παιζετε,η ερημος πραγματικα σαν αληθινη,φοβερα χιονισμενα τοπια.

Πολυ καλο Gameplay.

Πολλες φορες πραγματικα λες αμαν να εβρισκες εναν ανθρωπο να ειναι μαζι σου σε αυτο το ταξιδι,πραγματικα ενα δευτερο ατομο οπου και αν βρισκετε αυτο (Αυστραλια,Κινα,Αμερικη,Αγγλια,Ελλαδα) σε καποια σημεια ειναι απαραιτιτο,σε συνεργασια μαζι του αποφευγεις πολλους κινδυνους που σε περιμενουν (παγωνιες,ανεμοθυελες κλπ).

Εγω βρηκα 3-4 φορες ατομο εκει μεσα,ακολουθουσαμε την ιδια πορεια αλλα σε καποια σημεια δυστηχως χαθηκαμε.

Δεν ξερω τι αλλο να πω γιαυτο το παιχνιδι.

Απλα παιδια καντε ενα διαλειμα απο τα καθημερινα FPS/RPG/TPS/Sports/Racing κλπ και αφιερωστε 2 ωριτσες σε αυτο το εργο τεχνης, παργματικα το αξιζει και αξιζουν πολλα μπραβο στα παιδια εκει στην thatcompanygames που εχουν κανει τρομερη δουλεια και φυσικα πρεπει να ανταμυφθουνε.

 

10/10

 

Επεισης η collectors του journey περιεχει αλλα 2 παιχνιδια μεσα,το flow το οποιο ειναι remastered (αν το λεω καλα) του ps2 και το flower το οποιο αν καταλαβα καλα που καλα θα καταλαβα ειναι του ps3,εγω σημερα δοκιμασα το flower,εντυπωσιαστηκα και με αυτο το παιχνιδι,δεν ειναι βαιβαια στο επιπεδο του journey αλλα και αυτο το παιχνιδι αξιζει,ειναι πρωτογνωρο παιχνιδι και αξιζει να αφιερωσεις λιγες ωρες και για αυτο (δεν νομιζω να ειναι πανω απο 1-1.30 ωρα).

 

Αυταααα απο μενα.

 

Τωρα απο αυριο συνεχεια στο Killzone 3 που εκανα ενα διαλειματακι σημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@george

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

 

Λοιπον, σημερα (επιτελους :-D ) επαιξα το Journey (Collectors Edition).

Δεν ξερω τι να πω γιαυτο το παιγνιο (ειπα να το γραψω λιγο ετσι επιστημονικα :-D :P ).

Αναψα τζακακι και εκατσα να παιξω αυτο το αριστουργημα,το μοναδικο φως ηταν της φλωγας και του παιχνιδιου ολα τα υπολοιπα τα ειχα σβησει (ειπα να κανω αναλογη ατμοσφαιρα για να το ευχαριστηθω ακομη περισσοτερο :mrgreen: ).

Σκετη απολαυση,μπορει να ειναι μονο 2 ωρων παιχνιδι αλλα το καταευχαριστηθηκα,ουτε λεπτο δεν βαρεθηκα,περασαν οι ωρες νερακι.

Η φανταστικη μελωδια αυτου του παιχνιδιου παρεα με τις/α φοβερες εικονες/τοπια που αντικρισα παιζοντας το θα μου μεινουνε πιστευω στο μυαλο μου για πολλα χρονια ακομη.Το παιχνιδι πραγματικα δεν παιζετε,η ερημος πραγματικα σαν αληθινη,φοβερα χιονισμενα τοπια.

Πολυ καλο Gameplay.

Πολλες φορες πραγματικα λες αμαν να εβρισκες εναν ανθρωπο να ειναι μαζι σου σε αυτο το ταξιδι,πραγματικα ενα δευτερο ατομο οπου και αν βρισκετε αυτο (Αυστραλια,Κινα,Αμερικη,Αγγλια,Ελλαδα) σε καποια σημεια ειναι απαραιτιτο,σε συνεργασια μαζι του αποφευγεις πολλους κινδυνους που σε περιμενουν (παγωνιες,ανεμοθυελες κλπ).

Εγω βρηκα 3-4 φορες ατομο εκει μεσα,ακολουθουσαμε την ιδια πορεια αλλα σε καποια σημεια δυστηχως χαθηκαμε.

Δεν ξερω τι αλλο να πω γιαυτο το παιχνιδι.

Απλα παιδια καντε ενα διαλειμα απο τα καθημερινα FPS/RPG/TPS/Sports/Racing κλπ και αφιερωστε 2 ωριτσες σε αυτο το εργο τεχνης, παργματικα το αξιζει και αξιζουν πολλα μπραβο στα παιδια εκει στην thatcompanygames που εχουν κανει τρομερη δουλεια και φυσικα πρεπει να ανταμυφθουνε.

 

10/10

 

Επεισης η collectors του journey περιεχει αλλα 2 παιχνιδια μεσα,το flow το οποιο ειναι remastered (αν το λεω καλα) του ps2 και το flower το οποιο αν καταλαβα καλα που καλα θα καταλαβα ειναι του ps3,εγω σημερα δοκιμασα το flower,εντυπωσιαστηκα και με αυτο το παιχνιδι,δεν ειναι βαιβαια στο επιπεδο του journey αλλα και αυτο το παιχνιδι αξιζει,ειναι πρωτογνωρο παιχνιδι και αξιζει να αφιερωσεις λιγες ωρες και για αυτο (δεν νομιζω να ειναι πανω απο 1-1.30 ωρα).

 

Αυταααα απο μενα.

 

Τωρα απο αυριο συνεχεια στο Killzone 3 που εκανα ενα διαλειματακι σημερα.

 

Ωραία τα είπες φίλε μου. Μου κίνησες την περιέργεια. Θα ψάξω για καμιά καλή τιμή και θα τσιμπήσω σήμερα το πακετάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα είπες φίλε μου. Μου κίνησες την περιέργεια. Θα ψάξω για καμιά καλή τιμή και θα τσιμπήσω σήμερα το πακετάκι.

Τσιμπα το με χιλια, αξιζει να υπαρχει στην συλλογη και ειδικα σε retail μορφη.

 

To flOw κυκλοφόρησε σε PS3 και PSP, δεν είναι port απο κάπου. :)

ειχα την εντυπωση πως ηταν του ps2. :/

τελος παντων.

Πες τα! Για να μην κάθονται ορισμένοι και κράζουν/γκρινιάζουν ότι δεν αξίζει τα λεφτά του επειδή είναι μικρό.

πως δεν τα αξιζει?τα αξιζει και με το παραπανω, καθολου δεν τα εκλαψα, αλλωστε μεσα στις 2 ωρες που ειναι ολο και ολο εγω καταφερα και πηρα μονο 1 απο τα trophie ενω εχει αρκετα,σιγουρα πανω απο 15-20.αν θελουνε κιαλλο τυο ξαναρχιζουνε και περνουνε τροπαια μεχρι να το πλατινιασουνε.

αλλωστε εχει και το flow/flower που σιγουρα θα τους απασχολησει για λιγες ωρες ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...