Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kostiger είπε

Μου ειχε βγαλει τον αδοξαστο στο hard. Ποσω μαλλον εδω.

Σαδισμος...

Κανα εκατομμυριο ισως. Οποτε μπαινω σε αυτο το νημα να κοψω κινηση, ολο αυτο παιζει.😄

Oντως σε σχεση με το DOOM 2016 ειναι λιγο πιο δυσκολα τα Ultra Violence και Nightmare, οι εχθροι ειναι πιο επιθετικοι συν οτι οι μηχανισμοι ειναι πολυ πιο πλουσιοι και θελουν καποιες ωρες για να εξοικειωθεις με τα κοντρολς κ.λ.π. οποτε πεφτει καρπαζια στο 1ο playthrough (ειδικα στα Slayer Gates). Στην ουσια το 1ο playthrough ειναι το tutorial μεχρι να μαθεις τα βασικα, τα καλα ξεκινανε μετα. Η αισθηση στο Eternal οταν στην ουσια πετας μεσα στα επιπεδα χρησιμοποιοντας ολα τα διαθεσιμα εργαλεια που σου δινει το παιχνιδι ειναι κατι που μονο σε Ιαπωνικα character action παιχνιδια εχω ξανανιωσει, το πιο κοντινα σε αισθηση shooters παιχνιδια ειναι τα Vanquish και Bulletstorm (επισης εκπληκτικα παιχνιδια και τα δυο). Τεραστια παιχνιδαρα το Eternal και μια κατηγορια απο μονο του στο ειδος των FPS. 

On-topic τωρα συνεχιζω με Battlemode στο Eternal, ΜΚ11 και Darksiders Genesis το οποιο οσο προχωραει γινετε ολο και καλυτερο....μεγαλη εκπληξη λεμε, μετα το πρωτο Darksiders ισως ειναι το αγαπημενο μου της σειρας. Μολις τελειωσω με το Genesis παω βουρ για REmake 3! :)

Εdit: Ωπα τωρα πηρα πρεφα οτι ελεγες για το The Evil Within! :P

Δεν πειραζει ευκαιρια ηταν να χαιπαρω το Eternal μηπως ψησω κανεναν παραπανω να το παιξει! ;)

Επεξ/σία από dr_thodt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, dr_thodt είπε

Oντως σε σχεση με το DOOM 2016 ειναι λιγο πιο δυσκολα τα Ultra Violence και Nightmare, οι εχθροι ειναι πιο επιθετικοι συν οτι οι μηχανισμοι ειναι πολυ πιο πλουσιοι και θελουν καποιες ωρες για να εξοικειωθεις με τα κοντρολς κ.λ.π. οποτε πεφτει καρπαζια στο 1ο playthrough (ειδικα στα Slayer Gates). Στην ουσια το 1ο playthrough ειναι το tutorial μεχρι να μαθεις τα βασικα, τα καλα ξεκινανε μετα. Η αισθηση στο Eternal οταν στην ουσια πετας μεσα στα επιπεδα χρησιμοποιοντας ολα τα διαθεσιμα εργαλεια που σου δινει το παιχνιδι ειναι κατι που μονο σε Ιαπωνικα character action παιχνιδια εχω ξανανιωσει, το πιο κοντινα σε αισθηση shooters παιχνιδια ειναι τα Vanquish και Bulletstorm (επισης εκπληκτικα παιχνιδια και τα δυο). Τεραστια παιχνιδαρα το Eternal και μια κατηγορια απο μονο του στο ειδος των FPS. 

On-topic τωρα συνεχιζω με Battlemode στο Eternal, ΜΚ11 και Darksiders Genesis το οποιο οσο προχωραει γινετε ολο και καλυτερο....μεγαλη εκπληξη λεμε, μετα το πρωτο Darksiders ισως ειναι το αγαπημενο μου της σειρας. Μολις τελειωσω με το Genesis παω βουρ για REmake 3! :)

To Evil Within Akumu mode ειχα υπογραμμισει, ομως προφανως δεν το προσεξες. Δεν πειραζει φυσικα. Δωσε πονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

To Evil Within Akumu mode ειχα υπογραμμισει, ομως προφανως δεν το προσεξες. Δεν πειραζει φυσικα. Δωσε πονο.

Ναι μετα το προσεξα! εκανα και edit αλλα δεν σε προλαβα! :)

Το ειχα τελειωσει στο PC στο Survival οταν ειχε βγει (το ειχα λατρεψει το παιχνιδι) και απο τοτε δεν το εχω ξαναβαλει, τωρα εχω σκοπο να το χιλιαρισω στο Xbox. Θα μου βγαλει το λαδι το Akumu no upgrades ειμαι σιγουρος αλλα το εχω βαλει σκοπο να το βγαλω το ατιμο! Θα το παλεψω οπως και να εχει. :);) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2020 στις 10:32 ΠΜ, kostiger είπε

Κανα εκατομμυριο ισως. Οποτε μπαινω σε αυτο το νημα να κοψω κινηση, ολο αυτο παιζει.😄

Υπερβολές... μπορεί να παίζει και το iceborne τώρα που θα μπει ο Alatreon σε ένα μήνα.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελειωσα το prey. Οντως θυμιζει bioshock αλλα δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο. Ειχε πολλους γριφους. Σε εκανε να σκεφτεσαι πολυ για το πως θα καταφερεις να λυσεις γριφους-διαδρομες. Σ αυτο μου θυμισε ενδοξες εποχες των πρώτων tomb raider. 

Αν και μου αρεσε αρχικα παραπανω απο το dishonored, τελικα το χω βαθμολογησει πιο κατω γιατι θεωρω απαραδεκτο να εχει τοσα μεγάλα loading times απο level se level. Στην αρχη δεν φαινεται ιδιαίτερα, αλλα προς το τελος που πρεπει να αλλαζεις συνεχεια περιοχες κουραζει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

όπως και το 99% των ps4 owners.😁

Δεν συνυπολογισες τους haters ομως. Ριξε λιγο ποσοστο..

Κι εγω με αυτο ασχολουμαι παρεμπιπτοντως..😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ξεκινησα το a plague tale επαιξα κανα 2ωρακι. Ειναι κ δωρεαν με το game pass οποτε μια χαρα. Ενδιαφερον παιχνιδι μεχρι στιγμης. Ωραια κ τα γραφικα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα το Darksiders Genesis το οποιο μετα το πρωτο και καλυτερο παιχνιδι της σειρας ΙΜΟ ειναι το δευτερο αγαπημενο μου Darksiders, πολυ καλο action/adventure παιχνιδι με αρκετο και ουσιαστικο υλικο χωρις αχρειαστες χαζομαρες. Η νεα καμερα κολλαγε τελικα πολυ στο παιχνιδι κ ταυτοχρονα το φρεσκαρε τοσο ωστε να διαφερει απο τα υπολοιπα παιχνιδια της σειρας, ελπιζω να δουμε συνεχεια στο μελλον.

Επισης εδω και καποιες μερες παιζω REmake 3, το τελειωσα ηδη μια φορα στο Hardcore και τωρα εχω ξεκινησει στο Nightmare το οποιο ειναι η καλυτερη μεγαλη δυσκολια της σειρας μαζι με το Real Survival. Remixed εχθροι και θεσεις αντικειμενων ωστε να κρατανε το ενδιαφερον και την αγωνια στο φουλ ακομα και αν εχεις ηδη παιξει το παιχνιδι μια φορα και προκληση με απιστευτα καλη ισορροπια. Επισης φανταστικες προσθηκες τα dodge και parry στη gameplay βαση που εθεσε το REmake 2...κριμα που η Capcom εβαλε αυτα τα ηλιθια infinite οπλα στο Store και ο περισσοτερος κοσμος δεν εζησε την εμπειρια του Nightmare (και του Inferno). Εξαιρετικη προσθηκη το REmake 3 στη σειρα και ειδικοτερα στο πιο action παρακλαδι της.

Παραλληλα με REmake 3 θα ξεκινησω να παιζω και The Messenger το οποιο κατεβασα χτες και ειμαι πολυ περιεργος να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...