Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε ωραία να τους πούμε να το αφαιρέσουν,να πάρω 4 850pro σε raid0 να μπάινω στο 3 δευτερόλεπτο να παιρνω τις σημαίες και μέχρι να μπει ο αντίπαλος να τους έχω φάει τα μισά tickets. αυτό ειναι fairplay;

πάλι στον ίδιο χρόνο φορτώνεις και περιμένεις,ούτε τα fps σου ρίχνει.

Σου κάνει πίο ομαδικό το παιχνίδι.

 

ακόμα και στο esl δεν γίνονται αυτά που λες,με timer παίζουν και spawnαρουν όλοι.

 

και εξακολουθω να μην καταλαβαίνω τι θέμα έχεις με τις τοστιέρες,εδώ δεν κλαίγονται άλλοι που βγάζουν λεφτά απο αυτό(Xfactor,levelcap,matimio,jackfrags etc)

 

εγώ θέλω χοντρικά 15 δευτερόλεπτα για να μου βγεί το spawn και άλλα 2-5 για να φορτωθούν πλήρως τα textures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ε ωραία να τους πούμε να το αφαιρέσουν,να πάρω 4 850pro σε raid0 να μπάινω στο 3 δευτερόλεπτο να παιρνω τις σημαίες και μέχρι να μπει ο αντίπαλος να τους έχω φάει τα μισά tickets. αυτό ειναι fairplay;

 

Πόσο χρόνο σου παίρνει να πάρεις 3 σημαίες? Πόσο χρόνο σου παίρνει να φας τα μισά tickets? 

Πλάκωσε την υπερβόλα για να βγάλεις επιχείρημα...

 

Πέρα από το εάν σου παίρνει μισό γύρο για να φορτώσει το BF τότε δεν φταίει ο άλλος με τον SSD παλιότερα η επίπτωση ήταν πως όταν έμπενες με HDD ο άλλος είχε πάρε heli και μια σημαία στο CQ...Κλάειν μάειν δηλαδή...

 

 

ακόμα και στο esl δεν γίνονται αυτά που λες,με timer παίζουν και spawnαρουν όλοι.

 

 

Συγκρίνεις καθημερινή χρήση με το ESL? Σοβαρά τώρα :P ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε άνθρωπε μου, 6 με 7 άτομα πρέπει να είναι έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας όχι 30.

και δηλαδή είναι ωραίο και σωστό ο αντίπαλος να βγει να έρθει με το heli να σου πάρει τη βάση μπροστά σου και εσύ να περιμένεις.

ο άλλος με τον μισό γύρο loading απαγορεύεται να παίξει; σου χαλάει τον υπολογιστή σου; σε κόβει απ το gameplay σου γενικότερα;

και ο RPDrummer κάποτε είχε τρομερό πρόβλημα με το loading και δεν έχει τοστιέρα

 

Επίσης είναι κατα τη γνώμη σου σωστό στη locker πριν προλαβέις να βγείς να σε βιάζει ο αντίπαλος γιατί πήρε και  τις 5 σημαίες. αυτό είναι fairplay;

επίσης γιατί δεν σε απασχολεί που δεν έχεις grenades και το airburst κάνει τριπλάσιο χρονο να γεμίσει;

 

 

και ξανα ερχόμαστε σε αυτό που έλεγα πρίν.

Θα πάρεις τις σημαίες αν είσαι καλός παίχτης όχι επειδη έστησες ενα μηχάνημα 2Κ να μπορείς να μαμάς κόσμο επειδή έτσι.

 

να με συγχωρείς τότε που σου χαλάω το παιχνίδι σου και δεν έχω 2Κ να βάλω 2 780ti/i7/ssd's και σε κόβω με την τοστιέρα μου.

ssd δεν θα πάρω ακόμα και δεν παίζει να πάρω σε σύντομο χρονικό διάστημα.Εξακολουθεί να μου φαίνεται σπατάλη χρημάτων σε σύστημα για γενική οικιακή χρήση(πέρα απο τα παιχνίδια)
Δεν με απασχολει να φορτωνω windows σε 10 sec λιγότερα ούτε να μου ανοίγει το skype σε 0.0001 sec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που σου λέω είναι πως τα σκηνικά που περιγράφεις είναι υπερβολικά. Αναγκαστικά δεν προλαβαίνεις σε μεγάλα maps να κάνεις cap 5 σημαίες ότι και αν κάνεις θα έχει spawnarei ώρα. 

Το έχω ζήσει στο πετσί μου το fast load-spawn απλά προλαβαίνεις και έχεις κάνει capture την A ενώ ο άλλος φτάνει να πιάσει την E...τίποτα παραπάνω...
 

Αυτό που σου λέω από την μεριά μου είναι πως το προβάδισμα σε real games είναι τόοοοσο αμελητέα που πιο πολύ ενοχλητικό είναι το να περιμένεις σαν... πότε θα φορτώσει κ ο άλλος...

Πίστες χάνονται από πολύ απλότερα πράγματα αυτό δεν είναι τίποτα παρα δικαιολογία κλαψουρίσματος. Ένα σωστό AA-Ένας skilled pilot-Ένα σκουπίδι squad που αράζει όλη μέρα σε γερανούς και λόφους για sniping είναι πολύ σοβαρότεροι παράγοντες για να χάσεις ένα παιχνίδι....

Όταν μπορεί ένα βαρβάτο map να κρατήσει ένα μισάωρο δεν μπορείς να μου κλαίγεσαι για τα 30" προβάδισμα του άλλου...δεν γίνεται απλά όπως και να το κάνεις. Εάν έχεις loading πρόβλημα και τώρα τα 30" προβάδισμα είναι κανα πεντάλεπτο αυτό που λέω είναι πως είναι πρόβλημά σου και το θεωρώ ανεπίτρεπτο να σε περιμένουν οι άλλοι τόση ώρα έτσι επειδή ο client σου τα έκανε μαντάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έγραψα και πίο πάνω 6 άτομα απο την κάθε ομάδα χρειάζονται για να ξεκινήσει το παιχνίδι, δεν μπορεί απ τους 64 μόνο 2 να έχουν τέρατα και να περιμένεις τους άλλους.

Δε μου έχει τύχει πουθενά να περιμένω πάνω απο 1 λεπτό μαζί με το countdown που γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι τα ιδια αρχισαμε.Τυποι που δεν πεφτουν με τιποτα και σε ριχνουν με 2 σφαιρες.Ενταξει η κατασταση στο netcode δεν θεραπευεται με τιποτα απο οτι φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξαν το airburst και δεν έφτιαξαν το splash damage over distance των frag rounds στα shotguns. Ταράτσα και fragshot rape...Ενώ θα έπρεπε να μεγαλώσουν το damage σε κοντινές αποστάσεις + splash και να αυξήσουν πολύ το drop-off για να είναι δίκαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αγαπάμε classic mode...Βattlefield how it's meant to be played...

 

What ?!

 

Ψάχνω να βρω λεπτομέρειες (πουθενά δεν υπάρχει μια λίστα...)

 

Edit: Τώρα είδα σ' ένα reddit topic. Αναρωτιέμαι αν θα ψηθώ πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα mmo που στις μάχες, τα αργά μηχανήματα απλά καρφωνουν(από εποχές l2 ακόμα) ήθελε κανείς αυτή την εξίσωση; όχι.

Ο λόγος που υπάρχει ο ssd είναι συγκεκριμένος. Ο λόγος που υπάρχει ο enthusiast παίκτης, είναι συγκεκριμένος, η αγορά που απευθύνεται σε αυτόν επίσης. Αν λοιπόν οι παίκτες του η/υ είναι κυρίαρχη φυλή απέναντι στα χρεπια τις κονσόλες, τι σας κάνει να νομίζετε ότι μεταξύ των μελών της φυλής αυτής, κάποιοι δεν είναι ανώτεροι;

Δεν παίζω bf4 λόγω προβλημάτων του αλλά αυτά που διαβάζω και τα επιχειρήματα που αραδιαζονται είναι επιεικώς για κλωτσιές.

Εγώ φίλε μου έσκασα 2 χιλιάρικα για να κάνω την καυλα μου και να φχαριστιεμαι το παιχνίδι, όχι να κάθομαι να μου γαμαει την εμπειρία ο καθένας.

Οι δρόμοι στις εθνικές οδούς, φτιάχνονται με γνώμονα την εξυπηρέτηση και υπεραυτοκινήτων, το αυτό συμβαίνει παντού.

 

Αλήθεια, αν εγώ παίζω με dial up γιατί μένω στην ουγκαντα, θα θέλατε να παίζουμε όλοι με αυτό το latency;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παει με εκατο/ εκατο εικοση που ακομη και το πιο φθηνο αμαξι τα φτανει!

κανεις δεν προκειτε να του πει κουβεντα επιδη δεν τρεχει με 200 και πανω!

 

και στο κατω κατω οσα πληρωσες εσυ για να αγορασεις το παιχνιδι το ιδιο πληρωσαμε και οι υπολοιποι , το οτι εχεις καλυτερο pc δεν σημαινει οτι πρεπει να εχεις πλεονεκτιμα ενατι καποιου αλλου που στο κατω κατω τα ιδια με εσενα πληρωσε! αλλο bf παιζετε οσοι εχετε 2κ pc??????

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παει με εκατο/ εκατο εικοση που ακομη και το πιο φθηνο αμαξι τα φτανει!

κανεις δεν προκειτε να του πει κουβεντα επιδη δεν τρεχει με 200 και πανω!

 

και στο κατω κατω οσα πληρωσες εσυ για να αγορασεις το παιχνιδι το ιδιο πληρωσαμε και οι υπολοιποι , το οτι εχεις καλυτερο pc δεν σημαινει οτι πρεπει να εχεις πλεονεκτιμα ενατι καποιου αλλου που στο κατω κατω τα ιδια με εσενα πληρωσε! αλλο bf παιζετε οσοι εχετε 2κ pc??????

Άρα λοιπόν, εγώ που έχω vdsl, θα πρεπε να έχω και το ίδιο latency, επειδή κάποιος στο σερβερ έχει dial up, σωστά;

 

Έχετε καταστρέψει οποιαδήποτε έννοια λογικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθαμε και το latency τωρα.Από την ώρα που δεν παίζεις και δεν ξέρεις τι πραγματικά γίνεται στο παιχνίδι μην το σχολιάζεις καν.Το να κάθεσε και να διαβάζεις χωρίς να ξέρεις περί των προβλημάτων του παιχνιδιού.Κάτι τελευταίο,δεν κάνουν τα χιλιάρικα τον gamer.Ώμος και ένα καλό αυτοκίνητο τον οδηγό.Άμα δεν το χει πήγαινε για ψάρεμα.Δεν έχει και latency εκεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι βέβαια...

όπως και κάποιος με πιο αδύναμο σύστημα δεν απολάμβανει τα ίδια γραφικα!

από εκεί και πέρα όμως αγοράσατε το ίδιο παιχνίδι και έχει το κάθε δικαίωμα να έχει τις ίδιες πιθανότητες με εσένα να πάρει όχημα κτλ ακόμη και να ξεκίνησει την ίδια στιγμή με σένα...

και ναί ακόμη και μισώ λεπτό μετράει και παραμετραει! για παίξε στη locker και θα καταλάβεις πως όταν οι ομάδες είναι σχετικά ισαξιες οποίος προλάβει και πάρει τη C πρωτος , έχει κερδίσει!

 

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...