Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα mmo που στις μάχες, τα αργά μηχανήματα απλά καρφωνουν(από εποχές l2 ακόμα) ήθελε κανείς αυτή την εξίσωση; όχι.

Ο λόγος που υπάρχει ο ssd είναι συγκεκριμένος. Ο λόγος που υπάρχει ο enthusiast παίκτης, είναι συγκεκριμένος, η αγορά που απευθύνεται σε αυτόν επίσης. Αν λοιπόν οι παίκτες του η/υ είναι κυρίαρχη φυλή απέναντι στα χρεπια τις κονσόλες, τι σας κάνει να νομίζετε ότι μεταξύ των μελών της φυλής αυτής, κάποιοι δεν είναι ανώτεροι;

Δεν παίζω bf4 λόγω προβλημάτων του αλλά αυτά που διαβάζω και τα επιχειρήματα που αραδιαζονται είναι επιεικώς για κλωτσιές.

Εγώ φίλε μου έσκασα 2 χιλιάρικα για να κάνω την καυλα μου και να φχαριστιεμαι το παιχνίδι, όχι να κάθομαι να μου γαμαει την εμπειρία ο καθένας.

 

Οι δρόμοι στις εθνικές οδούς, φτιάχνονται με γνώμονα την εξυπηρέτηση και υπεραυτοκινήτων, το αυτό συμβαίνει παντού.

 

Αλήθεια, αν εγώ παίζω με dial up γιατί μένω στην ουγκαντα, θα θέλατε να παίζουμε όλοι με αυτό το latency;

Με τέτοια επιχειρήματα πως θίγεις την έννοια της λογικής των άλλων. Και by the way οι εθνικές οδοί φτιάχνονται για να εξυπηρετησουν τους οδηγούς, από την ferrari μέχρι το lada. Ακόμα και σε χώρες χωρίς ανώτατο όριο ταχύτητας στην εθνική π.χ. η autobahn στην Γερμανία όποιο όχημα μπορεί να πάει με 60 km/h επιτρέπεται 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να φανταστώ στην εθνική πας στην αριστερή λωρίδα με 50χλμ;

εσύ να φανταστώ όταν ανοίγει το pc σου μετράς τα δευτερόλετπα και έρχεσαι σε οργασμό;

 

έχεις καταλάβει ότι στο multiplayer δεν παίζει ο υπολογιστής σου αλλά ο παίχτης;

όπως είπα και πριν αν είναι έτσι,να βάλουν περιορισμό στο ποιος μπορεί να παίξει και ποιος όχι και να χωρίσουν σέρβερς σε glorious pc masters και pc peasants να μην μπλεκόμαστε στο skill των υπολογιστών σας γιατί προφανέστατα όσοι έχουν 2k-3k pc's είναι και παιχταράδες πάντοτε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από σήμερα ανέβηκε ο νέος GRFS σερβερ.

 

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/48558c50-f7e8-43d2-b164-62dd8340ef83/GRFS-Greek-Forces-Vanilla-maps-1000tk-Nitrado-net/

 

Ο παλιός σε λίγες μέρες θα κλείσει, οπότε καλό είναι όποιος θέλει ας μπαίνει πλέον στον καινούργιο που είναι και πιο σταθερός. Χαιρετώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από σήμερα ανέβηκε ο νέος GRFS σερβερ.

 

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/48558c50-f7e8-43d2-b164-62dd8340ef83/GRFS-Greek-Forces-Vanilla-maps-1000tk-Nitrado-net/

 

Ο παλιός σε λίγες μέρες θα κλείσει, οπότε καλό είναι όποιος θέλει ας μπαίνει πλέον στον καινούργιο που είναι και πιο σταθερός. Χαιρετώ!

βάλτε κ κανένα DLC map ρε παιδιά,έχω βαρεθει τους vanilla :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθαμε και το latency τωρα.Από την ώρα που δεν παίζεις και δεν ξέρεις τι πραγματικά γίνεται στο παιχνίδι μην το σχολιάζεις καν.Το να κάθεσε και να διαβάζεις χωρίς να ξέρεις περί των προβλημάτων του παιχνιδιού.Κάτι τελευταίο,δεν κάνουν τα χιλιάρικα τον gamer.Ώμος και ένα καλό αυτοκίνητο τον οδηγό.Άμα δεν το χει πήγαινε για ψάρεμα.Δεν έχει και latency εκεί.

Καλά Τράβα κλαψε τώρα στη μαμά σου, μπας και σου πάρει πισι.

Κατά πάσα πιθανότητα, όταν εγώ μαθαινα το λατενσι, εσύ δεν ήξερες ούτε το ελληνικό αλφάβητο, οπότε κατουρα και λίγο.

Εν τω μεταξύ όμως, πάρε ενα πισι, ειδάλλως μείνε να κλαίγεσαι

εσύ να φανταστώ όταν ανοίγει το pc σου μετράς τα δευτερόλετπα και έρχεσαι σε οργασμό;

 

έχεις καταλάβει ότι στο multiplayer δεν παίζει ο υπολογιστής σου αλλά ο παίχτης;

όπως είπα και πριν αν είναι έτσι,να βάλουν περιορισμό στο ποιος μπορεί να παίξει και ποιος όχι και να χωρίσουν σέρβερς σε glorious pc masters και pc peasants να μην μπλεκόμαστε στο skill των υπολογιστών σας γιατί προφανέστατα όσοι έχουν 2k-3k pc's είναι και παιχταράδες πάντοτε.

τα τελευταία 23 χρόνια που έχω πισι, απλά κάθομαι και περνάω όμορφα και στα παπακια μου, αν ο άλλος μπει γρηγορότερα από εμένα ή βλέπει δυο φρειμ παραπάνω. Η ζωή ειν έτσι παντού, πάντα κάποιος έχει καλύτερο μηχανάκι, γκομενα, αυτοκίνητο, σπίτι κοκ.

Οι κλαψιαρηδες κλαίνε, οι υπόλοιποι ούτε καν νοιαζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά Τράβα κλαψε τώρα στη μαμά σου, μπας και σου πάρει πισι.

Κατά πάσα πιθανότητα, όταν εγώ μαθαινα το λατενσι, εσύ δεν ήξερες ούτε το ελληνικό αλφάβητο, οπότε κατουρα και λίγο.

Εν τω μεταξύ όμως, πάρε ενα πισι, ειδάλλως μείνε να κλαίγεσαι

τα τελευταία 23 χρόνια που έχω πισι, απλά κάθομαι και περνάω όμορφα και στα παπακια μου, αν ο άλλος μπει γρηγορότερα από εμένα ή βλέπει δυο φρειμ παραπάνω. Η ζωή ειν έτσι παντού, πάντα κάποιος έχει καλύτερο μηχανάκι, γκομενα, αυτοκίνητο, σπίτι κοκ.

Οι κλαψιαρηδες κλαίνε, οι υπόλοιποι ούτε καν νοιαζονται

Eγινε μεγαλε.Πανε τωρα παιξε με των 2000 pc.Εμαθες και latency χωριο ε χωριο.Βγες να σε δει το φως της μερας  και τα λεμε.Παιδακι του keybord μην σπασεις κανενα νυχι προσεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγινε μεγαλε.Πανε τωρα παιξε με των 2000 pc.Εμαθες και latency χωριο ε χωριο.

Καλά εγώ έμαθα το λατενσι, Τράβα εσύ τώρα να κλαφτεις επειδή δε φορτώνει το παιγνίδι γρήγορα κ σου κλέβουν τα τικετ κ τις σημαίες....

Αχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εγώ έμαθα το λατενσι, Τράβα εσύ τώρα να κλαφτεις επειδή δε φορτώνει το παιγνίδι γρήγορα κ σου κλέβουν τα τικετ κ τις σημαίες....

Αχαχαχαχαχα

Ο μόνος που κλαίει εδώ πέρα είσαι εσύ. Φαντάζομαι την είχες καταβρει (όταν έπαιζες βέβαια) με το να παίρνεις καμιά σημαία στην αρχή γιατί για να πάρεις αλλιώς points το κόβω δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος που κλαίει εδώ πέρα είσαι εσύ. Φαντάζομαι την είχες καταβρει (όταν έπαιζες βέβαια) με το να παίρνεις καμιά σημαία στην αρχή γιατί για να πάρεις αλλιώς points το κόβω δύσκολο.

ναι ναι μάστερ γκοσου πλέια αχαχαχαχαχαχαχ

εκτός του οτι ειστε κολλημένοι,είστε και αγράμματοι ορισμένοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trayban περα απο το οτι εχεις χασει τα αυγα και τα πασχαλια και ουτε εσυ ξερεις τι θες να πεις, το pc του ανθρωπου το ειδες?

ναι και; σημασία εχει ο υ/η του καθενός ή το τι λέει;

 

 

 

 

και επαναλαμβάνω,οταν παίζετε mmo και σας καθαρίζουν στο δευτερόλεπτο επειδή έχουμε τις κορυφαιες συνδέσεις,ζητάτε στις εταιριες να λαγκαρουν οι πάντες,επειδή λαγκαρετε εσείς;

Μην μου το κανεις αυτο θα κλαψω  :fear: . Το επιχειρημα μου λοιπον ειναι πως ειναι αδιανοητο να εχεις πλεονεκτημα στο ξεκινημα ενος round μονο και μονο γιατι εχεις καλυτερο μηχανημα, ιδιο παιχνιδι πληρωσατε, και εσυ κερδιζεις στην οπτικη απολαυση. Το παιχνιδι εγινε πιο δικαιο και οποιος ισχυριζεται το αντιθετο πρεπει να αναθεωρησει τον τροπο που σκεφτεται. Στην τελικη οπως προαναφερθηκε δεν απαιτει απο ολους να κανουν ready check και δεν νομιζω να εχουν ολοι πια τοστιερες  οπως χαρακτηρισες τα pc.

Κι εγω που νόμιζα οτι αγοράζεις εναν ssd για την ταχυτητα του...

ε οχι,επειδή κάποιοι ειναι καθυστερημένοι,ας γίνουμε ολοι καθυστερημένοι.

μιλάμε για λογική τώρα,οχι μλκιες..Να φανταστώ οτι αν κάνετε ετσι επειδή σας κλέβουν μια σημαία,οταν χάνετε λόγω λαγκ ή σας πετάει το οριτζιν,στέλνετε επιστολές με απειλές δολοφονίας κλπ;

αχαχααχχαχα χριστέ μου,μου φτιάξατε το απόγευμα αλήθεια!

 

 

Τεσπα,δεν εχει νόημα να συζητά κάποιος,με άτομα που κλαίγονται επειδή τους παίρνουν τις σημαίες σε ένα παιγνίδι λόγω ssd....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μου το κανεις αυτο θα κλαψω  :fear: . Το επιχειρημα μου λοιπον ειναι πως ειναι αδιανοητο να εχεις πλεονεκτημα στο ξεκινημα ενος round μονο και μονο γιατι εχεις καλυτερο μηχανημα, ιδιο παιχνιδι πληρωσατε, και εσυ κερδιζεις στην οπτικη απολαυση. Το παιχνιδι εγινε πιο δικαιο και οποιος ισχυριζεται το αντιθετο πρεπει να αναθεωρησει τον τροπο που σκεφτεται. Στην τελικη οπως προαναφερθηκε δεν απαιτει απο ολους να κανουν ready check και δεν νομιζω να εχουν ολοι πια τοστιερες  οπως χαρακτηρισες τα pc.

 

Καλά ας κλειδώσουμε όλα στα low για να είναι το παιχνίδι δίκαιο. Ακόμα καλύτερα μπορούμε να παιζουμε και 1024Χ768 στο όνομα της δικαιωσίνης...

Έρε κάτι πρωταθλητές keyboard warriors που έχουμε...

 

Και λέω για τρίτη φόρα γιατί δεν καταλαβαίνεις μιλάμε για ένα feature ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ...δηλαδή αντί να πηγαίνουμε μπροστά πάμε πίσω αποδοτικά. Δεν ζήτησε κανείς premium μεταχείρηση στα ανώτερα μηχανήματα εξάλου ένας ssd είναι ένα κατοστάρικο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι μάστερ γκοσου πλέια αχαχαχαχαχαχαχ

εκτός του οτι ειστε κολλημένοι,είστε και αγράμματοι ορισμένοι....

Εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου , αγνοείς βασικούς κανόνες συντακτικού , πχ. τα σημεία στίξης και τη χρήση κεφαλαίων στην αρχή της πρότασης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνοψίζω.

επειδή δεν έχω φράγκα για το πισί,απαγορεύεται να χαλάω το παιχνίδι στους άλλους.

είναι faiplay να μπαίνει ο άλλος γρηγορότερα απο εμένα λόγω του παραπάνω.

επείδη λοιπόν υπάρχουν τα 2 παραπάνω,πρέπει να πω στον developer να χαλάσει και τους υπόλοιπους,αντι γι αυτό έβαλε ενα timer για να με βοηθήσει.

οι γρήγοροι κράζουν το παραπάνω επειδή έχασε την αποδοτικότητά του παιχνίδι.

εγώ που τα λέω αυτά είμαι κλαψιάρης και κλαίω συνέχεια επειδή κάνω μισό γύρο να φορτώσω και αναγκάζω απο τους 64 παίχτες οι 12 να με περιμένουν.

εγώ παιδιά ξέρω ότι είναι παιχνίδι και ο καλύτερος ΜΑΜΩπαιχτης θα πάρει τη σημαία όχι το ΜΑΜΩPc του επειδή έχει λεφτά και μας μαμάει όλους και εγώ έχω χρέπι και δεν ειμάι master pc.

εγω προτείνω να βγεί κοινότητα πριν γίνει καινούριο παιχνίδι και με poll να ορίζουμε ποίοι θα παίζουν και ποιοί επιτρέπεται να το αγοράσουν

Αμαν,ξέχασα πάλι κλαίγομαι οπότε σταματάω εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...