Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφήνω όλα τα υπόλοιπα τα οποία είναι υποκειμενικά, και χωρίς καμμία διάθεση αντιπαράθεση ή ειρωνίας, σου λέω πως το 4, δεν έχει απολύτως καμμία σχέση με τη φιλοσοφία της σειράς.

 

Πιο μακρυά, δε θα μπορούσε να ήταν.

 

Αν έχεις έστω και ελάχιστα ασχοληθεί με 42-RtRome-Vietnam-2-2142-BC, το μόνο που δεν ακολουθεί το 4 (και σε μεγάλο βαθμό και το 3, το οποίο σώζεται σε σημεία, μόνο) είναι η BF "φιλοσοφία".

 

CoD έχει γίνει (καταντήσει, για εμένα) με BF προβιά, μόνο.

 

Δεν το ξέρω, εγώ με τα Battlefield ασχολούμαι απο το 3 και μετά. Μπορεί να έχεις δίκιο. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τι τόσο διαφορετικό είχαν τα παλιά. Πιο μεγάλες πίστες ίσως; Πάντως το Battlefield με το ρεαλισμό (όπλα, ζημιά κτλ) του ArmA 3 θα ήταν το τέλειο για εμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Χρηστάρα αστειεύσαι; Οι 7/10 servers που παίζω έχουν πάντα και ένα χαμένο που είναι 130 Level και έχει K-D πχ 45-5...Πολλές φορές δεν τολμάς να απογειωθείς καν γιατί μέσα σε 2 λεπτά θα σε ρίζουν. Πριν απο μερικές ημέρες ένας με σκότωσε με το ελικοπτεράκι με τα πυροβόλα και ενώ ήμουν εν κινήσει με stealth jet!!! Είναι τραγική η κατάσταση...

Υπάρχουν και μάστερ του είδους που ξέρουν να παίζουν ενα πράγμα μόνο και το ξέρουν καλά.

όπως δεν μπορώ να πιλοτάρω για κανέναν λόγο.με την ίδια λογική άτομα είναι τρομερά με το πιο μικρό όχημα που μπορούν να βρούν.

Αν ήσουν χτες το βράδυ στον GRFS μετά τις 10 ο παπαλαμπρος έδωσε πόνο με το μαχητικό jet με 45-1 και ούτε χάκερ είναι ούτε τίποτα.

   Τέτοια σκόρ που αναφέρεις έχω δεί πάρα πολλές φορές και λιγότερες φορές έχω κάνει κάτι αντίστοιχο(πχ 31-6/82-17 και έφαγα ban απο BP4U επίσημο σέρβερ γιατί με επιασε το anti-bot σύστημα και μου έριχνε warnings γιατί τους κατέβαζα τρεις τρεις στην pearl market με το MG4-Χαίρε φάρδος αμέτρητο εκείνη την ημέρα-και ούτε κανένας lvlcap είμαι ούτε τίποτα, 1.36Κ/D έχω).

Αν θες να βεβαιωθείς πήγαινε παίξε με τους HAF domination στον server τους να δείς για πότε πέφτεις(και εγω και εσύ και ο καθενας που δεν παίζει ανταγωνιστικα-με ομάδες έμπειρες-με προπονήσεις κλπ κλπ)

Προφανέστατα δεν θέλω να σε μειώσω για κανένα λόγο,ούτε να σε αποθαρρύνω απ το παιχνίδι,ούτε να σου δείξω ότι είμαι ανώτερος ούτε τίποτα και εγώ όταν ξεκινησα το 4 προερχόμενος απ τη φιλοσοφία του TDM στο BF3 στη Noshahr canals only έπαθα ζημιά με τι μπορείς να κάνεις στο παιχνίδι γενικότερα.Χρειάστηκε πολύς κόπος και αλλάγη mouse για να μάθω να παίζω σωστά,άπειρες ώρες σε βίντεο του recipe και ξένων ΜΕΓΑΛΩΝ παικτών-πρόσεξε όχι που είναι σε ομάδες(πχ dignitas)αλλα απο xfactorgaming,lvlcap,matimio και ακόμα δεν ξέρω να παίζω σωστά,απο ένα σημείο και μετά δεν μπορώ να συγκρατηθώ και το παίζω ράμπο και κομάντο στην πίστα και με βιάζουν ανελέητα όλοι.

  

 

Το πρόβλημα του παιχνιδιου που βλέπεις τέτοια σκόρ είναι επειδή δεν κάνουν όλες οι πίστες με όλα τα όπλα και το ανάποδο.Δεν γίνεται όλοι οι χάρτες να σηκώσουν όλα τα modes και γι αυτό γίνεται ο χαμός.Παράδειγμα ο βιασμος που γίνεται στη locker σε οποιοδήποτε mode.Δεν σηκώνει 64 παίκτες ο χάρτης για κανένα λόγο.Το ίδιο και η metro στο 3 και στο 4.

 

 

 

 

ΥΠΟΨΙΝ προς όλους.Χτές πόσταρε ο gamingrecipe στο fb ότι χτές είχε μάζεμα στον GRFS.Αφού παίξαμε GR VS WORLD καταστάσεις μας είπε ο Proteas να ξαναμαζευτούμε και την επόμενη κυριακη περίπου πάλι την ίδια ώρα.Μακάρι να ξαναγίνει το event, GRFS members ενημερώστε μας(ξέρω παρακολουθείτε το τόπικ εδώ :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τέτοια σκορ γίνονται συχνά.Με τάνκς εχω ρίξει αρκετά ελικόπτερα και jet χωρίς να εχω κάποιο cheat.Πολλες φορες ειναι προβλημα του παιχνιδιού που συμβαίνουν παράξενα πράγματα.Σιγουρα υπαρχουν και cheaters όπως σε καθε game.Υπαρχουν κάποιοι παικτες που τους ρίχνεις με 3-4 σφαίρες και πέφτουν. Υπαρχουν άλλοι που ρίχνεις μια γεμιστήρα και δεν γινεται τίποτα.Για εμενα απο τη στιγμή που το game δεν λειτουργεί σωστά για ολους δεν μπορει να εχεις καθαρή εικόνα για πολλούς παικτες.Εχω αδειάσει γεμιστήρα mg4 σε άτομο και είχε μείνει με 7 health.Για εμενα χρηστο εσυ και ο σταθης είστε απο τους καλύτερους παικτες που εχω δει.Εχω πετύχει youtuber σε Rush να κανει 1-9 και να μπαινοβγαίνει μεχρι να κανει καλο σκορ.Αν βάλεις μέσα και τις συνδέσεις που έχουμε σε σχεση με αυτούς καταλαβαίνεις οτι παίζουμε πάντα με μειονέκτημα.Ο anderzel μια φορά σε βίντεο είχε ping 50 και έλεγε σήμερα εχω απαίσιο ping.Δηλαδη εμεις που παίζουμε με 70-90+ τι να πούμε.Το final stand την μάρανε την dice.Να φτιάξουν και μια ταινία με ολα αυτα που συμβαίνουν στο game.Σιγουρα θα κόψει πολλά εισητηρια αυτη η κωμωδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρω, εγώ με τα Battlefield ασχολούμαι απο το 3 και μετά. Μπορεί να έχεις δίκιο. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τι τόσο διαφορετικό είχαν τα παλιά. Πιο μεγάλες πίστες ίσως; Πάντως το Battlefield με το ρεαλισμό (όπλα, ζημιά κτλ) του ArmA 3 θα ήταν το τέλειο για εμένα...

 

Μεγάλη, τεράστια κουβέντα.

 

Όσο για το ρεαλισμό του ArmA...δεν ξέρω αν θα τον ήθελα σε ένα BF (ψιλοarcade ήταν πάντα, αλλά με "σωστές" αναλογίες), αλλά σίγουρα με ενοχλεί το τωρινό αίσχος...

 

Μακάρι, πάντως, να ήταν μόνο η έλλειψη ρεαλισμού το θέμα στο 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα χρηστο εσυ και ο σταθης είστε απο τους καλύτερους παικτες που εχω δει.

που με έχεις δει εμένα; :P

λογικά θα με είχες πετύχει σε καλή μέρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά με είχες πετύχει σε καλή μέρα όπως ανέφερα,στο 70% των περιπτώσεων που παίζω κάνω K/D ίδιο η τα kills λίγο παραπάνω(πχ 41-28)

Αν είχα καλύτερο σύστημα και μεγαλύτερη οθόνη πιστεύω θα τα πήγαινα καλύτερα. :-(

 

θύμισε μου nickname στο bf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά με είχες πετύχει σε καλή μέρα όπως ανέφερα,στο 70% των περιπτώσεων που παίζω κάνω K/D ίδιο η τα kills λίγο παραπάνω(πχ 41-28)

Αν είχα καλύτερο σύστημα και μεγαλύτερη οθόνη πιστεύω θα τα πήγαινα καλύτερα. :-(

 

θύμισε μου nickname στο bf.

Προχώρα το και στηρίζουμε εμείς........   :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.5+GB prepatch + 6+GB patch...

 

Κατέβασε το αρχικό, σταμάτησε και τώρα που πήγα να παίξω (νομίζοντας πως είχε τελειώσει, αφού αυτό μου έβγαζε "Ready to play"). τσουπ!

 

Από αύριο με βλέπω...

 

Να προλάβουν μερικοί μερικοί να πιάσουν ταβάνι σε level & achievements.

 

Ή να κάνουν το beta-testing, όπως το δει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς με γρίφους γέροντα...

 

Πάντως, πόσο να το έχουν φτιάξει?

 

Νέα κυκλοφορία σε ένα χρόνο περίπου, υποθέτω?

 

Θα βγάλουν κάποιο patch για βελτιώσεις κάποια στιγμή, αλλά τί να σώσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση ότι το 1,29 γίγα πατσάκι για το βασικό παιχνίδι πρέπει να είναι για τα νέα οχήματα,Xbow,bipod knife και πως δουλεύουν τα πάντα με τους νέους χάρτες.

πάντως για 6+γίγα χάρτες πρέπει να έχει πολύ terrain για να παίξεις,δεν δείχνανε μλκίες οι CTE'άδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που με έχεις δει εμένα; :P

λογικά θα με είχες πετύχει σε καλή μέρα :P

 

Μαλλον δεν εχει δει εμενα ακομα... 

Αληθεια, Χρηστο και Σταθη ειμαστε φιλοι στο battlelog??? Τον Χρηστο θυμαμαι τον ειχα αλλα τωρα δεν μπορω να τον βρω. Τον Σταθη δεν τον εχω σιγουρα... manos5000 λεγομαι. Οσοι δεν με εχετε καντε με αντ να παιζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...