Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XV [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχως που σε αυτη τη γενια εχουν κανει και κατι καλο τελικα οσον αφορα τα κουτατα παιχνιδια με το να εχουν ορισμενα παιχνιδια 2 διαφορετικα εξωφυλλα. Τελικα το FF XV πρεπει να εχει το γνωστο minimal εξωφυλλο αλλα σε χρωμα μαυρο αυτη τη φορα.Απο το τιποτα καλο ειναι(3:35 και μετα το δειχνει)

 

 

Αντε βγαλτε το ρημαδι να δουμε τελικα τι στο καλο λεει.Οχι τιποτα αλλο αλλα εχει γεμισει το internet απο spoilers(και μερικα αρνητικα σχολια για το τελευταιο κομματι απο πλευρας πλοκης )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω παίξει κυριολεκτικά όλα, και να πω την αλήθεια που κακό φαίνεται που θα χάσω το 15. Βγάλτο ρε Square στο pc και για μας. Πήραμε wii u για το Zelda και το chronicles, να πάρουμε και Xbox one για ff xv δηλαδή; δε μας λυπάσαι.

 

Απίστευτη δουλειά στα γραφικά, το σύστημα μάχης φαίνεται αρκετά πολύπλοκο για να μην είναι βαρετό, και για την ιστορία θα εμπιστευτω την Square που είναι μανούλα σε κάτι τέτοια.

 

Και τα cutscenes, αχ αυτά τα cutscenes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο παιχνιδι σε τι τιμη ειναι καλη αγορα για μεταχειρισμενο;;

Δεν εχει κυκλοφορησει καν ρε συ στην αγορα τι να σου πουμε πανω σε αυτο?Με βαση την τιμη που βλεπω τωρα στην καλυτερη 40ευρω ξερω γω.

Τα έχω παίξει κυριολεκτικά όλα, και να πω την αλήθεια που κακό φαίνεται που θα χάσω το 15. Βγάλτο ρε Square στο pc και για μας. Πήραμε wii u για το Zelda και το chronicles, να πάρουμε και Xbox one για ff xv δηλαδή; δε μας λυπάσαι.

 

Απίστευτη δουλειά στα γραφικά, το σύστημα μάχης φαίνεται αρκετά πολύπλοκο για να μην είναι βαρετό, και για την ιστορία θα εμπιστευτω την Square που είναι μανούλα σε κάτι τέτοια.

 

Και τα cutscenes, αχ αυτά τα cutscenes!

Γιατι το πρωτο παιχνιδι ειναι που δεν βγαινει για pc και nintendo?red dead redemption ειδαμε στο pc?Kingdom hearts?World of Final Fantasy?

Στα του παιχνιδιου,για να δουμε αν θα το φερουν τα σκρουτζομαγαζα νωριτερα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται κανένα PC, τουλάχιστον όχι ακόμα. Μια χαρά θα το ευχαριστηθούμε στις κονσόλες σε πολλές ίντσες με πολλά ηχεία.

 

Χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα, ψήνομαι να το προπαραγγείλω για Xbox One από HK store, έχει σταθεροποιηθεί γύρω στα 57 ευρώ η απλή έκδοση. Εναλλακτικά κοιτάω και Amazon.co.uk, περίπου στα 48 χωρίς μεταφορικά (αν και τα τελευταία θα καλυφθούν από τις κλασικές ομαδικές παραγγελίες που κάνουμε με φίλους και βγαίνουν 2-3 ευρώ στον καθένα).

 

Το θέμα είναι μπας και προλάβουμε να παίξουμε το ερχόμενο ΣΚ, αν και το πραγματικό λιώσιμο αναμένεται να γίνει μέσα στα Χριστούγεννα. Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι το παιχνίδι θα είναι όντως καλό και δεν θα κλαίμε τα λεφτά μας. Έχω να παίξω FF από την εποχή του VIII (με εξαίρεση κάμποσες ώρες στο 13 που μου άρεσε αρκετά αλλά δεν προχώρησα πάρα πολύ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται κανένα PC, τουλάχιστον όχι ακόμα. Μια χαρά θα το ευχαριστηθούμε στις κονσόλες σε πολλές ίντσες με πολλά ηχεία.

 

Χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα, ψήνομαι να το προπαραγγείλω για Xbox One από HK store, έχει σταθεροποιηθεί γύρω στα 57 ευρώ η απλή έκδοση. Εναλλακτικά κοιτάω και Amazon.co.uk, περίπου στα 48 χωρίς μεταφορικά (αν και τα τελευταία θα καλυφθούν από τις κλασικές ομαδικές παραγγελίες που κάνουμε με φίλους και βγαίνουν 2-3 ευρώ στον καθένα).

Γιατι να το πληρωσεις ακριβοτερα απο εξωτερικο οταν το βρισκεις φθηνοτερα απο Ελλαδα και υπολογιζω και την αναμονη μεσα?

https://www.skroutz.gr/s/4711130/Final-Fantasy-XV-XBOX-ONE.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχεις άδικο, όμως ο κυριότερος λόγος είναι πως εδώ και χρόνια αγοράζω μόνο digital download και άρα δεν κοιτάω καν τι τιμές έχουν τα σκρουτζομάγαζα (ή πότε θα φιλοτιμηθούν να φέρουν το παιχνίδι). Από HK store δεν θα έχω καθόλου αναμονή.

 

edit: Το πήρα τελικά να πάει στο διάτανο, είτε αξίζει είτε όχι. Σάμπως θα το παίξω και πολύ μέχρι τα Χριστούγεννα, αφού έχω ξαναρχίσει το Witcher 3 (level 24, 140 ώρες gameplay). Είναι καθαρά ψυχολογικό το θέμα. 468 δολάρια Hong Kong (περίπου 57 ευρώ), λογικά θα τα βγάλει τα λεφτά του. Το season pass θα το πάρω αργότερα που θα κυκλοφορήσουν μερικά DLC.

 

Κάνει ήδη το preload, 51GB είναι το ρημάδι. Εδώ είναι που επιτέλους θα μιλήσει η VDSL, που την έχω μια βδομάδα και δεν ξέρω τι να την κάνω (μέχρι να γράψω το post πρόλαβε και κατέβασε 2,5GB). Για ώρα ξεκλειδώματος λέει 28/11 6PM, αλλά δεν ξέρω αν εννοεί Ελλάδα, Hong Kong ή Αμερική (πιθανώς το τελευταίο μας και το release date είναι 29/11).

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο, όμως ο κυριότερος λόγος είναι πως εδώ και χρόνια αγοράζω μόνο digital download και άρα δεν κοιτάω καν τι τιμές έχουν τα σκρουτζομάγαζα (ή πότε θα φιλοτιμηθούν να φέρουν το παιχνίδι). Από HK store δεν θα έχω καθόλου αναμονή.

Ναι αλλα τουλαχιστον στην περιπτωση κουτατου

δεν θα κλαίμε τα λεφτά μας.

και να μην σαρεσει το παιχνιδι μπορεις παντα να το πουλησεις κατι που δυστηχως τα ψηφιακα δεν στο παρεχουν αυτο. Ψηφιακα αξιζει η αγορα μονο αν ειναι αισθητα φθηνοτερο το παιχνιδι απο κουτατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι επί του προκειμένου, αλλά να πω ότι τα κουτάτα παιχνίδια τα έχω απαρνηθεί δια παντός εδώ και χρόνια. Ποτέ ξανά.

 

Μου έπιαναν χώρο, έπρεπε να προσέχω τα δισκάκια μην χαλάσουν, έπρεπε να ψάχνω να βρω που στο καλό είχα καταχωνιάσει το δεύτερο δισκάκι του τάδε παιχνιδιού, έπρεπε να σηκώνομαι για να βαζοβγάζω δισκάκια από το drive, κάθε φορά που μετέφερα τις κονσόλες από και προς το εξοχικό έπρεπε να ψάχνω να βρω τις ντάνες με τα DVD μην ξεχάσω καμία (ειδικά με το Χ360 που είχα και ένα κάρο αντιγραμμένα ήταν πληγή αυτό το πράγμα) κλπ.

 

Και όλα αυτά για να ψάχνω να βρω αγοραστή 2 χρόνια αργότερα μιας και πλέον συνηθίζω να επιλέγω μόνο παιχνίδια που αξίζουν τον κόπο, που έχουν τουλάχιστον 100 ώρες gameplay, που σπανίως προλαβαίνω να τελειώσω μέσα σε ένα χρόνο ή που μπορεί να φτάσω μέχρι τη μέση και να παρατήσω για 6+ μήνες μέχρι να πάρω απόφαση να συνεχίσω (όπως έχω κάνει ήδη κάμποσες φορές με το Witcher 3 ή το GTA V).

 

Μόνο digital για μένα. Με το FFXV παίρνω ένα ρίσκο αλλά όπως είπα και πριν λογικά θα τα βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω με ανυπομονησία να μου έρθει η UCE.

σκετο premium πηρα εγω, εκανα και μια επαναληψη στα 5 επισοδεια ανιμε χθες

πηρα και αδεια τεταρτη-παρασκευη ανυπομονω τοσο πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...