Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XV [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εγω απο τις 2 πρώτες ωρες παιχνιδιού μπορω να πω οτι ειμαι εντυπωσιασμένος σε ολους τους τομείς, γραφικα , gameplay ,σύστημα μάχης, σε γενικες γραμμές μιλάμε για ενα ΑΑΑ τίτλο που αξίζει καμια σχεση με το 13 που ηταν απλα μέτριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά το μόνο που έχω να πω είναι πως καλό μου 2018!!! Απλά απίστευτο. Είμαι πλήρως εντυπωσιασμενος.

 

Δείτε οπωσδήποτε Kingsglaive + Brotherhood πριν κάνετε New Game.

 

 

PS: Βρε παιδιά, μήπως έχει κανείς κανένα έξτρα preorder code για το Gae Bolg όπλο που δίνει το seven spots? Πολύ θα το ήθελα. Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει ένα pm παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore Δες την ταινια, δεν εχει σχεση με το παιχνιδι. Απλα σε φερνει σε επαφη με τον κοσμο του FFXV . 

 

Οι τιμες που ανεβαινουν γιατι σας ξαφνιαζουν?Αν εχει ζητησει και παραμενει κατω απο τους μεγαλους ειναι λογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore Δες την ταινια, δεν εχει σχεση με το παιχνιδι. Απλα σε φερνει σε επαφη με τον κοσμο του FFXV . 

 

Οι τιμες που ανεβαινουν γιατι σας ξαφνιαζουν?Αν εχει ζητησει και παραμενει κατω απο τους μεγαλους ειναι λογικο.

Γιατι δεν ειναι μετοχες σε χρηματιστηριο γιαυτο μου κανει εντυπωση,οχι οτι δεν τα εχω ξαναζησει αυτα.

Και να βγει στο Pc αργοτερα,πουλας το αντιτυπο σου της κονσολας και το πουλας εκει(πιθανως και με ολα τα dlc).

Επισης για το παραπανω που εγραψα γραψτε ακυρο.Το γνωστο μικρο μαγαζι(που τελειωνει σε explorers)ανεβασε αλλο 1ευρω την τιμη

https://www.skroutz.gr/s/4711568/Final-Fantasy-XV-PS4.html?from=catspan&keyphrase=final+fantasy+xv

 

Η πλακα ειναι οτι στα ιδια χρηματα επαιζε και το Steelbook πανω κατω αλλα κλασσικα εξαφανιστηκε.

https://www.bestprice.gr/item/2154958152/final-fantasy-xv-d1-steelbook-edition-ps4.html?qid=393DsUgihh8_faa81&seq=7

Μπαινω παλι σημερα λιγες ωρες μετα το παραπανω και βλεπω το ιδιο μαγαζι να το εχει πλεον στα 59.90.

Δηλαδη σε μια μερα 6-7ευρω πανω. Οπως και να το δεις κοροιδια ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινω παλι σημερα λιγες ωρες μετα το παραπανω και βλεπω το ιδιο μαγαζι να το εχει πλεον στα 59.90.

Δηλαδη σε μια μερα 6-7ευρω πανω. Οπως και να το δεις κοροιδια ειναι.

Ε ο κλασσικος εξυπνακιας, βλεπει την χαμηλότερη τιμη να μην ειναι διαθέσιμη και το αυξανει μεχρι να εχει την χαμηλοτερη στο skroutz αλλα για λιγο. Ναι οντως δεν ειναι χρηματιστηριο να ανεβαινει και να πεφτει η τιμη του καθε δευτερολεπτο :P, το πουλας 55ε να ειναι 55ε τωρα δεν το καταλαβαινω ουτε και εγω αυτο αλλα τι να γινει χασαμε 2 καφεδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ο κλασσικος εξυπνακιας, βλεπει την χαμηλότερη τιμη να μην ειναι διαθέσιμη και το αυξανει μεχρι να εχει την χαμηλοτερη στο skroutz αλλα για λιγο. Ναι οντως δεν ειναι χρηματιστηριο να ανεβαινει και να πεφτει η τιμη του καθε δευτερολεπτο :P, το πουλας 55ε να ειναι 55ε τωρα δεν το καταλαβαινω ουτε και εγω αυτο αλλα τι να γινει χασαμε 2 καφεδες..

Κοιτα αν ηταν να το επαιρνα day one θα εδινα αλλα 3-4ευρω που ειχε αρχικα και θα το επαιρνα σε steelbook ουτως ή αλλως(που κλασσικα εξαφανιστηκαν)παρολο που δεν μαρεσε καθολου η επιλογη του εξωφυλλου(ενω της Limited edition ειναι ολα τα λεφτα καλη ωρα).

Τωρα αναμονη μηπως δουμε καμια εκπτωση απο τον αλλο μηνα λογω περιοδου Χριστουγεννων,επειδη θα βγουν και dlc(25ευρω season pass και στο FF,καταντιες....).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οι διάφορες εκδόσεις του παιχνιδιού (Day One, Special, Deluxe) έχουν κάποια heavy διαφορά σε in-game content (πχ κάποια να προσθέτει Season Pass ή έξτρα αποστολές, δεν με ενδιαφέρει αν θα αλλάζει χρώμα το βρακί του Noctis); Ή είναι μόνο για steelbooks και λοιπά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διάφορες εκδόσεις του παιχνιδιού (Day One, Special, Deluxe) έχουν κάποια heavy διαφορά σε in-game content (πχ κάποια να προσθέτει Season Pass ή έξτρα αποστολές, δεν με ενδιαφέρει αν θα αλλάζει χρώμα το βρακί του Noctis); Ή είναι μόνο για steelbooks και λοιπά;

Εδω εισα https://store.na.square-enix.com/product/286815/final-fantasy-xv-day-one-edition-xbox-one

 

Νομιζω μονο η ψηφιακη deluxe εκδοση πρεπει να εχει το season pass μαζι.

Παντως το steelbook απο την Deluxe edition ειναι κυριολεκτικα πανεμορφο(προσωπικη αποψη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά κι εγώ για 4 ευρώ διαφορά την special edition με το Steelbook λιγουρεύομαι για το X1.

 

Το θέμα είναι, το αγοράζω εντός των ημερών ή το βάζω stand-by μπας και βγει σε πισί κάποτε;

 

Χμ.. Μάλλον θα το τσιμπήσω για X1 και αν βγει για πισί ποτέ θα το πάρω σε κανά sale. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κι εγώ για 4 ευρώ διαφορά την special edition με το Steelbook λιγουρεύομαι για το X1.

 

Το θέμα είναι, το αγοράζω εντός των ημερών ή το βάζω stand-by μπας και βγει σε πισί κάποτε;

 

Χμ.. Μάλλον θα το τσιμπήσω για X1 και αν βγει για πισί ποτέ θα το πάρω σε κανά sale. :P

Κοιτα και να βγει σε pc θα αργησει παρα πολυ να βγει.

Οσο για το Steelbook αν ηταν αυτο της deluxe edition και εγω θα το ειχα αγορασει χτες αλλα δυστηχως δεν μαρεσει καθολου(προσωπικα γουστα)το συγκεκριμενο(το μπροστα εξωφυλλο μαρεσει απλα οχι για Final fantasy).

 

Για να ειμαστε συγκεκριμενοι να η special edition(απο το 2:40 και μετα)

 

και η Deluxe edition

 

Και τα δυο παραπανω ειναι τυχαια video(σε ξενες γλωσσες εκτως αγγλικων αρα μην τρομαξετε οταν τα πρωτο ακουσετε :P).

Δυστηχως τα χρηματα που ζηταει η deluxe ειναι πολλα απο την στιγμη που δεν εμπεριεχει καν το season pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορουσαν με το καλημερα να βγαζανε ανακοινωση για το Pc γιατι ισως να επαιζε καποιο μικρο ρολο σε ορισμενες πωλησεις των κονσολων. Περιμενουν να δουν πως θα τα πανε απο πλευρας πωλησεων στις κονσολες που τους ενδιαφερουν περισσοτερο(και στην ιδια τους την χωρα αλλωστε αφου στην Ιαπωνια κυριως το ps4 κυριαρχει)και αργοτερα βλεπουν αν θα το βγαλουν και ποτε στο Pc.

 

Ουτως ή αλλως το εν λογω παιχνιδι,λογω και του season pass που εχει θα μας απασχολησει για σχετικα αρκετο καιρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να κάνουν την PC έκδοση σαν του FF XIII, καλύτερα να μην τη βγάλουν ποτέ. Κατά τ' άλλα όποιος έχει κονσόλα, ας πάρει το παιχνίδι τώρα. Αν είναι να περιμένει 2-3 χρόνια (και αν) μπααας και βγει σε PC, καλό Πάσχα με τον Άγιο Βασίλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν ειναι μετοχες σε χρηματιστηριο γιαυτο μου κανει εντυπωση,οχι οτι δεν τα εχω ξαναζησει αυτα.

Μπαινω παλι σημερα λιγες ωρες μετα το παραπανω και βλεπω το ιδιο μαγαζι να το εχει πλεον στα 59.90.

Δηλαδη σε μια μερα 6-7ευρω πανω. Οπως και να το δεις κοροιδια ειναι.

 

Και μένα μου την έσπασε αυτό. Ξεκίνησε από 50 και έφτασε 57.Και για όσους δεν είναι Αθήνα +5 μεταφορικά. Δεν είναι οι 2 καφέδες διαφορά αλλά αυτή η κλασσική ελληνική πατέντα χρηματιστηριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...