Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XV [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρεσει που λεμε ότι στα PC το να παιξεις ενα παιχνιδι εχει γινει πολυπλοκο..

 

12:30 το μεσημερι εβαλα το δισκακι στο PS4. Μετα απο firmware update και download patch μολις τωρα μου εβγαλε μυνημα οτι ολοκληρωθηκε η εγκατασταση! Που να μην το ειχα αγορασει και σε φυσικη μορφη.

 

Αντε να δουμε.. New Game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

15196107_1109736705811812_91410765294232

 

 

Δυστυχως με νικησε η νυστα.. Εκανα το Tutorial και επαιξα πολυ λιγο το Main Game.

 

Μεχρι τωρα η Cid ηταν το καλυτερο που ειδα. :) Απολαμβανω περισσοτερο την μαχη σε Pause Mode οποτε και εχω βαλει αυτο σαν Default.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισαμε τα καραγκιοζιλικια απο τα σκρουτζομαγαζα για hyp αρισμενο παιχνιδι βλεπω. Το ιδιο καταστημα ειχε το παιχνιδι 52-53ευρω πριν 1 μερα και τωρα το εχει ανεβασει σχεδον στα 56

https://www.skroutz.gr/s/4711568/Final-Fantasy-XV-PS4.html?from=catspan&keyphrase=final+fantasy+xv

 

Προσωπικα θα περιμενω και τις χειμερινες εκπτωσεις μπας και το σπρωξουν το παιχνιδι σε καμια εκπτωση(πχ 40ευρω)ή σε κανενα bundle και μετα θα το τιμησω μαζι με το World of final fantasy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισαμε τα καραγκιοζιλικια απο τα σκρουτζομαγαζα για hyp αρισμενο παιχνιδι βλεπω. Το ιδιο καταστημα ειχε το παιχνιδι 52-53ευρω πριν 1 μερα και τωρα το εχει ανεβασει σχεδον στα 56

https://www.skroutz.gr/s/4711568/Final-Fantasy-XV-PS4.html?from=catspan&keyphrase=final+fantasy+xv

 

Προσωπικα θα περιμενω και τις χειμερινες εκπτωσεις μπας και το σπρωξουν το παιχνιδι σε καμια εκπτωση(πχ 40ευρω)ή σε κανενα bundle και μετα θα το τιμησω μαζι με το World of final fantasy.

 

 

Κλασικά πράγματα βλέπουν ζήτηση ανεβάζουν την τιμή... Ένας άλλος καλός λόγος να περιμένεις είναι και για να διορθωθούν τυχόν bugs με patch κτλ ή εάν έχεις pro να περιμένεις το patch για καλύτερο framerate. To κακό είναι ότι μπορεί να φάμε spoiler μέχρι τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν το προχωρησα πολυ , εχω το προ και υπαρχουν καποια framedrops τα οποια ειναι καθαρα θεμα χρηστη , αν σου χαλανε την εμπειρια... Εμενα που με θεωρω αρκετα εως πολυ εμπειρο χρηστη , δεν με ενοχλουν (ακομα) ... θα ενημερωσω στην συνεχεια . Επισης να επαυξανω και γω με τον vste , το συστημα μαχης ειναι μαγεια!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω αν και ανεβασαν την τιμη οι κλασσικοί ελληναρες, το σκεφτομουν να το καθυστερήσω μηπως βγει αργότερα και σε pc η οτι δεν εχω και τοσο χρονο να το λιώσω τωρα αλλα σε κατι τετοια games δεν μπορω να περιμένω και πολυ..

 

Ελπιζω να μην ειναι forza horizon xv οπως εχω δει λιγο σε κατι streams στα οποια μονο με το car ασχολουνται, refuel, paint jobs, upgrades κτλπ και να εχει βαθος και end game.

 

Δεν με χαλανε τα frame drops εμενα παντως, σε κονσολα ειναι ξερω τι αγορασα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω αν και ανεβασαν την τιμη οι κλασσικοί ελληναρες, το σκεφτομουν να το καθυστερήσω μηπως βγει αργότερα και σε pc η οτι δεν εχω και τοσο χρονο να το λιώσω τωρα αλλα σε κατι τετοια games δεν μπορω να περιμένω και πολυ..

 

Ελπιζω να μην ειναι forza horizon xv οπως εχω δει λιγο σε κατι streams στα οποια μονο με το car ασχολουνται, refuel, paint jobs, upgrades κτλπ και να εχει βαθος και end game.

 

Δεν με χαλανε τα frame drops εμενα παντως, σε κονσολα ειναι ξερω τι αγορασα.. :P

Και να βγει στο Pc αργοτερα,πουλας το αντιτυπο σου της κονσολας και το πουλας εκει(πιθανως και με ολα τα dlc).

Αρχισαμε τα καραγκιοζιλικια απο τα σκρουτζομαγαζα για hyp αρισμενο παιχνιδι βλεπω. Το ιδιο καταστημα ειχε το παιχνιδι 52-53ευρω πριν 1 μερα και τωρα το εχει ανεβασει σχεδον στα 56

https://www.skroutz.gr/s/4711568/Final-Fantasy-XV-PS4.html?from=catspan&keyphrase=final+fantasy+xv

 

Προσωπικα θα περιμενω και τις χειμερινες εκπτωσεις μπας και το σπρωξουν το παιχνιδι σε καμια εκπτωση(πχ 40ευρω)ή σε κανενα bundle και μετα θα το τιμησω μαζι με το World of final fantasy.

Επισης για το παραπανω που εγραψα γραψτε ακυρο.Το γνωστο μικρο μαγαζι(που τελειωνει σε explorers)ανεβασε αλλο 1ευρω την τιμη

https://www.skroutz.gr/s/4711568/Final-Fantasy-XV-PS4.html?from=catspan&keyphrase=final+fantasy+xv

 

Η πλακα ειναι οτι στα ιδια χρηματα επαιζε και το Steelbook πανω κατω αλλα κλασσικα εξαφανιστηκε.

https://www.bestprice.gr/item/2154958152/final-fantasy-xv-d1-steelbook-edition-ps4.html?qid=393DsUgihh8_faa81&seq=7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρεσει να πουλαω τιποτα βασικα, και το mgs v το πηρα σε τιμη χωμα στο pc μετα το κρατησα στο ps4. Ε για 3-4 παιχνιδια το αναψα το ps4 τοσο καιρο που το χω αν τα πουλησω κιολας.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν το προχωρησα πολυ , εχω το προ και υπαρχουν καποια framedrops τα οποια ειναι καθαρα θεμα χρηστη , αν σου χαλανε την εμπειρια... Εμενα που με θεωρω αρκετα εως πολυ εμπειρο χρηστη , δεν με ενοχλουν (ακομα) ... θα ενημερωσω στην συνεχεια . Επισης να επαυξανω και γω με τον vste , το συστημα μαχης ειναι μαγεια!!!!

Δεν εχει προβλημα με frame drops η εκδοση του pro αλλα με frame pacing.

 

 

Το digital foundry  συνιστα σε οσους το εχουν για ps4 pro  να το παιξουν στην επιλογη  lite mode αυτο το διαστημα.Οταν θα βγει το σημαντικο  update του δεκεμβριου ας ελπισουμε να το διορθωσουν ολοκληρωτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμβουλή και ένα παράπονο

 

1) Δείτε πρώτα τα anime, μετά τη ταινία και μετά ξεκινήστε το παιχνίδι. Στο άνιμε δείχνει ποιοι είναι αυτοί οι 3 που σε ακολουθούν και τι ρόλο βαράνε και στη ταινία δείχνει έστω στο περίπου "ποιοι είναι οι κακοί" και βγάζει λίγο νόημα στα πώς και γιατί του παιχνιδιού. Πριν τα δω έπαιξα 2 ώρες και το όλο concept δε το καταλάβαινα ενώ τώρα έχει μια βάση.

 

2) Καλά ρε Square ποιος ο λόγος να το κάνεις έτσι. Ούτως ή άλλως το μισό παίχνιδι όπως κάθε FF είναι CGI movie τι σε πείραζε να τα ενσωματώσεις στο παιχνίδι? Οκ καλή η μαγκιά για να δημιουργήσεις hype με το παιχνίδι με την ταινία τον Αύγουστο αλλά δε μπορούσαν τα βασικά κομμάτια της να είναι μέσα στον "πρόλογο"? Για 10-20' μιλάμε φυσικά. Μπήκε η Activision και στη Square και δε το ξέρω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμβουλή και ένα παράπονο

 

1) Δείτε πρώτα τα anime, μετά τη ταινία και μετά ξεκινήστε το παιχνίδι. Στο άνιμε δείχνει ποιοι είναι αυτοί οι 3 που σε ακολουθούν και τι ρόλο βαράνε και στη ταινία δείχνει έστω στο περίπου "ποιοι είναι οι κακοί" και βγάζει λίγο νόημα στα πώς και γιατί του παιχνιδιού. Πριν τα δω έπαιξα 2 ώρες και το όλο concept δε το καταλάβαινα ενώ τώρα έχει μια βάση.

 

2) Καλά ρε Square ποιος ο λόγος να το κάνεις έτσι. Ούτως ή άλλως το μισό παίχνιδι όπως κάθε FF είναι CGI movie τι σε πείραζε να τα ενσωματώσεις στο παιχνίδι? Οκ καλή η μαγκιά για να δημιουργήσεις hype με το παιχνίδι με την ταινία τον Αύγουστο αλλά δε μπορούσαν τα βασικά κομμάτια της να είναι μέσα στον "πρόλογο"? Για 10-20' μιλάμε φυσικά. Μπήκε η Activision και στη Square και δε το ξέρω? 

Συγκρινεις την Activision με το γνωστο ετησιο παιχνιδι της με την Square που κυκλοφορει ενα final fantasy σχεδον καθε γενια κονσολων? Οσο για τα anime τα προτεινω και εγω.Εχει γινει αρκετα αξιολογη δουλεια και δεν το περιμενα. Για την ταινια δεν την εχω δει ακομα και περιμενω οταν παρω το παιχνιδι να την δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Τη συγκρίνω με άλλη μεγάλη εταιρία του χώρου που από όταν μπλέχτηκε με την Activision ξέχασαν να βγάζουν παιχνίδια και αποφάσισαν να αφιερωθούν στο άρμεγμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...