Προς το περιεχόμενο

Mafia III


shooterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η οποια βεβαια οταν αποφασιζουμε να γραψουμε σε forum καλο ειναι να γινεται με επιχειρηματα(ειδικα αν διαφωνουμε με τους περισσοτερους).

Αυτονοητα πραγματα δηλαδη τα οποια στο Insomnia δεν βλεπουμε αλλα τεσπα.

 

 

Τί δεν καταλαβαίνεις ρε φίλε;

Εμένα μου αρέσει το Χ. Εσένα δεν σ αρέσει το Χ.

Γιατί να πρέπει να πείσω εσένα γιατί μου αρέσει;

Γιατί να πρέπει να πείσεις εμένα γιατί δεν σου αρέσει;

Το παιδί δεν μπήκε με διάθεση να πείσει κανέναν εδώ μέσα, για να του την "πέσουμε"! 

Είπε ότι ΑΥΤΟΣ το ευχαριστήθηκε περισσότερο από παιχνίδια του 15 και του 16,

Είπε ότι ΑΥΤΟΣ  έχει γνωστούς που είτε το αντιπαθούν είτε το λατρεύουν.

 

Γιατί δηλαδή πρέπει να πειστείς ΕΣΥ προσωπικά για τον λόγο, που γράφω σε αυτό το φόρουμ ότι ΕΜΕΝΑ μου αρέσει (ή δεν μου αρέσει) το Mafia; 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί δεν καταλαβαίνεις ρε φίλε;

Εμένα μου αρέσει το Χ. Εσένα δεν σ αρέσει το Χ.

Γιατί να πρέπει να πείσω εσένα γιατί μου αρέσει;

Γιατί να πρέπει να πείσεις εμένα γιατί δεν σου αρέσει;

Το παιδί δεν μπήκε με διάθεση να πείσει κανέναν εδώ μέσα, για να του την "πέσουμε"! 

Είπε ότι ΑΥΤΟΣ το ευχαριστήθηκε περισσότερο από παιχνίδια του 15 και του 16,

Είπε ότι ΑΥΤΟΣ  έχει γνωστούς που είτε το αντιπαθούν είτε το λατρεύουν.

 

Γιατί δηλαδή πρέπει να πειστείς ΕΣΥ προσωπικά για τον λόγο, που γράφω σε αυτό το φόρουμ ότι ΕΜΕΝΑ μου αρέσει (ή δεν μου αρέσει) το Mafia; 

Γιατι ο σκοπος του forum ειναι ο διαλογος/αντιλογος και για να γινει αυτο καλο ειναι να υπαρχουν και επιχειρηματα. Το να μπει καποιος να γραψει σε ενα θεμα που γινεται η οποια κουβεντα ενα ξερο''μαρεσε'' ή ''δεν μαρεσε'' ποιο το νοημα?

Τελος παντων ας βγουν τα Dlc του παιχνιδιου και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που αναφερεις για επιχειρηματα   δεν σκεφτηκα-ξεχασα   να αναφερω . Αρχικα βρηκα  την μουσικη του απιστευτα καλη  και απολυτα συνδεδεμενη με το ολο concept -εποχη , μου αρεσε μεχρι τωρα το story .Ο τροπος που περνεις τις περιοχες (θυμιζοντας μου godfather ) το βρισκω αρκετα ενδιαφερον , οσο επαναληψιμο και αν ειναι  εγω  δεν το βαριεμαι καθολου (μακαρι να ειχε αλλες τοσες περιοχες να εκανες το ιδιο) και τελος αυτο που με εκανε να γουσταρω το παιχνιδι ειναι  οι διαφορες "τυχαιες" ομιλιες - η συμπεριφορα των ανθρωπων και της αστυνομιας.

Οσο για το gta αν και το εκαψα αρκετα (2 φορες τερματισμενο+ λιγο online) δεν μπορω να πω οτι με τραβηξε τοσο οσο τα παλιοτερα gta ή το μαφια. Το ευχαριστηθηκα παρα πολυ  αλλα σαν story με αφησε καπως αδιαφορο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που αναφερεις για επιχειρηματα   δεν σκεφτηκα-ξεχασα   να αναφερω . Αρχικα βρηκα  την μουσικη του απιστευτα καλη  και απολυτα συνδεδεμενη με το ολο concept -εποχη , μου αρεσε μεχρι τωρα το story .Ο τροπος που περνεις τις περιοχες (θυμιζοντας μου godfather ) το βρισκω αρκετα ενδιαφερον , οσο επαναληψιμο και αν ειναι  εγω  δεν το βαριεμαι καθολου (μακαρι να ειχε αλλες τοσες περιοχες να εκανες το ιδιο) και τελος αυτο που με εκανε να γουσταρω το παιχνιδι ειναι  οι διαφορες "τυχαιες" ομιλιες - η συμπεριφορα των ανθρωπων και της αστυνομιας.

Οσο για το gta αν και το εκαψα αρκετα (2 φορες τερματισμενο+ λιγο online) δεν μπορω να πω οτι με τραβηξε τοσο οσο τα παλιοτερα gta ή το μαφια. Το ευχαριστηθηκα παρα πολυ  αλλα σαν story με αφησε καπως αδιαφορο .

Κανεις δεν ειπε οτι το παιχνιδι ειναι χαλια .Αυτο που αναφερθηκε απλα ειναι οτι το παιχνιδι ειχε προοπτικες να ειναι πολυ καλυτερο απο αυτο που κυκλοφορησαν,ειτε στον τεχνικο τομεα,ειτε στην δομη των αποστολων και στο open world κομματι. Κακο παιχνιδι ειναι το No Mans Sky που ειναι οτι ειναι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτο γιατι ολως τυχαιως αργησαν να ανεβουν τα reviews οπως και η ανακοινωση για τα περι 30fps στο pc βγηκε την τελευταια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στο PC τις έκανε αυτές τις πωλήσεις νομίζεις ;

Προφανως και οχι γιατι η ανακοινωση για τα 30fps βγηκε 2-3μερες πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου,αρα προφανως και αρκετοι θα ακυρωσαν τις προπαραγγελιες να δουν τι παιζει. Στις κονσολες παλι σιγα που τους νοιαζει,εχουν λεφτα αυτοι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

338.000 πωλησεις στο pc συμφωνα με το steam spy. Πολυ παραπανω απο τι θα επρεπε για παιχνιδι που βγαινει το 2016 με 30 fps lock και 512χ512 textures στο pc λες και εχουμε 2004.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ολα αυτα που λετε αλλα εγω ενα ξερω τουλαχιστον στο οπτικο κομματι, αυτο που ειδαν τα δικα μου ματια απ τη δικη μου οπτικη γωνια και απ τη δικη μου κριση, και αυτο ηταν εν ετη 2016 ενα game που με το συστημα της υπογραφης μου σε φουλ γραφικα 1080p να σερνετε αδικαιολογητα, γραφικα που μου θυμησαν κονσολα ps2, textures χοντροκομενα και αθλια, θολουρα και περιβαλοντες χωροι βγαλμενοι απο αρχαια εποχη, ε λοιπον οταν σκαω δυο χιλιαρικα+ για να φτιαξω ενα συστημα δε συμβιβαζομε με τιποτα λιγοτερο και μου τη δινει στα νευρα και στα γελια μαζι να βλεπω games σε ps4 που απλα ειναι μια κονσολα και δε ''κλανει'' μια μπροστα σε δυνατα συστηματα (βλεπε uncharched) να παιζουν με γραφικα που θα ζηλευε και το δυνατοτερο συστημα του κοσμου και μαλιστα smooth και απροβληματιστα, μαλον οι developers πρεπει να αρχισουν να παιρνουν λιγο πιο σοβαρα τη δουλιτσα τους αν θελουν να συνεχισουν να εχουν δουλιτσα διαφορετικα το pc gaming θα πατωσει και με το δικιο τους τα console fan boys θα μας λενε πως ''τα pc ειναι μονο για κανα strategy''

  Τελικο συμπερασμα, οι εποχες προχωρανε μπροστα, οι developers μενουν πισω και αυτο ειναι το μεγαλυτερο κριμα και παιχνιδια σαν το mafia 3 ειναι το κακο αποτελεσμα αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ολα αυτα που λετε αλλα εγω ενα ξερω τουλαχιστον στο οπτικο κομματι, αυτο που ειδαν τα δικα μου ματια απ τη δικη μου οπτικη γωνια και απ τη δικη μου κριση, και αυτο ηταν εν ετη 2016 ενα game που με το συστημα της υπογραφης μου σε φουλ γραφικα 1080p να σερνετε αδικαιολογητα, γραφικα που μου θυμησαν κονσολα ps2, textures χοντροκομενα και αθλια, θολουρα και περιβαλοντες χωροι βγαλμενοι απο αρχαια εποχη, ε λοιπον οταν σκαω δυο χιλιαρικα+ για να φτιαξω ενα συστημα δε συμβιβαζομε με τιποτα λιγοτερο και μου τη δινει στα νευρα και στα γελια μαζι να βλεπω games σε ps4 που απλα ειναι μια κονσολα και δε ''κλανει'' μια μπροστα σε δυνατα συστηματα (βλεπε uncharched) να παιζουν με γραφικα που θα ζηλευε και το δυνατοτερο συστημα του κοσμου και μαλιστα smooth και απροβληματιστα, μαλον οι developers πρεπει να αρχισουν να παιρνουν λιγο πιο σοβαρα τη δουλιτσα τους αν θελουν να συνεχισουν να εχουν δουλιτσα διαφορετικα το pc gaming θα πατωσει και με το δικιο τους τα console fan boys θα μας λενε πως ''τα pc ειναι μονο για κανα strategy''

Τελικο συμπερασμα, οι εποχες προχωρανε μπροστα, οι developers μενουν πισω και αυτο ειναι το μεγαλυτερο κριμα και παιχνιδια σαν το mafia 3 ειναι το κακο αποτελεσμα αυτου.

Γιατί το συγκεκριμένο παιχνίδι δείχνει καλύτερο σε κονσόλες από ότι στα pc;

 

Τι σχέση έχει το pc gaming με ένα παιχνίδι που έτσι κι αλλιώς δεν έχει καλά γραφικά και επιπροσθετως είναι και κακό port

 

Να μου έλεγες για το Forza που έχει καλά γραφικά αλλά είναι κακό πορτ να το καταλάβω, αλλά θα απολογηθεί όλο το pc gaming για τα αρνητικά του mafia που έχει ούτως ή άλλως ανεξαρτήτως συστήματος;

 

Επίσης το ότι υπάρχει ένα uncharted, δεν αναιρεί το γεγονός ότι το συστημα των 2 χιλιαρικων παίζει καλύτερα όλα τα κοινά παιχνίδια από ότι η κονσόλα και θεωρητικά δεν αναιρεί ούτε ότι αν υπήρχε το uncharted σε pc θα έτρεχε ακόμα καλύτερα από ότι στο ps4

 

Γενικά η σκέψη που κανεις κι εσύ και πολλοί άλλοι είναι λάθος γιατί είναι ακραία, αφού πας από το ένα άκρο (σάπια κονσόλα) στο άλλο (ακριβό pc) και θεωρεις ότι με 4 φορές τα χρήματα θα πρεπε να έχεις 4 φορές τις επιδόσεις και δε σου αρκεί πχ να έχεις τις διπλάσιες με τριπλάσιες

 

Και δικαίωμα σου να μη σου αρκεί, αλλά δε μπορείς να προβάλεις σαν λύση τη σάπια κονσόλα, επειδή κάποιοι devs τα ξυνουν (που και πάλι δεν είναι ο κανόνας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το συγκεκριμένο παιχνίδι δείχνει καλύτερο σε κονσόλες από ότι στα pc;

 

Τι σχέση έχει το pc gaming με ένα παιχνίδι που έτσι κι αλλιώς δεν έχει καλά γραφικά και επιπροσθετως είναι και κακό port

 

Να μου έλεγες για το Forza που έχει καλά γραφικά αλλά είναι κακό πορτ να το καταλάβω, αλλά θα απολογηθεί όλο το pc gaming για τα αρνητικά του mafia που έχει ούτως ή άλλως ανεξαρτήτως συστήματος;

 

Επίσης το ότι υπάρχει ένα uncharted, δεν αναιρεί το γεγονός ότι το συστημα των 2 χιλιαρικων παίζει καλύτερα όλα τα κοινά παιχνίδια από ότι η κονσόλα και θεωρητικά δεν αναιρεί ούτε ότι αν υπήρχε το uncharted σε pc θα έτρεχε ακόμα καλύτερα από ότι στο ps4

 

Γενικά η σκέψη που κανεις κι εσύ και πολλοί άλλοι είναι λάθος γιατί είναι ακραία, αφού πας από το ένα άκρο (σάπια κονσόλα) στο άλλο (ακριβό pc) και θεωρεις ότι με 4 φορές τα χρήματα θα πρεπε να έχεις 4 φορές τις επιδόσεις και δε σου αρκεί πχ να έχεις τις διπλάσιες με τριπλάσιες

 

Και δικαίωμα σου να μη σου αρκεί, αλλά δε μπορείς να προβάλεις σαν λύση τη σάπια κονσόλα, επειδή κάποιοι devs τα ξυνουν (που και πάλι δεν είναι ο κανόνας)

 

 

Δεν μιλησα ποτε οτι το mafia δειχνει καλυτερο στις κονσολες, ημουν συγκεκριμενος και μιλησα σχετικα με το uncharched καθως εξηγησα ακριβως το λογω που το ανεφερα.

 

  Δεν μιλησα επισης για το pc gaming γενικα και αοριστα αλλα ανεφερθηκα και εθιξα το κομματι των developers οπου κι εκει στηριζετε ολοκληρο το pc gaming γιατι η δουλεια τους ειναι η βαση και το αποτελεσμα του pc gaming που τα τελευταια χρονια θεωρω κατα τη γνωμη μου πως οι καλοι ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα δηλαδη εκεινοι που εχουν οραμα και φτιαχνουν παιχνιδια που αξιζει να παιξεις μεχρι τους τιτλους τελους. (βλεπε CD PROJEKT RED, ROCKSTAR, NAUGHTY DOG, FROMSOFTWARE etc...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία το uncharted είναι ένα και μετά δεν είναι τίποτα βασικά για το ps4.. τίποτα όμως, μηδέν, κενό.

 

Καλά παιχνίδια και σωστά δουλεμενα ευτυχώς υπάρχουν ακόμα και είναι αρκετά για να κρατήσουν απασχολημένο έναν μέσο παίκτη

 

Απλά το mafia είχε δημιουργήσει τρελό hype για αυτό εκφράζεται αντιστοίχως και τρελή απογοήτευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...