Προς το περιεχόμενο

Mafia III


shooterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βλέπω να βγάζουν patches με fixes, μάλλον τα παράτησαν και απλά θα βγάζουν αηδίες όπως το car customization. Καλή χρονιά να έχουμε με σωστά games χωρίς τα χάλια του Mafia 3 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κρίμα είναι.αδικεί τον εαυτό του το παιχνίδι.γιατί σαν υπόθεση καλό είναι.εγώ το παίζω πάρα τα χάλια που έχει γιατί είμαι fan της σειράς.τα 2 προηγούμενα μου άρεσαν πολύ.εύχομαι πάντως να βγάλουν κάνα patch με διορθώσεις και να φτιάξει λίγο το παιχνίδι.για την ώρα δοκίμασα sweet fx και κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση.όχι κάτι εντυπωσιακό αλλά κάπως καλύτερα.οπότε για την ώρα υπομονή και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 10ευρο game mia χαρα ειναι.. :P  εγω π παιζω κατι μερες τωρα δν εχω δει κατι το οποιο με χαλασε..το game μια χαρα τρεχει χωρις κολληματα,να crusharei k τετοια..μονο κατι πτωματα μερικες φορες κανουν κατι περιεργα με τα γραφηκα κ μερικες φορες μ χει τυχει να εξαφανιστουν οχηματα κ ανθρωποι..στην  αρχη επαιζα με  ανοιχτο το fps κ ετρωγε αρκετα κολληματα το game κ ημουν ετοιμος να το παρατησω..αλλα ευτυχως το πηρα γραμμη κ δν το ξανανοιξα παλι κ τρεχει μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν πρόκειται να φτιάξουν τα performance issues του παιχνιδιού, το car customization και τα races τους μάραναν..

 

Το game ζητάει cpu με πολλά threads/cores για να τρέξει ομαλά με ακατέβατο 60αρι. Εξ'αρχής εκεί στόχευαν, όπως φαίνεται και από τις δημοσιευμένες απαιτήσεις. Το μόνο ζήτημα τώρα είναι πόσοι(και όχι "αν") άλλοι θα τους ακολουθήσουν.

Τέσπα, δεν είναι και κανένα ιδιαίτερα αξιόλογο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε cpu usarei οτι να ναι...δν νομιζω να το βοηθαει σε κατι με το ΗΤ...μιας κ usasei μονο τα cores..με μαχ settings εγω ειμαι 40 με 60% cpu usage...αντιθετος με το WD2 που usarei τα παντα..δευτερη φωτο..παιζει με μια 2η 1070 ο 6800κ να κλανει στο WD2..sry για το ΟΤ.. :P

post-360690-0-66952500-1483384381_thumb.png

post-360690-0-43968100-1483385067_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι unoptimized, αυτό το παραμύθι ότι με τα πολλά cores/threads θα έχεις 60άρι σταθερό δεν ισχύει όπως βλέπουμε και στο performance analysis του DSOG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε σιγουρα..αν καποιο game ειναι γραμμενο να χρισιμοποιει 4 cores δν πα να χεις και 45 εσυ..αυτο μονο 4 θα δουλευει οι αλλοι θα κα8ονται..αυτοι το συγκρινουν κ με cpu του 12-13 ποτε ειναι :P δν ξερω αμα παιζει ρολο αυτο...για μαξ settings δλδ στο κωλοπαιχνιδο θες τουλαχιστον ενα 6/12..ολα τα ι5 και ι74/8 με μια 1070 κ πανω κλανουν.. :P τουλαχιστον μπορει δουλευει 6 cores απο το να ηταν μονο με 4 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε cpu usarei οτι να ναι...δν νομιζω να το βοηθαει σε κατι με το ΗΤ...μιας κ usasei μονο τα cores..με μαχ settings εγω ειμαι 40 με 60% cpu usage...αντιθετος με το WD2 που usarei τα παντα..δευτερη φωτο..παιζει με μια 2η 1070 ο 6800κ να κλανει στο WD2..sry για το ΟΤ.. :P

 

 

Το παιχνίδι είναι unoptimized, αυτό το παραμύθι ότι με τα πολλά cores/threads θα έχεις 60άρι σταθερό δεν ισχύει όπως βλέπουμε και στο performance analysis του DSOG.

 

https://www.thelab.gr/forums/topic/105910-mafia-iii/?page=5#comment-2553546

Δείτε το ποστ με τις δύο φωτογραφίες. Όσο δεν σε κρατάει πίσω η gpu με reflections/volumetric lighting το παιχνίδι τρέχει σταθερά πάνω από 60 καρέ. Με χρήση του ΗΤ, όπως φαίνεται από το εν λόγω ποστ στη δεύτερη φωτό.

 

Το DSOG χρησιμοποιεί 4930Κ. Επεξεργαστή παλιάς αρχιτεκτονικής, χωρίς oc. Όπου και πάλι βλέπουμε 6 cores τερματισμένα. Αυτό κάτι θα σημαίνει.

 

Έχουν ανεβάσει και στο youtube video από overclocked 4770Κ που το τρέχει σταθερά πάνω από 60 καρέ σε GTX 1080 σε ultra.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πάω να το ανοίξω και μου πετάει μαύρη οθόνη και μου δείχνει την επιφάνεια εργασίας
Έχω κάνει ενημερωση τους driver
Τυχερος εισαι, εμενα δεν με πεταξε εξαρχης στην επιφανια εργασιας και εχασα 3 ωρες απο τη ζωη μου με τη ***. Οτι χειροτερο εχω παιξει απο ΑΑΑ τιτλους.

 

Εγώ το έχω γνήσιο, τώρα αν το έχεις και πειρατικό άντε βρες άκρη με αυτο το παιχνίδι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...