Προς το περιεχόμενο

Mafia III


shooterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχουν δωσει καποιο ξεκαθαρο changelog, εκτως απο αυτο:

  • UI Improvements
  • Improved car reflections
  • Improved streaming issues
  • Performance optimization
  • Fixed audio issues
  • Fixed some cases of savegame corruption
  • Fixed various issues for Cassandra's Contraband missions
  • And more

Επαιξα 20 λεπτα, τοσο αντεξα, το παιχνιδι ειναι καπως βελτιωμένο απο πλευρα αποδοσης. Στα 1440p με τερμα τα γραφικα τρεχει στα ~45fps και δεν επεσε κατω απο 40fps, επισης δεν ειχα micro-stuttering που ειχα πριν σε καποιες φασεις. Απο γραφικα επισης μου φανηκε ελαχιστα καλυτερο, εχουν βαλει car reflections.

 

Το παιχνιδι ακομα ειναι αθλιο και δεν αξιζει να το παιξει καποιος ακομα και αν το εχει αγορασμενο και εγκατεστημενο. Θελει πολυ δουλεια ακομα για να στρωσει, και δεν μιλαω απο πλευρα επιδοσεων τοσο. Τα γραφικα του ειναι χειροτερα απο πολλα παιχνιδια 8ετιας, το ιδιο και τα physics/mechanics του,  τα textures του δεν βλεπονται, ειναι γεματο bugs, ειναι κακοφτιαγμενο. Και γεματο bugs. Ισως το πιο "άδειο" και προχειρο open world "ΑΑΑ" παιχνιδι που εχω δει.

 

Το μονο που μου αρεσει στο παιχνιδι αυτο ειναι η μουσικη του (τα καλυτερα soundtracks που εχω ακουσει σε game), η οδηγηση οταν το βαλεις σε simulator ειναι αρκετα καλη, και το σκηνικο-εποχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια κατεβασα το update και μπορω να πω οτι υπαρχει βελτιωση στα frame κ στην ποιοτητα του παιχνιδιου παντου σε ολα τα αντικειμενα..!σιγουρα χρειαζεται κ αλλη βελτιωση αλλα τωρα υποφερεται μπορω να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τωρα θυμηθηκαν και αυτοι να βγαλουν patch Το εχουμε τερματισει εβδομαδες και οπως λεει και ο Cowboy το παιχνιδι εχει γραφικα χειροτερα απο 8ετιας ακομα και σε 1440p. Αυτο συμβαινει λογω των 512χ512 textures που εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αποφάσισα να το δοκιμάσω κι εγώ, μετά από αρκετό καιρό από την κυκλοφορία του. Κατ' αρχήν στο Optimal τα γραφικά, μου τα έχει όλα Low και το παιχνίδι τρέχει με 30fps μέσο όρο, με το FPS στα settings στο Unlimited. Η κίνηση γενικά δεν ξέρω μου προκαλεί ναυτία, με αυτοκίνητο ειδικά, η κάμερα είναι ότι να 'ναι, έχω συνηθίσει κι απ' το GTAV και μου φαίνεται άθλιο.

 

Ακόμη και μετά το μεγάλο update του, σε κακή κατάσταση παραμένει. Συνάντησα και το πρώτο μου bug που είναι και πολύ αστείο ταυτόχρονα. Αλλάζω outfit και βάζω το μαύρο το πέτσινο με καράφλα, πάω στον ξανθό στο ξενοδοχείο και μόλις μπαίνει μέσα είναι με μαλλιά και το χακί το τζάκετ! Χαχαχα!! Φυσικά πάλι όταν βγήκε επανήλθε σε Βιν Ντίζελ.

 

Νταξ σε γενικές γραμμές παλεύεται, εκτός απ' το motion sickness. Παίζω σε High και μερικά Ultra το GTAV με 50-60fps και δεν τρέχει πάνω από 35fps το Mafia 3 στα Low! Όταν το φτιάξουν τα ξαναλέμε, μέχρι τότε μόνο με δραμαμίνες θα παίζω για καμιά ωρίτσα, για την τάβλα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μάλλον οριστικό φίλε, κι εγώ phenom ΙΙ Χ4 955 έχω και έχω αγορασμένο

το Dishonored 2 και δεν μπορώ να το παίξω έστω και σε low settings όμως οι

devs έχουν αφήσει ένα παραθυράκι ανοιχτό για όσους έχουν phenom και quad qore

οι devs του  Mafia δεν είπαν τίποτα, ελπίζω να κάνουνε κάτι στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...