Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω πολύ να παίξω το επόμενο Wolfenstein που βγαίνει οσονούπω.

Φαίνεται ενδιαφέρον.

Τα βιντεάκια που το διαφημίζουν, μου αρέσουν πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα το Steamworld Dig 2 πρόσφατα. Πολύ καλό και βελτιωμένο σε όλους τους τομείς από το 1ο.

Όμορφα γραφικά-ήχος και δε νιώθεις καθόλου grind όπως το 1ο. Ωραία ποικιλία στις πίστες, στον εξοπλισμό και στα upgrades και αξίζει η εξερεύνηση αφού υπάρχουν αρκετά μυστικά.

Για τους φίλους των platform το προτείνω σίγουρα. Από μένα 9/10.

Επεξ/σία από Despotas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Total War: Warhammer II, παίζω campaign mortal empires με wood elves (το είχα άχτι από το 1ο να πάρω τα wood elves ^_^)

και πρόσφατα έπαιξα και 

They Are Billions, αρκετά διασκεδαστικό single player rts και αρκετά δύσκολο πρέπει να πω, τουλάχιστον για τα δικά μου μέτρα.

 

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rocket League σε μόνιμη βάση.
Απο εκεί και πέρα προσπαθώ να τελειώσω το Cuphead, οσο αντέχουν τα νεύρα μου.
Επίσης ξεκίνησα το LA Noire το οποίο είναι φοβερό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα το Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom. Έλεγα δεν θα το πάρω αλλά βρήκα καλή ευκαιρία οπότε και το τίμησα. Γενικά έχω χαμηλωμένες προσδοκίες σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει γιατί δεν μου αρέσει η νέα κατεύθυνση που πήρε το sequel (να τονίσω πως το πρώτο game είναι ένα από τα αγαπημένα μου games της προηγούμενης γενιάς). Το μεγαλύτερο παράπονο μου όμως για την ώρα είναι η δυσκολία του παιχνιδιού που είναι πραγματικά γελοία. Είμαι στις 3 ώρες και το μόνο που κάνω είναι να σπαμμάρω το Χ για attack, άντε και ένα spell στην αρχή της μάχης. Ούτε ανάγκη να προσέξω τη ζωή μου, ούτε να κάνω dodge, ούτε να αλλάξω χαρακτήρες. Και δεν υπάρχει επιλογή επιπέδου δυσκολίας.

Το πρώτο Ni No Kuni ήταν αρκετά challenging ακόμα και στο εύκολο επίπεδο από τα 2. Γενικά μέχρι στιγμής ότι αλλαγές έχουν κάνει μου έδωσαν χειρότερη εικόνα από αυτήν που είχα για το πρώτο game. Σημαντική βελτίωση ως τώρα έχω εντοπίσει μόνο στον τεχνικό τομέα. (ακόμα και το world map φαίνεται μικρότερο).

Επεξ/σία από naruto14
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ποιο παιχνίδι παίζεται τώρα που έχουμε καραντίνα?

Ότι λέει ο τίτλος.

Εγώ ξεκίνησα πάλι το Max Payne 3, το οποίο είναι παιχνιδάρα και έχει χαβαλέ... 

Έπαθα σοκ όταν είδα ότι ήταν του 2012... μου φαινόταν ότι το έπαιξα πρώτη φορά το 2016 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο πολλος μηνες αποχης ανοιγω που και που το diablo 3 , o υιος λιωνει στο GTA 5 online και μαζι που και που κανα fifa 19 στο Χ360.

Επεξ/σία από leolipop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AC Odyssey ειμαι στις 45 ωρες και πεφτει καθημερινο καψιμο. Μαζι με ταινιες/σειρες περναει η μερα πολυ ευχαριστα. Δεν ειναι για πολυ εξω με οτι συμβαινει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

AC Odyssey ειμαι στις 45 ωρες και πεφτει καθημερινο καψιμο. Μαζι με ταινιες/σειρες περναει η μερα πολυ ευχαριστα. Δεν ειναι για πολυ εξω με οτι συμβαινει.

Εννοειται οτι περναει η μερα ευχαριστα ...Μια ζωη καιγομασταν σαν προπονηση για μια τετοια κατασταση καραντινας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...