Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας παιδιά, έκανα και εγώ τον λογαριασμό μου εδώ στο insomnia για να μπω στην παρέα και να κάνω τη δική μου παρένβαση. Διάβασα όλο το thread πριν αρχίζω να γράφω (και είναι τόσο μεγάλο που το κατάφερα σε 4 μέρες!!! ). Θα ήθελα να τονίσω ότι είτε μας αρέσει είτε όχι αυτή η δουλεία δεν είναι για όλους έτσι και αλλιώς, και επίσης μπορείς να βγάλεις κέρδος. Ας μπούμε λοιπόν στο ψητό.

Πρώτη φορά άκουσα την εν λόγω εταιρία από καλό φίλο που έμενε στην Ορεστιάδα τότε, πρέπει να ήταν κάπου Νοέμβριος του 12. Όχι σαν προσέγγιση για να ασχοληθώ αλλά σαν χαβαλέ και γέλοιο όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ μέσα, επειδή και εμείς είχαμε ένα μικρό περιστατικό με την Herbal πριν 7 χρόνια όταν και ήμασταν φοιτητές πρώτου έτους. Μπήκα λοιπών στο ίντερνετ και έκανα μια μικρή ενημέρωση για να έχω μια ιδέα τι γίνεται, και αφού κατάλαβα την φάση (πολλά κοινά στοιχεία με την herbal), το άφησα. Πριν μερικές μέρες με παίρνει τηλέφωνο συγγενής φοιτήτρια με την οποία μιλάμε και βλεπώμαστε συχνά αλλά ποτέ δεν βγαίνουμε για καφέ. Όταν λοιπόν μου ζήτησε να πάμε για καφέ "πρέπει να σου πω κάτι" , το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι μήπως έγινε τίποτα οικογενειακό, μήπως αντιμετωπίζει καμμιά δυσκολία. Την επόμενη το πρωί με ένα σφίξιμο στον λαιμό και μια νευρικότητα από κακό ύπνο πήγα να μάθω τι τρέχει. Στο τραπέζι υπήρχε λάπτοπ αλλά δεν το έδωσα σημασία, εξάλλου πλέον είναι συνηθισμένο να κάνεις την δουλεία σου μέσω λάπτοπ σε μια καφετέρια. Αφού μιλήσαμε λίγο περί ανέμων και υδάτων, και βλέποντας ότι δεν έχει αναφερθεί κανένα ιδιαίτερο θέμα, ρώτησα γιατί ήθελε να βρεθούμε και μου απαντά θα έρθει το παιδί που καθόταν δίπλα να μου δείξει. Πλέον είχα υποψιαστεί τι παίζει και ένιώθα μια ανακούφηση που δεν τρέχει τίποτα σοβαρό.. Ο τυπάς, που είναι και οι λεγόμενοι εκπαιδευτές, με ρώτησε "σου αρέσουν τα ταξίδια" και ανοίγει ένα αρχείο powerpoint και ξεκίνησε, έκανα μερικές ερωτήσεις κατά τη διάρκεια και αφού τελείωσε, Σε πολλές από αυτές δεν πήρα σαφής απάντηση. Το έψαξα ξανά και πολύ πιο εκτεταμένα στο ίντερνετ αυτή τη φορά, σπαταλώντας όλο το ελεύτερο μου χρόνο δυο ημερών. Ζηταώ από τη δικιά μου να ξανά βρεθούμε για να ρωτήσω την ίδια και να δω μερικά πράγματα που όπως αναφέρονται σε προηγούμενα ποστ είναι προσβάσιμα μόνο από τα μέλη. Έβλεπα πράγματα παράλογα, χτυπιτά παράλογα και πολλές ασάφειες. Έτσι πάω και τρίτη συνεχόμενη μέρα για να κάνω ερωτήσεις οι οποίες είναι θα έλεγα "ανεπιθύμητες" για τους λεγόμενους αντιπρόσωπους με την παρουσία και της συγγενής ελπίζοντας ότι θα ακούσει θα αναρωτηθεί, θα αμφισβητήσει και θα το ψάξει παρά πάνω. Μάταια όμως γιατί πλέον έχει θολώσει το μυαλό και δεν μπορεί να κρίνει λογικά.

Έγραψα όλα αυτά για να συνεχίσω στο δεύτερο σκέλος (όπως και η παρουσίαση τους τρομάρα) όπου και θα το πάρω βήμα βήμα όπως γίνεται το "έργο" για να καταλάβει κάποιος που είναι από μέσα τι παίζεται, ή και για κάποιος που είδε την παρουσίαση και το σκέφτεται σοβαρά η και απλά για κάποιον που θέλει να δει την παρουσίαση. Να αναρωτηθεί και να αμφισβητήσει, να κρίνει τις επιλογές του και να πάρει μόνος του την απόφαση. Παραδέχομαι πάντως ότι είναι πάρα πολύ καλά δομημένη η παρουσίαση, δεν είναι τυχαίο οι σειρά των σελίδων, ούτε ο χρόνος που αφιερώνουν σε μια συγκεκριμένη σελίδα. Είναι φιαγμένη κατώπιν πολύ καλή μελέτη της ανθρώπινης ψυχολογίας.

Δεν θα σου πει ο φίλος σας από το τηλέφωνο τίποτα, αλλά θα βρεθείτε σε μια καφετέρεια "φυτώριο", "μαντρί" όπως θέλετε το λέτε, ή στην περίπτωση ο φίλος σου να είναι εκπεδευτής που σας είχε ξεχάσει στις αρχές του στην δουλεία και έχει ανάγκη να καλύψει τρύπες από άτομα τότε μπορεί να γίνει και σε δικό του χώρο. Αν του πεις "Ωραία μέσα είμαι, πάμε στο ... ;" ξεχνα το στέκι σου, θα πας στο φυτώριο. Ας ξεκινήσουμε με την παρουσίαση. Κλασικές ερωτήσεις και φωτογραφίες από μέρη και ανθρώπους χαρούμενους στην αρχή για να σας δείξουν πόσο σημαντικές είναι η διακοπές, να σας εντυπωσιάσουν με εξωτικά μέρη και ενδεχομένος να σας κάνουν να ζηλέψετε αυτούς που πάνε. Κρίσιμη αυτο-ερώτηση σε αυτό το σημείο: τις χρειάζομαι αυτές τις χλιδάτες διακοπές; και αν ναι πόσο συχνα, με τι συχνότητα θα τις κάνω;

Στην συνέχεια θα σας δώσουν 2-3 παραδείγματα με εξευτελιστικές τιμές για μέλη τα ποιοία σημειώστε είναι από τα λίγα πακέτα που είναι βολικά για την Ελλάδα και που είναι στη σωστή περίοδος (Zάκυνθος το καλοκαίρι, Ντουμπαι κλπ..., γιατί τα περισσότερα είναι περίεργα όπως Ν. Αφρική τον Μαιο-off season+ αεροπορικά, Λας Βεγκας,αρκετά αεροπορικά), και επίσης ότι στην τιμή δεν συμπεριλαμβάνονται μεταφορικά, ούτε σε λένε την τοποθεσία του καταλύματος (δίπλα στη θάλασσα ;). Κρίσιμη αυτο-ερώτηση σε αυτό το σημείο: πόσα πακέτα θα με βολεύουν; , λεφτά έχω για μεταφορικά;

Το παραμύθι με τους babyboomers (αν θυμαμαι καλά), που έχουν γεννηθεί μετά το 1946 και ότι ταξιδεύουν αβέρτα σε χλιδάτα ξενοδοχεία για αναψηχή. Σκεφτείτε τους παππούδες, τις γιαγιάδες και τους γονείς σας και βγάλτε συμπέρασμα πόσο ισχύει.
Παρουσιάζονται μετά 4,5 αστερα ξενοδοχεία και ότι μένεις με τιμές 2-3 αστερων. Η αντιπαράθεση μου με τον εκπεδευτή που έλεγε για τους Ευρωπαίους που ταξιδεύουν πολύ και που λόγω τις ιδιαιτερότητα της Ελλάδος ως κορυφαίος τουριστικός προορισμός έχει πολύ χρήμα για την εταιρία και όσοι ασχολούνται:
-Δεν αρέσουν σε όλους χλιδάτες διακοπές..
-Ναι σίγουρα όχι σε όλους αλλά στους περισσότερους.
-Οι Ευρωπαίοι, ας πούμε ο γερμανός που λες που έρχονται στην χώρα μας συνηθως κλείνουν 1 μήνα ένα διαμέρισμα οικογενειακώς ή κάνουν καμπινγκ και γουστάρουν να ζούνε και τη ζωή και την καθημερινότητα.
-Θα του χαλούσε αν του έλεγες να μείνει 10 μέρες σε ένα πολυτελές ξενοδ. και 10 σε ένα άλλο; (είναι δεύτερη φορά που χρησιμοποιείται αυτή η λογική. η πρώτη ήταν στην αρχή όταν και με απάντησε όταν είπα δεν κάνω τέτοιες διακοπές. "Θα σε χαλούσε;" εγώ πάντως γουστάρω αλλιώς διακοπές και ξέρω είναι πάρα πολλοί σαν εμένα).

Τέλος τιμή ΜΟΝΟ 150 + 32 συνδρομή το μήνα, τα έκανα στο μυαλό μου στο περίπου 510 ευρω και μετά 360/έτος. ερώτηση, ποιός πληρώνει 510 'η έστω 360 το χρόνο για να έχει προνομιακές τιμές, ούτε καν ταξίδι, όταν με αυτά τα λεφτά κάνει 1-2 ταξίδια ίσως και με μεταφορικά μέσα (οι τιμές για ευρώπη είναι πλέον γελοίες, προσωπικά έχω πετάξει Μααστριχτ-Μιλάνο με 15 ευρώ και Θεσ-Ρωμη παν-ελα γυρω στα 50). Απάντηση, "μα αυτό το ποσό μπορείς να μη το πληρώσεις ή και να βγάλεις παραπάνω όπως θα δεις μετά."
"Πες εγω που δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ, και πολλοί είναι σαν εμένα ή δεν θέλουν θα το πληρώνουν αυτό το ποσό για τα πολλά(????) προνόμοια;"
"...υπάρχουν πολλά προνόμοια και αν κάνεις 2 ταξίδια έχεις κάνει απόσβεση άνετα."
Δηλαδή πληρώνω συνδρομή μετά πληρώνω και για τα ταξίδια μου για να έχω απόσβεση..οκ, μετά τη δουλειά έχουμε και άλλη δουλεία για τις διακοπές. Έιναι σαν να λες σε κάποιον που δεν μετακινήται πολύ με ι.χ να βάλει υγραεριοκίνηση (να πληρώνει και συνδρομή για αυτή).

Ας αρχίσουμε με το "επιχειρηματικό κομμάτι" (ανάθεμα επιχειρηματικό...)
Σου λέει ότι η καλύτερη διαφήμιση είναι συστάσεις από φίλους και έχει παραδείγματα ta youtube, facebook, google (θράσσος να συγκρίνονται) που τα ξέρουμε όλοι χωρίς να χρησιμοποιούν κάποια διαφήμιση. Μόνο που αυτά είναι δωρεάν για τους συνδρομητές. και φυσικά αναρωτηθείται: ο καλός σας φίλος που σας την σύστησε πόσα ταξίδια πήγε και έμεινε ευχαριστημένος για να σας την συστήσει; σου δίνεται λέει η ευκαιρία να πληρώνεσαι για αυτό που κάνεις που είναι να το συστήνεις, εκεί που σε εκμεταλλεύτηκαν οι φμπ γοογλε χωρίς να πάεις φράφκο από αυτούς για την διαφήμιση σου που τους έχεις κάνει ΕΣΥ μεγάλους, η "καλή" εταιρία από την άλλη σε ανταμοίβει. Αυτό είναι το πιο κρίσιμο μέρος πιστεύω της όλης παρουσίασης. Σε αυτό το σημείο σε πασάρει την όλη ιδέα σαν κάτι καινοτόμο και ΔΙΚΑΙΟ, σκέφτεσαι "ναι όντως γιατί αυτοί τα κονομίσανε από εμένα και γίνανε μεγάλοι κολλοσοί;" και έτσι η πραγματικότητα που είναι πως παίρνεις προμύθεια πουλώντας membership (ούτε καν τα ταξίδια), γίνεται η ιδέα ενός δίκαιου συστήματος ανταμοιβής που σε ευχαριστεί για τις συστάσεις που κάνεις. Ααααα, οπότε πληρώνομαι για να κάνω συστάσεις και όχι για να πουλήσω κάτι, ακουγεται καλό. Μετά λέει ότι θα έχω το προσωπικό μου ηλεκτρονικό ταξιδιωτικό γραφείο. Ώπα λέω, καλό ακούγεται, να κλείσω κάνα ταξιδάκι για τους γέρους μου και τον κολλητό με την δικιά του για το πάσχα. Τι, δεν γίνεται; πρέπει να είμαι και εγώ και να πάρω άλλα 1-2 άτομα πρώτου βαθμού συγγένειας και ανάλογα με τους περιορισμούς του πακέτου; ..........

Για να γίνω μέλος όσον αφορά το επιχειρηματικό κομμάτι θέλει να δώσω 280 (με τον πρώτο μήνα) + 40φεύγα τον μήνα, τα κάνω το μυαλό μου, 700+ ευρώ το χρόνο, χωρίς να πάω πουθενα. Τρελός είσαι ; μα εδώ είναι το θεμα μπορείς να τα πάρεις με 4 αν γράψεις και με 6 τα λεφτά που έβαλες πίσω + μερικά ψιλά. Αχα.. Δηλαδή επιβαρύνω 4-6 άτομα από το λιγότερο 280 για να πάρω 15 από τον καθένα και το μπόνους του 200$ για την 6άδα + 200$ travel dollars που σημαίνει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για ταξίδι μέσω θυγατρική της WV (οταν γίνει μέσα σε εναν μήνα από την εγγραφή σου, αν είναι πάνω από μήνα είναι 100$ και 100$) έχοντας φορτώσει -280* 6 = -1680 στους δικούς μου που έβαλα, δηλαδή η ομάδα μου ξεκινάει με -1680 + 15*6 (από τα άτομα που έβαλα) + 200 ( 6άδας πες το κάνω σε ευρώ γιατί είμαι large) = -1680 + 90 + 200 = -1390

 

[Να σημειώσω εδώ ότι η εξάδα και το μπονους για να το πάρεις πρέπει να κάνεις 6άδα 3+3 που σημαίνει 3 τουλάχιστον στην αριστερή σου "ομαδική ομάδα" και τρεις στην δεξια σου "ατομική ομάδα". Τι σημαίνει; τα άτομα συνολο στην αριστερή σου ομάδα που ονομάζεται ομαδική μετράνε και στους από πάνω σου. από την άλλη τα άτομα στην δεξιά σου ατομική ομάδα πιστώνονται μόνο σε σένα στο σύστημα πυραμίδας aka MLM. οπότε αν εσύ έχεις από κάτω σου 2+2 και αυτοί απο κάτω τους 2+2 έχεις ομάδα με:
4 άμεσοι + 2 που έχει ο καθένας στην αριστερή τους δηλ. 4+2*4 = 12 (6+6)
ο από πάνω σου στο παράδειγμα θα πιστώνεται 7 άτομα από την ομάδα σου, δηλαδή 1 εσένα, τους 2 από την άμεσα αριστερή σου ομάδα και 2 από την αριστερή ομάδα του καθέναν από αυτους (1+2+2*2=7). Δεν χρειάζεται να έχει κανείς phd στα μαθηματικά για να καταλάβει ότι όσο πιο πολλά τα επίπεδα στην πυραμίδα, τόσο πιο μεγάλη θα είναι η ανισορροπία μεταξύ αριστερής και δεξιάς ομάδας. Γιαυτό και όταν ξεκινάς είτε σε έχει αριστερά του είτε δεξιά του αυτός που είναι από πάνω σου θα σου πει να βάλεις άτομα στην αριστερά για να φτιάξεις μια δυνατή ομάδα πρώτα και μετά να κοιτάξεις την ατομική σου-δεξιά μεριά. όπως και έγινε με τον δικό μου άνθρωπο που μπήκε. Πρέπει να είναι πάρα πολύ ομαδικός ή μήπως-λέω μήπως- θέλει να πιστώνεται τα άτομα σου; Αντιλαμβάνεστε πώς ανεβαίνει η δυσκολεία με αυτό το binary system που το ονομάζουν, και ότι είναι πολύ δύσκολο να αναπτύσσεσαι ισορροπημένα εάν οι από κάτω σου -ειδικά η δεξιά ομάδα- δεν βάζουν άτομα στην αριστερή τους ομάδα.]

Ας επιστρέψουμε στα λεφτά, η ομάδα μου ξεκινάει με -1390. Δεν πτοούμαι, κάθε αρχή και δύσκολη. Τρέχω, ξεπατώνομαι σε παρουσιάσεις ώστε όλοι να έχουν έστω 6 άτομα να έχουν πάρει ένα χατζιλίκι. Για να δω τι γίνεται τώρα η μεγαλύτερη κατά πολύ ομάδα μου..
όλοι έχουν 3+3 τώρα επομένως έχω 6 (οι αρχικοί μου 3+3) + 18 ( 3 αριστεροί του καθενως απο αυτους , 3*6) = 24 (με 12+12 που είναι ουτοπία αλλά τα καταφέρνω) για να πάω να κάνω τον απολογισμό της ομάδας μου, πρέπει να είναι φοβερά βελτιωμένος αφού από 3+3 πήγα 12+12!! πάντα με ενδιαφέρει το δικό μου σύστημα έτσι μετράμε τα άτομα που μου πιστώνονται και είναι 3 από την κάθε μου αρχική εγγραφη 3*6 = 18, πάμε καλά. βάζω στο ταμείο μου 18*15ευρω = 270ε, έχω και ενεργες εξάδες για να μπορώ να πάρω μπόνους 100$ την εξάδα (πέρασε ένας μήνας 200$ --> 100$) και βλέπω 24/6=6 εξάδες, ωωωω σουλταν, 500 ευρώ! δηλαδή πήρα 500+270=770ευρώ!! τέλεια! και τα φιλαράκια πήραν ο,τι είχα πάρει και εγώ στην πρώτη φάση δηλαδή από 290 ευρώ, 290*6 = 1740 συνολικα έσωδα ομάδας 770+1740=2510 ευρώ καθόλου άσχημα, ας δούμε και τα έξοδα που έχω φορτώσει στα νεα άτομα για να μεγαλώσω την ομάδα μου ώστε να βγάλω ισολογισμό. μετράμε μόνο ο,τι αφορά τη δικιά μου ομάδα οπότε μιλάμε για τις 18 από τις 36 εγγραφές που έκανε η αρχική μου εξάδα. οπότε -280*18= -5040 ισολογισμός 2510-5040= -2530 μπαίνω μέσα σχεδόν με τα διπλάσια (-1390 ήταν η ομάδα τον πρώτο μήνα) μαααα, πωωως;; όσο μεγαλώνει η ομάδα μου τόσο μεγαλώνει και ο αρνητικός μου ισολογισμός. και όλα αυτά με ουτοπικά σενάρια. Η πραγματικότητα είναι πολύ χειρότερη. Ειδικά και σε συνδυασμό περιορισμού ανώτατου εισοδήματος, όταν φτάσεις στους 30+/30+ για να παίρνεις το 500αρι παθητικό το μήνα το τι χρήμα πρέπει να μπαίνει για να συντηρείται η ομάδα σου φοβάμαι να το σκεφτώ ή να το υπολογίσω.

Επιστρέφω στην αρχική μου τοποθέτηση, ότι γίνεται να βγάλεις κέρδος και ότι η δουλεία δεν είναι για όλους. Καταλάβατε πώς βγαίνει το κέρδος (πάντα πουλώντας συνδρομή..), και τέτοια δουλεία όντως δεν είναι για όλους, στα μάτια μου για λαμόγια και απαταιώνες είναι. Βλέπουνε τους ανθρώπους σαν κινούμενα ευρώπουλα τα οποία πασχούν να βοηθήσουν, να δώσουν ευκαιρία.
Κάντε μια βόλτα από τα φυτώρια και θα δείτε τι φάτσες ασχολούνται, ο άνθρωπος φαίνεται. Κρίμα για τα νέα άτομα. Θεσσαλονίκη μένω αν θέλει κανείς μπορώ να του πω να παει να το διαπιστώσει μόνος του.


Καλημέρα σας
Συγγνωμη για το μεγεθος του κειμένου ήθελε ανάλυση αλλά προσπάθησα να είμαι σύντομος..
Ορθογραφία και σύνταξη μη θέλετε και τέλεια από έναν ομογενη ¨Ελληνα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα ειναι λογικο να βγαινει αρνητικο το ποσο. Αν εβγαινε θετικο αυτο θα σημαινε οτι η εταιρεια δινει πιο πολλα απο οσα παιρνει.
Ποια εταιρεια το κανει αυτο?
Καποια που ειναι ηδη στην WorldVentures παιρνουν πιο πολλα απο οσα εδωσαν οταν μπηκαν αλλα γινεται μονο και μονο επειδη η εταιρεια παιρνει απο τους περισσοτερους ( 4 στους 5 συμφωνα με την εταιρεια ) τα χρηματα της εγγραφης και συνδρομη χωρις να τους δωσει τιποτα αφου αυτοι οι 4 στους 5 καταληγουν να μην δουλευουν και να βγαινουν απο την εταιρεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα ειναι λογικο να βγαινει αρνητικο το ποσο. Αν εβγαινε θετικο αυτο θα σημαινε οτι η εταιρεια δινει πιο πολλα απο οσα παιρνει.

Ποια εταιρεια το κανει αυτο?

 

Eκείνες η εταιρίες στις οποίες πληρώνεσαι οταν σε προσλάβουν για κάποιο πόστο τους αντί να πληρώσεις εσύ για να μπεις να δουλεύεις. ποια το κάνει; χμμμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε κατάλαβα τι εννοεις με τα φυτώρια. Ειναι δλδ καφετέριες που μαζευονται άτομα τέτοια; Και αν ναι, σαν ποια δλδ στη Θεσσαλονίκη έχεις υπόψη σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

η Herbalife μπορεί να ανήκει στο δικτυακό marketing αλλά πουλάει προιόντα  και όχι αέρα , είναι στην αγορά 33 χρόνια σε 88 χώρες.  έχει έδρα στη χώρα μας με ΑΦΜ, και φορολογείται κανονικότατα, είναι εισηγμένη στο χρηματιστήριο της νέας υόρκης, έχει μεγάλες αθλητικές χορηγίες Barcelona, ολυμπιακος, ajax, balencia, LA Galaxy και πολλές άλλες όμάδες και αθλητές σε όλα τα αθλήματα. όλα αυτά μπορείς να τα επαληθεύσεις αν ψάξεις λίγο.

Μη βάζουμε όλες τις εταιρείες (herbalife, avon, orriflame ) στο ίδιο καζάνι.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Herbalife μπορεί να ανήκει στο δικτυακό marketing αλλά πουλάει προιόντα  και όχι αέρα , είναι στην αγορά 33 χρόνια σε 88 χώρες.  έχει έδρα στη χώρα μας με ΑΦΜ, και φορολογείται κανονικότατα, είναι εισηγμένη στο χρηματιστήριο της νέας υόρκης, έχει μεγάλες αθλητικές χορηγίες Barcelona, ολυμπιακος, ajax, balencia, LA Galaxy και πολλές άλλες όμάδες και αθλητές σε όλα τα αθλήματα. όλα αυτά μπορείς να τα επαληθεύσεις αν ψάξεις λίγο.

Μη βάζουμε όλες τις εταιρείες (herbalife, avon, orriflame ) στο ίδιο καζάνι.  

έτσι είναι φίλε μου με πρόλαβες, είχα σκοπό να το αναφέρω αυτό γιατί ήμουν στην herbal κάποτε. Και να τονίσω ότι μπορώ να πουλήσω σε όποιονδηποτε τα προιόντα τους πχ μια συσκευασία πρωτεινης, και να πάρω ποσοστά και μπονους. Κατι που δεν συμβαίνει με τη wv (δεν μπορώ να κλείσω ένα ταξίδι για τους γέρους μου, μόνο αν κάνω κάποιον μέλος)

Επίσης ότι λεφτά δίνεις και παίρνεις είναι με απόδειξη πολύ ξεκάθαρα, απο herbalife hellas αν δεν κάνω λάθος με ΑΦΜ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα το ανεφερα, χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον, ωστε να ξεχωριζουμε τις πυραμιδες απο το δικτυακο μαρκετινγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pitasouvlaki

Δεν κανω quote ..

κανε το ενα ποστ στο FB.... (στο groupaki Που εχει).

Και 1 να σωσεις..... Αξιζει!

δεν ξέρω το group sto FB 

αν θέλεις κάνε copy paste όπου θέλεις δεν ζητάω copyright

μακάρι να σώσει το πόστ μου χρήμα και κυρίως χρόνο και ψυχολογία από κάποιον. ειδικά νέα άτομα, που είναι και η κύρια ομάδα πληθυσμού στην οποία  απευθείνονται τέτοιες εταιρίες πυραμίδας.

 

Εγω δε κατάλαβα τι εννοεις με τα φυτώρια. Ειναι δλδ καφετέριες που μαζευονται άτομα τέτοια; Και αν ναι, σαν ποια δλδ στη Θεσσαλονίκη έχεις υπόψη σου;

Τα φυτώρια είναι εκεί που μαζεύονται τα μέλη και όπου γίνονται οι συναντήσεις και οι παρουσιάσεις σε υποψήφια νέα μέλη. Εκεί που θα σε πήγαινε κάποιος γνωστός για "καφέ για να σου πει κάτι πολύ ενδιαφέρον". 

ξέχασα, όπως το  riga στ χαριλάου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω το group sto FB 

αν θέλεις κάνε copy paste όπου θέλεις δεν ζητάω copyright

μακάρι να σώσει το πόστ μου χρήμα και κυρίως χρόνο και ψυχολογία από κάποιον. ειδικά νέα άτομα, που είναι και η κύρια ομάδα πληθυσμού στην οποία  απευθείνονται τέτοιες εταιρίες πυραμίδας.

 

Αν θελεις ποσταρε το ο ιδιος.

Και αυτο μονο για τον λογο να μην μπαίνουν ατομα και να νομίζουν οτι απλα εχει 2-3 ατομα που ειναι βαλτα.

 

https://www.facebook.com/pages/%CE%91%CE%A0%CE%91%CE%A4%CE%97-Worldventures/389187537836356?fref=ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω το group sto FB 

αν θέλεις κάνε copy paste όπου θέλεις δεν ζητάω copyright

μακάρι να σώσει το πόστ μου χρήμα και κυρίως χρόνο και ψυχολογία από κάποιον. ειδικά νέα άτομα, που είναι και η κύρια ομάδα πληθυσμού στην οποία  απευθείνονται τέτοιες εταιρίες πυραμίδας.

 

Τα φυτώρια είναι εκεί που μαζεύονται τα μέλη και όπου γίνονται οι συναντήσεις και οι παρουσιάσεις σε υποψήφια νέα μέλη. Εκεί που θα σε πήγαινε κάποιος γνωστός για "καφέ για να σου πει κάτι πολύ ενδιαφέρον". 

ξέχασα, όπως το  riga στ χαριλάου

οπως επισης και νεοτευκτη καφετερια-φυτωριο πλησιον της Μονης Λαζαριστων  ,για οσους ειναι απο δυτικη Θεσ/νικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Herbalife, αρκεί κάποιος να ψάξει στο google: herbalife πυραμίδα.

 

Να και ένα (απ' τα πολλά άρθρα) στα ελληνικά αυτή την φορά.

http://natofao.blogspot.gr/2010/10/herbalife.html

 

Και ένα άλλο ενδιαφέρον άρθρο, στα αγγλικά

http://www.theverge.com/2013/3/27/4099100/income-at-home-herbalife-scamworld-biz-opp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...