Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την Herbalife, αρκεί κάποιος να ψάξει στο google: herbalife πυραμίδα.

 

Να και ένα (απ' τα πολλά άρθρα) στα ελληνικά αυτή την φορά.

http://natofao.blogspot.gr/2010/10/herbalife.html

 

Και ένα άλλο ενδιαφέρον άρθρο, στα αγγλικά

http://www.theverge.com/2013/3/27/4099100/income-at-home-herbalife-scamworld-biz-opp

 

πωπω 33 χρονια πυραμιδα, και στο χρηματιστηριο, μεγαλη απατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον ακουστε, πηγα σημερα σε μια συνεδριαση.

 

συγκεκριμενα ενας φιλος μου με προσκαλεσε ο οποιος ειναι γραμμενος..

 

μου ειπε οτι βγαζει 100.000 ευρω το μηνα.. τα ατομα που ηταν στη συνεδριαση, αλλος ελεγε οτι βγαζει 50.000, αλλος 5.000 (και του λεγανε οτι ειναι λιγα κτλ), αλλος λεει οτι θα μπορουσε να παρει την προσφορα για το τελευταιο μοντελο BMW που προσφερει η εταιρεια αλλα προτιμησε τα λεφτα....τελος παντων, το αστειο ειναι οτι αυτους τους ηξερα προσωπικα και μολις με ειδανε κανανε τα στραβα ματια. Ο ενας ειναι delivery σε ενα fast food καταντια, ο αλλος βγηκαμε για καφε πριν λιγο καιρο μου ζητησε να τον κερασω εγω γιατι δεν ειχε, αλλος μου ειχε ζητησει δανεικα, και ολοι αυτοι παρουσιαζανε οτι βγαζουν καθε μηνα μεγαλα ποσα (τα παραπανω που ανεφερα).

 

ενας παρουσιαστης ειπε επισης οτι, η Ελλαδα μετα τις ΗΠΑ ειναι το 2ο κρατος με τοσα πολλα μελη..παρακολουθοντας ξενες παρουσιασεις, υπαρχουν απειρες στο youtube, σε οποια χωρα και να γινετε την παρουσιαζουν σαν 2ο κρατος κατω απο τις ΗΠΑ. το λενε αυτο για να προσελκυσουν κοσμο στη χωρα τους και να μην αισθανοντε τα θυματα "μονοι" τους..

 

λοιπον τι γινετε. Οταν κανουν την εγγραφη και πληρωνουν τα 280 ευρω, πρεπει να βρουνε 4 ατομα να γραφτουν στο ονομα τους, δλδ ο καθενας να δωσει 280 ευρω. Αν μεχρι το τελος του μηνα δεν βρεθουνε 4 ατομα τοτε υπαρχει συνδρομη 50 ευρω το μηνα μεχρι να βρεθουνε αυτα τα ατομα.

 

το θεμα ποιο ειναι; ολοι που πεσανε στην παγιδα και γραφτηκαν και δωσανε τα λεφτα, δεν μπορουνε να βρουνε αυτα τα 4 ατομα και πληρωνουν ενα σορο λεφτα στη συνδρομη, ετσι παρουσιαζουν καταστασεις οτι βγαζουν αστρονομικα ποσα καθε μηνα και 1002 ονειρα και τα ταξιδια που εχουν κανει, ετσι ωστε να πεισουν τους υπολοιπους να κανουν την εγγραφη για να ξεχρεωσουν αυτα που βγαλανε.

 

Απ΄ολα αυτα τα ατομα που μαζευτηκαν και μας ειπαν την "ιστορια" τους, μονο 2 ατομα οντως βγαζανε λεφτα, ο ενας εβγαζε 50 ευρω το μηνα και ο αλλος λιγο λιγοτερα απο τα 100, μετα απο πολλους μηνες δουλειας και πολλες συνδρομες.

 

αυτα τα συστηματα ειναι απατη, υπαρχουν με διαφορες εταιριες, οχι μονο της worldventures, υπαρχουν παρα πολλες απο τοτε που ανακαλυφθηκε το ιντερνετ. οι περισσοτερες απο αυτες κριθηκαν παρανομες λογο απατης και τρεχουν στα δικαστηρια. το μονο πραγμα που κανει νομιμη την worldventures ειναι οτι παρουσιαζει ταξιδια σε προσφορες, δλδ ειναι δηλωμενη σαν ταξιωτικο γραφειο, και ετσι μπορει με νομιμη διαδικασια να καλυφθει.

 

αυτα τα λιγα, μην κανετε το λαθος και γραφτητε...... θα γινετε σαν τους υπολοιπους παραμυθαδες και θα λετε ψεματα και παραμυθια στους φιλους σας μονο κ μονο για να τους γραψετε στο ονομα σας για να καλυψετε τα λεφτα που χασετε, στην τελικη θα βγειτε χαμενοι.

 

αν μπορεσετε να εχετε εκατονταδες χρηστες κατω απο το ονομα σας - και τα παιδια των παιδιων σας, τοτε σας ευχομαι καλη τυχη, δυστυχως μονο ενα ελαχιστο ποσοστο υπερβολικα μικρο βγαζει χρηματα απο κει.

 

οσο για εναν φιλο που ρωτησε πιο πανω (πριν μερικες σελιδες) τι θα γινει αν γινει μελος και δωσει ο ιδιος λεφτα να σε αλλους 4 λογαριασμους ετσι ωστε ο αρχικος του να εχει κερδος, λοιπον παιζετε το εξης:  Αν οι υπολοιποι 4 (δικοι του λογαριασμοι) δεν πληρωνουν τις συνδρομες, τοτε βγαινουν απο την ομαδα, και τοτε θα πρεπει να τρεξεις να βρεις ατομα να καλυψουν τις τρυπες για να μη βγεις χαμενος....και αυτο το πραγμα δε το λενε στις παρουσιασεις.. Υπαρχει αυτη η ανακατοσουρα, το συνηθες φαινομενο που ο καθενας πρεπει να αντιμετωπισει, υπαρχουν ατομα που δεν μπορουνε να ακολουθησους τις συνδρομες και ετσι χανοντε απο την ομαδα, και αυτος που τους προσκαλεσε τρεχει να καλυψει τα κενα αρχιζοντας παλι απο το 0 και με συνδρομη, οπως ειπα αυτο δε το λενε...

 

ζουμε μεσα στην κριση και ο καθενας μας ειναι προβληματισμενος οικονομικα, πουλανε ονειρα και ο πιο ευκολος στοχος ειμαστε εμεις που εχουμε τα χρηματα αναγκη..μη σας δελεασουν οι προτασεις τους.

 

 

Wv

 

 


ευχαριστω

Επεξ/σία από andybgr
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι καλυτερα να μου ελεγε καποιος.. Ρε συ.. εμπλεξα.. θελω 300ευρω.. παρα να κοροιδεψει 4 ατομα για να παρει 1200 και στην τελικη αλλα πόσα για να παρει το αρχικο ποσο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως επισης και νεοτευκτη καφετερια-φυτωριο πλησιον της Μονης Λαζαριστων  ,για οσους ειναι απο δυτικη Θεσ/νικη

ενα ακομα στεκι ειναι και το Ρακα στην Κρηνη Θεσσαλονικης.χθες 3 τυποι τις wv κουβαλουσαν εναν ανθρωπο με σοβαρα κινητικα ισως και νοητικα προβληματα και καθησαν ολοι μαζι ,ολοι λαμογιοφατσες ,φαναστειτε που εχουν φτασει ,κουβαλουσαν τον ανημπορο αυτα τα 3 λαμογια λογικα για να κανουν εγγραφη.πραγματικα νευριασα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ενας παρουσιαστης ειπε επισης οτι, η Ελλαδα μετα τις ΗΠΑ ειναι το 2ο κρατος με τοσα πολλα μελη" :confused:

 

Αυτή η τόσο μικρή χώρα, δεν μπορεί να έχει τόσα πολλά κορόϊδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το είπε σε αναλογία με τον πλυθησμό. Εγώ, πάντως, είμαι σίγουρος ότι αυτή η χώρα έχει τόσα και ακόμα περισσότερα κορόιδα.

 

Και εγώ αυτο πιστευω, έχει πολλα κοροιδα .....

 

 

Ο άλλος ειναι L.A. κατω ραχουλας...   μα καλά πόσο βλακες είναι θεε μου?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια αναλογια με πληθυσμο μαγκες; η ελλαδα εχει 10 εκ κοσμο, απο τα 10 εκ τα 4εκ ειναι σε ηλικια που θα μπορουσαν να κανουν κατι τετοιο.

 

οπως ειπα και στο ποστ ποιο πανω, σε καθε χωρα που γινετε η παρουσιαση λενε οτι αυτη η χωρα (στην οποια βρισκοντε) ειναι 2η κατω απο τις ΗΠΑ..

 

επισης οσοι ειστε ιντερνετακιδες δειτε τα website stats για το worldventures, θα δειτε οτι οι επισκεψεις απο την ελλαδα ειναι πολυ πολυ πολυ πεσμενες σε σχεση με αλλες χωρες. καπου πηρε το ματι μου ενα 0.02% επισκεψεις εχει μονο απο Ελλαδα

 

Οσο ποιο οικονομικα χαλια ειναι μια χωρα (πχ Ελλαδα) τοσο ποιο πολλα κοροιδα θα εχει, αλλο να βγαζεις 300 το μηνα απο τη δουλεια σου και αλλο να σου λενε οτι θα φτασεις μεχρι και 50.000 σε λιγους μηνες, σε δελεαζουν για να το κανεις απλα για να σε γραψουν απο κατω τους μηπως και βγαλουν τα σπασμενα γιατι κανενας δε παραδεχετε οτι εχει μπει πολυ μεσα μετα λεφτα που εχει δωσει ...

 

τους ειδα στη συνεδριαση οταν ολοι ηρθαν να με γνωρισουν, ο ενας ελεγε τις μ*******ς του σε μενα και κοιτουσε τους γυρω με ενα κοροιδευτηκο χαμογελο για να δει αν το εχαψα..

 

too good to be true

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος ειναι L.A. κατω ραχουλας...   μα καλά πόσο βλακες είναι θεε μου?????

Το εξοργιστικό δεν είναι ότι είναι απλώς βλάκες, αλλά ότι θεωρούν όλους εμάς τους υπόλοιπους, ακόμα χειρότερους! :mad: 

btw, ή όλη φάση με το LA Κatsikoxori, μου θύμισε το: "έχει και η Αγγλία Καλαμάτα;" :-D

 

ατάκα απ' την παλιά ελληνική ταινία: Γαμπρός απ' το Λονδίνο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ακουστε, πηγα σημερα σε μια συνεδριαση.

 

συγκεκριμενα ενας φιλος μου με προσκαλεσε ο οποιος ειναι γραμμενος..

 

μου ειπε οτι βγαζει 100.000 ευρω το μηνα.. τα ατομα που ηταν στη συνεδριαση, αλλος ελεγε οτι βγαζει 50.000, αλλος 5.000 (και του λεγανε οτι ειναι λιγα κτλ), αλλος λεει οτι θα μπορουσε να παρει την προσφορα για το τελευταιο μοντελο BMW που προσφερει η εταιρεια αλλα προτιμησε τα λεφτα....τελος παντων, το αστειο ειναι οτι αυτους τους ηξερα προσωπικα και μολις με ειδανε κανανε τα στραβα ματια. Ο ενας ειναι delivery σε ενα fast food καταντια, ο αλλος βγηκαμε για καφε πριν λιγο καιρο μου ζητησε να τον κερασω εγω γιατι δεν ειχε, αλλος μου ειχε ζητησει δανεικα, και ολοι αυτοι παρουσιαζανε οτι βγαζουν καθε μηνα μεγαλα ποσα (τα παραπανω που ανεφερα).

 

ενας παρουσιαστης ειπε επισης οτι, η Ελλαδα μετα τις ΗΠΑ ειναι το 2ο κρατος με τοσα πολλα μελη..παρακολουθοντας ξενες παρουσιασεις, υπαρχουν απειρες στο youtube, σε οποια χωρα και να γινετε την παρουσιαζουν σαν 2ο κρατος κατω απο τις ΗΠΑ. το λενε αυτο για να προσελκυσουν κοσμο στη χωρα τους και να μην αισθανοντε τα θυματα "μονοι" τους..

 

λοιπον τι γινετε. Οταν κανουν την εγγραφη και πληρωνουν τα 280 ευρω, πρεπει να βρουνε 4 ατομα να γραφτουν στο ονομα τους, δλδ ο καθενας να δωσει 280 ευρω. Αν μεχρι το τελος του μηνα δεν βρεθουνε 4 ατομα τοτε υπαρχει συνδρομη 50 ευρω το μηνα μεχρι να βρεθουνε αυτα τα ατομα.

 

το θεμα ποιο ειναι; ολοι που πεσανε στην παγιδα και γραφτηκαν και δωσανε τα λεφτα, δεν μπορουνε να βρουνε αυτα τα 4 ατομα και πληρωνουν ενα σορο λεφτα στη συνδρομη, ετσι παρουσιαζουν καταστασεις οτι βγαζουν αστρονομικα ποσα καθε μηνα και 1002 ονειρα και τα ταξιδια που εχουν κανει, ετσι ωστε να πεισουν τους υπολοιπους να κανουν την εγγραφη για να ξεχρεωσουν αυτα που βγαλανε.

 

Απ΄ολα αυτα τα ατομα που μαζευτηκαν και μας ειπαν την "ιστορια" τους, μονο 2 ατομα οντως βγαζανε λεφτα, ο ενας εβγαζε 50 ευρω το μηνα και ο αλλος λιγο λιγοτερα απο τα 100, μετα απο πολλους μηνες δουλειας και πολλες συνδρομες.

 

αυτα τα συστηματα ειναι απατη, υπαρχουν με διαφορες εταιριες, οχι μονο της worldventures, υπαρχουν παρα πολλες απο τοτε που ανακαλυφθηκε το ιντερνετ. οι περισσοτερες απο αυτες κριθηκαν παρανομες λογο απατης και τρεχουν στα δικαστηρια. το μονο πραγμα που κανει νομιμη την worldventures ειναι οτι παρουσιαζει ταξιδια σε προσφορες, δλδ ειναι δηλωμενη σαν ταξιωτικο γραφειο, και ετσι μπορει με νομιμη διαδικασια να καλυφθει.

 

αυτα τα λιγα, μην κανετε το λαθος και γραφτητε...... θα γινετε σαν τους υπολοιπους παραμυθαδες και θα λετε ψεματα και παραμυθια στους φιλους σας μονο κ μονο για να τους γραψετε στο ονομα σας για να καλυψετε τα λεφτα που χασετε, στην τελικη θα βγειτε χαμενοι.

 

αν μπορεσετε να εχετε εκατονταδες χρηστες κατω απο το ονομα σας - και τα παιδια των παιδιων σας, τοτε σας ευχομαι καλη τυχη, δυστυχως μονο ενα ελαχιστο ποσοστο υπερβολικα μικρο βγαζει χρηματα απο κει.

 

οσο για εναν φιλο που ρωτησε πιο πανω (πριν μερικες σελιδες) τι θα γινει αν γινει μελος και δωσει ο ιδιος λεφτα να σε αλλους 4 λογαριασμους ετσι ωστε ο αρχικος του να εχει κερδος, λοιπον παιζετε το εξης:  Αν οι υπολοιποι 4 (δικοι του λογαριασμοι) δεν πληρωνουν τις συνδρομες, τοτε βγαινουν απο την ομαδα, και τοτε θα πρεπει να τρεξεις να βρεις ατομα να καλυψουν τις τρυπες για να μη βγεις χαμενος....και αυτο το πραγμα δε το λενε στις παρουσιασεις.. Υπαρχει αυτη η ανακατοσουρα, το συνηθες φαινομενο που ο καθενας πρεπει να αντιμετωπισει, υπαρχουν ατομα που δεν μπορουνε να ακολουθησους τις συνδρομες και ετσι χανοντε απο την ομαδα, και αυτος που τους προσκαλεσε τρεχει να καλυψει τα κενα αρχιζοντας παλι απο το 0 και με συνδρομη, οπως ειπα αυτο δε το λενε...

 

ζουμε μεσα στην κριση και ο καθενας μας ειναι προβληματισμενος οικονομικα, πουλανε ονειρα και ο πιο ευκολος στοχος ειμαστε εμεις που εχουμε τα χρηματα αναγκη..μη σας δελεασουν οι προτασεις τους.

 

 

 

 

 

 

ευχαριστω

Γατάκια άπιστοι Θωμάδες :mad:

Ενώ εσείς οι μπουρτζόβλαχοι αμόρφωτοι κάθεστε και δουλεύετε για 300€ άλλοι τα βγάζουν ξύνοντας τ' α**δια τους!

 

Send from my Iphone 6(Ναι η εταιρία μου το έκανε δώρο πριν κάν κυκλοφορίσει) from the Bahamas Islands B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχαχ

 

εγω παντως εφυγα χωρις να πληρωσω τον καφε μου.. λεω στο φιλαρακι μου που βγαζει 100.000 το μηνα, "κερνας εσυ εχεις τα λεφτα ετσι;" και απλα εφυγα

 

 

επισης του ειπα να μπει στο λαπτοπ που ειχε μαζι του για να μου δειξει τα ποσα αυτα που λεει... δε μπηκε στο δικο του λογαριασμο, μπηκε σε ενος φιλου του, ο οποιος ειχε 6 ατομα και καθε 1 απο αυτα τα ατομα ειχαν απο 2. τα ποσα που φαινοτανε που εβγαζε αυτος ητανε 15 ευρω, μετα απο 10 μηνες που εγινε μελος, δλδ εχει δωσει κοντα στο 1000... αλλα το φιλαρακι με τα 100.000 ειχε μονο 1 ατομο απο κατω του επισης 10 μηνες... ποσα λεφτα εχει χασει αραγε...

Επεξ/σία από andybgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εξοργιστικό δεν είναι ότι είναι απλώς βλάκες, αλλά ότι θεωρούν όλους εμάς τους υπόλοιπους, ακόμα χειρότερους! :mad:

Δεν το κάνουν από βλακεία, τους διδάσκουν να τα πιστεύουν και να μην τα αμφισβητούν ποτέ. Brainwashing που λέμε, ή μάλλον conditioning.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κάνουν από βλακεία, τους διδάσκουν να τα πιστεύουν και να μην τα αμφισβητούν ποτέ. Brainwashing που λέμε, ή μάλλον conditioning.

 

Πραγματικα στο συνεδριο, δε μπορουσα να πιστεψω ολο αυτο το brainwashing.. τρελαμενοι ολοι..δε μπορουσες να τους πεισεις με τιποτα ή να ερθεις σε αντιθεση με οποιον και να μιλουσες.. Την παρουσιαζουν σαν την απολυτη μαγικη λυση θολωμενοι στο μυαλο οτι θα βγαλουν εκατομμυρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...