Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητε heisenberg ακουσε να καταλαβεις καποια πραγματα

 

1)Αναλογισου το ατομικο κερδος που εχεις προσφερει στον ιδρυτή της εταιριας (που αμφιβαλω αν ξερεις το ονομα του στο κατω κατω)

 

 

2)Τα μαθηματικά που δεν βγαίνουν:

Το γεγονός ότι όλοι λειτουργούν λογικά και για το συμφέρον τους επιστρέφει εδώ. Οι αριθμοί όμως είναι ένα πρόβλημα γιατί μας λένε την απλή αλήθεια:

1

4

16

64

256

1024

4096

16384

65536

Για να λειτουργήσει το όλο οικοδόμημα της πυραμίδας (γιατί περί αυτού πρόκειται) οι 4 πρώτοι που γράφτηκαν από τον επικεφαλής, πρέπει να βρουν ακόμα 16. Αυτοί οι 16 όμως θα γραφτούν και θα παραμείνουν γραμμένοι, μόνο αν έχουν γράψει άλλους 64. Αυτοί οι 64 όμως πρέπει να βρουν 256 κ.ο.κ. Ως αποτέλεσμα όλου αυτού μόλις η 8η φουρνιά χρειάζεται 16.384, που όμως και πάλι θα γραφτούν μόνο αν βρουν τους άλλους 65.536 να γράψουν! Δεν ξέρω αν αντιλαμβάνεστε το μέγεθος του πληθυσμού πάντως η 11η στοιβάδα χρειάζεται 1.048.576. Πληροφοριακά και σύμφωνα με επίσημα στατιστικά η Κύπρος έχει 800.000 κατοίκους και κάτι ψιλά. Και θυμηθείτε: Οι αριθμοί αυτοί μας λένε τι γίνεται όταν ο καθένας γράφει μόνο 4 και όχι περισσότερους

 

Πηγή:

http://avevaios.blogspot.gr/2012/04/world-ventures.html

 

 

Να τα χεσω τα 1.000 ευρω και τα 8.000 ευρω που εβγαλες εσυ κ ο φιλος σου , μπροστα σε αυτα που εβγαλε ο ιδρυτης .

Μην μου πεις εκανε μαγκια .. Λαμογια λεγεται αυτο ...

 

3)Η γυναικα σου μας ειπες οτι ειναι και δικηγορος , αρα θα ξερεις καλα οτι οταν πληρωνω καποιον για να σκοτωσει ειμαι αυτοματα συνεργος του φώνου χωρις να λερωσω τα χερακια μου

 

Το ειπα σαν μεταφορά για να καταλαβεις σε ποια θεση εισαι , οπως θα εδινα σε καποιον λεφτα για να κανει την βρωμικη δουλεια , ετσι και εσυ κανεις την βρωμικη δουλεια !!

 

4)Αν ησουν συνετός θα καταλαβενες ολες τις επιπτωσεις που υπαρχουν :

1) Με ολο το συμπαθειο γινεσε ενας πριξ......ιδας

2) Μολις σε παρουν πρεφα θα σε κανουν περα ολοι

3) Βοηθωντας την αμερικανικη εταιρια και καταλήγωντας ολα τα λεφτα παλι εκει , σκοτωνεις το ιδιο σου το κρατος (Στελνουν μετα και οικονομικους εκτελεστες και σου λενε παρε δανειο Ελλαδα, αλλα δεν θα ανοιξω και αυτο το θεμα)

4)Μπορει να κλεισουν επειχηρησεις (ταξιδιοτικα γραφεια)

5) Βγαζεις εις βαρος αλλων που μπορει να ειναι και φιλοι σου

 

Ελπιζω να κοιμασε ηρεμος τα βραδια και να μην εχεις καθολου συνειδηση των πραξεων σου.

Αν παλι βαλεις μυαλο , κανε κατι καλο και σωσε τον κοσμο απο αυτο !

 

5) Εισαι προβατο σε αγελη με βοσκό καθοδηγητη και με λυκο που κανει φαγοποτι

 

Θεμα χρόνου να εξαντληθουν τα προβατα και ο λυκος να ξεφυγει με ΔΙΣ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ

Κριμα σε ολους οσους πιστευουν σε τετοιες ιδεες , ειτε αμαθής θα ειναι ειτε λαμογια

 

Διαλεξε κατηγορια και αυτο ελπιζω να το κρατησεις !!

 

+1 σε ολους οσους σκεφτονται και μπραβο που διαφερουν απο τους στρατολογημενους

 

εκμεταλλευση εως αηδιας και το ποιο απανθρωπο ειναι να εκμεταλλεύονται την νεολαία που τους χαραμίζουν τον χρονο τους με τετοιες ανοησιες

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μήπως δεν είναι καλά ενημερωμένος; Πες του να ρωτήσει για επιβεβαίωση.

Μήπως εννοούσε οτι μπορεί να προσφέρει ακριβά ταξίδια στα ΜΗ μέλη και φθηνά μόνο στα εγγεγραμμένα;

Είναι πολύ αληθινό για να είναι πραγματικό.

οχι ισχυουν αυτο που σας εγραψα.δεν χρειαζετε να γραψει κανεναν για να προσφερει αυτα που ειπα.

το θεμα ειναι πως διαολο μπορουν και δεινουν λεφτα(μικρες διαφορες)για διαφορες εισητηριων-ξενοδοχειων κτλ.

εχουν ηδη κλεισει 4γνωστοι μου εισητηρια.θα ρωτησω αν τους εδωσε και τα λεφτα τωρα που το θυμηθηκα.

----------

τρωνε απιστευτη πλυση εγκεφαλου και πιεση-απο συναδελφους-για να γραφουν ατομα.οσοι γραφονται σε τετοια(ad-ventures,oriflame,amway,fm,herbalife κτλ.) τωρα τελευταια απλα να τους λυπαστε γιατι νομιζαν οτι βρηκαν χρυσο μεσα στην καταντια τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιεμαι γιατι αναφερεστε στον heisenberg και του μιλατε με ευγενικο τροπο.

 

Εγω παλι αναρωτιεμαι γιατι ακομα μιλατε.. ΓΕΝΙΚΑ.. Δεν εχει αξια αυτο το πραγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αυτοι που έχουν χαψει το παραμυθάκι, ας ρίξουν μια ματιά εδω γιατι οι αριθμοί δεν λενε ψέματα

 

αφιερώστε λιγο χρόνο να διαβασετε μπας και ανοίξουν μερικα ματάκια και κλείσουν λιγο τα αυτάκια!

 

http://qbrainblog.blogspot.gr/2012/11/blog-post_16.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα ,πριν απο λιγο με προσκαλεσε πολυ καλοσ μου φιλοσ για καφε (σε οχι και πολυ τυχαια καφετερια καθοτι αντιληφθηκα οτι ειναι χορηγοσ των γορνταντβεντζερ)και ηταν πολυ νευρικοσ και ανησυχοσ σαν να μ εκρυβε κατι στη συνεχεια μου παρουσιασε ενα παιδι που θα μ προτεινε κατι και τοτε αρχισε η ενημερωση μου για αυτη την οργανωση με τα φθηνα ταξιδια και τα λεφτα απο το πουθενα απο αυτον τον τυπο που πρωτη φορα εβλεπα με τα πολλα καταληξε να με πιεζει να γραφτω και οτι εχει γραφτει κ αυτοσ και οτι να μην χανω χρονο οπωσ εκανε αυτοσ οταν του το ειπαν...μα τι συμβαινει? τι ειναι αυτοσ ο οργανισμοσ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,πριν απο λιγο με προσκαλεσε πολυ καλοσ μου φιλοσ για καφε (σε οχι και πολυ τυχαια καφετερια καθοτι αντιληφθηκα οτι ειναι χορηγοσ των γορνταντβεντζερ)και ηταν πολυ νευρικοσ και ανησυχοσ σαν να μ εκρυβε κατι στη συνεχεια μου παρουσιασε ενα παιδι που θα μ προτεινε κατι και τοτε αρχισε η ενημερωση μου για αυτη την οργανωση με τα φθηνα ταξιδια και τα λεφτα απο το πουθενα απο αυτον τον τυπο που πρωτη φορα εβλεπα με τα πολλα καταληξε να με πιεζει να γραφτω και οτι εχει γραφτει κ αυτοσ και οτι να μην χανω χρονο οπωσ εκανε αυτοσ οταν του το ειπαν...μα τι συμβαινει? τι ειναι αυτοσ ο οργανισμοσ ?

 

Μα διάβασε.. 7 σελίδες έχουμε γράψει ;)

 

ΥΓ το W στο πληκτρολόγιο σου όταν το έχεις στα Ελληνικά δες ποιο γραμμα είναι

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ειχα διαβασει πριν συνταξω το μηνυμα μου απλα ψαχνω και αλλες νεες πληροφοριες για να μπορεσω να απαντησω με επιχειρηματα -στον υποτιθεμενο φιλο μου που τοσο πολυ ενδιαφερθηκε για το καλο μου - με απωτερο σκοπο να τον αποστομωσω και να τον στηλω απο εκει που ηρθε..απο συνηθεια παταω το 'σ' στο τελος των λεξεων αλλα για να μην με κραξετε και αλλο θα το κοψω :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ειχα διαβασει πριν συνταξω το μηνυμα μου απλα ψαχνω και αλλες νεες πληροφοριες για να μπορεσω να απαντησω με επιχειρηματα -στον υποτιθεμενο φιλο μου που τοσο πολυ ενδιαφερθηκε για το καλο μου - με απωτερο σκοπο να τον αποστομωσω και να τον στηλω απο εκει που ηρθε..απο συνηθεια παταω το 'σ' στο τελος των λεξεων αλλα για να μην με κραξετε και αλλο θα το κοψω :blink:

 

Μα οτι ρώτησες ξανα λεω εχει απαντηθεί σε 7 σελιδες + Links που υπαρχουν..

μονο το τελευταιο λινκ.. εχει καμια 10 σελιδες για διαβασμα / το τι θα απαντήσεις. Τι ακριβος δεν εχεις καταλαβει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα......συμφωνωνω με την πλειοψηφια κ πιστευω πως προκειται για αρπαχτη κ οσα οικονομισουν ορισμενοι κ μετα αντε γεια.....αυτο που δν καταλαβαινω ειναι τι συμβαινει με τους 70χρονους......ειναι απο τουσ λιγους που βγαζουν κ εχουν γραψει ολο το καπη η απλα ειναι κ αυτοι βαλτοι στο κολπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια εχω καταλαβει πανω κατω τι παιζει με αυτην την εταιρια και θα ηθελα να μαθω αν γραφτω σε αυτην την εταιρια και βρω μεσα σε 1 μηνα τα 4 ατομα που χρειαζονται για να γλιτωσω την συνδομη για εφορου ζωης ετσι οπως εχω ενημερωθει απο εναν φιλο μου γινεται να εξακολουθω να ειμαι μελος σε αυτην την εταιρια για εφορου ζωης ας πουμε και να την χρεισιμοποιω μονο για τα ταξιδια????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως θεσσαλονίκη γίνεται χαμός εδω κ 2 μήνες. Με έχουν πει ήδη 4 άτομα. Οι 2 απο αυτούς μάλιστα όταν τους είπα όχι μου είπαν κάτι του στυλ "να καλα σε είχαμε για έξυπνο, πως πετάς μια τέτοια ευκαιρία;" Και οι 2 επέμεναν με το σκαιπ όπως αναφέρατε πριν. Ομολογω πάντως ότι αν έχεις ένα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΎΚΛΟ ίσως βγάλεις κάποια χρήματα για ένα μικρο χρονικό διάστημα. Για αποδείξεις εγω δεν άκουσα τπτ. Στη παρουσίαση είχε μια κάρτα πιστωτική που την παρουσίασαν σαν την καλύτερη του κόσμου αυτη τη στιγμη. Για όποιον έβλεπε Hustle πιστεύω θα μπορούσε να κάνει μια παρουσίαση αντίστοιχη πάντως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτές τις μαλακίες του τύπου "να καλα σε είχαμε για έξυπνο, πως πετάς μια τέτοια ευκαιρία;" που προσπαθούν να θίξουν εγωισμό τις μαθαίνουν σε αυτά τα σεμινάρια που πληρώνουν και πάνε και μετά φωνάζουν συνθήματα στο τέλος σαν πρόβατα προς τους μεγάλους Leader...

Δεν είναι τίποτα, εδώ "φίλος" που είχα από μικρό παιδί με τράβηξε σε αυτό και όταν του είπα πως δεν θα συμμετέχω μου πέταξε αυτό: 
"Έτσι κ αλλιώς αυτά δεν είναι για όλους" .

Make them sign 101 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...