Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άνοιξε ένα γυμναστήριο στη γειτονιά μου και μου δίνει 20 ευρώ για όποιον φέρω και επίσης μου δίνει κι ανα 6 άτομα (που δεν ειναι απαραίτητο να είανι δικές μου εγγραφές αλλά και τον "δικών" μου) κι άλλλα κλπ κλπκλπ

 

επίσης πλήρωσα και 300 ευρώ στο γυμναστήριο στην αρχή για να μπορώ να χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες του για πάντα (π.χ. 10 ευρώ ο μήνας αντί για 50).

 

Γράφτηκα λοιπόν και άρχισα να κάνω γυμναστική. έφερα και μερικούς άλλους κι έβγαλα και μερικά χρήματα. κάποιοι από αυτούς έφερεαν κι άλλους. όχι όλοι, κάποιοι ενδιαφερόνται μόνο για το γυμναστήριο, κάποιοι και να για να φερουν κι άλλους και να βγάλουν;

 

είανι πυραμίδα ;;;

μήπως με κορόιδεψαν ;;;;

 

 

επειδη ομως δεν υπαρχει τετοιο γυμναστηριο γιατι το χρησιμοποιεις για παραδειγμα;Αρα εσυ κοροιδευεις τον κοσμο τωρα νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επειδη ομως δεν υπαρχει τετοιο γυμναστηριο γιατι το χρησιμοποιεις για παραδειγμα;Αρα εσυ κοροιδευεις τον κοσμο τωρα νομιζω.

συγγνώμη δεν ήθελα να κοροιδέψω κανέναν.

Φαντάστηκα ότι είναι προφανές ότι καταλαβαίνετε ότι πρόκειται για ιδεατό παράδειγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ελα, εντάξει, αυτό είανι προφανώς λαθος μου από γρήγορο γράψιμο (η εταιρεία σε πληρώνει σε δολλαρια, αλλά από το ΑΤΜ εσύ σηκώνεις ευρώ. πλεον το ευρώ πέφτει, και περίπου είναι το ίδιο, είανι στο 1.2 οπότε δεν αλλάζει και πολύ τα νουμερα αυτό

 

οκ απο αυτο και μονο καταλαβα οτι αυτος ο "φιλος" δεν υπαρχει.Δεν μπορει να του περασε απαρατηρητο οτι απο 8000 δολαρια πηρε 6400 ευρω.Εσυ απο 1240 δολαρια πηρες 1000€ μικρη διαφορα 250€.σταματαω εδω . καλη επιτυχια στο recruiting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ απο αυτο και μονο καταλαβα οτι αυτος ο "φιλος" δεν υπαρχει.Δεν μπορει να του περασε απαρατηρητο οτι απο 8000 δολαρια πηρε 6400 ευρω.Εσυ απο 1240 δολαρια πηρες 1000€ μικρη διαφορα 250€.σταματαω εδω . καλη επιτυχια στο recruiting.

 

δεν κατάλαβες. δεν ειαπ οτι δεν το ξέραμε. είπε ότι τώρα που γράφω εδώ, καθώς γράφω γρήγορα, εγραψα το λάθος νόμισμα.

 

το θέμα δεν ειανι να προσπαθίσεις να κάνεις το ασπρο μαύρο, αλλά να καταλάβεις το επιχείρημα.

 

τελικά τίποτα δεν ειανι τυχαίο στη ζωή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό και όπως σωστα όμως λες, προτείνω σε όλους πριν μπουν πραγματικά να ζητούν να δουν αποδείξεις ότι ο άλλος βγάζει χρήματα ή αν τον ξέρουν καλα (π.χ. είναι ο αδερφός τους ή κάποιος κοντινός συγγενής/φίλος) το βλέπουν κι από μόνοι τους (όπως έγινε με εμένα)

 

Έννοια σου, πρώτος μου εξάδελφος - με τον οποίο μάλιστα, μεγαλώσαμε κυριολεκτικά μαζί (στο ίδιο σπίτι) - ήταν ο πρώτος που μου έκανε σχετική κρούση, προσπαθώντας να μ' εντυπωσιάσει, με τα τρελά λεφτά που 'κονόμαγε και τα οποία θα έβγαζα κι εγώ. Το γιατί δε συνέχισε ο ίδιος να ασχολείται με «την κότα που γεννά χρυσά αυγά» και, λιγότερο από ένα χρόνο μετά την πρότασή του, έπιασε δουλειά σαν εμποροϋπάλληλος και ξεπατώνεται μέχρι σήμερα στην ορθοστασία 12 ώρες την ημέρα, είναι ένα ζήτημα βέβαια... διότι, όταν μου έριξε το αγκίστρι, υποστήριζε ότι έβγαζε ήδη χοντρά λεφτά (γύρω στα τριπλάσια από ένα μέσο μισθό της θέσης στην οποία εργάζεται τώρα, όταν ο μισθός αυτός ήταν περί τα €800...)

 

Το «ζουμί» όμως τελικά, ξέρεις ποιο είναι; Ότι ακόμα δεν απαντήθηκε αυτό:

 

Γιατί απαιτείται «επένδυση» από τους συμμετέχοντες; Αν ένας ικανός πωλητής συνεργαστεί με την «εταιρεία» και πουλήσει ένα σημαντικό αριθμό προϊόντων ή πακέτων υπηρεσιών, θα έχει κέρδος τόσο η εταιρεία, όσο κι εκείνος. Αν δεν πουλήσει, απλώς δεν πληρώνεται, η «εταιρεία» δεν έχει μεν κέρδος, αλλά δε χάνει κιόλας, ο δε πωλητής χάνει μόνο το χρόνο του, πράγμα το οποίο ήταν αποτέλεσμα της επιλογής του. Ενώ στις περιπτώσεις των πυραμίδων, τα θύματα (διότι περί θυμάτων πρόκειται, περί απεγνωσμένων τύπων που ψάχνουν για δουλειά και πέφτουν στην παγίδα) χάνουν λεφτά, τα οποία η «εταιρεία» τσεπώνει...»

 

Η ερώτηση είναι απολύτως σαφής, απλή στην κατανόηση και συγκεκριμένη. Στην απάντησή της δε χωρούν κανενός είδους ελιγμοί.

 

Όταν απαντηθεί το ίδιο σαφώς, απλά, κατανοητά και συγκεκριμένα, τα λέμε ξανά...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε ένα γυμναστήριο στη γειτονιά μου και μου δίνει 20 ευρώ για όποιον φέρω και επίσης μου δίνει κι ανα 6 άτομα (που δεν ειναι απαραίτητο να είανι δικές μου εγγραφές αλλά και τον "δικών" μου) κι άλλλα κλπ κλπκλπ

 

επίσης πλήρωσα και 300 ευρώ στο γυμναστήριο στην αρχή για να μπορώ να χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες του για πάντα (π.χ. 10 ευρώ ο μήνας αντί για 50).

 

Γράφτηκα λοιπόν και άρχισα να κάνω γυμναστική. έφερα και μερικούς άλλους κι έβγαλα και μερικά χρήματα. κάποιοι από αυτούς έφερεαν κι άλλους. όχι όλοι, κάποιοι ενδιαφερόνται μόνο για το γυμναστήριο, κάποιοι και να για να φερουν κι άλλους και να βγάλουν;

 

είανι πυραμίδα ;;;

μήπως με κορόιδεψαν ;;;;

 

Μην μπλέκεις την προμήθεια απο πώληση με τη γιγάντωση μιας πυραμίδας.

 

Επισης στο παράδειγμα ΛΕΙΠΕΙ η μηνιαία συνδρομή που πληρώνεις στην πυραμίδα. Πλήρωσες τα 300 ευρω αιώνια συνδρομή, αλλά αν δεν βρεις άλλους 4 να κάνουν το ίδιο, εσύ θα πρέπει να πληρώνεις κάθε μήνα +50 ευρω συνδρομή. Τέλος η γυμναστική σου ΔΕΝ είναι τζάμπα. Για κάθε όργανο θα πληρώνεις πάντα κάποια τιμή (έστω και χαμηλότερη)

 

Λες αυτοί που ενδιαφέρονται να κάνουν ΜΟΝΟ γυμναστική (μονο ταξίδια) να τους συμφέρει να πληρώνουν 300 ευρω εγγραφή και 50 ευρώ κάθε μήνα; Δε νομίζω. Αν λοιπον έρθεις και μου πεις οτι με 300 ευρώ και τέσσερα θύματα-γνωστούς μου μπορώ να κάνω γυμναστική σε πολύ χαμηλό κόστος (γιατί τζάμπα τα όργανα δεν μπορώ να τα χρησιμοποιώ) είναι θέμα προσωπικών ηθικών αρχών.

 

Το μοντέλο «κερδίζω προμήθεια απο αυτούς που φέρνω» θα λειτουργούσε απρόσκοπτα αν εσύ μεταπωλούσες την υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έννοια σου, πρώτος μου εξάδελφος - με τον οποίο μάλιστα, μεγαλώσαμε κυριολεκτικά μαζί (στο ίδιο σπίτι) - ήταν ο πρώτος που μου έκανε σχετική κρούση, προσπαθώντας να μ' εντυπωσιάσει, με τα τρελά λεφτά που 'κονόμαγε και τα οποία θα έβγαζα κι εγώ. Το γιατί δε συνέχισε ο ίδιος να ασχολείται με «την κότα που γεννά χρυσά αυγά» και, λιγότερο από ένα χρόνο μετά την πρότασή του, έπιασε δουλειά σαν εμποροϋπάλληλος και ξεπατώνεται μέχρι σήμερα στην ορθοστασία 12 ώρες την ημέρα, είναι ένα ζήτημα βέβαια... διότι, όταν μου έριξε το αγκίστρι, υποστήριζε ότι έβγαζε ήδη χοντρά λεφτά (γύρω στα τριπλάσια από ένα μέσο μισθό της θέσης στην οποία εργάζεται τώρα, όταν ο μισθός αυτός ήταν περί τα €800...)

 

Το «ζουμί» όμως τελικά, ξέρεις ποιο είναι; Ότι ακόμα δεν απαντήθηκε αυτό:

 

Γιατί απαιτείται «επένδυση» από τους συμμετέχοντες; Αν ένας ικανός πωλητής συνεργαστεί με την «εταιρεία» και πουλήσει ένα σημαντικό αριθμό προϊόντων ή πακέτων υπηρεσιών, θα έχει κέρδος τόσο η εταιρεία, όσο κι εκείνος. Αν δεν πουλήσει, απλώς δεν πληρώνεται, η «εταιρεία» δεν έχει μεν κέρδος, αλλά δε χάνει κιόλας, ο δε πωλητής χάνει μόνο το χρόνο του, πράγμα το οποίο ήταν αποτέλεσμα της επιλογής του. Ενώ στις περιπτώσεις των πυραμίδων, τα θύματα (διότι περί θυμάτων πρόκειται, περί απεγνωσμένων τύπων που ψάχνουν για δουλειά και πέφτουν στην παγίδα) χάνουν λεφτά, τα οποία η «εταιρεία» τσεπώνει...»

 

Η ερώτηση είναι απολύτως σαφής, απλή στην κατανόηση και συγκεκριμένη. Στην απάντησή της δε χωρούν κανενός είδους ελιγμοί.

 

Όταν απαντηθεί το ίδιο σαφώς, απλά, κατανοητά και συγκεκριμένα, τα λέμε ξανά...

 

ε, τώρα δεν ξέρω τι σχέση έχεις εσύ με τα ξαδέρφια σου , αλλά εγώ και τα δικά μου δεν κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας στην ίδια οικογένεια. Λυπάμαι που το ακούω ότι ο ίδιος σου ο ξάδερφος σου έλεγε ψέματα. Κι ΄οπως έχω πει πολλές φορές δεν κάνουν όλοι γι αυτή τη δουλειά. 1 στους 5 βγάζει. οι άλλοι είτε δεν ξέρουν καλά το προϊόν, είτε δεν ξέρουν πως να το κάνουν, είτα τα πρήζουν στους άλλους, είτε δεν είχαν την σωστή ενημέρωση και βοήθεια από τους απο πανω, είτε, είτε, είτε...

 

Γι αυτό που ρωτάς για μένα είναι προφανές. φαντάζομαι και για αρκετούς άλλους. αλλά ας στο απαντήσω για να το καταλάβεις.

 

όπως έχω πει παίρνεις προμήθεια από τις εγγραφές (κι από άλλα π.χ. τις πωλήσεις πακέτων διακοπών,μικρό ποσοστό από κρατήσεις αεροπορικών πτήσεων κλπ.)

 

ένα μέρος είανι η εγγραφή. Το να γίνεις μέλος. το να γίνεις αντιπρόσωπος. πως αλλιώς να το πω.

ααα, όπως το franchise. πληρώνεις εγγραφή δηλαδή αγοράζεις το δικό σου ον-λινε ταξιωτικό γραφείο με τα πακέτα διακοπών που βάζει η εταιρεία.

Αν εσύ βρεις κι άλλους για να ανοίξουν το δικό τους "γραφείο" μέσω του franchise αυτού παίρνεις προμήθεια. λογικό εμένα μου ακούγεται.

Κι αυτοί μετά το ίδιο, παίρνουν προμήθεια αν βρουν άλλους αγοράσουν το franchise και να ανοίξουν το δικό τους ονλινε ταξιδιωτικό γραφείο (και να πάρουν προμήθεια για τις πωλήσεις τους -από εγγραφες, πωλήσεις πακέτων διακοπών, αεροπορικά εισιτήρια κλπ)

 

 

Όταν ένας αγοράσει το franchise αλλά τελικά το μαγαζί του δε δουλέψει, είναι δικό του θέμα. είχε κάνει λάθος επιλογή, πίστευε ότι θα έχει πελάτες κλπ. Προφανώς η εταιρεία κρατάει τα χρήματα που έδωσε αυτός για να αγοράσει το franchise και έδωσε και προμήθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό που ρωτάς για μένα είναι προφανές. φαντάζομαι και για αρκετούς άλλους. αλλά ας στο απαντήσω για να το καταλάβεις.

 

όπως έχω πει παίρνεις προμήθεια από τις εγγραφές (κι από άλλα π.χ. τις πωλήσεις πακέτων διακοπών,μικρό ποσοστό από κρατήσεις αεροπορικών πτήσεων κλπ.)

 

ένα μέρος είανι η εγγραφή. Το να γίνεις μέλος. το να γίνεις αντιπρόσωπος. πως αλλιώς να το πω.

ααα, όπως το franchise. πληρώνεις εγγραφή δηλαδή αγοράζεις το δικό σου ον-λινε ταξιωτικό γραφείο με τα πακέτα διακοπών που βάζει η εταιρεία.

Αν εσύ βρεις κι άλλους για να ανοίξουν το δικό τους "γραφείο" μέσω του franchise αυτού παίρνεις προμήθεια. λογικό εμένα μου ακούγεται.

Κι αυτοί μετά το ίδιο, παίρνουν προμήθεια αν βρουν άλλους αγοράσουν το franchise και να ανοίξουν το δικό τους ονλινε ταξιδιωτικό γραφείο (και να πάρουν προμήθεια για τις πωλήσεις τους -από εγγραφες, πωλήσεις πακέτων διακοπών, αεροπορικά εισιτήρια κλπ)

 

 

Όταν ένας αγοράσει το franchise αλλά τελικά το μαγαζί του δε δουλέψει, είναι δικό του θέμα. είχε κάνει λάθος επιλογή, πίστευε ότι θα έχει πελάτες κλπ. Προφανώς η εταιρεία κρατάει τα χρήματα που έδωσε αυτός για να αγοράσει το franchise και έδωσε και προμήθειες.

 

Το ήξερα, αλλά ήθελα να το ακούσω από το στόμα ενός εκ των υποστηρικτών: Η κύρια επιδίωξη είναι οι όσο το δυνατόν περισσότερες εγγραφές και όχι η πώληση του «πακέτου διακοπών» σε ενδιαφερόμενους. Με απλά λόγια, πουλάμε «αέρα». Όντως, δικαιολογείται στο έπακρο η επιλογή της «εταιρείας» να διατηρεί το πυραμιδικό σχήμα. Διότι, αν δεν πουλούσε «αέρα», θα είχε επίσης μεγάλα - και κυρίως, απαλλαγμένα από την τόση καχυποψία του κόσμου - κέρδη, δημιουργώντας ένα ελεύθερο, χωρίς υποχρέωση «επενδύσεων», δίκτυο συνεργατών. Πολύ περισσότεροι θα την πλησίαζαν - αυτοί που τώρα αμφιβάλλουν και σκέφτονται το ενδεχόμενο να χάσουν τα λεφτά τους - οι ικανότεροι πωλητές θα επιβίωναν και θα είχαν γερές αποδοχές, ενώ οι όχι και τόσο ικανοί, ή θα συμβιβάζονταν με λιγότερα, ή θα αποχωρούσαν, έχοντας χάσει μόνο το χρόνο τους, όπως είπα και νωρίτερα.

 

Είναι παμπάλαια μπίζνα ο αεριτζής, φίλε! Μόνο η ταμπέλα της αλλάζει ανά τις εποχές. Τώρα, αυτή η ταμπέλα, επελέγη να γράφει «MLM»...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ήξερα, αλλά ήθελα να το ακούσω από το στόμα ενός εκ των υποστηρικτών: Η κύρια επιδίωξη είναι οι όσο το δυνατόν περισσότερες εγγραφές και όχι η πώληση του «πακέτου διακοπών» σε ενδιαφερόμενους. Με απλά λόγια, πουλάμε «αέρα». Όντως, δικαιολογείται στο έπακρο η επιλογή της «εταιρείας» να διατηρεί το πυραμιδικό σχήμα. Διότι, αν δεν πουλούσε «αέρα», θα είχε επίσης μεγάλα - και κυρίως, απαλλαγμένα από την τόση καχυποψία του κόσμου - κέρδη, δημιουργώντας ένα ελεύθερο, χωρίς υποχρέωση «επενδύσεων», δίκτυο συνεργατών. Πολύ περισσότεροι θα την πλησίαζαν - αυτοί που τώρα αμφιβάλλουν και σκέφτονται το ενδεχόμενο να χάσουν τα λεφτά τους - οι ικανότεροι πωλητές θα επιβίωναν και θα είχαν γερές αποδοχές, ενώ οι όχι και τόσο ικανοί, ή θα συμβιβάζονταν με λιγότερα, ή θα αποχωρούσαν, έχοντας χάσει μόνο το χρόνο τους, όπως είπα και νωρίτερα.

 

Είναι παμπάλαια μπίζνα ο αεριτζής, φίλε! Μόνο η ταμπέλα της αλλάζει ανά τις εποχές. Τώρα, αυτή η ταμπέλα, επελέγη να γράφει «MLM»...

 

δεν είπα αυτό, αλλά εσύ με ρωησες για τις εγγραφές κι αυτό προσπάθησα να σου περιγράψω. Όπως προείπα έχεις το δικό σου online ταξιδιωτικό γραφείο και μπορεις να κλείνεις έτσι τα πακέτα διακοπών, να βγάζεις εισιτήρια (δικά σου, φίλων, συγγενών,πελατών, που δεν είναι ανάγκη να είανι μέλη).

Παίρνεις προμήθεια από όλα αυτά. ο καθένας εστιάζει όπου θέλει. Εγώ π.χ. που δεν ειμαι Αθήνα, αλλά σε επαρχιακή πόλη βγάζω αρκετά εισιτήρια για δικούς μου, φίλους κλπ, κι έχω κι από εκεί μαι σημαντική προμήθεια.

άλλοι εστιάζουν μόνο στις εγγραφές. ότι πιστεύει ο καθένας ότι θέλει να προωθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή άμα εγώ πληρώσω 5 εγγραφές (1500 ευρώ) θα απαλλαγώ απ τη μηνιαία συνδρομή και θα μπορώ να έχω ένα ταξιδιωτικό γραφείο με τις σούπερ τιμές;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλοι εστιάζουν μόνο στις εγγραφές. ότι πιστεύει ο καθένας ότι θέλει να προωθήσει.

 

Ο υγιής, τίμιος, καθ' εικόνα και ουσία «καθαρός», αλλά παράλληλα αποδοτικός δρόμος, θα ήταν να εστίαζαν και να προωθούσαν αποκλειστικά και μόνο το προϊόν ή την υπηρεσία. Όλες οι προσπάθειες προσέγγισης που έγιναν προς εμένα, είχαν σα στόχο την «ξερή» εγγραφή μου και το να με πείσουν ότι θα μπορούσα να κάνω κι εγώ το ίδιο, προκειμένου να βγάλω λεφτά (αφού πρώτα δώσω, φυσικά...)

 

Ένα ταξιδάκι μετά πενθήμερης διαμονής σε καλό ξενοδοχείο, σε πραγματικά καλή συγκριτικά τιμή, θα το «χτυπούσαν» οι περισσότεροι, να είσαι σίγουρος. Τα «πιασωκωλέ» κολπάκια από την άλλη μεριά... (αν και ανέκαθεν υπήρχαν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν θύματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο υγιής, τίμιος, καθ' εικόνα και ουσία «καθαρός», αλλά παράλληλα αποδοτικός δρόμος, θα ήταν να εστίαζαν και να προωθούσαν αποκλειστικά και μόνο το προϊόν ή την υπηρεσία.

 

εγώ όπως βλέπεις αυτό κάνω, ούτε πάω σε αμερικανικες παρουσιάσεις κλπ. Μόνο από τα εισιτήρια που βγάζω για την οικογένειά μου (που είανι διασκορπισμένη σε όλη την Ελλάδα) και γτια τους φίλους μου έχω ένα σημαντικό κέρδος.

Ολυτε πιέζω όσους το παρουσιάζω. το λέω μια φορά , κάνει τις ερωτήσεις του, τις απαντάω, κι αν δε θέλει οκ. στον επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω πότε θα μάθουν οι κάθε λογής «πυραμιδάκηδες» (mlm, amway, herbalife, lyoness, WorldVentures, ibux, κλπ) ότι σε διαδικτυακούς χώρους συζητήσεων όπως το insomnia, το adslgr, freestuff ΔΕΝ πρέπει να προσπαθούν να ψαρέψουν πελάτες γιατί κάνουν κακό στη συνολική τους προσπάθεια.

 

Ο λόγος ειναι οτι πρώτον ο μέσος χρήστης ξέρει να βρει πληροφορίες απο το νετ (και να ξεσκεπάσει την αλήθεια) και δεύτερον έχουν (τα sites) ψηλό ranking στις μηχανές αναζήτησης οπότε ακόμα και οι αδαείς που ψάχνουν πληροφορίες για κάποια απο τις εταιρείες, εύκολα θα πέσουν πάνω σε αποκαλυπτικές συζητήσεις.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω πότε θα μάθουν οι κάθε λογής «πυραμιδάκηδες» (mlm, amway, herbalife, lyoness, WorldVentures, ibux, κλπ) ότι σε διαδικτυακούς χώρους συζητήσεων όπως το insomnia, το adslgr, freestuff ΔΕΝ πρέπει να προσπαθούν να ψαρέψουν πελάτες...

 

Την τραβάει ο οργανισμός σου την απάντηση μου φαίνεται! Ε, τσίμπα τη, λοιπόν:

 

Όταν θα ...επενδύσεις εσύ! :devil: :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...