Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γρήγορη ανακεφαλαίωση των πιο σημαντικών βελτιώσεων σε σχέση με το 4S:

- Επεξεργαστής A6

- Οθόνη

- Κάμερα

- Μικρόφωνα, ήχος συνομιλίας

- Μπαταρία

- Εμφάνιση (υποκειμενικό αλλά θεωρώ ότι οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν ότι το 5 είναι ομορφότερο)

- Πάχος, βάρος

 

Μου κάνει, απλά δεν έχω τα λεφτά! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως αν αυτό λέει κάτι, η μετοχή της Apple πέφτει αυτή τη στιγμή...

 

 

 

Dow Jones 13,338.21 0.11% Nasdaq 3,108.15 0.12% Technology 0.25% AAPL 661.79 0.18%

 

 

 

661.79

+1.20 (0.18%)

Real-time:

 

 

 

θα πάρει 2 μονάδες σήμερα, θες δεν θες

 

Γρήγορη ανακεφαλαίωση των πιο σημαντικών βελτιώσεων σε σχέση με το 4S:

- Επεξεργαστής A6

- Οθόνη

- Κάμερα

- Μικρόφωνα, ήχος συνομιλίας

- Μπαταρία

- Εμφάνιση (υποκειμενικό αλλά θεωρώ ότι οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν ότι το 5 είναι ομορφότερο)

- Πάχος, βάρος

 

Μου κάνει, απλά δεν έχω τα λεφτά! :-D

 

 

Το θέμα είναι να ανταγωνιστεί το 4s ή το φρέσκο Lumia 920 με το εξίσου φρέσκο os; Έναντι αυτού σε τι κερδίζει εκτός από το βάρος και το πάχος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το ραδιόφωνο είναι είδος πολυτελείας? αλήθεια τώρα! το iPhone δεν έχει ραδιόφωνο?

 

(για να αγοράσει ο κόσμος ιPod?)

απλά λολ :P

 

 

 

Φαντάζομαι πως αν τώρα σου πω πως αγοράζω τη μουσική μου από το itunes τα τελευταία χρόνια, τα έχω όλα στο icloud και είναι διαθέσιμα σε όλους τους υπολογιστές που δουλεύω, καθώς και στο καθιστικό μέσω του apple tv που είναι συνδεδεμένο στον ενισχυτή, θα με κοιτάς σαν εξωγήινο? :P

 

Προφανώς ανήκουμε σε διαφορετικό target group (και ηλικιακά υποθέτω) γιατί δεν θυμάμαι ποτέ τον εαυτό μου να χρησιμοποιεί ραδιόφωνο ακόμη και τις εποχές που είχα συσκευή που το υποστήριζε! Όταν κινούμαι ακούω συνεχώς μουσική που επιλέγω εγώ και θέλω να την ακούω χωρίς διακοπές στο δρόμο, στο μετρό κλπ κλπ! Φαντάσου ας πούμε αν επέλεγα να ακούσω μουσική από το ραδιόφωνο, να πέσει ξαφνικά η διαφήμιση του jumbo! Θα άλλαζα κινητό κάθε μέρα γιατί θα τα έσπαγα από τα νεύρα μου! :P

 

Στο θέμα μας τώρα! Δεν με ενδιαφέρει η samsung ούτε "σκάω από ζήλια" μιας και ποτέ δεν συμπαθησα τα υλικά κατασκευής και το σημαντικότερο ...το android που το σιχαίνομαι! Έχω το 4S που είναι super από πλευράς κατασκευής, υλικών, λειτουργικού, φωτογραφικής, ηχητικής απόδοσης στη μουσική κλπ κλπ και μετά από τόσα χρόνια χρήστης έχω αγοράσει άπειρες εφαρμογές και μουσική και είμαι ευχαριστημένος. Το 5 είναι μια "φυσιολογική" αναβάθμιση με καλύτερα χαρακτηριστικά και θα το πάρω όταν κρίνω ότι ήρθε η ώρα! Δεν θα τρέξω από τους πρώτους γιατί πολύ απλά είμαι ευχαριστημένος για την ώρα με το 4s (και ναι, προφανώς το θεωρώ κλάσεις ανώτερο ακόμη και από το S3). Νομίζω όμως πως για αρχή θα τσιμπήσω τα ακουστικά γιατί μοιάζουν μια καλή αναβάθμιση των in ear που τα θεωρώ super!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ρωτησα και πριν αλλα δεν πηρα απαντηση.

4G δικτυα θα υποστηριζει?

 

LTE=4G, διάβασε το αρχικό post...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τώρα το βίντεο της παρουσίασης στο cnn, συγκεκριμένα το maps σε 3d view. Ούτε σε pc τέτοιο smoothness καθώς γυρίζεις με τα δάχτυλα την "εικονική" κάμερα. Το ίδιο και στην πλοήγηση, τρομερά smooth.

 

Tα βίντεο στη πρόσφατη παρουσίαση του Lumia Pureview τα θυμάσαι; Εκεί να έβλεπες smoothness... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

 

 

Dow Jones 13,338.21 0.11% Nasdaq 3,108.15 0.12% Technology 0.25% AAPL 661.79 0.18%

 

 

 

 

661.79

+1.20 (0.18%)

Real-time:

 

 

 

θα πάρει 2 μονάδες σήμερα, θες δεν θες

 

 

 

 

Το θέμα είναι να ανταγωνιστεί το 4s ή το φρέσκο Lumia 920 με το εξίσου φρέσκο os; Έναντι αυτού σε τι κερδίζει εκτός από το βάρος και το πάχος;

 

 

Το "φρέσκο" lumia θα είναι φρέσκο ΟΤΑΝ κυκλοφορήσει... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όταν η Cosmote λειτουργήσει τα 4G δίκτυα θα είμαστε στο iPhone 6 φίλε μου,

 

ναι θα υποστηρίζει, απ'όσο θυμάμαι δηλαδή από την παρουσίαση.

 

H Wind ξεκινά από τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...