Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τα υλικά ήταν απλά ένα παράδειγμα...προφανώς παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο στον καθορισμό της τιμής.

όπως;

λοιπόν έχουμε και λέμε, από υλικά,Κλάιν Μάιν, από επιδόσεις; 1gb ram; επεξεργαστή; Α ναι,η απλά είπε ότι τρέχει πιο γρήγορα από το προηγούμενο της,πάλι καλά που δεν είπε το αντίστροφο, φωτογραφική; το 4αρι δεν είχε και τη πιο καλή..σχεδιασμός; μάλλον διάβασαν για τον Προκρούστη και το κρεβάτι του,οθόνη; χεχεχε,τιμή; πίκρα.επεκτασημοτητα 0,καινοτομία 0,Ραδιόφωνο; καλά άστο NFC, γι'αυτό λοιπόν πες μου,για ποιο λόγο να δώσω 800€ να το πάρω;

έχω να τα δώσω και μάλιστα να πάρω και καμία 200αρια ακόμα για δώρο αλλά πες μου γιατί, πεισε με. θέλω όμως επιχειρήματα και όχι παπατζες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Good news! Από σήμερα παίζουν οκ και οι δορυφορικές εικόνες της Αθήνας στο νέο Maps του iOS6!

 

Επίσης άσχετο: απόψε στις 23:00 live συναυλία P!nk στο iTunes Festival. Free μέσα από ios συσκευές ή ακόμη καλύτερα στο Apple Tv με HD εικόνα και 5.1 ήχο!

 

B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good news! Από σήμερα παίζουν οκ και οι δορυφορικές εικόνες της Αθήνας στο νέο Maps του iOS6!

 

Επίσης άσχετο: απόψε στις 23:00 live συναυλία P!nk στο iTunes Festival. Free μέσα από ios συσκευές ή ακόμη καλύτερα στο Apple Tv με HD εικόνα και 5.1 ήχο!

 

B)

bildane επειδή έκανα ένα μικρό έλεγχο στο ΝΕΤ,κάνε λίγο κρατει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, τελείως αντικειμενικά, πιο πολύ σας χάλασε ότι δεν έχει ιδιαίτερα διαφορά στο design;

Τοπ τεχνολογία έχει, παραμένει πιστή στης ιδεολογίες της (περί FM & Bluetooth), και σου δίνει τη μεγαλύτερη οθόνη που θέλεις, με μινιμάλ μεγαλύτερη συσκευή;

 

Όποιους τους άρεσε ας πάνε να το αγοράσουν, όσοι είναι θύματα και αγοράζουν κάθε χρονιά το καινούριο μοντέλο, να παν να το πάρουν (υπάρχουν και στον Android κλάδο αυτοί οι παράξενοι, για να λέμε την αλήθεια...)

 

Και όποιον δεν του άρεσε, ας μη το πάρει.

 

Τι παραπάνω περιμένανε, δεν ξέρω και για πιο λόγο το κράξιμο...

Αντί να κατηγορούν / θαυμάζουν την apple για το μάρκετινγκ της, ας σκεφτούν μερική μερική ίσος τι κάνουν λάθος η άλλες εταιρίες και δεν θεωρούνται τόσο πρέμιοουμ οι συσκευές τους (το ακριβό δεν είναι και καλό...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που δεν παραδέχεται το μανατζεριλικι του τζόμπς, το θέμα όμως είναι η συσκευή, τι πρπροσφέρει, πόσο και γιατί, επίσης κάτι συγκρίσεις όπως Μερσεντές, φεραρι, ζασταβα κλπ είναι τουλάχιστον της πλάκας, το αυτό ισχύει για τα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα αλλαξει αρκετα smartphones αλλα απο τη στιγμη που πηρα το first gen iphone 4 δεν χρειαστικε να ξανασκεφτω καν για αλλο κινητο για 2 χρονια+. Best phone ever για μενα, και θεωρω οτι τα εβγαλε τα λεφτα του ανετα. Απο κει και περα περιμενα το επομενο και βγαινει το 4s το οποιο ειναι ολοιδιο και δεν εχει νοημα η αλλαγη οποτε λεω θα περιμενω το 5 που λογικα θα εχει μεγαλες αλλαγες και βλεπω αυτη τη βλακεια wtf??? Ειναι γελοιο και το σχημα και τα "επιπλεον" features πραγματικα wtf σκεφτοταν οι designers της Apple δεν μπορω να καταλαβω.. :unsure:

 

Δεν ειμαι φαν καμιας εταιριας αλλα ειχα βολευτει με το ios και περιμενα πως και πως το 5 να ειναι καλο.. Οχι οτι θα το επαιρνα αμεσως μιας και κραταει το ταπεινο 4αρι μου ακομα αλλα ηταν στα σχεδια.. :mad:

 

Να δω τη μετοχη της τωρα εχω μεγαλη περιεργεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δε νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που δεν παραδέχεται το μανατζεριλικι του τζόμπς, το θέμα όμως είναι η συσκευή, τι πρπροσφέρει, πόσο και γιατί, επίσης κάτι συγκρίσεις όπως Μερσεντές, φεραρι, ζασταβα κλπ είναι τουλάχιστον της πλάκας, το ισχύει για τα πάντα

 

Τι θα έπρεπε να προσφέρει μια συσκευή τηλεφώνου δηλαδή που δεν το έχει το iphone? Με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής του, το σταθερό λειτουργικό του, το οικοσύστημα των apps και η super ποιότητα στην αναπαραγωγή μουσικής για χρήση ως mp3 player! Από τη στιγμή που μου τα προσφέρει γιατί να ασχοληθώ με κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως;

λοιπόν έχουμε και λέμε, από υλικά,Κλάιν Μάιν, από επιδόσεις; 1gb ram; επεξεργαστή; Α ναι,η απλά είπε ότι τρέχει πιο γρήγορα από το προηγούμενο της,πάλι καλά που δεν είπε το αντίστροφο, φωτογραφική; το 4αρι δεν είχε και τη πιο καλή..σχεδιασμός; μάλλον διάβασαν για τον Προκρούστη και το κρεβάτι του,οθόνη; χεχεχε,τιμή; πίκρα.επεκτασημοτητα 0,καινοτομία 0,Ραδιόφωνο; καλά άστο NFC, γι'αυτό λοιπόν πες μου,για ποιο λόγο να δώσω 800€ να το πάρω;

έχω να τα δώσω και μάλιστα να πάρω και καμία 200αρια ακόμα για δώρο αλλά πες μου γιατί, πεισε με. θέλω όμως επιχειρήματα και όχι παπατζες.

Λοιπόν ας δούμε πρώτα τα δικά σου επιχειρήματα

1 επιχείρημα οθόνη: Κλάιν Μάιν "μμμ έχει βάση"

2 επιχείρημα επιδώσεις: Βελτιώθηκαν "Συμφωνώ"

3 επιχείρημα φωτογραφική: Το 4 έχει καλύτερη "ποιός ήρθε???"

4 Για την σχεδίαση: Κάτι για τον Προκρούστη "Δεν κατάλαβα ντιπ"

5 επιχείρημα τιμή: χεχεχε ''Ασχολίαστο"

6 7 επιχείρημα καινοτομία επεκτασημότητα: 0 0 "Αυτό το υπερανάλυσες δεν ήταν ανάγκη"

 

Θες να σου βρω επιχειρήματα σαν τα δικά σου και όχι παπάτζες ε? Μάλιστα....

Όσο για το ότι μπορείς να πάρεις 200,μπράβο σου ρε φίλε εύχομαι όταν μεγαλώσω να γίνω σαν και σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στο πασοκονετ

 

Δεν το ξερα να απολογηθώ και για τη δουλειά μου!

 

Δεν πάτε καλά ρεεεεεεεεεεεεεε...

 

B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι θα έπρεπε να προσφέρει μια συσκευή τηλεφώνου δηλαδή που δεν το έχει το iphone? Με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής του, το σταθερό λειτουργικό του, το οικοσύστημα των apps και η super ποιότητα στην αναπαραγωγή μουσικής για χρήση ως mp3 player! Από τη στιγμή που μου τα προσφέρει γιατί να ασχοληθώ με κάτι άλλο?

 

με 3 πραγματάκια παραπάνω για μένα θα ήταν άψογο, 4.2-4.3 @ 1280Χ720, USB Mass Storage, SD Card Slot...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα έπρεπε να προσφέρει μια συσκευή τηλεφώνου δηλαδή που δεν το έχει το iphone? Με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής του, το σταθερό λειτουργικό του, το οικοσύστημα των apps και η super ποιότητα στην αναπαραγωγή μουσικής για χρήση ως mp3 player! Από τη στιγμή που μου τα προσφέρει γιατί να ασχοληθώ με κάτι άλλο?

αυτά δλδ τα προσφέρει μόνο το ιφον και πρέπει να δώσεις 800€ ή είναι περισσότερο για να παενεις για καφέ και να το κάνεις επίδειξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...