Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ typhoon

 

 

Pc με ίδια specs έχω ακριβώς 6 ετών πλέον (xp/vista /7 ) , το οποίο χρησιμοποιώ ακόμα και θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ μέχρι να καεί βάζοντας του 8, 9 και ότι αντέξει

 

Μια χαρά πάει και μάλιστα αν πέσουν κι άλλο έλεγα να του βάλω κι εγώ ssd :P

 

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι μονο λογω οικονομικου σκελους , αν θελαμε Iphone και mac θα ειχαμε πολλοι , ομως δε θελουμε γιατι δεν κανουν για μας και δεν κανουν καλα αυτα που θελουμε εμεις να κανουν

 

Για τα παιχνίδια (σε desktop), και για πράγματα όπως bluetooth sharing (αν και καταντάει λίγο cult) ή Visual Studio, τότε ναι, θα είμαι ο πρώτος που θα σου πει μακριά από Apple.

 

Αλλά πόσοι από εδώ νομίζεις ότι τα ζύγισαν σωστά και έκαναν την επιλογή τους με σωστά κριτήρια? Ούτε σε εμένα άλλα ούτε σε οποιονδήποτε περισσεύουν τα χρήματα, αλλά αν κάτι μεσοπρόθεσμα αποδειχθεί οικονομικότερο (σε χρόνο, σε αποδοτικότητα, σε ψυχική ηρεμία), τότε κάνω την υπέρβαση. Δεν έχω καταλάβει αυτή την εμμονή των android users ότι εκείνοι είναι οι τεχνολογικοί δικαστές και όσοι επέλεξαν κάτι περισσότερο απλό (και όχι απλοϊκό), έχουν αφοριστεί στο πυρ το εξώτερο. Μάλλον τα λένε για να τα πιστέψουν.

 

Παρεμπιπτόντως, είμαι από εκείνους που δεν τους άρεσε η αύξηση του μήκους του iPhone5. Ας κρατούσαν το πάχος ίδιο και ας περιόριζαν το μαύρο κενό πάνω κάτω. Παραμένει το καλύτερο κινητό της αγοράς με το καλύτερο οικοσύστημα και την καλύτερη υποστήριξη, αλλά εγώ δεν πρόκειται να το αγοράσω. Κατά τα άλλα, σούπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

<br />

Την παραπάνω πρόταση την προσυπογράφω. Επίσης συμφωνώ με την επιλογή του καθένα για λειτουργικό, και με βάση αυτό, μου προκαλεί εντύπωση που πολλοί επιλέγουν το android αντί του iOS με βασικό τους επιχείρημα σε όσους έχουν iPhone την αισθητική και την λειτουργικότητα.Εκεί κάπου αρχίζω να έχω τις αντιρρήσεις μου. Θεωρώ συνειδητή και σεβαστή επιλογή το android μόνο για το οικονομικό σκέλος, που μακροπρόθεσμα πιστεύω ότι θα λειτουργήσει και αντίστροφα, βλέπε samsung (όπου δεν είναι και φτηνά...) και την έλλειψη μακροχρόνιας υποστήριξης. Το δικό μου 3Gs με την ανακοίνωση του iOS6 έχει ακόμα έναν χρόνο ταυτόχρονη υποστήρηψη από τους Developers (όπου κακά τα ψέματα, αυτή διαμορφώνουν την αγορά), συν άλλον ένα χρόνο να εγκαταλειφθεί το λειτουργικό. Πέντε χρόνια για κινητό δεν νομίζω να είναι άσχημα.<br />

<br />

Εξαιτίας της Apple:<br />

<br />

σταμάτησα να αναβαθμίζω (και όπου αναβαθμίζω, σημαίνει ρίχνω λεφτά για δουλέψει το ριμάδι) υπολογιστή κάθε εξάμηνο (κόστος),<br />

<br />

έχω από day one μέχρι τώρα σταθερότητα στα μηχανήματα μου (και σας παρακαλώ... μην ισχυρισθείτε ότι είναι θέμα δικής μου χρήσης, αν πιάσουμε τα τεχνικά δεν θα τελειώσουμε ποτέ...)<br />

<br />

χτίζω (δηλαδή ξέρω ότι θα δουλέψει με τα υπόλοιπα, ακόμα και off brands) το ψηφιακό μου σπίτι (μουσική, πολυμέσα, εργασία κλπ) με ευκολία. Πολλοί μισείτε το iTunes, αλλά το iTunes το μαθαίνεις και το σετάρεις μια φορά και αυτό ήταν. Κάνει τα πάντα και δουλεύει σωστά. Αν εσύ θες να κάνεις τον Ταρζάν με την μουσική σου, αυτό είναι δικό σου θέμα.<br />

<br />

απλότητα = αποδοτικότητα = design<br />

<br />

όσο για τα υπόλοιπα...<br />

<br />

<br />

<br />

Δηλαδή πληρώνεις το ίδιο ανταλλακτικό όσο το πληρώνω και εγώ, άρα θέμα κόστους δεν υφίσταται. Εγώ έχω iPhone, εσύ έχεις Huawei. Επιλογή σου, επιλογή μου. Εσύ έκρινες σαν βασικό πλεονέκτημα την αρχική τιμή απόκτησης, εγώ την εμπειρία χρήσης. Το θέμα είναι αν μετά από 3~4 χρόνια σου χαλάσει κάτι, θα βρεις αυτόν τον πωλητή; Εγώ σου βρίσκω ανταλλακτικά ακόμα και για το 2g. Δεν είναι μαγκιά κλανιά, είναι μόνο μαγκιά.<br />

<br />

Οι power user θα συντηρήσουν ένα καλό προϊόν και θα το κρατήσουν ζωντανό παρόλο τον ανταγωνισμό. Αυτό ισχύει σε όλα τα ΠΟΙΟΤΙΚΑ προϊόντα σε όλες τις κατηγορίες. Οι υπόλοιποι θα αγοράσουν κάτι αντίστοιχο, π.χ. παρόμοιο ρούχο, παρόμοιο αυτοκίνητο, παρόμοιο φαγητό, αλλά πάντα θα λοξοκοιτάξουν προς το αυθεντικό.<br />

<br />

<br />

<br />

Σε κάποιον δείχνεις το φεγγάρι και εκείνος βλέπει το δάχτυλο... Όπου Nokia 3310, μην βλέπεις το 3310, αλλά το Nokia, με μεγάλη και πολυετή παρουσία στην Ελλάδα, με προβεβλημένο όνομα και ιστορία, όπου έχασε πολύ κόσμο από την απαράδεκτη τιμολογιακή της πολιτική. Απαράδεκτη χρέωση για αντικατάσταση ανταλλακτικού. Εδώ να σε προλάβω και να συμφωνήσω μαζί σου ότι και για τα iPhone, οι τιμές είναι ακριβές, αλλά λόγω της εκτεταμένης παρουσίας τους, είναι περισσότερο εύκολο να βρεις κάποιον φανατικό (πχ εμένα), ή κάποιο tutorial για μια επισκευή οθόνης. Όπως είναι περισσότερο εύκολο για να βρεις ανταλλακτικά για τα πάντα.<br />

<br />

<br />

<br />

Μιλώντας για ηλιθιότητες,<ul class='bbcol decimal'><li>    Στο γυμναστήριο δεν είναι μόνο τα βαράκια. Είναι όλα τα αεροβικά , και βασικότερο όλων για το κινητό σου, ο ιδρώτας σου.<br />

    </li><li>    Το ebay ΕΙΝΑΙ προνόμιο των προϊόντων της Apple, δεν είναι αποκλειστικότητα. Μπορείς να βρεις τα πάντα, αλλά με την Apple έχεις πολλές περισσότερες επιλογές<br />

    </li><li>    Όσο για αντοχή, εσύ υπερηφανεύεσαι για κάτι που θεωρώ στη δική μου συσκευή δεδομένο. Σαν να λες : "με εκπλήσσει που το πήρα τόσο φθηνά και τα κατάφερε!". Εγώ λέω : "πάμε για δουλειά..."</li></ul>

<br />

</p>

 

Ξεκινοντας από το πρώτο κομάτι που αναφερες,για τη σταθερότητα κ το ότι με την apple σταματησες να ψαχνεσε κ να αναβαθμηζει,για να εχεις ένα απροβληματηστο PC!

Έχω εδω και 2,5χρονια το qosmio x505 με windows 7,που είναι άψογο και σταθεροτατο από day one και εξακολουθεί να κάνει παπαρες μέχρι και σημερα,χωρίς φορμάτ χωρίς tools και με ενα απλό free antivirus!

Παρόμοια εμπειρία θα ακούσεις από πολλούς άλλους,που έχουν πάρει καλα και ποιοτικά λαπτοπς,από διάφορες εταιρείες.

 

Στο επόμενο θέμα που εχει να κάνει με το ios 6 και το 3gs σου!

Το ios6 στο δικό σου τηλεφωνο,έχει όλα τα features που προσφερει το 6 όπως τα έχει και στο 4s ή είναι κάπως πετσοκομενο για το 3gs?

Εγώ πάντος τρέχω πλήρες το jellybean στο hd2!

 

Τώρα,να μιλήσουμε και το ποσο εύκολα μπορείς να βρεις ανταλλακτικά και αξεσουάρ!

Samsung s,s2,s3 και κυριος το htc hd2,που εχω,απ'οσο βλέπω δεν εχεις κανένα θέμα να βρεις ανταλλακτικά και μάλιστα πολύ πιο φτηνό από αυτά των iPhone!

 

Και στο λοξοδρομημα.

Πόσοι iPhone user πουλάνε στο χρόνο το iphone του για το καινούριο iPhone και πόσοι πούλησαν το hd2 για ενα πιο καινούριο android ή WP κινητό?

Οι περισσότεροι iPhone user,πουλάνε και παν στο επόμενο και οι συντριπτική πλεοψηφια που ξέρει να χειρίζεται το hd2,δε το εγκαταλείπει και απλά αγοράζει και μια δεύτερη πιο καινούρια συσκευή!

Αυτό σημαίνει επυτυχημενη συσκευή και αυτό σημαίνει να είσαι πάντα up to date!

Φιλικά!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι μεν έχουν χάσει επαφή με τους δε και απλώς συγκρίνουν τις τρέχουσες εμπειρίες του με τη μια πλατφόρμα με αυτό που πιστεύουν/θυμούνται από παιδία ότι γινότανε στην άλλη πλατφόρμα.

 

Upgrade Tiger->Leopard->Snow Leoard->Lion χωρίς format σε μηχάνημα του 06, όλα στη θέση τους ρολόι σε 1 ώρα max.

 

Upgrade Win7 -> Win8 (αυθεντικά πάντα) σε περσινό laptop (C2Duo, 4GB Ram Toshiba T130) σε 12 ώρες και με τα tiles να μην δουλεύουν.

 

Έχω εδω και 2,5χρονια το qosmio x505 με windows 7,που είναι άψογο και σταθεροτατο από day one και εξακολουθεί να κάνει παπαρες μέχρι και σημερα,χωρίς φορμάτ χωρίς tools και με ενα απλό free antivirus!

Παρόμοια εμπειρία θα ακούσεις από πολλούς άλλους,που έχουν πάρει καλα και ποιοτικά λαπτοπς,από διάφορες εταιρείες.

 

Το θέμα είναι ότι όσοι έχουν Mac, δεν ξέρουν τι πάει να πει format και αναβάθμιση, γιατί δουλεύει σωστά! Δεν είναι η εξαίρεση, είναι ο κανόνας. Γι'αυτό δεν το γράφουμε σε κάθε πόστ.

 

 

Στο επόμενο θέμα που εχει να κάνει με το ios 6 και το 3gs σου!

Το ios6 στο δικό σου τηλεφωνο,έχει όλα τα features που προσφερει το 6 όπως τα έχει και στο 4s ή είναι κάπως πετσοκομενο για το 3gs?

Εγώ πάντος τρέχω πλήρες το jellybean στο hd2!

 

"Κουτσουρεμένο" εκ των πραγμάτων είναι για πρακτικούς λόγους. Δεν έχει μπροστά κάμερα, δεν έχει τόσο μεγάλη μνήμη κλπ. Το θέμα δεν είναι αν είναι πλήρης η έκδοση, αλλά κατά πόσο αποδίδει σωστά. Μπορεί εσύ να εγκατέστησες το τελευταίο version, αλλά θα τρέχει ομαλά; Θα είναι optimised; Δεν το ξέρω το κινητό, μάλλον θα είσαι ικανοποιημένος, αλλά θα διαφωνήσω με το κουτσουρεμένο. Ότι μπορεί να δώσει το hardware, το δίνει.

 

 

Τώρα,να μιλήσουμε και το ποσο εύκολα μπορείς να βρεις ανταλλακτικά και αξεσουάρ!

Samsung s,s2,s3 και κυριος το htc hd2,που εχω,απ'οσο βλέπω δεν εχεις κανένα θέμα να βρεις ανταλλακτικά και μάλιστα πολύ πιο φτηνό από αυτά των iPhone!

 

Τώρα θα μιλήσουμε από προσωπική εμπειρία, και δεν θα βγάλουμε άκρη. Ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.

 

Και στο λοξοδρομημα.

Πόσοι iPhone user πουλάνε στο χρόνο το iphone του για το καινούριο iPhone και πόσοι πούλησαν το hd2 για ενα πιο καινούριο android ή WP κινητό?

Οι περισσότεροι iPhone user,πουλάνε και παν στο επόμενο και οι συντριπτική πλεοψηφια που ξέρει να χειρίζεται το hd2,δε το εγκαταλείπει και απλά αγοράζει και μια δεύτερη πιο καινούρια συσκευή!

Αυτό σημαίνει επιτυχημένη συσκευή και αυτό σημαίνει να είσαι πάντα up to date!

Φιλικά! ;)

 

Εδώ σε έχασα λίγο. Έχουν γίνει μετρήσεις, και το loyalty των apple products είναι πρώτο παντού. Αυτό είναι γεγονός, είτε είσαι power user, developer, casual ή αναλφάβητος. Από την άλλη, εσύ μου λες ότι όσοι είναι ικανοποιημένοι από το HTC, θα πάρουν HTC. Αυτό λογικό μου ακούγεται. Το θέμα είναι σε τι ποσοστό είναι ικανοποιημένοι οι Android users? Μην ξεχνάς πάλι τους power users, developers, casuals και αναλφάβητους. Πόσοι νομίζεις ότι ανέχονται τις ιδιαιτερότητες της εκάστοτε πλατφόρμας? Τα στατιστικά μιλούν μόνα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα κινητά android δε θα διαφωνήσω , διότι δεν είναι και λίγοι αυτοί που έκαναν λάθος επιλογές και τελικά βρέθηκαν να το μετανιώνουν και να ξοδεύουν (αν και δεν αφορά τόσο το πολύ κόσμο που θέλει απλά ένα κινητό και από κει που έπαιρνε feature phones πλέον παίρνει στα ίδια λεφτά smartphones, αν και γενικά το θέμα θέλει πολλή κουβέντα )

 

Στα pc όμως διαφωνώ , από τους c2d και μετά μια χαρά μπορείς να έχεις τον ίδιο υπολογιστή windows όλα αυτά τα χρόνια

Δε θες πλέον κάτι φοβερό να τρέξεις windows και με p4 τρέχουν αξιοπρεπώς τα 7αρια για βασικές δουλείες και με διπύρηνο κάνεις τα πάντα

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Upgrade Tiger->Leopard->Snow Leoard->Lion χωρίς format σε μηχάνημα του 06, όλα στη θέση τους ρολόι σε 1 ώρα max.

 

Upgrade Win7 -> Win8 (αυθεντικά πάντα) σε περσινό laptop (C2Duo, 4GB Ram) σε 12 ώρες και με τα tiles να μην δουλεύουν.

 

Εμπειρίες όλα αυτά, αλλά τις βαρέθηκα.

Έχω περάσει και χρησιμοποιώ τα windows 8 σε λαπτοπ 8ετιας με 750mb ram,μονοπυρινο CPU,άστα να πανε gpu και δίσκο που δεν είναι καν sata,στις 4000 στροφές μόνο και το μηχάνημα μπουταρει σχεδων στο μισό χρόνο από πριν και είναι σαφος πιο γρήγορο απ'οτι ήταν με τα XP!Με αλλά λόγια,δε θα κάτσω να ασχοληθω με τις ανακρίβειες του καθενος εδωμεσα και δε πρόκειται να πείσεις κανενα που δοκίμασε πραγματικα τα windows 8,ότι δεν είναι ελαφριά ή γρήγορα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περάσει και χρησιμοποιώ τα windows 8 σε λαπτοπ 8ετιας με 750mb ram,μονοπυρινο CPU,άστα να πανε gpu και δίσκο που δεν είναι καν sata,στις 4000 στροφές μόνο και το μηχάνημα μπουτερει σχεδων στο μισό χρόνο από πριν και είναι σαφος πιο γρήγορο απ'οτι ήταν με τα XP!Με αλλά λόγια,δε θα κάτσω να ασχοληθω με τις ανακρίβειες του καθενος εδωμεσα και δε πρόκειται να πείσεις κανα που δοκίμασε πραγματικα τα windows 8,ότι δεν είναι ελαφριά ή γρήγορα!

 

Μιλώντας για ανακρίβειες :

Upgrade ή format ?

 

και δεν είπα ότι είναι αργά, απλά ότι όταν δουλεύουν σωστά, είναι η εξαίρεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιλώντας για ανακρίβειες :

Upgrade ή format ?

 

και δεν είπα ότι είναι αργά, απλά ότι όταν δουλεύουν σωστά, είναι η εξαίρεση!

Sorry mate, αλλα τα 8 σκοτωσαν καθε αλλο λειτουργικο. Deal with that. #Evolution

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry mate, αλλα τα 8 σκοτωσαν καθε αλλο λειτουργικο. Deal with that. #Evolution

Ακριβώς!

 

 

Μιλώντας για ανακρίβειες :

Upgrade ή format ?

 

και δεν είπα ότι είναι αργά, απλά ότι όταν δουλεύουν σωστά, είναι η εξαίρεση!

Τι να θεωρησω ακριβές,τις 12ωρες για να κανείς ένα upgrade ή το ότι δε κανείς φορματ/clean install στα mac!

 

Ο μόνος λόγος για να μη σου δουλεύουν τα metro apps,ειναι η ανάλυση της οθόνη να είναι μικρότερη από το απλό HD(1280x720)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Σε κάθε λειτουργικό η αξία του διακυμαίνεται ανάλογα τον βαθμό γνώσης από τον χρήστη του.

β) Αυτό που γνωρίζει περισσότερο ο καθένας είναι το αντικειμενικά (αν μπορούμε να το πούμε) καλύτερο γι'αυτον.

γ) Κάθε σύγκριση είναι τουλάχιστον ατυχής και προδίδει την άγνοια του χρήστη απέναντι στο λειτουργικό που δεν χρησιμοποιεί αυτός.

δ) Κάθε λειτουργικό είναι αυτόνομο κ μοναδικό ασχέτως αν σε αρκετές περιπτώσεις διαχειρίζονται τον ίδιο προορισμό.

ε) Σε κάθε περίπτωση το Avantage είναι υπέρ του σημείου αναφοράς και σημείο αναφοράς στα έξυπνα κινητά τηλέφωνα είναι το iPhone (για να επανέλθουμε) που άλλαξε την πορεία της εξέλιξης τους και γράφει ιστορία.

Παρ'ολα αυτά ο καθένας έχει την δική του οπτική κ κάθε δικαίωμα να βλέπει αν γουστάρει το κόκκινο - μαύρο,είναι όμως χαζό να προσπαθεί να πείσει κ τον απέναντι γι'αυτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το avantage του iPhone σε σχέση με τα αλλά κινητά,ηταν η εμφάνιση και το ios!

Και σ'αυτα πρέπει να δώσει το μεγαλυτερο βάρος της,η. Αpple!

Το iphone-ios θα έχει μεγάλο πρόβλημα,οταν ξεκινήσουν οι πρωτες συγκρίσεις με τα lumia και γενικά με τις πρωτες συσκευές wp8!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα χαλαρωσε...δεν υπαρχει σοβαρο gaming χωρις hardware κουμπια

 

To PSP Vita έχει πουλήσει σε ένα 9μηνο μόλις 2.8 εκατομμύρια κομμάτια.

Το iOS στα πρώτα 3 τρίμηνα του 2011 πούλησε 53 εκατομμύρια συσκευές.

Το portable gaming είναι νεκρό και το μόνο που δεν μπορεί να νικήσει η apple είναι η πλατφόρμα του DS με την λογική ότι τα μικρά παιδιά, που είναι οι κυριότεροι αγοραστές, στην πλειοψηφεία τους δεν έχουν iphone ή ipad.

 

Για να μην φανώ apple fan, το ίδιο θα συμβεί και στο android μόλις ωριμάσει λίγο ακόμα και αποκτήσει περισσότερα game studios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το avantage του iPhone σε σχέση με τα αλλά κινητά,ηταν η εμφάνιση και το ios!

Και σ'αυτα πρέπει να δώσει το μεγαλυτερο βάρος της,η. Αpple!

Το iphone-ios θα έχει μεγάλο πρόβλημα,οταν ξεκινήσουν οι πρωτες συγκρίσεις με τα lumia και γενικά με τις πρωτες συσκευές wp8!

Κάποτε ήταν ο Πελέ,μετά ο Μαραντονα,τώρα ο Μεσι από την μια ο καθένας είχε έχει τον δικό του χαρακτήρα,από την άλλη ο μεταγενέστερος ήταν καλύτερος τεχνικά από τον πρώην,αλλά μπορούμε να πούμε,ότι αν δεν ήταν ο πρώτος να ορίσει τον στόχο οι υπόλοιποι μπορεί να μην υπήρχαν.. Τι θέλω να πω με αυτό,ότι κάποια στιγμή θα βγουν πιο δημοφιλείς συσκευές (αργά η γρήγορα),αλλά όλες μέσα τους θα έχουν ένα κομμάτι από το iPhone που όρισε αυτή την πορεία αυτό ονομάζω εγώ avantage.. Τα υπόλοιπα είναι χαρακτηριστικά, η σου κάνουν η όχι ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To PSP Vita έχει πουλήσει σε ένα 9μηνο μόλις 2.8 εκατομμύρια κομμάτια.

Το iOS στα πρώτα 3 τρίμηνα του 2011 πούλησε 53 εκατομμύρια συσκευές.

Το portable gaming είναι νεκρό και το μόνο που δεν μπορεί να νικήσει η apple είναι η πλατφόρμα του DS με την λογική ότι τα μικρά παιδιά, που είναι οι κυριότεροι αγοραστές, στην πλειοψηφεία τους δεν έχουν iphone ή ipad.

 

Για να μην φανώ apple fan, το ίδιο θα συμβεί και στο android μόλις ωριμάσει λίγο ακόμα και αποκτήσει περισσότερα game studios.

 

να δουμε ποτε θα ωριμασει και αυτο γιατι ειναι ακομα με το μπιμπερο :P ..

 

φιλε μου τα παιχνιδια σε ios και android (πλεον ερχονται παρα πολλα και στο android πολυ γρηγορα) ειναι ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, με ελαχιστες λαμπρες εξαιρεσεις και καποια port απο pc/κονσολες και το λεω αυτο εχοντας παιξει και τερματισει αρκετα

 

αν αυτο ειναι το μελλον του mobile gaming και του gaming γενικοτερα ας κρεμαστουμε απο τωρα και οποιος παιρνει αυτες τις συσκευες για gaming με τους σημερινους τιτλους που κυκλοφορουν ειναι τουλαχιστον βλαξ

 

το "gaming" ειναι απλα ενα επιπλεον χαρακτηριστικο τους , δυνατοτητες σα συσκευες (hardware) εχουν , αλλα το αποτελεσματα ειναι γτπκ

 

και ποτε δε θα εχει σχεση αυτος που αγοραζει μια (εστω) φορητη κονσολα και ειναι αποφασισμενος να πληρωσει παιχνιδια και τον ενδιαφερει κυριως αυτο με καποιον που παιζει 10 λεπτα καθως χεζει ή περιμενει το λεωφορειο

 

δυστυχως ομως αυτοι φερνουν το ευκολο χρημα και το σκουπιδαριο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...