Προς το περιεχόμενο

To iPhone εγκατέλειψε τους χάρτες της Google και ο κόσμος... άλλαξε


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

[...]

 

είμαι Apple user εδώ και 25 χρόνια ,

και μια χαρά περνάω ! εσείς ??

 

Γιατί σαν πολύ γκρίνια και κράξιμο ακούω !

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Έτσι είναι εδώ. Ο καθένας δικαιούται να έχει την άποψή του, αρκεί αυτή να μην περιλαμβάνει την Apple. Γιατί τότε είναι θύμα, ζώο, πρόβατο, με χαμηλό IQ κλπ...

 

Κι αν τολμήσεις να διαμαρτυρηθείς ή ζητήσεις να σταματήσουν οι επιθέσεις θα εμφανιστούν άλλα μέλη που θα σου πουν ότι είσαι προκλητικός και εριστικός. Και αγενής.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"πρεσβεύει" μήπως εννοείς αντί για "διακυβεύει" ;

......

 

:-D

όχι φίλε μου αυτό ήθελα να γράψω "διακυβεύει"

 

θέτει σε κίνδυνο το ανθρώπινο ον :-D

 

Έτσι είναι εδώ. Ο καθένας δικαιούται να έχει την άποψή του, αρκεί αυτή να μην περιλαμβάνει την Apple. Γιατί τότε είναι θύμα, ζώο, πρόβατο, με χαμηλό IQ κλπ...

 

Κι αν τολμήσεις να διαμαρτυρηθείς ή ζητήσεις να σταματήσουν οι επιθέσεις θα εμφανιστούν άλλα μέλη που θα σου πουν ότι είσαι προκλητικός και εριστικός. Και αγενής.

 

θα μου παραθέσεις αντίστοιχα για το ipad ? macbook pro ?

όχι, paredwse δεν μπορεί να λες είσαι αντικειμενικός και το ξέρεις

ξεκίνησα με win 6.0 και το μόνο που κάναμε σε όλα τα φόρουμ ήταν να τα χώνομε, το ίδιο συμβαίνει και με την google & android

τα στραβά μάτια σε όλες τις πολιτικές μιας εταιρείας άλλοι τα κάνουν, και μάντεψε ποιοι είναι

μάντεψε αν είχα και iphone (όχι για μένα για την γυναίκα μου), να σου στείλω sn από το ipad3 ?

 

τπ το κούρασα το θέμα δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο και με το καλό να σου έρθει το καινούριο gadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι εδώ. Ο καθένας δικαιούται να έχει την άποψή του, αρκεί αυτή να μην περιλαμβάνει την Apple. Γιατί τότε είναι θύμα, ζώο, πρόβατο, με χαμηλό IQ κλπ...

 

Κι αν τολμήσεις να διαμαρτυρηθείς ή ζητήσεις να σταματήσουν οι επιθέσεις θα εμφανιστούν άλλα μέλη που θα σου πουν ότι είσαι προκλητικός και εριστικός. Και αγενής.

 

Κάτσε, περίμενε. Έκανες μια παρέμβαση, αποδοκιμάστηκες μαζικά και άλλοι σιώπησαν σεβόμενοι ότι ως mod θα έχεις κάποιον φόρτο εργασίας επιπλέον και δικαιολογείται ας πούμε ένα ύφος γιατί πρέπει να μαζεύεις τα ασυμάζευτα. Αλλά εδώ μιλάμε για περίπτωση "κλαινε οι χήρες, κλαινε κι οι παντρεμένες". Ε όχι να βγαίνεις και θιγμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

θα μου παραθέσεις αντίστοιχα για το ipad ? macbook pro ?

όχι, paredwse δεν μπορεί να λες είσαι αντικειμενικός και το ξέρεις

ξεκίνησα με win 6.0 και το μόνο που κάναμε σε όλα τα φόρουμ ήταν να τα χώνομε, το ίδιο συμβαίνει και με την google & android

τα στραβά μάτια σε όλες τις πολιτικές μιας εταιρείας άλλοι τα κάνουν, και μάντεψε ποιοι είναι

μάντεψε αν είχα και iphone (όχι για μένα για την γυναίκα μου), να σου στείλω sn από το ipad3 ?

 

τπ το κούρασα το θέμα δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο και με το καλό να σου έρθει το καινούριο gadget

 

Εγώ να δεις πώς έχω κουραστεί να διαβάζω είτε ακατάσχετες μπουρδολογίες είτε φανατισμένες επιθέσεις λες και σας παρενοχλήσαμε τη μάνα, την κόρη ή την αδελφή σας.

 

"απλά θράσος & πουλάει φούμαρα στα ζώα fun boys της" Αυτό είναι το πιο πρόσφατο μήνυμα που διαγράφηκε στο παρόν thread - δεν έχει σημασία από ποιό μέλος. Σε προκαλώ λοιπόν να μου βρεις κάποιο μέλος που εκφράζεται κατ' αυτόν τον τρόπο σε thread που αφορά τα Windows, τη Samsung, τη Motorola ή οποιαδήποτε άλλη εταιρεία.

 

Και μετά έλα να συζητήσουμε για αμεροληψία και σωστό moderation...

 

Κάτσε, περίμενε. Έκανες μια παρέμβαση, αποδοκιμάστηκες μαζικά και άλλοι σιώπησαν σεβόμενοι ότι ως mod θα έχεις κάποιον φόρτο εργασίας επιπλέον και δικαιολογείται ας πούμε ένα ύφος γιατί πρέπει να μαζεύεις τα ασυμάζευτα. Αλλά εδώ μιλάμε για περίπτωση "κλαινε οι χήρες, κλαινε κι οι παντρεμένες". Ε όχι να βγαίνεις και θιγμένος.

 

Δυστυχώς οι τρόποι μου και οι κανόνες ορθής συμπεριφοράς τόσο στο forum όσο και στο internet δεν μου επιτρέπουν να δημοσιεύσω τα διάφορα μηνύματα που έχω λάβει επειδή είμαι αρκετά άμυαλος ώστε να προτιμώ προϊόντα της Apple.

Ούτε το προσωπικό μήνυμα από το μέλος που δημοσίως με αποδοκίμασε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικό μήνυμα και δημόσια αποδοκιμασία είναι πράγματα που δεν έχουν σχέση μεταξύ τους. Κανένας δεν κατηγορεί κανέναν επειδή προτιμάει προϊόντα μια συγκεκριμένης εταιρίας. Το "ζώο" είναι μια λέξη όπου στη νεοελληνική χαρακτηρίζει τον μην έχοντα κριτική σκέψη και ισχύει ανεξαρτήτως προτιμήσεων.

 

Αν θέλεις την προσωπική μου γνώμη, πολλοί haters (ίσως οι περισσότεροι) είναι χειρότεροι από τα fanboys, καθώς κάνουν ότι και τα fanboys + τον διάχυτο κομπλεξισμό επειδή δεν έχουν λεφτά να πάρουν iphone. Προσωπικά μπορώ να αγοράσω iphone όπως και s3. Δεν θα εκτιμούσα όμως πολύ τον εαυτό μου αν έδινα 500-600-700 ευρώ για να πάρω κινητό. Καλύτερα να τα έδινα σε έναν γιατρό για να τιθασεύσει φαρμακευτικά ή μη την ματαιοδοξία μου.

 

Πιο απλά: Αν χάριζαν τα iphone ή όλα τα αντίστοιχα, σχεδόν κανείς δεν θα ενδιαφέρονταν. Αλλά για να πουλήσεις μούρη, βασική προϋπόθεση είναι να υπάρχει κάποιος να την αγοράσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια χαλαρωστε ρε εσεις...δεν ειναι δυσλειτουργια!Ειναι feature!!!

 

Και αλλωστε ποτε η Apple εδωσε κατι καινουριο που να ειναι και ολοκληρωμενο;

 

Να θυμισω το καλαμπουρι με το Siri και το τι γινοτανε στην αρχη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσωπικό μήνυμα και δημόσια αποδοκιμασία είναι πράγματα που δεν έχουν σχέση μεταξύ τους. Κανένας δεν κατηγορεί κανέναν επειδή προτιμάει προϊόντα μια συγκεκριμένης εταιρίας. Το "ζώο" είναι μια λέξη όπου στη νεοελληνική χαρακτηρίζει τον μην έχοντα κριτική σκέψη και ισχύει ανεξαρτήτως προτιμήσεων.

 

Αν θέλεις την προσωπική μου γνώμη, πολλοί haters (ίσως οι περισσότεροι) είναι χειρότεροι από τα fanboys, καθώς κάνουν ότι και τα fanboys + τον διάχυτο κομπλεξισμό επειδή δεν έχουν λεφτά να πάρουν iphone. Προσωπικά μπορώ να αγοράσω iphone όπως και s3. Δεν θα εκτιμούσα όμως πολύ τον εαυτό μου αν έδινα 500-600-700 ευρώ για να πάρω κινητό. Καλύτερα να τα έδινα σε έναν γιατρό για να τιθασεύσει φαρμακευτικά ή μη την ματαιοδοξία μου.

 

Πιο απλά: Αν χάριζαν τα iphone ή όλα τα αντίστοιχα, σχεδόν κανείς δεν θα ενδιαφέρονταν. Αλλά για να πουλήσεις μούρη, βασική προϋπόθεση είναι να υπάρχει κάποιος να την αγοράσει.

 

Λυπάμαι αλλά εάν δεν θεωρείς προσβλητικό τον χαρακτηρισμό "ζώο", έτσι όπως έχει καθιερωθεί στη νέα ελληνική, ανήκεις στη μειοψηφία.

 

Ειλικρινά, δεν με ενδιαφέρει να αναλύσω γιατί οι haters είναι τόσο επιθετικοί. Προφανώς είναι διαφορά νοοτροπίας. Παρεμπιπτόντως, δεν θυμάμαι πολλούς Apple fans να πηγαίνουν στα threads των Windows ή του Linux για να χλευάσουν τους εκεί συμμετέχοντες. Μήπως μπορείς εσύ να βρεις πόσα Windows ή Linux threads καταστράφηκαν από Apple fans;

 

Τέλος, το "επιχείρημα" της υψηλής τιμής έχει γίνει κουραστικό: smartphones αντίστοιχης κατηγορίας με το iPhone έχουν παρόμοιες τιμές, δεν χρειάζεσαι iPhone για να "πουλήσεις μούρη". Αλλά ακόμη κι αν χρειάζεσαι, τι σε ενδιαφέρει τι θα κάνω με τα δικά μου χρήματα; Πόσο με ξέρεις (εμένα, τον Α, τον Β που αγοράζει iPhone ή iMac ή iPad) για να νομίζεις ότι χρειάζομαι μία συσκευή για να "πουλήσω μούρη";

Πόσο νομιμοποιείσαι να με καθυβρίζεις επειδή επιλέγω την Α συσκευή κι όχι την Β; Πόσο νομιμοποιείσαι να προσπαθήσεις να τιθασεύσεις λεκτικά τη δική μου ματαιοδοξία;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι γουστάρουν Audi , κάποιοι γουστάρουν Hyundai ..... Εφόσον καθένας ειναι καλυμενος και χαρούμενος με την επιλογή του....προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμος !! Ο καθένας οδηγεί οτι καλύπτει τις απαιτήσεις και την τσέπη του....τόσο απλα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι αλλά εάν δεν θεωρείς προσβλητικό τον χαρακτηρισμό "ζώο", έτσι όπως έχει καθιερωθεί στη νέα ελληνική, ανήκεις στη μειοψηφία. Άλλο τι θεωρεί ο καθένας προσβλητικό και άλλο τι έχει καθιερωθεί.

 

Ειλικρινά, δεν με ενδιαφέρει να αναλύσω γιατί οι haters είναι τόσο επιθετικοί. Προφανώς είναι διαφορά νοοτροπίας. Εγώ προσπάθησα να το εξηγήσω. Δεν διεκδικώ δάφνες απόλυτης αλήθειας. Μια σκέψη ήταν. Παρεμπιπτόντως, δεν θυμάμαι πολλούς Apple fans να πηγαίνουν στα threads των Windows ή του Linux για να χλευάσουν τους εκεί συμμετέχοντες. Μήπως μπορείς εσύ να βρεις πόσα Windows ή Linux threads καταστράφηκαν από Apple fans; Σ αυτό έχεις δίκιο.

 

Τέλος, το "επιχείρημα" της υψηλής τιμής έχει γίνει κουραστικό: smartphones αντίστοιχης κατηγορίας με το iPhone έχουν παρόμοιες τιμές, δεν χρειάζεσαι iPhone για να "πουλήσεις μούρη". Συμφωνώ, άλλωστε μίλησα προσωπικά για όλα, όχι μόνο για το iphone. Αλλά ακόμη κι αν χρειάζεσαι, τι σε ενδιαφέρει τι θα κάνω με τα δικά μου χρήματα; Βεβαίως και με ενδιαφέρει. Με ενδιαφέρει και τι θα ψηφίσεις και γενικά πως σκέπτεσαι. Σε ένα βαθμό καθορίζεις και το δικό μου μέλλον. Πόσο με ξέρεις (εμένα, τον Α, τον Β που αγοράζει iPhone ή iMac ή iPad) για να νομίζεις ότι χρειάζομαι μία συσκευή για να "πουλήσω μούρη"; Δεν μίλησα για σένα προσωπικά. Το 99% των χρηστών αυτών των συσκευών γι αυτ΄'ο τις αγοράζει. Μπορεί όντως να μην ανήκεις εκεί.

Πόσο νομιμοποιείσαι να με καθυβρίζεις επειδή επιλέγω την Α συσκευή κι όχι την Β; Μα δεν καθύβρισα κανέναν, πόσο μάλλον γι αυτό. Καθυβρίζω μόνο τους φουκαράδες που η οποιαδήποτε συσξευή κάνει όσο ένα μηνιάτικό τους. Μπας και ξυπνήσουν. Και ναι, ξέρω καλύτερα απ αυτούς. Πόσο νομιμοποιείσαι να προσπαθήσεις να τιθασεύσεις λεκτικά τη δική μου ματαιοδοξία; Απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι εδώ. Ο καθένας δικαιούται να έχει την άποψή του, αρκεί αυτή να μην περιλαμβάνει την Apple. Γιατί τότε είναι θύμα, ζώο, πρόβατο, με χαμηλό IQ κλπ...

 

Κι αν τολμήσεις να διαμαρτυρηθείς ή ζητήσεις να σταματήσουν οι επιθέσεις θα εμφανιστούν άλλα μέλη που θα σου πουν ότι είσαι προκλητικός και εριστικός. Και αγενής.

 

Κύριε διαχειριστά, φροντίστε πρώτα εσείς να είστε αμερόληπτος και να είστε σίγουρος τα μέλη θα ακολουθήσουν. Μπορείτε να σβήσετε όσες δημοσιευσεις θέλετε, αλλά παρακαλείστε να αφήνετε οπαδισμούς και συμπάθειες στην άκρη στον τρόπο που διαχειρίζεστε το φόρουμ.

Λογικό ειναι να μην ταιριάζουν οι απόψεις σου με τις απόψεις των άλλων. Φρόντισε να τις αντικρούσεις με επιχειρήματα και όχι με την δύναμη που σου δίνει ο λογαριασμός σου. Για να τελειώνουμε, ότι λέγεται εδω μέσα περιέχει και το στοιχείο της υπερβολής, του πικαρίσματος και του χιούμορ, και είμαι υποχρεωμένος και να το εφαρμόσω αλλά και να το δεχτώ όταν μου γίνεται. Όχι όμως να φιμωθώ επειδή κάποιος το θέλει και μπορεί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Δεινοσαυρος

Βρε καλε μου ανθρωπε απο που προκυπτει οτι το 99% των χρηστων το παιρνει για μουρη. Αν ειχες ποτε Mac, θα καταλαβαινες γιατι το παιρνει.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mac ειναι και το iPhone. :)

 

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Και 10% να μου πεις που το ξερεις;

 

Εγω οσους ξερω απλα το εχουν. Μπορει και απο μοδα αν θες. Δεν σημαινει ομως οτι ειναι για μοστρα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι αλλά εάν δεν θεωρείς προσβλητικό τον χαρακτηρισμό "ζώο", έτσι όπως έχει καθιερωθεί στη νέα ελληνική, ανήκεις στη μειοψηφία.

 

Ειλικρινά, δεν με ενδιαφέρει να αναλύσω γιατί οι haters είναι τόσο επιθετικοί. Προφανώς είναι διαφορά νοοτροπίας. Παρεμπιπτόντως, δεν θυμάμαι πολλούς Apple fans να πηγαίνουν στα threads των Windows ή του Linux για να χλευάσουν τους εκεί συμμετέχοντες. Μήπως μπορείς εσύ να βρεις πόσα Windows ή Linux threads καταστράφηκαν από Apple fans;

 

Τέλος, το "επιχείρημα" της υψηλής τιμής έχει γίνει κουραστικό: smartphones αντίστοιχης κατηγορίας με το iPhone έχουν παρόμοιες τιμές, δεν χρειάζεσαι iPhone για να "πουλήσεις μούρη". Αλλά ακόμη κι αν χρειάζεσαι, τι σε ενδιαφέρει τι θα κάνω με τα δικά μου χρήματα; Πόσο με ξέρεις (εμένα, τον Α, τον Β που αγοράζει iPhone ή iMac ή iPad) για να νομίζεις ότι χρειάζομαι μία συσκευή για να "πουλήσω μούρη";

Πόσο νομιμοποιείσαι να με καθυβρίζεις επειδή επιλέγω την Α συσκευή κι όχι την Β; Πόσο νομιμοποιείσαι να προσπαθήσεις να τιθασεύσεις λεκτικά τη δική μου ματαιοδοξία;

 

επειδή κάνεις διάλογο πρέπει να απαντήσω

συμφωνώ μαζί σου για την λέξη ζώο και καλά έκανες και γίνε και πιο αυστηρός

 

για τα άλλα, αυτό είναι το κακό γιατί ξέρουμε ποιοι έχουν και πόσο το χρειάζονται πραγματικά από το κοινωνικό περίγυρο και από αρκετούς εδώ που γράφουν

φαίνεται κάνει μπαμ

 

στην ίδια κατηγορία και χειρότεροι είναι και από την άλλη μεριά

αν θες να με βάλεις μέσα σε αυτούς, βαλέ με αλλά δεν έχω SIII και ούτε πρόκειται να ξανά πάρω ακριβό κινητό

πλέον υπάρχουν λύσεις και με φτηνά τελ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...