Προς το περιεχόμενο

Πορειες-μπαχαλακηδες


TXC_ELLAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ειδα κανενα ατομο στις φωτογραφιες.βλεπεις εσυ?

 

Δε δειχνει κανενα ατομο απλα φωτογραφιες απο καμενα αστυνομικα σενα αστυνομικα τμημα.

Και αναρωτιεμαι και γω... ποσο μαζοχες ειναι αυτοι οι μπατσοι που καινε τα ιδια τους τα πραγματα;

σε λιγο θα αυτοπυρπολουνται με τις μολοτοφ.

Για να εριξε αλλος τις μολοτοφ δεν το συζηταω θα ηταν απιστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 518
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φυσικα και μπορω να στην πω αμεσως.

Ειναι φανερο οτι πολλοι αστυνομικοι εδειραν σε τραγικο βαθμο εναν τυπο.

Δεν γνωριζω βεβαια πριν απο αυτο τι ειχε κανει αυτος ο τυπος και για τι κατηγορουταν.

Παντως τον ξυλοδαρμο του τον ειδα σε βιντεο και ηταν απαραδεκτος.

Αυτη ειναι η γνωμη μου.

 

 

 

Εχω απλα να σου ζητησω να μου πεις πως ξερεις οτι ηταν στημενα και φορτωμενα; εισουν μαζι του; ή επειδη το γραφε το indymedia?

δε διαβαζω Indymedia.ατυχησες

ηταν στημενα και φορτωμενα,γιατι οταν βγηκαν στη φορα τα βιντεακια που εδειχνε τους μπατσους να τα βαζουν απο τη τσαντα τους στη δικη του,εγινε τρελλος ντορος και αφεθηκε ελευθερος.

τους μπατσους φυσικα δε τους αγγιξε κανεις.ΓΙΑΤΙ?

 

 

Δε δειχνει κανενα ατομο απλα φωτογραφιες απο καμενα αστυνομικα σενα αστυνομικα τμημα.

Και αναρωτιεμαι και γω... ποσο μαζοχες ειναι αυτοι οι μπατσοι που καινε τα ιδια τους τα πραγματα;

σε λιγο θα αυτοπυρπολουνται με τις μολοτοφ.

Για να εριξε αλλος τις μολοτοφ δεν το συζηταω θα ηταν απιστευτο.

δε ξερω ποιος τα καψε αυτα

αλλα κι ο χιτλερ ηταν πολυ μαζοχας που εκαψε το reichstag απο μονος του ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντιναρα, δε ξερω λεπτομεριες για αυτο που λες οποτε δε μπροωναχω αποψη. αν παντως εχεις ενα βιντεο να μου δειξεις θα ηθελα να το δω.

 

Οσον αφορα τον Χιτλερ,δεν γνωριζω πολλα για τον κυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειδα κανενα ατομο στις φωτογραφιες.βλεπεις εσυ?

 

Ρε ντινάρα δεν ζήτησα να κάνεις ταυτοποίηση προσώπων, ρωτάω μήπως χτυπάνε και αστυνομικά τμήματα οι ασφαλίτες η αυτο το κάνουν οι αναρχικοί

 

 

Πάντως μιας που αναφέρθηκε το indy: https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1425750

 

Τα μεσανυχτα του περασμενου Σαββατου επιτεθηκαμε με βομβες μολοτωφ στην διμοιρια επι της Χαριλαου Τρικουπη.Η ενεργεια μας αυτη λειτουργει ως αντανακλαστικη απαντηση απεναντι στην διαπομπευση φωτογραφιων συντροφων και αγωνιστων μετα την συλληψη τους την ημερα της απεργιακης κινητοποιησης.Αν νομιζουν οτι με τις βιαιες μεθοδους καταστολης και με το κυμα τρομολαγνειας θα μας φοβισουν τοτε ειναι οικτρα γελασμενοι.Αντισταση με καθε μεσο και καθε στιγμη με λυσσα και συνειδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντιναρα, δε ξερω λεπτομεριες για αυτο που λες οποτε δε μπροωναχω αποψη. αν παντως εχεις ενα βιντεο να μου δειξεις θα ηθελα να το δω.

 

Οσον αφορα τον Χιτλερ,δεν γνωριζω πολλα για τον κυριο.

 

http://www.youtube.c...c.1.QFdf67dEp7o

 

 

Ρε ντινάρα δεν ζήτησα να κάνεις ταυτοποίηση προσώπων, ρωτάω μήπως χτυπάνε και αστυνομικά τμήματα οι ασφαλίτες η αυτο το κάνουν οι αναρχικοί

 

 

Πάντως μιας που αναφέρθηκε το indy: https://athens.indym...icle_id=1425750

 

Τα μεσανυχτα του περασμενου Σαββατου επιτεθηκαμε με βομβες μολοτωφ στην διμοιρια επι της Χαριλαου Τρικουπη.Η ενεργεια μας αυτη λειτουργει ως αντανακλαστικη απαντηση απεναντι στην διαπομπευση φωτογραφιων συντροφων και αγωνιστων μετα την συλληψη τους την ημερα της απεργιακης κινητοποιησης.Αν νομιζουν οτι με τις βιαιες μεθοδους καταστολης και με το κυμα τρομολαγνειας θα μας φοβισουν τοτε ειναι οικτρα γελασμενοι.Αντισταση με καθε μεσο και καθε στιγμη με λυσσα και συνειδηση.

το να επιτεθεις σε συγκεκριμενους μπατσους το καταλαβαινω

το να καψεις τα περιπολικα μου φαινεται ηλιθιο.

προφανως η συγκεκριμενη ενεργεια ηταν αντιδραστικη για τον λογο που περιγραφει απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη θυμαμαι περσυ και ακομα περισσοτερο προπερσυ το χειμωνα να επιτιθενται σχεδον μερα παρα μερα τα βραδια με μολοτοφ ειτε στη χ.τρικουπη ειτε στην Μπουμπουλινας, για τι ακριβως αντιδρουσανε καθε βδομαδα;

Μην ακουω οτι μια επιθεση με μολοτοφ εχει συμβολικο χαρακτηρα γιατι θα σκασω στα γελια. ας τα λενε αυτα σε αυτους που δεν ξερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό λεπτό ρε παιδιά, οι συλληφθέντες δεν είναι αθώοι πολίτες που τους φορτώνουν μολότοφ οι αστυνομικοί;

τώρα υπάρχει και το ενδεχόμενο να είναι αναρχικοί αυτοί που έχουν μολότοφ;

 

αν είναι έτσι εγώ δεν κάνω επανάσταση να ξέρετε, τα λεφτά δεν τα στέλνω ελβετία θα τα αφήσω εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό λεπτό ρε παιδιά, οι συλληφθέντες δεν είναι αθώοι πολίτες που τους φορτώνουν μολότοφ οι αστυνομικοί;

τώρα υπάρχει και το ενδεχόμενο να είναι αναρχικοί αυτοί που έχουν μολότοφ;

 

αν είναι έτσι εγώ δεν κάνω επανάσταση να ξέρετε, τα λεφτά δεν τα στέλνω ελβετία θα τα αφήσω εδώ

 

Είπαμε είναι κάτι το ενδιάμεσο. Είναι αγανακτισμένοι επαναστάτες που πολεμούν το σύστημα και ματώνουν για την ευημερία του λαού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό λεπτό ρε παιδιά, οι συλληφθέντες δεν είναι αθώοι πολίτες που τους φορτώνουν μολότοφ οι αστυνομικοί;

τώρα υπάρχει και το ενδεχόμενο να είναι αναρχικοί αυτοί που έχουν μολότοφ;

 

αν είναι έτσι εγώ δεν κάνω επανάσταση να ξέρετε, τα λεφτά δεν τα στέλνω ελβετία θα τα αφήσω εδώ

καλα εσυ η μεγαλυτερη επανασταση που εχεις κανει στη ζωη σου ειναι να κραξεις την τηλεφωνητρια στο adsl help desk.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε είναι κάτι το ενδιάμεσο. Είναι αγανακτισμένοι επαναστάτες που πολεμούν το σύστημα και ματώνουν για την ευημερία του λαού.

 

Το λες ειρωνικα, αλλα πολλοι απο αυτους ετσι ειναι. Ξερω, ισως ενοχλει τον εγωισμο σου αυτη η διαπιστωση γιατι εισαι στην κατηγορια που περιεγραψε ο απο πανω κυριος αλλα υπαρχουν ανθρωποι που διακινδυνευουν την σωματικη τους ακεραιοτητα για εναν δικαιοτερο κοσμο. Κατι σαν συγχρονοι υπερηρωες δηλαδη χωρις τις υπερδυναμεις :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εσυ η μεγαλυτερη επανασταση που εχεις κανει στη ζωη σου ειναι να κραξεις την τηλεφωνητρια στο adsl help desk.

 

Αφού ρε ντινάρα είναι χαφιεδάκι των πολυεθνικών και αυτή, γρανάζι του συστήματος!

Θάνατος στα σκυλιά και τα αφεντικά τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ρε ντινάρα είναι χαφιεδάκι των πολυεθνικών και αυτή, γρανάζι του συστήματος!

Θάνατος στα σκυλιά και τα αφεντικά τους

 

0/10, try harder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αναρχικοι ας υποθεσουμε οτι ειναι μαλακες και ψευτοεπαναστατες...

 

εσεις ρε μαγκες τι κανατε τοσα χρονια για να αλλαξει η κοινωνια μας?

ωραια τα αφαιρετικα σχολια αλλα δεν εχω ακουσει καμια δικια σας κινηση...

ψηφιζατε πασοκ και νδ????

 

πασοκ και νδ 40 χρονια μαζευαν το 80% των ψηφων.το αλλο πηγαινε στην αριστερα.

 

αρα ειστε αριστεροι η αποχη η ψηφιζατε ενα απο τα 2 κομματα η εστω συνεργους τους(καρατζαφυρερ).

 

αλλα και περα απο τις εκλογες....κουνησατε το κωλαρακια σας να κανετε κατι τοσα χρονια???η τωρα που σας κοψανε τον μισθουλακο σας ετσουξε???αλλα ακομα και τωρα τι κανετε???

 

οι αναρχικοι δηλωνουν οτι εχουν σκοπο να μπουνε στην βουλη και προσπαθουν γι αυτο.

 

εσεις τι εχετε κανει η τι κανετε τωρα???

για πειτε μας λιγακι...γιατι στην κριτικη και στο πληκτρολογιο ολοι μαγκες ειναι.στην πραξη τι κανετε?

 

 

2ο θεμα

μεχρι τωρα κανεις δεν μου εχει απαντησει...

α)πως κερδηθηκε το 8ωρο

β)πως κερδηθηκε το 5νθημερο

γ)ελευθερια λογου

δ)ατομικη ελευθερια

ε)ισοτητα μεταξυ φυλων και κοινωνικων ταξεων

στ)δημοκρατια

ζ)εθνικη ελευθερια

η)ανεξιθρησκεια

θ)συνταξη

ι)ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη

 

 

ολα αυτα κερδηθηκαν με αγκαλιες και ναζακια???

καποιοι μπατσοι του ελεους δεν μας αφηναν να τα διεκδικησουμε αλλα με αγωνες,αιμα,πετρες,μολοτοφ,παλουκια,μπομπες,φωτιες...

τα κερδησαμε και θαψαμε μερικους απο δαυτους

ειτε ηταν ταξικοι εχθροι ειτε ηταν εθνικοι εχθροι.

σας αρεσουν αυτα τα δικαιωματα???

γιατι καηκαν μαγαζια,πολεις,πεθαναν ανθρωποι γι αυτα...κατι κωλοπαιδα εκαιγαν το σικαγο η την θεσσαλονικη η το παρισι για να τα απολαμβανουμε εμεις σημερα!!!

εαν συμφωνειτε με τις ειρηνικες μπουρδολογιες σας να πατε να κανετε αιτηση να αποποιηθειτε αυτων των δικαιωματαν και να σας στειλουν σε καμια ινδια να δουλευετε σαν τα ζωα...

 

Από τη στιγμή που λαμβάνεις μέρος σε κινητοποιήσεις οι οποίες συνεπάγονται την καταστροφή ξένης περιουσίας (δημόσιας ή ιδιωτικής), αυτό έλειπε να ήθελε και πολύ για να φας τα 6,5 χρονάκια (και λίγα είναι! Προσωπικά θα αφαιρούσα την υποδιαστολή...)

 

Τώρα για το ότι τα μαγαζιά και τα αυτοκίνητα τα καίνε οι ασφαλίτες, φαντάζομαι ότι επιβάλλεται να το δεχθούν οι πάντες ως δεδομένο, επειδή ...το είπατε!

 

Τα ...επίσημα ποσοστά που παραθέτεις, τ' αφήνω ασχολίαστα.

 

Την χιλιοειπωμένη όμως ερώτηση, θα την κάνω ξανά: Πόσες φορές καταστράφηκε δική σου περιουσία, κατά τη διάρκεια τέτοιων σκηνικών;

 

Όσο για το αν δικαιολογείς αυτά που λέω ότι δικαιολογείς, από τα γραφόμενά σου, προσωπικά αυτή την άποψη σχηματίζω. Τι να κάνουμε τώρα;

 

 

δικαιωμα σου πιστευεις οτι εχει μεγαλυτερη αξια η οικονομικη σου ασφαλεια απο την σωματικη σου ασφαλεια και την ελευθερια σου...δικαιωμα μου να διαφωνω...

εσυ κατσε στον καναπε σου και περιμενε να αλλαξει ο κοσμος.αν το θελεις φυσικα.γιατι μπορει ουτε αυτο να θελεις.απλα μην απορεις γιατι εισαι απεναντι...απο την στιγμη που α αρεσει αυτο το συστημα και αυτη η κοινωνια για μενα εισαι απεναντι...και μαλιστα χειροτερος και απο τραπεζα γιατι εσυ την συντηρεις και την στηριζεις.η αιτια εισαι εσυ οχι η τραπεζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εσεις ρε μαγκες τι κανατε τοσα χρονια για να αλλαξει η κοινωνια μας?

ωραια τα αφαιρετικα σχολια αλλα δεν εχω ακουσει καμια δικια σας κινηση...

ψηφιζατε πασοκ και νδ????

 

Ενικός: Δεν ψήφιζα κανέναν από τους δύο που αναφέρεις, αλλά ούτε και κάποιον από τους αμέσως «μικρότερους», είτε δεξιούς, είτε αριστερούς. Πολλές δε φορές, δεν πήγα καν να ψηφίσω, πράγμα το οποίο, ρεαλιστικά μιλώντας, δεν το θεωρώ καθόλου επιλήψιμο ή αξιοκατάκριτο. Το εκλογικό σύστημα της Ελλάδας, ξέρεις, έχει φροντίσει με την ανάλογη συνταγματική ρύθμιση να προστατεύσει τα νώτα του: Ακόμα κι αν απέχει το 95% του εκλογικού σώματος, κυβέρνηση σχηματίζει αυτός που θα πλειοψηφεί μέσα στο υπόλοιπο 5%. Η ψήφος δε στα λεγόμενα «μικρά» κόμματα, επίσης δεν επηρεάζει ούτε στο ελάχιστο, δεδομένου ότι απ' όσα πρόβατα τελικώς ψηφίσουν, το συντριπτικά μεγαλύτερο ποσοστό ψηφίζει έναν από τους δύο μεγάλους, οι οποίοι αναμετρούνται μόνοι τους στο δεύτερο γύρο.

 

Αυτά τα ολίγα περί της δήθεν σημασίας της ψήφου. Δική μου επιλογή σε κάθε έκφανση της ζωής μου, είναι να γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι, όσους κάνουν το ίδιο σε 'μένα. Αρνούμαι λοιπόν να συμμετάσχω στο θέατρό τους κι όποιος θέλει να μου προσδώσει οποιοδήποτε χαρακτηρισμό, από 'μένα είναι ελεύθερος να το κάνει. Ούτε κρύο, ούτε ζέστη!

 

Όσο για το τι έκανα τόσα χρόνια για ν' αλλάξει η κοινωνία... συγνώμη αλλά αδρανούσα, καταναλώνοντας όλες τις δυνάμεις και το χρόνο μου, στην προσπάθεια να επιβιώσω. Αφού διεκδίκησα δε - χωρίς ποτέ όμως να σπάσω ή να κάψω τον κόπο των συμπολιτών μου, μια και δεν ήταν εκείνοι που μου τα στερούσαν - αυτά που πίστευα ότι δικαιούμαι και είδα ότι σε κάθε περίπτωση έπαιρνα απ' τα τρία το μακρύτερο, πήρα μαζί μου κάποια ελάχιστα χρήματα που είχα όλα κι όλα (το 90% του ποσού αυτού, προήλθε από την αποζημίωσή μου, λόγω απόλυσης από την τελευταία μου εργασία στην Ελλάδα πριν από 5 χρόνια), έριξα μαύρη πέτρα πίσω μου και το κωλοχανείο, του οποίου η μόνη έννοια και σπουδή ήταν να με γονατίζει κάθε στιγμή, το έχω ήδη διαγράψει ακόμα και ως ανάμνηση. Θα ήθελε πολύ να μπορεί να με φορολογεί για τα εισοδήματά μου της τελευταίας πενταετίας, αλλά δεν του έκανα το χατήρι! Δουλεύω και ζω όπως αξίζει σε κάθε άνθρωπο που σέβεται τον εαυτό του να ζει: Αξιοπρεπώς! Όλες οι τυπικές μου υποχρεώσεις έχουν μεταφερθεί εδώ που βρίσκομαι, ενώ στην Ελλάδα δεν έχω τίποτα δικό μου. Ας μείνει με την ξινίλα. Μια φορά το χρόνο επισκέπτομαι τους δικούς μου κι από 'κει κι ύστερα, το skype να είναι καλά.

 

οι αναρχικοι δηλωνουν οτι εχουν σκοπο να μπουνε στην βουλη και προσπαθουν γι αυτο.

 

Κι εγώ μπορεί να ...δηλώνω «άρχοντας του σύμπαντος». Μεταξύ του τι δηλώνεις και του τι πραγματικά είσαι/πράττεις, υπάρχει άβυσσος...

 

μεχρι τωρα κανεις δεν μου εχει απαντησει...

α)πως κερδηθηκε το 8ωρο

β)πως κερδηθηκε το 5νθημερο

γ)ελευθερια λογου

δ)ατομικη ελευθερια

ε)ισοτητα μεταξυ φυλων και κοινωνικων ταξεων

στ)δημοκρατια

ζ)εθνικη ελευθερια

η)ανεξιθρησκεια

θ)συνταξη

ι)ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη

 

Να που ήρθε η στιγμή να σου απαντήσει ένας! Το λοιπόν: Όλα αυτά που αναφέρεις ότι έχουν κερδηθεί, ισχύουν μόνο στα χαρτιά. Στην πράξη, έχει κερδηθεί ένα αρχ...! Ζεις σε πλάνη αν πιστεύεις ότι εφαρμόζεται οκτάωρο και πενθήμερο. Από τότε που «κερδήθηκαν», καταστρατηγούνται και παραβιάζονται πιο βάναυσα και πιο προκλητικά, απ' όσο όταν ήταν υπό διεκδίκηση. Τουλάχιστον τότε το ήξερες ότι δεν υφίστανται αλλά, μέσα στα τεράστια ζόρια που τράβαγες, δεν είχες και τους από πάνω (από κυβερνήσεις μέχρι εργοδότες) να σε λένε και μαλάκα κατάμουτρα, υποστηρίζοντας ότι ισχύουν.

 

Όσο για τα υπόλοιπα ...ρομαντικά που απαριθμείς (ελευθερια λογου, ατομικη ελευθερια, ισοτητα μεταξυ φυλων και κοινωνικων ταξεων, δημοκρατια, εθνικη ελευθερια, ανεξιθρησκεια, συνταξη, ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη), το καθένα απ' αυτά αποτελεί από μόνο του ένα πικρό ανέκδοτο. Αν πιστεύεις στ' αλήθεια ότι απολαμβάνεις στην πράξη έστω κι ένα από τα παραπάνω, είσαι ευτυχισμένος. Πρόσεχε μόνο, διότι αν πέσεις απ' το σύννεφο στο οποίο ζεις, θα πονέσεις πολύ. Αλήθεια, δεν ξέρω τι να πρωτοξεχωρίσω απ' όσα «κερδισμένα» ανέφερες, χωρίς να αδικήσω τα υπόλοιπα. Ένα πιθανό φαβορί «ξεκαρδίσματος», είναι η «ισότητα μεταξύ φύλων (ή φυλών; ) και κοινωνικών τάξεων», αλλά και τ' άλλα δεν πάνε πίσω... να 'σαι καλά, μου έφτιαξες τη μέρα!

 

«αιμα,πετρες,μολοτοφ,παλουκια,μπομπες,φωτιες...

 

...καηκαν μαγαζια,πολεις,πεθαναν ανθρωποι»

 

Μόνο αυτά καταφέρατε: Να καταστρέψετε (περιουσίες ανθρώπων που δεν ήταν ούτε στον ελάχιστο βαθμό υπεύθυνοι για τη μη παροχή των όσων διεκδικούσατε), να κάψετε ό,τι και στην προηγούμενη παρένθεση, επιβαρύνοντας τους συμπολίτες σας με το κόστος της αποκατάστασης των όσων προκαλέσατε και να σκοτώσετε ανθρώπους που δεν έφταιγαν πουθενά (εκτός ίσως από το ότι κάποιοι ξεγελάστηκαν και συμμετείχαν στο μπάχαλο που δημιουργούσατε, πληρώνοντας την πλάνη τους και με τη δική τους ζωή, μια και δεν ήταν αρκετές εκείνες όσων δε συμμετείχαν...)

 

Μείνατε δε με τη φαντασίωση, ότι όντως «κερδήθηκαν» όλα όσα προανέφερες. Πρέπει να είναι ωραία η ζωή στο σύννεφο, τελικά! Δε στέλνεις καμιά πανοραμική φωτογραφία, να χαζέψουμε κι εμείς οι υπόλοιποι, που επιλέξαμε να μην ονειροβατούμε;

 

εσυ κατσε στον καναπε σου και περιμενε να αλλαξει ο κοσμος.αν το θελεις φυσικα.γιατι μπορει ουτε αυτο να θελεις.απλα μην απορεις γιατι εισαι απεναντι...απο την στιγμη που α αρεσει αυτο το συστημα και αυτη η κοινωνια για μενα εισαι απεναντι...και μαλιστα χειροτερος και απο τραπεζα γιατι εσυ την συντηρεις και την στηριζεις.η αιτια εισαι εσυ οχι η τραπεζα...

 

Εγώ μάγκα μου, είμαι πλέον αραχτός στον καναπέ μου, απολαμβάνοντας όσα κέρδισα και συνεχίζω να κερδίζω, με το δικό μου κόπο, με τη δική μου δραστηριότητα και με ρίσκο των δικών μου χρημάτων. Εσύ και οι ομοϊδεάτες σου, συνεχίστε να «επαναστατείτε», καταστρέφοντας τον κόπο των άλλων και κερδίζοντας «ιδέες», διότι στην πράξη, όπως σου είπα και νωρίτερα, δεν έχετε κερδίσει τίποτα απολύτως. Ούτε προς όφελος ατομικά δικό σας, ούτε προς όφελος της κοινωνίας, για την οποία υποκρίνεστε ότι παλεύετε.

 

Αλίμονο αν δεν ήμουν απέναντι...

Επεξ/σία από deesnider
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...