Προς το περιεχόμενο

Πορειες-μπαχαλακηδες


TXC_ELLAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 518
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελευταιο,παω για διαβασμα

 

 

ιστορικα ολα τα δικαιωματα μας κερδηθηκαν με αιμα.

 

δυστηχως το συστημα σας εχει κοιμησει και ονειρευεστε οτι με chat,android και ναζια θα σας αφησει να ζησετε δικαια και ισοτιμα...

 

δεν πειραζει ομως...καποιοι αλλοι θα βγαζουν παντα το φιδι απο την τρυπα...

η ελευθερια κοστιζει...μπες στον κοπο και διαβασε ποσες μερε καιγοτανε το σικαγο για να δουλευεις ΕΣΥ 8ωρο...

τελος επανασταση χωρις χρημμα δεν γινετε.καπως πρεπει να χρηματοδοτηθει.εκτος και αν τα δανεια που πηραμε το 1821 δεν τα γνωριζεις οποτε μαλλον πρεπει να διαβασεις και λιγο ελληνικη ιστορια εκτος απο διεθνη.

οσο για τους αλλους...

αραξτε εσεις και αφηστε τον κοκαλη και τον βαρδινογιαννη να καλοπερναναι εις βαρος σας.

 

επισης ειπαμε και στο σικαγο καηκαν μαγαζια αλλα κερδηθηκε το 8ωρο...

διαλεγεις και παιρνεις...μην γκρινιαζεις ομως που δεν εχεις να φας...

και η τριπολιτσα καηκε για να την παρουμε απο τους τουρκους.δεν ακουω να γκρινιαζει κανεις γι αυτο....

 

 

Από άλλο thread:

 

 

XxSMIL3xX[/color]' timestamp='1349003718' post='4987921']

δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος θελεις να επενδυσει στην ελλαδα...

υπαρχουν ακινητα στο εξωτερικο(αγγλια/γερμανια) που σου σινουν απο 5% μεχρι και 25% με φορολογια 20% και αφορολογητο στα 9.500 ευρω.τα βαζεις και ολα σε μια offshore να μην εχεις σχεση με την ελλαδα και εισαι μια χαρα.

.

.

και καθομαστε και ασχολουμαστε με το ελλαντα....?

Adon1s[/color]' timestamp='1349006957' post='4988040']

Υπάρχει κάτι που λέγεται φιλότιμο και αγάπη για την Πατρίδα .

 

Αν δεν μείνεις εδω να βοηθήσεις όσο μπορείς στην επάνοδο της Χώρας ΜΑΣ , τότε να ξέρεις πως αυτή η Χώρα , δεν θα υφίσταται για πολλά χρόνια ακόμα .

 

XxSMIL3xX[/color]' timestamp='1349007302' post='4988051']

εδω να γελασω?μου επιτρεπεις?

ποια χωρας?του ικα και της εφοριας?του τζανειου και του γενηματα?της λακουβας και της μιζας?

του χρημματηστηριου και των δομημενων?του παπανδρεου και του σαμαρα?του τσιπρα και του μιχαλολιακου?

του υδραυλικου που δεν εχει κοψει ουτε μιση αποδειξη η του δημοσιου που ξυνετε ολη μερα και πινει καφε.

 

 

ασε με ρε μαγκα.βρηκα 5 φραγκα απο τον πατερα μου και τα εκανα 10 με την δουλεια μου και το μυαλο μου.

και με αυτα τα φραγκα θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο και να ξερω μηνας μπει μηνας βγει θα εχω εναν μισθο για να μπορω να ζησω.

 

αμα ποτε αλλαξει η χωρα που αποκαλεις ελλαδα να μου το πεις να την στηριξω.

 

 

 

ξερω ξερω,υπαρχουν καποιοι αλλοι αλλοι που βγαζουν το φιδι απο την τρυπα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι διχασμένη προσωπικότητα :P Όχι ότι έχει κι άδικο και για όλα τα κακά του τόπου φταίνε η Μέρκελ, ο Γιωργάκης και οι Νεφελιμ, αλλά και το να δηλώνεις από τη μια ότι καποιοι παλεύουν αλλά ταυτόχρονα ότι όλοι στην ελλάδα παίρνουν μίζες, χρήζει σοβαρής εξέτασης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω ξερω,υπαρχουν καποιοι αλλοι αλλοι που βγαζουν το φιδι απο την τρυπα

 

+1000 για την επισήμανση της κραυγαλέας αντίφασης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού οι μπατσοι είναι τα εξιλαστήρια θύματα ας παραιτηθούν και να προσπαθήσουν να βρουν καμία τίμια εργασία. Είμαστε μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 για την επισήμανση της κραυγαλέας αντίφασης!

 

 

ποια αντιθεση???για εξηγεισε λιγο γιατι δε το καταλαβαινω???επειδη τα χρημματα που δουλεψα τιμια και νομιμα τα εχω βγαλει εξω για να μην στηριζω το υπαρχον συστημα της ελλαδος και να τα εχω ασφαλη για να μην μου τα κλεψουν τα λαμογια οι πολιτικοι μολις παμε στην δραχμη και ριξουν 50-80% την αξια της???

 

γιατι να τα εχω εδω?για να βοηθαω την eurobank και την alpha bank?τον σαμαρα και τον παπανδρεου?

 

πας καλα?οτι πιο επαναστατικο και ευκολο για να πεσει το στυστημα θα ηταν ολοι μας να βγαζαμε τα χρημματα μας και να τα βαζαμε σε μια θυριδα.

βεβαια μολις το ψιλιαζοντουσαν θα βαζανε οριο και δεν θα μπορουσαμε να το τελειωσουμε το σχεδιο μας αλλα κατι θα ειχαμε κανει.

 

 

για πιο λογο να στηριζω οικονομικα ενα συστημα που θελω να ριξω????

μας δουλευεις???

100% συνειδητα πολεμω αυτο το συστημα οπως μπορω.

με πορειες,απεργιες,μαχες,ειρηνικα αλλα και οχι και φυσικα αδειαζοντας τα ταμεια του απο τις καταθεσεις μου.

τι δεν καταλαβαινεις σε αυτο???

 

 

αν εσυ νομιζεις οτι αφηνοντας χρημμα μεσα στην alpha και στην εθνικη βοηθας την χωρα δυστηχως διαφωνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή παρέμβαση, όταν λες "τα εχω βγαλει εξω", εννοείς από την τράπεζα ή από την Ελλάδα; Γιατί αν εννοείς από την Ελλάδα, έχει διαφορά το τραπεζικό σύστημα έξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή παρέμβαση, όταν λες "τα εχω βγαλει εξω", εννοείς από την τράπεζα ή από την Ελλάδα; Γιατί αν εννοείς από την Ελλάδα, έχει διαφορά το τραπεζικό σύστημα έξω;

 

 

δεν ειναι σε τραπεζα τολη.αλλα και να ηταν θα σε πειραζε να πεσει για αρχη το συστημα στην ελλαδα?δεν θελει και πολυ οπως θα εχεις διαπιστωσει.αλλα δεν ειναι σε τραπεζα.

 

 

ελπιζω εσυ που βιαστηκες να κρινεις να καταλαβαινεις τουλαχιστον την διαφορα μεταξυ στηριζω το υπαρχον συστημα και παλευω να πεσει οπως μπορω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως παραδεχονται οι ματατζηδες οτι φορτωνουν μολοτωφ στους πολιτες?

 

Αποδειξε το και τα ξαναλεμε. αλλιως απλα λεγε το,βολευει.

Θα λεω και εγω οταν κανω μλκια σε οτιδηποτε,οτι τα ΜΑΤ το κανανε.΄βολευει.

 

Ε, δεν γίνονται και τέτοια.

 

 

Βλεπω να σηκωνει μια τσαντα και να τη μεταφερει μερικα μετρα διπλα.

Σου δειχνει το βιντεο αν οι δελταδες τον κηνυγουσαν αυτον,αυτος την πεταξε και τον πιασανε 5 μετρα παρακατω; οπου και εκει του μεταφερουν τη τσαντα που πεταξε;

ή απλα θεωρουμε δεδομενο οτι αυτο αποκλιεται;

Εντωμεταξυ σκαω στα γελια γιατι ενας απο αυτους που δειχνει το βιντεο ειναι συγγενης μου και ξερω πολυ καλα τι ακριβως εγινε εκει.

Δεν εχω να πω κατι παραπανω ομως.

Οποιος αρκειται σε ενα κομμενο βιντεο να βγαζει συμπερασματα δεν αξιζει καν να ανοιξεις διαλογο μαζι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια αντιθεση???για εξηγεισε λιγο γιατι δε το καταλαβαινω???επειδη τα χρημματα που δουλεψα τιμια και νομιμα τα εχω βγαλει εξω για να μην στηριζω το υπαρχον συστημα της ελλαδος και να τα εχω ασφαλη για να μην μου τα κλεψουν τα λαμογια οι πολιτικοι μολις παμε στην δραχμη και ριξουν 50-80% την αξια της???

 

γιατι να τα εχω εδω?για να βοηθαω την eurobank και την alpha bank?τον σαμαρα και τον παπανδρεου?

 

πας καλα?οτι πιο επαναστατικο και ευκολο για να πεσει το στυστημα θα ηταν ολοι μας να βγαζαμε τα χρημματα μας και να τα βαζαμε σε μια θυριδα.

βεβαια μολις το ψιλιαζοντουσαν θα βαζανε οριο και δεν θα μπορουσαμε να το τελειωσουμε το σχεδιο μας αλλα κατι θα ειχαμε κανει.

 

 

για πιο λογο να στηριζω οικονομικα ενα συστημα που θελω να ριξω????

μας δουλευεις???

100% συνειδητα πολεμω αυτο το συστημα οπως μπορω.

με πορειες,απεργιες,μαχες,ειρηνικα αλλα και οχι και φυσικα αδειαζοντας τα ταμεια του απο τις καταθεσεις μου.

τι δεν καταλαβαινεις σε αυτο???

 

 

αν εσυ νομιζεις οτι αφηνοντας χρημμα μεσα στην alpha και στην εθνικη βοηθας την χωρα δυστηχως διαφωνουμε...

 

Η αντίφαση για την οποία υπερθεμάτισα, έχει να κάνει με το δήθεν επαναστατικό στυλάκι (το οποίο συνοδεύεται μέχρι και από δικαιολόγηση της καταστροφής της περιουσίας των συμπολιτών σου, στο όνομα όσων δεν κατακτώνται χωρίς ...βία και αναταραχές), τη στιγμή που - εκ του ασφαλούς - δε ρισκάρεις τίποτα δικό σου.

 

Κι εγώ εκτός Ελλάδος ζω και εργάζομαι εδώ και 5 χρόνια, ακριβώς διότι έχω συνειδητοποιήσει ότι η χώρα μου δε μου εγγυάται ούτε στο ελάχιστο την ασφάλεια των κόπων μου. Δούλεψα σα σκυλί 20 χρόνια στην Ελλάδα, υπηρέτησα 2 χρόνια σχεδόν στο στρατό της, της επέτρεψα να με γονατίσει όσο δε μπορούσα να κάνω διαφορετικά και, όταν μπόρεσα, της γύρισα την πλάτη και το λέω ευθαρσώς. Δε φτάνω στο σημείο υποκρισίας όμως, να αναγνωρίζω ελαφρυντικά στο καθίκι που καίει το μαγαζί ή το αυτοκίνητο του άλλου, επειδή έτσι έγινε στο ...Σικάγο, όταν εγώ είμαι εξασφαλισμένος και δεν κινδυνεύω ο ίδιος, ή η δική μου περιουσία από τα έκτροπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδειξε το και τα ξαναλεμε. αλλιως απλα λεγε το,βολευει.

Θα λεω και εγω οταν κανω μλκια σε οτιδηποτε,οτι τα ΜΑΤ το κανανε.΄βολευει.

 

 

 

 

Βλεπω να σηκωνει μια τσαντα και να τη μεταφερει μερικα μετρα διπλα.

Σου δειχνει το βιντεο αν οι δελταδες τον κηνυγουσαν αυτον,αυτος την πεταξε και τον πιασανε 5 μετρα παρακατω; οπου και εκει του μεταφερουν τη τσαντα που πεταξε;

ή απλα θεωρουμε δεδομενο οτι αυτο αποκλιεται;

Εντωμεταξυ σκαω στα γελια γιατι ενας απο αυτους που δειχνει το βιντεο ειναι συγγενης μου και ξερω πολυ καλα τι ακριβως εγινε εκει.

Δεν εχω να πω κατι παραπανω ομως.

Οποιος αρκειται σε ενα κομμενο βιντεο να βγαζει συμπερασματα δεν αξιζει καν να ανοιξεις διαλογο μαζι του.

 

είσαι και στα δικαστήρια τρομάρα σου...

 

υπάρχουν πάρα πολλά παραδείγματα μπάτσων να φορτώνουν είτε μπουκάλια σε τσάντες, είτε να φορτώνουν ακόμα και τσάντες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδειξε το και τα ξαναλεμε. αλλιως απλα λεγε το,βολευει.

Θα λεω και εγω οταν κανω μλκια σε οτιδηποτε,οτι τα ΜΑΤ το κανανε.΄βολευει.

 

 

 

 

Βλεπω να σηκωνει μια τσαντα και να τη μεταφερει μερικα μετρα διπλα.

Σου δειχνει το βιντεο αν οι δελταδες τον κηνυγουσαν αυτον,αυτος την πεταξε και τον πιασανε 5 μετρα παρακατω; οπου και εκει του μεταφερουν τη τσαντα που πεταξε;

ή απλα θεωρουμε δεδομενο οτι αυτο αποκλιεται;

Εντωμεταξυ σκαω στα γελια γιατι ενας απο αυτους που δειχνει το βιντεο ειναι συγγενης μου και ξερω πολυ καλα τι ακριβως εγινε εκει.

Δεν εχω να πω κατι παραπανω ομως.

Οποιος αρκειται σε ενα κομμενο βιντεο να βγαζει συμπερασματα δεν αξιζει καν να ανοιξεις διαλογο μαζι του.

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ACwg9qZxmBY&feature=related

 

και εδω τι γινετε?

η εδω?

http://www.youtube.com/watch?v=AsOBtTNJ-aA&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως παραδεχονται οι ματατζηδες οτι φορτωνουν μολοτωφ στους πολιτες?

 

Παραξενο ομως,αυτοι οι ματατζηδες ολο φορτωνουν μολοτοφ σε αθωους και κανενα δικαστηριο δεν τους καταδικασε για αυτο. Εδω υπουργο βαλανε στη φυλακη και δε μπορουν να καταδικασουν ενα ματατζη;

Λιγο περιεργο μου φαινεται.

 

είσαι και στα δικαστήρια τρομάρα σου...

 

υπάρχουν πάρα πολλά παραδείγματα μπάτσων να φορτώνουν είτε μπουκάλια σε τσάντες, είτε να φορτώνουν ακόμα και τσάντες...

 

Τρομαρα σε σενα κακοιμοιρη,τα πραδειγματα που λες με τους κολητους σου δεν εχουν καμια σχεση με τις αποφασεις των δικαστηριων. Εχεις καποια συγκεκριμενη αποφαση που καταδικαζει αστυνομικο γιαυτο που λες; αν ναι μιλα συγκεκριμενα αλλιως πηγαινε στα εξαρχεια σε καμια μπυραρια να πεις το παραμυθι σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι σε τραπεζα τολη.αλλα και να ηταν θα σε πειραζε να πεσει για αρχη το συστημα στην ελλαδα?δεν θελει και πολυ οπως θα εχεις διαπιστωσει.αλλα δεν ειναι σε τραπεζα.

 

 

ελπιζω εσυ που βιαστηκες να κρινεις να καταλαβαινεις τουλαχιστον την διαφορα μεταξυ στηριζω το υπαρχον συστημα και παλευω να πεσει οπως μπορω.

 

Αυτό το να παλεύεις να πέσει το σύστημα, αλλά πρώτα στην Ελλάδα, είναι κάπως περίεργο. Πάντως αφού δεν είναι σε τράπεζα, είναι και κάπως άκυρη η αρχική μου απορία.

 

Αποδειξε το και τα ξαναλεμε. αλλιως απλα λεγε το,βολευει.

Θα λεω και εγω οταν κανω μλκια σε οτιδηποτε,οτι τα ΜΑΤ το κανανε.΄βολευει.

 

 

 

 

Βλεπω να σηκωνει μια τσαντα και να τη μεταφερει μερικα μετρα διπλα.

Σου δειχνει το βιντεο αν οι δελταδες τον κηνυγουσαν αυτον,αυτος την πεταξε και τον πιασανε 5 μετρα παρακατω; οπου και εκει του μεταφερουν τη τσαντα που πεταξε;

ή απλα θεωρουμε δεδομενο οτι αυτο αποκλιεται;

Εντωμεταξυ σκαω στα γελια γιατι ενας απο αυτους που δειχνει το βιντεο ειναι συγγενης μου και ξερω πολυ καλα τι ακριβως εγινε εκει.

Δεν εχω να πω κατι παραπανω ομως.

Οποιος αρκειται σε ενα κομμενο βιντεο να βγαζει συμπερασματα δεν αξιζει καν να ανοιξεις διαλογο μαζι του.

 

Όσοι ξέρουν ότι συμβαίνει, το ξέρουν. Δεν χρειάζεται βίντεο. Κάποιοι άλλοι δεν θα πειστούν ούτε με βίντεο. Μιλάμε για δυο εντελώς αντίθετα "στρατόπεδα", που κανένας δεν θα μπορέσει να πείσει τον άλλον και αντίστροφα.

Πάντως στο συγκεκριμένο βίντεο, ακόμα και να είναι όπως λες, εκτος του ότι ήταν τόσο καλά παιδιά που πήγαν να μαζέψουν την τσάντα του, του έδωσαν και 3 μπουκάλια δώρο. Αχαριστία παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...