Προς το περιεχόμενο

Πορειες-μπαχαλακηδες


TXC_ELLAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αντίφαση για την οποία υπερθεμάτισα, έχει να κάνει με το δήθεν επαναστατικό στυλάκι (το οποίο συνοδεύεται μέχρι και από δικαιολόγηση της καταστροφής της περιουσίας των συμπολιτών σου, στο όνομα όσων δεν κατακτώνται χωρίς ...βία και αναταραχές), τη στιγμή που - εκ του ασφαλούς - δε ρισκάρεις τίποτα δικό σου.

 

Κι εγώ εκτός Ελλάδος ζω και εργάζομαι εδώ και 5 χρόνια, ακριβώς διότι έχω συνειδητοποιήσει ότι η χώρα μου δε μου εγγυάται ούτε στο ελάχιστο την ασφάλεια των κόπων μου. Δούλεψα σα σκυλί 20 χρόνια στην Ελλάδα, υπηρέτησα 2 χρόνια σχεδόν στο στρατό της, της επέτρεψα να με γονατίσει όσο δε μπορούσα να κάνω διαφορετικά και, όταν μπόρεσα, της γύρισα την πλάτη και το λέω ευθαρσώς. Δε φτάνω στο σημείο υποκρισίας όμως, να αναγνωρίζω ελαφρυντικά στο καθίκι που καίει το μαγαζί ή το αυτοκίνητο του άλλου, επειδή έτσι έγινε στο ...Σικάγο, όταν εγώ είμαι εξασφαλισμένος και δεν κινδυνεύω ο ίδιος, ή η δική μου περιουσία από τα έκτροπα.

 

 

κανεις τεραστιο λαθος γιατι εμενα κινδυνευει η σωματικη μου ακεραιοτητα και η ελευθερια μου...

το πιασες???δεν θελει και πολυ να φας τα 6.5 χρονακια...

οσο για τα μαγαζια τα ειπαμε.οι αναρχικοι δεν καινε μαγαζακια.

οι αφαλιτες τα κανουν αυτα 99% και το 1% που μενει ειναι απο καμια τραπεζα που μπορει η φωτια να παει και διπλα...και δεν το δικαιολογω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 518
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ελα ντε τι γινεται; καποιο ασφαλιτες τραβανε καποιον για καποιο λογο.

\αυτο βλεπω. βλεπεις εσυ κατι παραπανω;

 

Και στο δευτερο βιντεο καπια ΜΑΤ με ασφαλιτες. τι βλεπεις περιεργο; οι ασφαλιτες ως γνωστον αν θελουν να "μπουν" καπου ντυνονται αναλογα. αν θελουν να μπουν σε μια ομαδα αναρχικων θα ντυθουν σαν λετσοι, αν παρακολουθουν εναν επιχειρηματια σενα εστιατοριο θα ντυθουν με κουστουμι. λογικο ειναι.

 

Επισης αν ειμουν ασφαλιτης το πρωτο που θα με ενδιεφερε θα ηταν προφανως να μη δημοσιοποιηθει η φατσα μου σολες αυτες τις καμερες οποτε με καποιον τροπο θα την εκρυβα.

|

θα σαπογοητευσω αλλα δεν βλεπω κατι περιεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραξενο ομως,αυτοι οι ματατζηδες ολο φορτωνουν μολοτοφ σε αθωους και κανενα δικαστηριο δεν τους καταδικασε για αυτο.

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, δεν είδα αυτό πριν απαντήσω.

 

Ελα ντε τι γινεται; καποιο ασφαλιτες τραβανε καποιον για καποιο λογο.

\αυτο βλεπω. βλεπεις εσυ κατι παραπανω;

 

Και στο δευτερο βιντεο καπια ΜΑΤ με ασφαλιτες. τι βλεπεις περιεργο; οι ασφαλιτες ως γνωστον αν θελουν να "μπουν" καπου ντυνονται αναλογα. αν θελουν να μπουν σε μια ομαδα αναρχικων θα ντυθουν σαν λετσοι, αν παρακολουθουν εναν επιχειρηματια σενα εστιατοριο θα ντυθουν με κουστουμι. λογικο ειναι.

 

Επισης αν ειμουν ασφαλιτης το πρωτο που θα με ενδιεφερε θα ηταν προφανως να μη δημοσιοποιηθει η φατσα μου σολες αυτες τις καμερες οποτε με καποιον τροπο θα την εκρυβα.

|

θα σαπογοητευσω αλλα δεν βλεπω κατι περιεργο.

 

Ξέχασες να συμπληρώσεις ότι η δουλειά τους είναι να σώσουν τους αθώους πολίτες από τους αιμοβόρους αναρχικούς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο συγκεκριμένο βίντεο, ακόμα και να είναι όπως λες, εκτος του ότι ήταν τόσο καλά παιδιά που πήγαν να μαζέψουν την τσάντα του, του έδωσαν και 3 μπουκάλια δώρο. Αχαριστία παντού.

 

Δηλαδη οταν αστυνομικοι συλαμβανουν καποιον μπαχαλακια,ο λογος που πανε να πιασουν την τσαντα του να τη παρουν μαζι του ειναι επειδη ειναι καλα παιδια μη τυχον χασει τα πραγματα του;

ή μηπως για να μη του κανουν τη χαρη να παρατησουν τη τσαντα που πεταξε κατα το κηνηγητο ωστε να τη γλυτωσει;

 

Κατα τη γνωμη σου αποκλιεται να εγινε το δευτερο ετσι; αποκλιεται δηλαδη να συνεληφθει καποιος στα επεισοδεια με μολοτοφ; δεν υπαρχουν μολοτοφ στην ελλαδα σωστα;

 

Υ.Σ. για το συγκεκριμενο βιντεο, παψε να το συζητας μαζι μου γιατι οπως σου ειπα ειναι πολυ κοντινος συγγενης μου εκει ,τον δειχνει και το βιντεο και μουπε τι ακριβως εγινε. οποτε οταν μου λες το παραμυθι σου απλα μου δινεις τροφη για να τα συζηταω με τον συγγενη μου αυριο βραδυ πινοντας μπυρες και να γελαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ντε τι γινεται; καποιο ασφαλιτες τραβανε καποιον για καποιο λογο.

\αυτο βλεπω. βλεπεις εσυ κατι παραπανω;

 

Και στο δευτερο βιντεο καπια ΜΑΤ με ασφαλιτες. τι βλεπεις περιεργο; οι ασφαλιτες ως γνωστον αν θελουν να "μπουν" καπου ντυνονται αναλογα. αν θελουν να μπουν σε μια ομαδα αναρχικων θα ντυθουν σαν λετσοι, αν παρακολουθουν εναν επιχειρηματια σενα εστιατοριο θα ντυθουν με κουστουμι. λογικο ειναι.

 

Επισης αν ειμουν ασφαλιτης το πρωτο που θα με ενδιεφερε θα ηταν προφανως να μη δημοσιοποιηθει η φατσα μου σολες αυτες τις καμερες οποτε με καποιον τροπο θα την εκρυβα.

|

θα σαπογοητευσω αλλα δεν βλεπω κατι περιεργο.

 

υποθετω ο λογος για τον οποιο φορανε οι αστυνομικοι-ασφαλιτες κρανοι κλπ ειναι για να μην δειξουν τα χαρακτηριστικα του προσωπου τους. Δεν βλεπω να προβαινουν σε παρανομες ενεργειες απλα να κανουν συλληψεις και μια να φωναζει : ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.. ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΡΕ...... :blink:

επισης ο λογος που το κανουν αυτο ειναι υποθετοντας παντα να μην τους βγαλουν φωτογραφιες και να μην τους ανεβασουν στα διαφορα μπλοκ και τους στοχοποιησουν. Σε μια πορεια ολοι ψαχνουν να βρουν εξιλαστηριο θυμα και βρισκουν σε αυτους που φορανε κουκουλες. Ειτε αυτοι ειναι οι ψευτοαναρχικοι ειτε ειναι αστυνομικοι! Οι μεν σπανε μαγαζια, πεζοδρομια κλπ τα οποια πληρωνει ο φορολογουμενος πολιτης και οι δε φορανε κουκουλες και συλλαμβανουν ταραξιες. Με το φτωχο μου το μυαλο ειναι σα να συγκρινουμε την ..τσα με την βουρτσα. Επισης δεν υπηρξε ποτε νομος για τις κουκουλες σε πορειες. Απλα οταν βλεπεις καποιον να φορα και να τα σπαει και να καει σημαιες ξερεις οτι ειναι μπαχαλακης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οταν αστυνομικοι συλαμβανουν καποιον μπαχαλακια,ο λογος που πανε να πιασουν την τσαντα του να τη παρουν μαζι του ειναι επειδη ειναι καλα παιδια μη τυχον χασει τα πραγματα του;

ή μηπως για να μη του κανουν τη χαρη να παρατησουν τη τσαντα που πεταξε κατα το κηνηγητο ωστε να τη γλυτωσει;

 

Κατα τη γνωμη σου αποκλιεται να εγινε το δευτερο ετσι; αποκλιεται δηλαδη να συνεληφθει καποιος στα επεισοδεια με μολοτοφ; δεν υπαρχουν μολοτοφ στην ελλαδα σωστα;

 

Προσπαθείς να ακούσεις τη δική μου γνώμη, ενώ ξέρω πολύ καλά τι γίνεται. Δεν έχει νόημα.

Επίσης, εξακολουθείς να αγνοείς το δεύτερο μισό του βίντεο, λες και κολλάει ο player σου στα μισά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραξενο ομως,αυτοι οι ματατζηδες ολο φορτωνουν μολοτοφ σε αθωους και κανενα δικαστηριο δεν τους καταδικασε για αυτο. Εδω υπουργο βαλανε στη φυλακη και δε μπορουν να καταδικασουν ενα ματατζη;

Λιγο περιεργο μου φαινεται.

 

 

 

Τρομαρα σε σενα κακοιμοιρη,τα πραδειγματα που λες με τους κολητους σου δεν εχουν καμια σχεση με τις αποφασεις των δικαστηριων. Εχεις καποια συγκεκριμενη αποφαση που καταδικαζει αστυνομικο γιαυτο που λες; αν ναι μιλα συγκεκριμενα αλλιως πηγαινε στα εξαρχεια σε καμια μπυραρια να πεις το παραμυθι σου.

ο ματατζης ειναι μερος του συστηματος.

μαζι φυσικα με τα δικαστηρια.

αλλα εσυ ζησε στο κοσμο το δικο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις τεραστιο λαθος γιατι εμενα κινδυνευει η σωματικη μου ακεραιοτητα και η ελευθερια μου...

το πιασες???δεν θελει και πολυ να φας τα 6.5 χρονακια...

οσο για τα μαγαζια τα ειπαμε.οι αναρχικοι δεν καινε μαγαζακια.

οι αφαλιτες τα κανουν αυτα 99% και το 1% που μενει ειναι απο καμια τραπεζα που μπορει η φωτια να παει και διπλα...και δεν το δικαιολογω.

 

Από τη στιγμή που λαμβάνεις μέρος σε κινητοποιήσεις οι οποίες συνεπάγονται την καταστροφή ξένης περιουσίας (δημόσιας ή ιδιωτικής), αυτό έλειπε να ήθελε και πολύ για να φας τα 6,5 χρονάκια (και λίγα είναι! Προσωπικά θα αφαιρούσα την υποδιαστολή...)

 

Τώρα για το ότι τα μαγαζιά και τα αυτοκίνητα τα καίνε οι ασφαλίτες, φαντάζομαι ότι επιβάλλεται να το δεχθούν οι πάντες ως δεδομένο, επειδή ...το είπατε!

 

Τα ...επίσημα ποσοστά που παραθέτεις, τ' αφήνω ασχολίαστα.

 

Την χιλιοειπωμένη όμως ερώτηση, θα την κάνω ξανά: Πόσες φορές καταστράφηκε δική σου περιουσία, κατά τη διάρκεια τέτοιων σκηνικών;

 

Όσο για το αν δικαιολογείς αυτά που λέω ότι δικαιολογείς, από τα γραφόμενά σου, προσωπικά αυτή την άποψη σχηματίζω. Τι να κάνουμε τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσπαθείς να ακούσεις τη δική μου γνώμη, ενώ ξέρω πολύ καλά τι γίνεται. Δεν έχει νόημα.

Επίσης, εξακολουθείς να αγνοείς το δεύτερο μισό του βίντεο, λες και κολλάει ο player σου στα μισά.

 

γιατί χάνεις το χρόνο σου? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ματατζης ειναι μερος του συστηματος.

μαζι φυσικα με τα δικαστηρια.

αλλα εσυ ζησε στο κοσμο το δικο σου.

 

Ενω ο υπουργος που τα δικαστηρια τον εστειλαν φυλακη (τσοχατζοπουλος) δεν ηταν μερος του συστηματος; ή ηταν κατωτερος απτον ματατζη ο υπουργος;

 

Αλλουι αστυνομικοιο που κλεψανε,κανανε ληστειες,κακοποιησανε μεχρι θανατου και αποταχθηκαν κτλ κτλ δεν ηταν μερος του συστηματος; αυτοι γιατι καταδικαστηκανε;

 

Οποιος αστυνομικος σε βολευει ειναι μερος του συστηματος μαλλον.

Μαλλον εσυ ζεις σε αλλο κοσμο...

 

Προσπαθείς να ακούσεις τη δική μου γνώμη, ενώ ξέρω πολύ καλά τι γίνεται. Δεν έχει νόημα.

Επίσης, εξακολουθείς να αγνοείς το δεύτερο μισό του βίντεο, λες και κολλάει ο player σου στα μισά.

 

E ναι γιαυτο θελω τη γνωμη σου επειδη ξερεις πολυ καλα τι γινεται.

Δωσε μας τα φωτα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

E ναι γιαυτο θελω τη γνωμη σου επειδη ξερεις πολυ καλα τι γινεται.

Δωσε μας τα φωτα σου...

 

Η συζήτηση για τέτοια θέματα στο ινσομνια είναι σαν να τα συζητάω με τη μάνα μου, που η μόνη της πηγή ενημέρωσης είναι τα δελτία των 8. Δεν χρειάζεται να δώσω κάποια φώτα, υπάρχουν ήδη βίντεο που έχουν μιλήσει από μόνα τους, όχι ένα, αλλά δεκάδες. Αλλά όπως είπαμε, το flashplugin.exe σου κρασάρει πάντα σε αυτά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενω ο υπουργος που τα δικαστηρια τον εστειλαν φυλακη (τσοχατζοπουλος) δεν ηταν μερος του συστηματος; ή ηταν κατωτερος απτον ματατζη ο υπουργος;

 

Αλλουι αστυνομικοιο που κλεψανε,κανανε ληστειες,κακοποιησανε μεχρι θανατου και αποταχθηκαν κτλ κτλ δεν ηταν μερος του συστηματος; αυτοι γιατι καταδικαστηκανε;

 

Οποιος αστυνομικος σε βολευει ειναι μερος του συστηματος μαλλον.

Μαλλον εσυ ζεις σε αλλο κοσμο...

 

 

 

E ναι γιαυτο θελω τη γνωμη σου επειδη ξερεις πολυ καλα τι γινεται.

Δωσε μας τα φωτα σου...

 

μπραβο

πιασανε τον τζοχατζοπουλο

εναν κλεφτη βουλευτη

απο τους 500-600 που εχουν κλεψει.

μμμμμμμμμμ.καλη αναλογια.

οι αστυνομικοι που κανανε ληστειες δεν ηταν μερη του συστηματος.μερος του συστηματος ειναι αυτος που καταστελει αντιδρασεις του πληθους.

και φανταζομαι ποσους αστυνομικους εχουν βαλει μεσα,ενω υπαρχουν χιλιαδες που παρανομουν ασυστολα και τα κονομανε με βρωμοδουλειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συζήτηση για τέτοια θέματα στο ινσομνια είναι σαν να τα συζητάω με τη μάνα μου, που η μόνη της πηγή ενημέρωσης είναι τα δελτία των 8.

 

Mπορω να σου πω με τεραστιες λεπτομεριες για ολα τα τελευταια επεισοδια για να δουμε αν η πηγη ενημερωσης μου ειναι τα δελτια των 8.

Σε προκαλω λοιπον να μου πεις στα προχθεσινα επεισοδια σε πιο ακριβως σημειο του κεντρου εκανε επεμβαση η αστυνομια στους αντιεξουσιαστες, τι ωρα ηταν και που πηγαν οι συληφθεντες πρωτου πανε στη γαδα.

 

Και αν τις απαντησεις τις ειπαν τα δελτια των 8 ας μου το πει τωρα οποισδηποτε τα ακουσε.

 

Για παμε λοιπον να δουμε ποιος τα ζει απο κοντα και ποιος τα βλεπει απτην τηλεοραση.

περιμενω απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Mπορω να σου πω με τεραστιες λεπτομεριες για ολα τα τελευταια επεισοδια για να δουμε αν η πηγη ενημερωσης μου ειναι τα δελτια των 8.

Σε προκαλω λοιπον να μου πεις στα προχθεσινα επεισοδια σε πιο ακριβως σημειο του κεντρου εκανε επεμβαση η αστυνομια στους αντιεξουσιαστες, τι ωρα ηταν και που πηγαν οι συληφθεντες πρωτου πανε στη γαδα.

 

Και αν τις απαντησεις τις ειπαν τα δελτια των 8 ας μου το πει τωρα οποισδηποτε τα ακουσε,

 

λογικό δεν είναι από τη στιγμή που είσαι αστυνομικός? όπως επίσης λογική είναι η αλληλεγγύη ανάμεσα στους συναδέλφους, για αυτό αυτή η συζήτηση είναι ανούσια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορω να σου πω με τεραστιες λεπτομεριες για ολα τα τελευταια επεισοδια για να δουμε αν η πηγη ενημερωσης μου ειναι τα δελτια των 8.

Σε προκαλω λοιπον να μου πεις στα προχθεσινα επεισοδια σε πιο ακριβως σημειο του κεντρου εκανε επεμβαση η αστυνομια στους αντιεξουσιαστες, τι ωρα ηταν και που πηγαν οι συληφθεντες πρωτου πανε στη γαδα.

 

Και αν τις απαντησεις τις ειπαν τα δελτια των 8 ας μου το πει τωρα οποισδηποτε τα ακουσε.

 

Για παμε λοιπον να δουμε ποιος τα ζει απο κοντα και ποιος τα βλεπει απτην τηλεοραση.

περιμενω απαντησεις.

 

Υπονοώντας ότι θα δεχτώ γνώμη αστυνομικού σαν ορθή :P

Τις χθεσινές λεπτομέρειες δεν τις γνωρίζω πάντως, όχι ότι παίζει και κανένα ρόλο για τον ρόλο της αστυνομίας (μαζί με ματ και ασφαλίτες στο πακέτο) στις πορείες αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...