Προς το περιεχόμενο

Πορειες-μπαχαλακηδες


TXC_ELLAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με ξερεις οποτε δεν ξερεις ουτε ποιος ειμαι ουτε πως λειτουργω.

Χαιρομαι να βλεπω αστυνομικους στη φυλακη που πιαστηκαν σε ληστειες ή να τα περνανε.

Ας με συνχωρησει η συναδερφικη αλλυλεγγυη που λες οτι εχω αλλα ετσι σκεφτομαι.

Οπως επισης μη δενεις σκοινι κορδονι οτι λεει ο καθενας πως ειναι εδω μεσα.

Αλλος εχει δηλωσει δικηγορος και οταν μιλησαμε σε ΡΜ δεν ηξερε τον θεο του,οποτε προφανως και ελεγε παραμυθια.

 

Ο φιλος πριν μου ειπε οτι αυτα τα γνωριζω αποτι ακουσα απτα δελτια των 8. τον προκαλω λοιπον να συζητησουμε με μεγαλη λεπτομερια αυτα που ειπα για τα προχθεσινα για να δουμε ποιος τα ζει απο κοντα και ποιος απτον καναπε του.

Ο φιλος με προκαλεσε ,οχι εγω.

 

Υπονοώντας ότι θα δεχτώ γνώμη αστυνομικού σαν ορθή :P

Τις χθεσινές λεπτομέρειες δεν τις γνωρίζω πάντως, όχι ότι παίζει και κανένα ρόλο για τον ρόλο της αστυνομίας (μαζί με ματ και ασφαλίτες στο πακέτο) στις πορείες αυτό.

 

Κατσε ρε φιλε μου,εσυ δεν ειπες οτι ξερω μονο οσα λενε τα δελτια των 8;

τωρα που μπορουμε να αποδειξουμε ποιος τα ζει απτον καναπε και ποιος απο κοντα μου λες οτι τελικα δεν εχει σημασια.

Εισαι λιγο μπερδεμενος μου φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 518
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά τι συμπέρασμα βγήκε, τις τράπεζες τις καίνε αναρχικοί ή ασφαλίτες;

 

Ασφαλιτες φυσικα. Πανε το πρωι για υπηρεσια και εκει που κοιτανε τι υπηρεσια εχουν γραφει " Κωστας Παπαδοπουλος 15:00-22:00 Εμπρησμος τραπεζας Alpha Bank στην Πανεπιστημιου 46".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι συμπέρασμα βγήκε, τις τράπεζες τις καίνε αναρχικοί ή ασφαλίτες;

 

Ασφαλίτες με αναρχίζουσα ιδεολογία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε φιλε μου,εσυ δεν ειπες οτι ξερω μονο οσα λενε τα δελτια των 8;

τωρα που μπορουμε να αποδειξουμε ποιος τα ζει απτον καναπε και ποιος απο κοντα μου λες οτι τελικα δεν εχει σημασια.

Εισαι λιγο μπερδεμενος μου φαινεται.

 

Καθόλου μπερδεμένος. Είπα από την αρχή ότι η συζήτηση είναι ανούσια. Εξ'αλλου, τώρα μου ζητάς να περιγράψω γεγονότα που μπορεί κάποιος να τα γνωρίζει μόνο αν είναι...........αστυνομικός! Και που φυσικά, δεν συνδέονται άμεσα με το ότι είπα εγώ.

Εξακολουθείς να αγνοείς ζωντανές εικόνες που σου παραθέτουμε μπροστά στα μάτια σου, και ρωτάς τι χρώμα εσώρουχα φορούσαν οι συλληφθέντες των προσφάτων γεγονότων.

Αυτό που μένει από τα λεγόμενά μου, είναι πως ο ρόλος της αστυνομίας σε μια πορεία είναι να καταστείλει, να βρει ενόχους (είτε είναι, είτε όχι) και να μπερδέψει την κοινή γνώμη (ασφαλίτες). Δεν τάσσομαι υπέρ της αστείας άποψης πως όποιος κρατάει μολώτοφ είναι ασφαλίτης. Εξάλλου οι ασφαλίτες δεν χτυπάνε ματατζήδες, κρατάνε low profile μέχρι να βρουν το θύμα τους.

 

Τελικά τι συμπέρασμα βγήκε, τις τράπεζες τις καίνε αναρχικοί ή ασφαλίτες;

 

Apple fanboys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και ο ρολος της αστυνομιας ειναι να καταστειλει.

Σε ολη τη γη αυτος ειναι ο ρολος της αστυνομιας.

Προληψη και καταστολη.

 

Σε παρακαλω αν επιμεινεις θα αμφιβαλω για τη νουμοσυνη σου.... πραγματικα δηλαδη με ενα κομμενο βιντεο που ξεκιναει με αστυνομικους πεσμενους πανω σε καποιον μπορεις να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα για το τι ακριβως προηγηθηκε;

για το αν αυτος ο καποιος πριν σκοτωσε,εκλεψε,εβρισε,πεταξε μολοτοφ ή ακομα και να μην εκανε τιποτα απολυτως μπορεις να το πεις με σιγουρια;

αν οχι,τοτε ειναι ανουσιο να δειχνεις βιντεο που ξεκινανε απτο 60% και περα του πραγματικου βιντεο που θαδειχνε τα παντα.

 

Παντως ειμαι περιεργος να μου πει καποιος απαυτοιυς που πιστευουν οτι οια σφαλιτες τα κανουν ολα, πως ακριβως γινεται αυτο;

δηλαδη π.χ. αν ο αδερφος μου περασει την αστυφυλακων φετος, σε 3 χρονια θα χει βγει απτη σχολη και μπορει να γινει ασφαλιτης.

Τι ακριβως γινεται, του λεει ο διοικητης του οτι θα καιει τραπεζες και οταν περνει τηλεφωνο να μαθει τη υπηρεσια θαχει του λενε π.χ. αυριο εισαι πρωινος,θα πας στην ακαδημιας να κανεις πλιατσικο;

ή ξερω γω πανεπιστημιου να καψεις 2-3 κτηρια;

 

ειμαι περιεργος καποιος να μου πει τη θεωρια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον τυπο με τα ραστα που προπερσι μπηκε φυλακη απο στημενες κατηγοριες και φορτωμενες μολοτοφ τι εχεις να πεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν με ξερεις οποτε δεν ξερεις ουτε ποιος ειμαι ουτε πως λειτουργω.

Χαιρομαι να βλεπω αστυνομικους στη φυλακη που πιαστηκαν σε ληστειες ή να τα περνανε.

Ας με συνχωρησει η συναδερφικη αλλυλεγγυη που λες οτι εχω αλλα ετσι σκεφτομαι.

 

μπορείς να μου θυμήσεις τη γνώμη σου για τη "ζαρντινιέρα" ή να κάτσω να ψάξω posts?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hamurabi: Καταλαβαίνω τη διάθεση σου να δικαιολογήσεις τους συναδέλφους σου, αλλά δεδομένου ότι δεν νομίζω να έχει κρυφτεί καθόλου μέχρι στιγμής η ιδεολογική μου θέση, είναι κάπως άτοπο να συζητάμε μαζί, μιας που κανένας δεν θα πείσει κανέναν, ακόμα και με στοιχεία (και δεν μιλάω μόνο για τη μια πλευρα, αλλά και αντίστροφα).

Όσον αφορά τους ασφαλίτες, ξαναείπα πως ο ρόλος τους είναι να αποπροσανατολίζουν την κοινή γνώμη (σπάνια κάποιος, ακόμα και ανεγκέφαλος μπάχαλος, θα σπάσει περιουσία μικροεπιχειρηματία), και να "τσιμπάνε" κόσμο. Στο δεύτερο κομμάτι ξέρω ότι συμφωνείς κι εσύ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να μου θυμήσεις τη γνώμη σου για τη "ζαρντινιέρα" ή να κάτσω να ψάξω posts?

 

Φυσικα και μπορω να στην πω αμεσως.

Ειναι φανερο οτι πολλοι αστυνομικοι εδειραν σε τραγικο βαθμο εναν τυπο.

Δεν γνωριζω βεβαια πριν απο αυτο τι ειχε κανει αυτος ο τυπος και για τι κατηγορουταν.

Παντως τον ξυλοδαρμο του τον ειδα σε βιντεο και ηταν απαραδεκτος.

Αυτη ειναι η γνωμη μου.

 

για τον τυπο με τα ραστα που προπερσι μπηκε φυλακη απο στημενες κατηγοριες και φορτωμενες μολοτοφ τι εχεις να πεις?

 

Εχω απλα να σου ζητησω να μου πεις πως ξερεις οτι ηταν στημενα και φορτωμενα; εισουν μαζι του; ή επειδη το γραφε το indymedia?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...