Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνώμη μου είναι να μην αγοράζετε διάσημες φέτες διότι δεν τις αφήνουν να ωριμάσουν λόγω υψηλής ζήτησης. Την τελευταία φορά (πριν τα Χριστούγεννα) αγόρασα φέτα σχετικά άγνωστη (τη δοκίμασα πρώτα και μου άρεσε) η οποία είχε ημερομηνία παραγωγής Μάιος 2014 και ήταν γευστικά το κάτι άλλο.

Δεν μας λες το βασικοτερο...

ποια ηταν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Εχω παρει αρκετες φορες φετα μεβγαλ, την εβαζαν πριν καιρο προσφορα το κουτι κιλο και να πω την αληθεια μας αρεσε αρκετα, ειναι λιγο πικαντικη και λιγο "προβεια". Δεν την εχω προλαβει στο καρφουρ ιλιον κανενα σαββατο, ουτε βεβαια δωδωνη και ηπειρος που για μενα ειναι κορυφαιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ΑΒ αν αγορασεις 12 συσκευασιες καφεδες dolce gusto σου δινουν δωρεαν την μηχανη piccolo.

Νομιζω ειναι καλη προσφορα

Και στον Μασούτη είχε κάτι αντίστοιχο αλλά της illy

Περίπου 72€ έβγαινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω παρει αρκετες φορες φετα μεβγαλ, την εβαζαν πριν καιρο προσφορα το κουτι κιλο και να πω την αληθεια μας αρεσε αρκετα, ειναι λιγο πικαντικη και λιγο "προβεια". Δεν την εχω προλαβει στο καρφουρ ιλιον κανενα σαββατο, ουτε βεβαια δωδωνη και ηπειρος που για μενα ειναι κορυφαιες

 

Ακριβως αυτό που λες "προβεια". Εχει τη γευση που εχει η πετσα σε παραδοσιακο προβειο γιαουρτι για οποιον θυμαται από παλια. Με χαλασε (αν και στο προβειο γιαουρτι δεν με ενοχλεί - κάθε αλλο) μιας και συνοδευεται με μια ιδιαιτερη αλμυροπικριλα (δεν βρισκω καταλληλοτερη λεξη-περιγραφη) οσο περνανε τα δευτερολεπτα, αλλα τι να κανουμε, ελπιζω να τη συνηθισω γιατι πηρα 2 κιλα. :P

 

Ευχαριστω νικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας λες το βασικοτερο...

ποια ηταν;

 

 

Αφού ήταν άγνωστη, που να τη θυμάται !!!

Πράγματι έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι. Αν δεν κάνω λάθος στα τυριά και στα κασέρια η περίοδος ωρίμανσης είναι ένα από τα βασικά στοιχεία επιλογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κάποιος το Pockee; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pockee

ναι και έχω πάρει δύο φορές κατάθεση, αλλά θέλει να μπουν περισσότερα προιόντα για να μπορέσει να γίνει must.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτό που λες "προβεια". Εχει τη γευση που εχει η πετσα σε παραδοσιακο προβειο γιαουρτι για οποιον θυμαται από παλια. Με χαλασε (αν και στο προβειο γιαουρτι δεν με ενοχλεί - κάθε αλλο) μιας και συνοδευεται με μια ιδιαιτερη αλμυροπικριλα (δεν βρισκω καταλληλοτερη λεξη-περιγραφη) οσο περνανε τα δευτερολεπτα, αλλα τι να κανουμε, ελπιζω να τη συνηθισω γιατι πηρα 2 κιλα. :P

 

Ευχαριστω νικ.

Αν σας αρεσει η προβειοαλμυροπικριλα δοκιμαστε κεφαλοτυρι τριμμενο ιωαννινων (ηπειρου) προβειο (μονο στο αβ το εχω δει προς το παρων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτό που λες "προβεια". Εχει τη γευση που εχει η πετσα σε παραδοσιακο προβειο γιαουρτι για οποιον θυμαται από παλια. Με χαλασε (αν και στο προβειο γιαουρτι δεν με ενοχλεί - κάθε αλλο) μιας και συνοδευεται με μια ιδιαιτερη αλμυροπικριλα (δεν βρισκω καταλληλοτερη λεξη-περιγραφη) οσο περνανε τα δευτερολεπτα, αλλα τι να κανουμε, ελπιζω να τη συνηθισω γιατι πηρα 2 κιλα. :P

Μέχρι να την φας δεν θα χαλάσει? Πήρες άλμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν σας αρεσει η προβειοαλμυροπικριλα δοκιμαστε κεφαλοτυρι τριμμενο ιωαννινων (ηπειρου) προβειο (μονο στο αβ το εχω δει προς το παρων).

 

Αυτό είναι το πρόβλημα, ότι ΔΕΝ μου αρεσε. :)

 

Μέχρι να την φας δεν θα χαλάσει? Πήρες άλμη?

 

Σε αλμη την εβαλα, φυσικα 2 κιλα δεν θα αντεχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κάποιος το Pockee; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pockee

 

Έχω αγοράσει κι εγώ 2 φορές με κατάθεση των χρημάτων στο PayPal μου, πήρε 6 ημέρες για να μπουν τα χρήματα αλλά όλα οκ!

Πρέπει όντως είτε να μπουν προϊόντα, είτε να αυξηθούν τα συνεργαζόμενα σούπερ μάρκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει κι εγώ 2 φορές με κατάθεση των χρημάτων στο PayPal μου, πήρε 6 ημέρες για να μπουν τα χρήματα αλλά όλα οκ!

Πρέπει όντως είτε να μπουν προϊόντα, είτε να αυξηθούν τα συνεργαζόμενα σούπερ μάρκετ.

αν εχει προσφορα σε προιοντα που κανεις δεν αγοραζει λιγο δυσκολο  να μπουν πολλα προιοντα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχοντας συνηθίσει από μικρός να τρώω τυριά από στάνες ή από μικρούς τυροκόμους(από Πελ/σο κατά βάση) και όχι του εμπορίου,ψιλοαποφεύγω αυτές τις πολύ ''εμπορικές'' τύπου Δωδώνη,Ήπειρος...μου φαίνονται πολύ κυριλέ,δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πω!Έχω την τύχη να έχω κοντά στο σπίτι μου ένα market που πουλάει μια πολύ γευστική φέτα Άργους με την οποία ουσιαστικά καταφέρνει και διατηρεί την επιχείρησή του ο ιδιοκτήτης εδώ και χρόνια διότι σε πολύ κοντινή απόσταση υπάρχει mymarket και ΑΒ.

Ωραία φέτα έχει και ένα τυροκομείο που εδρεύει σε χωριό της Αρκαδίας το οποίο επειδή είχε/έχει πολλή πελατεία,έχει ανοίξει δύο υποκαταστήματα εδώ στην Αττική(ένα στο Μενίδι και ένα στην Αθήνα)...μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή το όνομά του.

Περί γεύσεως/ορέξεως όμως... γι'αυτό και υπάρχει τέτοια ποικιλία στη αγορά!

 

Αύριο Δευτέρα 2/3 ανοίγει νέο κατάστημα Market In στην οδό Αρχιμήδους 15 στην Ηλιούπολη.Με κάθε αγορά με την daily card,δίνει δωροεπιταγή 5€ για τις επόμενες αγορές.

 

ΑΒ  2/3 - 7/3

-Ελληνικό κοτόπουλο oλόκληρο χύμα  2,29 €/κιλό

-Φέτα Π.Ο.Π. Αχαϊας  5,49/κιλό

-ΑΒ ελαιόλαδο 5 λίτρα 16,99

-50% στα Pantene

-40% στα χαρτιά υγείας Softex

-40% στις μεγάλες συσκευασίες Ariel(σκόνη 50μεζ/υγρό 48μεζ/κάψουλες 30-45 τεμ).Η συσκευασία της σκόνης Ariel στα 8,28

 

Carrefour  2/3 - 3/3

-Koτόπουλο νωπό ελληνικό  2,19€/κιλό

-30% στα χύμα αλλαντικά κοπής(εξαιρούνται τα προϊόντα ''Carrefour'')

-Πατάτες(προέλευση ανάλογα τη διαθεσιμότητα)  0,39€/κιλό

-Ελαφρά συμπυκνωμένος χυμός τομάτας ''Carrefour discount'' 500gr  0,25

-40% στα καλλυντικά προϊόντα περιποίησης Nivea Men

-20% στα γιαούρτια και επιδόρπια ψυγείο(εξαιρούνται τα προϊόντα ΦΑΓΕ)

 

Μασούτης  2/3 - 4/3

 

-Κιμάς βόειου νεαρού ζώου Γερμανίας  5,99€/κιλό

-Λευκό αγελαδινό τυρί ''Βαλμά'' (χύμα) 5,19/κιλό (με τη mas card)

-20% σε όλα τα γιαούρτια,επιδόρπια γιαουρτιού και επιδόρπια ''ΜΕΒΓΑΛ'' (με τη mas card)

-30% σε όλα τα προϊόντα ''Fairy''(με τη mas card)

-40% σε όλα τα χαρτικά ''Zewa''(με τη mas card)

-50% σε όλες τις οδοντόκρεμες Total,στις οδοντόβουρτσες και τα στοματικά διαλύματα ''Colgate'' και στα πολυκαθαριστικά,sprays ''Ajax'' (με τη mas card)

 

*Μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων και έως 3 τμχ. ανά Α.Φ.Μ.

 

Βερόπουλος  2/3 - 7/3  &  2/3 - 4/3

 

 

 

Επεξ/σία από efkola
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...