Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

*The one heterosexual human romance (Cora) looks like a lesbian (awesome body though)

*The one womanly looking romanceable woman IS a lesbian (Suvi)

*Changed the entire Krogan society because it was too "patriarchal"

*Can no longer be ruthless, forcing you to play the generic, boring "I want to save everyone" protagonist

*Try to colonize and breed in a new galaxy with a 10% homosexual, 20% heterosexual and 70% bisexual society, sure, that makes sense.

*As far as I remember female pronouns were used for Asari in the trilogy, using this "gender neutral" pronouns now seems like they had some agenda

*Again, you could no longer be ruthless, that was my biggest disappointment since having that choice was one of the things I loved about Bioware

*SAM was more important to the story than the protagonist, pretty much any average soldier could have accomplish what Ryder did if the had SAM

*Many more reasons it failed but I have things to do.

 

Ή με συντομία, SJW propaganda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Παντως χωρις να εχω παιξει την τριλογια  και η πρωτη επαφη που εχω με το franchise  να  ειναι το Andromeda το  χαρακτηριζω επος .Απολυτα χορταστικος kai   εθιστικος  τιτλος  σε ολα τα επιπεδα  δεν μετανιωσα στιγμη που τον πηρα (PS4 pro ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παντως χωρις να εχω παιξει την τριλογια  και η πρωτη επαφη που εχω με το franchise  να  ειναι το Andromeda το  χαρακτηριζω επος .Απολυτα χορταστικος kai   εθιστικος  τιτλος  σε ολα τα επιπεδα  δεν μετανιωσα στιγμη που τον πηρα (PS4 pro ).

 

Άρα το λογικό είναι να ξεκινήσει κανείς να παίζει αντίστροφα την σειρά ξεκινώντας από το Andromeda και καταλείγοντας στο Mass Effect 1. 

Με αυτό τον τρόπο, κάθε παιχνίδι που θα παίζει θα του φαίνεται καλύτερο από το προηγούμενο!  :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το λογικό είναι να ξεκινήσει κανείς να παίζει αντίστροφα την σειρά ξεκινώντας από το Andromeda και καταλείγοντας στο Mass Effect 1. 

Με αυτό τον τρόπο, κάθε παιχνίδι που θα παίζει θα του φαίνεται καλύτερο από το προηγούμενο!  :P

Δεν μπορω πλεον να παιξω τοσο παλια παιχνιδια θα ξενερωσω  με τον τεχνικο τομεα .Ο μονος τροπος για να γινει αυτο ειναι εαν και εφοσον βγαλουν remasters .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προσπάθησα να το ξανά παίξω με όλα τα fixes κτλ αλλα το παράτησα στην μέση, χωρίς τον "ενθουσιασμό" της πρώτης φοράς το game είναι super fuckin dull και το gear development αδιάφορο tbh. Επίσης το game έχει τα χειρότερα armors που έχω δει σε game μετά το Skyrim. Το crafting είναι επίσης κάκιστο γιατί δεν υπάρχει τρόπος να μάθεις άμα θες να craft κάτι, το ίδιο ισχύει και για τα mods. Σοβαρά τώρα τα προηγούμενα ΜΕ τα παίξανε οι devs?! Χλωμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προσπάθησα να το ξανά παίξω με όλα τα fixes κτλ αλλα το παράτησα στην μέση, χωρίς τον "ενθουσιασμό" της πρώτης φοράς το game είναι super fuckin dull και το gear development αδιάφορο tbh. Επίσης το game έχει τα χειρότερα armors που έχω δει σε game μετά το Skyrim. Το crafting είναι επίσης κάκιστο γιατί δεν υπάρχει τρόπος να μάθεις άμα θες να craft κάτι, το ίδιο ισχύει και για τα mods. Σοβαρά τώρα τα προηγούμενα ΜΕ τα παίξανε οι devs?! Χλωμό.

Παρόλο που εγώ κατάφερα και το τερμάτισα, με βρίσκεις σύμφωνο σε όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν καλά άμα ήταν μονο αυτά τα προβλήματα, νομίζω έχω κάνει πιο αναλυτικό post παλιότερα, πάντως το bug που πάγωνε το game σε κάθε kill δεν υπάρχει, και γενικά είναι bug free, τουλάχιστον η δικια μου εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειπα παραπισω,οτι εαν καποιος δεν ειχε παιξει τα προηγουμενα για να εχει θεσει καποια στανταρ,τοτε θα του φανει καλο.

Ναι το crafting δεν εχει ιδιαιτερο νοημα.

Το ειχαν κανει αρκετα βαθυ,χωρις να χρειαζεται.

Εγω απλα κυκλοφορουσα τουριστας και 4-5 φορες εκατσα απλα και εφτιαξα ενα σετακι καλυτερο για βελτιωση των stats.

Ποτε δεν εκατσα να το φτιαξω γιατι με καθαριζαν και χρειαζομουν τη βελτιωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν...

 

Έπεσε στα 15€ στους αγαπημένους κλειδαράδες, η Day1 Edition?

 

Την χτυπάω ή είναι κάτι διαφορετικό αυτή και θα μου προκύψει κανένα κουλό?

 

edit:

 

Το τσίμπησα, πάντως...κατεβαίνει.

 

Άντε να το δούμε κι αυτό, "ολοκληρωμένο"...αν κατέβει ποτέ.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deja vu...

 

Δεν είναι κακό, δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο.

 

Ελπίζω να το στρώνουν το σενάριο στην πορεία, γιατί μέχρι λίγο που κατέβηκα στον 1ο πλανήτη...κλισαριά όσο δεν παίρνει.

 

Οπτικά, καλό και μέχρι εκεί.

 

Η μάχη έχει θεματάρες...δεν είναι fps για να έχει αυτά τα σκηνικά, αυτόν τον τρόπο.

 

Όσο για την κίνηση...αν αυτά είναι τα βελτιωμένα, δεν θέλω να φανταστώ πως ήταν στην αρχή.

 

Μέσα στο Arc, o τύπος πήγαινε σαν το Μιτς Μπιουκάναν στους τίτλους αρχής.

 

Στον πλανήτη/έδαφος...ζαλίστηκα και έπεσα, σκόνταψα στο κάθε βραχάκι κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...