Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άμα δεν...κατάλαβα.

 

Απλά θα τερματιστεί για το ιστορικό του θέματος.

Δυστυχως δεν ειναι σα τα αλλα που ειχες μια επιλογη και αναροτιοσουν με την αλλη τι γινοταν.

Εδω επιλεγεις και λες *** οι αλλες  :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το προχώρησα αρκετά(Voeld, Havarl, Eos, Aya missions, Kadara, με τον τελευταίο ανεξερεύνητο) έχω σχηματίσει μια καλή εικόνα.

-Η μάχη είναι όντως η καλύτερη της σειράς. Υπάρχει μεγάλη ευελιξία κινήσεων. Όχι όπως στα προηγούμενα που κινιόσουν πάνω στις ράγες μια περιοχής 5Χ5.

-Πληθώρα εξοπλισμού για πειραματισμό μέχρι να βρεις το στυλ σου. Πολλά mods.

-Κάποιες εκπληκτικές μάχες με μπόλικη αδρεναλίνη. Π.χ. Η μάχη με τον Architect και πολλές άλλες με ορδές εχθρών. Πάντα στο τελευταίο level δυσκολίας, όπου μετά την εξέλιξη του χαρακτήρα σου δεν είναι και τόσο δύσκολο. Όσο δύσκολο χρειάζεται για έναν νοσταλγό της δράσης των arcades.

-Μεγάλος όγκος δουλειάς. Το ελεεινό Deus Ex MK πήρε μεγαλύτερη βαθμολογία από το Andromeda και μπροστά του θυμίζει demo.

-Ποιότητα δουλειάς σε αρκετά σκηνικά και χαρακτήρες, φωτισμούς, υφές υλικών(ειδικά στους χαρακτήρες) κλπ. Με λίγα λόγια πολύ καλή ατμόσφαιρα-αληθοφάνεια.

-Πλοκή ΟΚ. Όχι το κεντρικό σημείο, αλλά εντάξει. Και submissions-missions με λογική. Δεν είναι να πιανόμαστε από λίγους βαρετούς διαλόγους που αμαύρωσαν το game.

-Δυστυχώς, αδικαιολόγητα μεγάλες απαιτήσεις σε πλανήτες με ανοικτό terrain και λίγη βλάστηση. Μια gtx 970 κρίνοντας από τη 1060 μου μπορεί να το τρέξει με τα default ultra(όχι HBAO full) και με ένα σκαλί κάτω από το ultra μόνο στα shadows και το vegetation(ειδικά για τον havarl). Ακόμα και HBAO full σηκώνουν κάποια μέρη, αλλά είναι πολύ σκοτεινό και αφύσικο ούτως ή άλλως.

 

 

Γενικά, όποιος περιμένει Αγκάθα Κρίστι, περισσότερο να βλέπει παρά να παίζει, ας το προσπεράσει. Υπάρχουν και τα telltale στην τελική. Όποιος θέλει κάτι περισσότερο open world από τη σειρά και πιο battle focused, με το ανάλογο επίπεδο δυσκολίας, αξίζει να το προχωρήσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειμαι στην αρχή ακόμα (ΕοS 96%) δεν έχω δει άλλους πλανήτες ακόμα.

να κάνω δύο ερωτήσεις...

παρατηρω τους εχθρούς να κάνουν respawn αμέσως σχεδον όταν τους καθαρίζω ...bug , διορθώνεται κάπως; έτσι είναι και θα είναι λόγω του ανώτερου επιπέδου δυσκολίας στο οποίο παίζω;

Επίσης  το πιο ενοχλητικό είναι όταν χάνω και ξαναφορτώνει οι εχθροί έχουν εξαφανιστεί!...

Ενώ ήμουν /ειμαι φαν της σειράς , δεν ξέρω...το andromeda κάπου μου τα χαλάει...

να το παρατήσω μεχρι να πατσαριστεί σωστά; στο 1.10 είμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω συναντήσει τα bugs που λες αν και είχα μπόλικα στο πρώτο playthrough. Backup τα saves και re-install άμα σε ενοχλεί τόσο γιατί όπως είπε ο Ghost SP support has left the building :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο με τους εχθρους ηταν θεμα.

Και γενικα σε ολα τα παιχνιδια open,δε θα επρεπε να υπαρχει αυτο.

Καθαριζεις τελειως μια περιοχη?Ε μη περναω μετα απο 5 λεπτα απο εκει και ειναι τιγκα παλι.Ειναι και εκνευριστικο.

Βαζε ας πουμε μια περιπολια να σε βρισκει στο δρομο,οχι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γενικά, όποιος περιμένει Αγκάθα Κρίστι, περισσότερο να βλέπει παρά να παίζει, ας το προσπεράσει. Υπάρχουν και τα telltale στην τελική. Όποιος θέλει κάτι περισσότερο open world από τη σειρά και πιο battle focused, με το ανάλογο επίπεδο δυσκολίας, αξίζει να το προχωρήσει.

 

Kι ομως εχει πολυ ομορφα γραφικα, συχνα πυκνα κανω μια σταση για να χαζεψω το τοπιο  :-D

 

ntyfn2u.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...