Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ, έχετε πρόβλημα τώρα τελευταία ?


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είναι δυνατόν. Εγώ δεν έχω χάσει τίποτα σοβαρό τελευταία (οκ, κάτι μπαταρίες ευτελούς αξίας αγνοούνται). Ευτυχώς.

 

Πιστεύω κι εγώ ότι είναι θέμα κέντρου διανομής, διότι από γνωστούς μου στην Αθήνα έχω μάθει ότι τέτοια περιστατικά έχουν αυξηθεί. Εδώ στο Ηράκλειο -για την ώρα- δεν έχει ακουστεί το παραμικρό. Ότι αγοράζω έρχεται. Το ίδιο και όλοι μου οι γνωστοί.

 

Εννοείται πως δε το ρισκάρω, για κάτι ακριβότερο ζητάω κι εγώ registered mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθιστε ρε παιδια, δηλαδη αν το δεμα μου το καβατζοσει ο υπαλληλος στα ΕΛΤΑ, θα την πληρωσω εγω την νυφη? Εγω αυτο δεν το καταλαβαινω? Αμα ειναι ετσι να μην ξαναπαραγγειλουμε ποτε δηλαδη απο το εξωτερικο! Τι θα γινει, θα ζουμε με τον ανχος να πεσουμε σε νορμαλ υπαλληλο ΕΛΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω τρελαθει να χανω δεματακια απο το ebay σε σημειο οι 3-4 τελευταιες παραγγελιες να μου ερχονται με τη δευτερη.. Νομιζα πως μου τυχαινε γκαντεμια απο απο κατα τ'αλλα αξιολογους sellers, αλλα διαβαζοντας το θεμα ισως να μην ειναι ετσι τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθιστε ρε παιδια, δηλαδη αν το δεμα μου το καβατζοσει ο υπαλληλος στα ΕΛΤΑ, θα την πληρωσω εγω την νυφη? Εγω αυτο δεν το καταλαβαινω? Αμα ειναι ετσι να μην ξαναπαραγγειλουμε ποτε δηλαδη απο το εξωτερικο! Τι θα γινει, θα ζουμε με τον ανχος να πεσουμε σε νορμαλ υπαλληλο ΕΛΤΑ?

 

Σε σοβιετίες-ολιγαρχίες δικαιώματα έχουν μόνο συγκεκριμένες ομάδες του πληθυσμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθιστε ρε παιδια, δηλαδη αν το δεμα μου το καβατζοσει ο υπαλληλος στα ΕΛΤΑ, θα την πληρωσω εγω την νυφη? Εγω αυτο δεν το καταλαβαινω? Αμα ειναι ετσι να μην ξαναπαραγγειλουμε ποτε δηλαδη απο το εξωτερικο! Τι θα γινει, θα ζουμε με τον ανχος να πεσουμε σε νορμαλ υπαλληλο ΕΛΤΑ?

 

Δεν χρειάζεται να σταματήσεις σε λίγο δεν θα σου στέλνουν από μόνοι τους

Εχω τρελαθει να χανω δεματακια απο το ebay σε σημειο οι 3-4 τελευταιες παραγγελιες να μου ερχονται με τη δευτερη.. Νομιζα πως μου τυχαινε γκαντεμια απο απο κατα τ'αλλα αξιολογους sellers, αλλα διαβαζοντας το θεμα ισως να μην ειναι ετσι τελικα.

 

πολύ μεγάλη γκαντεμιά έχει πέσει.... εμένα μου χάνονται και με royal mail και με china post απο amazon και πωλητές από ebay με αξιολογήσεις του στιλ Feedback score of 146646 | 99.6% - Feedback score of 113387 | 98.9% , επίτηδες τώρα πήρα ένα συστημενο απο Σιγκαπούρη και ένα από Κίνα να δω αν και πότε θα έρθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα πακέτα που λέτε δεν ερχονται ποτέ πόσο καιρο περιμένετε; Μηπως απλά αργούν πολύ.

Πόσο παραπάνω να περιμένω ??? 10 max μου κάνανε απο Αγγλία και 15-20 μέρες από Κίνα , μιλάμε οτι έχει περάσει πάνω από μήνας για τα δικά μου τα χαμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο παραπάνω να περιμένω ??? 10 max μου κάνανε απο Αγγλία και 15-20 μέρες από Κίνα , μιλάμε οτι έχει περάσει πάνω από μήνας για τα δικά μου τα χαμένα

 

Και εγώ τα ίδια και χειρότερα :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα μην το γρουσουζέψω -με τα τόσα που διαβάζω και περιμένω κάτι χοντρό αυτή τη βδομάδα- αλλά από το 2006 που αγοράζω online δεν είχα ποτέ πρόβλημα, να μην έρθει/χαθεί/κλαπεί κάτι (Συστημένα ή μη). Καναδυο φορές αργήσανε αρκετά αλλά παίζανε και απεργίες/αργίες είτε εδώ είτε έξω.. Όσο για τους χρόνους -σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία- η μόνη μεγάλη αλλαγή τα τελευταία 2(?) χρόνια είναι με τα δέματα από Αγγλία που ενώ παλιά το φυσιολογικό ήταν 4-5 μέρες/tops βδομάδα, έγινε 10-12 ήμερο. Από Αμερική/Καναδά πάντα έπαιζε από 2-4 βδομάδες, από Κίνα +- μήνας (με κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις/θαύματα 10ημερών/2 βδομάδων) και για ότι περνάει από Γερμανία/DHL, all bets are off για το πότε θα φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα πακέτα που λέτε δεν ερχονται ποτέ πόσο καιρο περιμένετε; Μηπως απλά αργούν πολύ.

 

Είναι αρκετός χρόνος απο πριν το καλοκαίρι? :rolleyes: Από Κίνα εγώ υπολογίζω συνήθως 30 μέρες αλλιώς σίγουρα έχει χαθεί και δεν πρόκειται να έρθει ούτε μετά από 4 μήνες. Από Αγγλία δε το συζητάμε. Μια βδομάδα maximum κάνουν πάντα, οπότε στη δεύτερη βδομάδα αρχίζεις να ανησυχείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεμπιπτόντως έχει προσέξει κανείς οτι το Amazon έχει ανεβάσει μεταφορικά για Ελλάδα ? Μόλις έβαλα ενα παιχνίδι και μου έβγαλε στο check out Postage & Packing: £6.48 :confused: δεν ήταν μέχρι £3 λίρες τα μεταφορικά του για κάτω από £25 ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση από το ταχυδρομείο για το συστημενο από Σιγκαπούρη 10 μέρες έκανε, τα απλά που είναι που έχουν περάσει 2 μήνες Ωεω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα εχω γραψει και σε αλλα θεματα, απο το Ταχυδρομειο της Θεσσαλονικης και το τοπικο ταχυδρομειο της περιοχής μου δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα, ειτε εκανα παραγγελια απο amazon είτε απο ebay μεσα 6-7 μερες ερχόταν και μαλιστα αν ηταν μικρο δεματακι ο ταχυδρομος το εφερνε και σπιτι. Σε ταχυδρομειο επαρχειακης πόλης απο την αλλη ειχα τεράστιο θέμα! 1 δέμα δεν παραδόθηκε ποτε και αναγκαστηκα να ζητησω απο τον seller να το ξαναστείλει με αποτελεσμα να μπει 40 ευρώ μέσα προφανως απο "λαθος" των ΕΛΤΑ. Μια αλλη φορα και κοντα στα χριστουγεννα κανω 3 παραγγελιες απο αμαζον την οποια μαλιστα την σπανε και επρεπε θεωρητικα να ερθουν 4 ειδοποιησεις, ηρθαν οι 2 κανονικα, 1 αργησε 2-3 μερες και η τελευταια δεν ηρθε ποτε, πηγα 2 φορες στα ΕΛΤΑ και δεν εβγαλα ακρη αφου ο υπάλληλος μου ελεγε με υφακι οτι αν δεν ηρθε ειδοποιηση δεν ήρθε και το δεμα, την τελευταια φορα πήγα απευθειας στον διευθυντη ο οποιος πήγε εψαξε στην αποθηκη που ο υπάλληλος αρνηθηκε να κανει και μετα απο 1 δεκαλεπτο μου εφερε το δεμα το οποιο ήταν κανα 2 βδομαδες εκει, δικαιολογηθηκε οπως οπως και το θεμα έληξε κάπου εκει. Τι κανεις ομως αν ο διευθυντης ειναι σαν τον υπάλληλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...