Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ, έχετε πρόβλημα τώρα τελευταία ?


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από ιούλιο και μετά έχω χάσει 5 δεματάκια στα 30 από ebay.. Το κλεψιμο πεφτει στο τοπικο κεντρο διανομης γιατι πλεον τα στελνω σπιτι της κοπελας μου και δεν χαθηκε τιποτα..

 

Εχω κανονισει με πωλητη απο ebay να στειλει gps tracker ενεργοποιημενο και θα παρακολουθειται η διαδρομη του.. Μακαρι να το γκαβαντζωσουν και μετα τον ηπιαν..

 

Δοκιμαστε το αν σκοπευεται ετσι κι αλλιως να φερεται κανα tracker..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Έχουμε καμμια ενημέρωση πάνω σ αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1.....

 

Το τελευταίο 2μηνο έχουν "χάσει το δρόμο τους" τουλάχιστον 5 δεματάκια (από τα 10 περίπου που περιμένω).

Ικανούς τους έχω να προσπαθούν να χαλάσουν την καλή εικόνα του οργανισμού(όχι κακή τουλάχιστον για μένα μέχρι στιγμής)

για να υποδεχτούμε με ανοιχτές αγκάλες μια ακόμα ιδιωτικοποίηση...........

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με ένα πωλητή (Κίνα) και μου είπε πως αυτοί έχουν πρόβλημα με το ταχυδρομείο και έχουν καθυστερήσει αρκετά πολλά δέματα.

Ξέρει κανείς σε πόσες μέρες από την παραγγελία μπορώ να κάνω στο Ebay αίτηση refund ή ότι άλλο ;

Δεν μου έχει τύχει ποτέ και δεν ξέρω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με ένα πωλητή (Κίνα) και μου είπε πως αυτοί έχουν πρόβλημα με το ταχυδρομείο και έχουν καθυστερήσει αρκετά πολλά δέματα.

Ξέρει κανείς σε πόσες μέρες από την παραγγελία μπορώ να κάνω στο Ebay αίτηση refund ή ότι άλλο ;

Δεν μου έχει τύχει ποτέ και δεν ξέρω τι παίζει.

αμα πας στο my ebay- purchase history θα σου εμφανίσει ένα μήνυμα που θα λέει (Don't forget to leave Feedback. If there is a problem, please go to the Resolution Centre by τάδε ημερομηνία ) τότε μπορείς να ανοίξεις case στο Resolution Centre.

 

 

Κίνα έχω φάει σε όλα άκυρο δεν μου έχει έρθει τίποτα όλο ανοίγω και κλείνω cases , μέχρι και συστημενο παράγγειλα και δεν εμφανίζεται πουθενά 3 εβδομάδες, τώρα πρέπει να ανοίξω άλλα 4 cases :fear: .

Honk Kong άφαντο

Αγγλία παρέλαβα 3 στα 3 ... Θαύμα!!!!!

Μια ανοίγω case στο ebay μια στο paypal και τούμπαλιν , ήμαρτον

 

πολλά refund βλέπω και δεν μας βλέπω καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις μέσα σε πόσο χρόνο, εφόσον δεν έχει παραδοθεί, μπορείς να ανοίξεις case ?

 

Συνήθως στέλνω mail στον πωλητή μετά από 1 μήνα. Κάποιοι μου λένε "περίμενε καμμιά βδομάδα ακόμα" αλλά μετά όλοι σου δίνουν τα χρήματα πίσω.

Το πρόβλημα είναι ότι τον τελευταίο καιρό όλοι ζητάμε refund από Ελλάδα, και στο τέλος βλέπω να μη στέλνουν οι κινέζοι ούτε τσιμπιδάκια στο greece!...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το amazon μου δειχνει παραδοση απο 5-9 νοεμβρη, δειχνει οτι ειναι ελλαδα τα πακετα μου, και μεχρι σημερα απο ελτα δεν εχει ερθει ουτε πακετο, ουτε καν ειδοποιητηριο. Παμε απο δευτερα 12/11 και βλεπουμε.

Τα ζα αργα.

 

Συνήθως στέλνω mail στον πωλητή μετά από 1 μήνα. Κάποιοι μου λένε "περίμενε καμμιά βδομάδα ακόμα" αλλά μετά όλοι σου δίνουν τα χρήματα πίσω.

Το πρόβλημα είναι ότι τον τελευταίο καιρό όλοι ζητάμε refund από Ελλάδα, και στο τέλος βλέπω να μη στέλνουν οι κινέζοι ούτε τσιμπιδάκια στο greece!...

 

Πλεον οι παραδοσεις απο κινα, διαπιστωνω οτι αργουν πολυ, σε σχεση με παραγγελιες που εκανα περυσι.

Ειχα παραγγειλει κατι τον σεπτεμβρη, και ηρθε νοεμβρη!!!

Με συγχωρειτε, αλλα για να μη χασω τα χρηματα στις 45 μερες ανοιξα case στο ebay, κι ετσι πηρα τα λεφτα πισω.

Δεν το ηθελα αλλα τι να κανω?

Να πληρωνα κατι το οποιο δεν ελαβα? 15, ναι 15 μερες μετα τις 45 και το case των 45ημερων, ηρθε το δεμα απο την κινα.

Ε ενταξει, ειπαμε να περιμενουμε, ειναι μακρια η κινα, αλλα οχι και 2 μηνες ρε αδερφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμενα το amazon μου δειχνει παραδοση απο 5-9 νοεμβρη, δειχνει οτι ειναι ελλαδα τα πακετα μου, και μεχρι σημερα απο ελτα δεν εχει ερθει ουτε πακετο, ουτε καν ειδοποιητηριο. Παμε απο δευτερα 12/11 και βλεπουμε.

Τα ζα αργα.

Ειχα κανει κι εγω μια παραγγελια απο amazon uk με 6 αντικειμενα. Η αποστολη εγινε σε δυο δοσεις με διαφορα μιας ημερας και παραδοση 5 Νοεμβρη. Το πρωτο πακετο ηρθε κανονικα. Το δευτερο οχι. Τους εστειλα mail χθες και μου απαντησαν να περιμενω μεχρι 13 Νοεμβρη και αν δεν εχει ερθει θα τα ξαναστειλουν ή θα μου δωσουν refund. Ελπιζω να ερθουν ομως γιατι αν μου τα ξαναστειλουν ποιος ξερει αν και ποτε θα ερθουν και τα ψιλοεπειγομαι. Παντως προβλεπω κι εγω πως καποια στιγμη με ολα αυτα που γινονται θα φαμε εναν ωραιο αποκλεισμο απο ebay και amazon και θα ψαχνομαστε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως στέλνω mail στον πωλητή μετά από 1 μήνα. Κάποιοι μου λένε "περίμενε καμμιά βδομάδα ακόμα" αλλά μετά όλοι σου δίνουν τα χρήματα πίσω.

Το πρόβλημα είναι ότι τον τελευταίο καιρό όλοι ζητάμε refund από Ελλάδα, και στο τέλος βλέπω να μη στέλνουν οι κινέζοι ούτε τσιμπιδάκια στο greece!...

μέσα είσαι σαν να το βλέπω με μεγαλα γραμματα WE DO NOT SHIP TO GREECE

Εμενα το amazon μου δειχνει παραδοση απο 5-9 νοεμβρη, δειχνει οτι ειναι ελλαδα τα πακετα μου, και μεχρι σημερα απο ελτα δεν εχει ερθει ουτε πακετο, ουτε καν ειδοποιητηριο. Παμε απο δευτερα 12/11 και βλεπουμε.

Τα ζα αργα.

 

 

 

Πλεον οι παραδοσεις απο κινα, διαπιστωνω οτι αργουν πολυ, σε σχεση με παραγγελιες που εκανα περυσι.

Ειχα παραγγειλει κατι τον σεπτεμβρη, και ηρθε νοεμβρη!!!

Με συγχωρειτε, αλλα για να μη χασω τα χρηματα στις 45 μερες ανοιξα case στο ebay, κι ετσι πηρα τα λεφτα πισω.

Δεν το ηθελα αλλα τι να κανω?

Να πληρωνα κατι το οποιο δεν ελαβα? 15, ναι 15 μερες μετα τις 45 και το case των 45ημερων, ηρθε το δεμα απο την κινα.

Ε ενταξει, ειπαμε να περιμενουμε, ειναι μακρια η κινα, αλλα οχι και 2 μηνες ρε αδερφια.

 

Μπορείς να επικοινωνήσεις αν θες με τον πωλητή και να του βάλεις πάλι τα χρήματα για να είσαι ok

Ειχα κανει κι εγω μια παραγγελια απο amazon uk με 6 αντικειμενα. Η αποστολη εγινε σε δυο δοσεις με διαφορα μιας ημερας και παραδοση 5 Νοεμβρη. Το πρωτο πακετο ηρθε κανονικα. Το δευτερο οχι. Τους εστειλα mail χθες και μου απαντησαν να περιμενω μεχρι 13 Νοεμβρη και αν δεν εχει ερθει θα τα ξαναστειλουν ή θα μου δωσουν refund. Ελπιζω να ερθουν ομως γιατι αν μου τα ξαναστειλουν ποιος ξερει αν και ποτε θα ερθουν και τα ψιλοεπειγομαι. Παντως προβλεπω κι εγω πως καποια στιγμη με ολα αυτα που γινονται θα φαμε εναν ωραιο αποκλεισμο απο ebay και amazon και θα ψαχνομαστε..

 

όντως και σε μένα και στον αδερφό μου οι αποστολές του amazon έρχονται πλέον με καθυστέρηση έως και 10 μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω πως ο ίδιος ο Κινέζος μου είπε πως έχουν πρόβλημα με το ταχυδρομείο το δικό του.

Οπότε δεν αγχώνομαι μην μου κάνει τον Κινέζο αν του ζητήσω refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...