Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ, έχετε πρόβλημα τώρα τελευταία ?


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θα πω την δική μου εμπειρία για τα ΕΛΤΑ (για το κέντρο της Θεσσαλονίκης).

 

Χαθήκαν διάφορα (μικροδέματα, φάκελοι κτλ) συνολικά 9 τον αριθμό.

Πήρα τουλάχιστον 6 τηλέφωνα (μετά την πάροδο ενάμιση μήνα τουλάχιστον από τότε που μου τα έστειλαν).

Αφού (φυσικά) δεν έβγαζα άκρη ούτε καν με τον αριθμό αποστολής (!!!), αναγκάστηκα να πάω στο ταχυδρομείο, να μαλώσω (κυριολεκτικά) μαζί τους και να ανακαλύψω οτι στο ταχυδρομείο είχαν περισσότερο από ένα μήνα στα ράφια τους και απλά δεν τα είχαν στείλει ποτέ σε εμένα (το ένα το κατάλαβα απο την συσκευασία, και αφού έκανα φασαρία αναγκάστηκαν να ψάξουν και να βρουν και ένα δεύτερο).

 

Με μαλώματα πάλι πήγα στα κεντρικά (που ήταν στα 300 μέτρα από το ταχυδρομείο που πήγαινα), τα οποία δεν ήταν ανοιχτά για το κοινο. Εκεί παρόλα αυτά αφού τους εξήγησα, με εξυπηρέτησαν και βρήκα άλλα 2 γράμματα.

 

Συνολικά βρήκα 4 από τα 9.

 

Και ο λόγος που δεν τα λάμβανα;

Δεν έχουν υπαλλήλους και δεν κάνουν παραδώσεις (ή κάνουν κάθε δεύτερο Σάββατο όποτε μπορούν όπως με ενημέρωσε ο υπάλληλος) εώς ότου να κάνουν νέες προσλήψεις...

 

Και η απάντηση του υπαλλήλου στο τέλος; "Καλύτερα να χρησιμοποιείς courier, γιατί δεν ξέρουμε πότε θα έχουμε πάλι προσωπικό."

 

Τα σχόλια δικά σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να δούμε αν παίζει κ τίποτα άλλο με κάποιες καθυστερήσεις...

 

22 Οκτωβρίου πήρα screen protector από ebay/πωλητής UK. Ένα μήνα μετά άφαντο, συμφωνούμε για replacement. 15+ μέρες μετά κ το replacement άφαντο, οπότε πριν μία βδομάδα παίρνω refund. Και σήμερα, βρίσκω φάκελο στο γραμ/τιο... To original ή το replacement είναι, δεν έχω ιδέα. Αν και στην επικοινωνία μαζί τους αναφέρθηκε επανειλημμένα ότι η αποστολή έχει γίνει με Royal Mail, ο φάκελος επάνω έχει την αγγλική διεύθυνση επιστροφής και αυτοκόλλητο από εταιρία με διεύθυνση Ελλάδας (!) που αναλαμβάνει ταχυδρομικές αποστολές (αν βγάζω σωστό πόρισμα απ' το googlάρισμα...). Kανένα ίχνος σφραγίδας από Royal mail.

 

Τι σας λέει?

http://imageshack.us/f/268/fdfsfd.jpg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συνεχίζω να παραλαμβάνω κανονικά.

Το μόνο περίεργο που συνέβη είναι οτι ο ταχυδρόμος μου ζήτησε ταυτότητα για να παραλάβω ένα συστημένο,κάτι που δε μου έχει ξανασυμβεί όσα χρόνια παραλαμβάνω πακέτα..

Σκέφτηκα οτι ίσως χάνουνε πακέτα και γι'αυτο γίνανε πιο αυστηροί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συνεχίζω να παραλαμβάνω κανονικά.

Το μόνο περίεργο που συνέβη είναι οτι ο ταχυδρόμος μου ζήτησε ταυτότητα για να παραλάβω ένα συστημένο,κάτι που δε μου έχει ξανασυμβεί όσα χρόνια παραλαμβάνω πακέτα..

Σκέφτηκα οτι ίσως χάνουνε πακέτα και γι'αυτο γίνανε πιο αυστηροί.

Οταν λες συστημένο; Κανονικό δλδ, σου ερχονταν η ειδοποιηση και οταν πήγαινες στα ελτά ΔΕ σου ζηταγαν ταυτοτητα; :confused:

 

Αν οντως ειναι έτσι, τότε όχι δε γινεται τωρα τελευταια. Εδω και χρονια οταν μου έρχετε ειδοποητήριο πάω πάντα με ταυτότητα για να ελέγξουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mary1... θα σε μαλώσω πάλι....

 

Εγω συνεχίζω να παραλαμβάνω κανονικά.

Το μόνο περίεργο που συνέβη είναι οτι ο ταχυδρόμος μου ζήτησε ταυτότητα για να παραλάβω ένα συστημένο,κάτι που δε μου έχει ξανασυμβεί όσα χρόνια παραλαμβάνω πακέτα..

Σκέφτηκα οτι ίσως χάνουνε πακέτα και γι'αυτο γίνανε πιο αυστηροί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mary1... θα σε μαλώσω πάλι....

 

Καλά ντε!

Σορρυ αλλά απο πότε ο ταχυδρομος των ΕΛΤΑ παραδιδει συστημένα; Δε σας έρχετε πρώτα ειδοποιητήριο για να πατε να το πάρετε απο το καταστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ντε!

Σορρυ αλλά απο πότε ο ταχυδρομος των ΕΛΤΑ παραδιδει συστημένα; Δε σας έρχετε πρώτα ειδοποιητήριο για να πατε να το πάρετε απο το καταστημα;

 

Άμα είναι μικρό(πακέτο ή γράμμα) και δεν έχει πολλά γράμματα να κουβαλήσει το φέρνει σπίτι...Αλλιώς ειδοποιητήριο.

Τουλάχιστον σε εμένα έτσι συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εγώ παρόλο που τη κατσάδιασα, εμπίπτω στη κατηγορία της mary1. Ποτέ μα ποτέ δεν έχουν φέρει, δεν κάνουν το κόπο να τα κουβαλήσουν όσο μικρά & να'ναι. Έχω ρωτήσει και ήταν αρνητικοί... Χμμμ και έλεγα που πάνε τα λεφτά μας ως φορολογούμενοι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω την δική μου εμπειρία για τα ΕΛΤΑ (για το κέντρο της Θεσσαλονίκης).

 

Χαθήκαν διάφορα (μικροδέματα, φάκελοι κτλ) συνολικά 9 τον αριθμό.

Πήρα τουλάχιστον 6 τηλέφωνα (μετά την πάροδο ενάμιση μήνα τουλάχιστον από τότε που μου τα έστειλαν).

Αφού (φυσικά) δεν έβγαζα άκρη ούτε καν με τον αριθμό αποστολής (!!!), αναγκάστηκα να πάω στο ταχυδρομείο, να μαλώσω (κυριολεκτικά) μαζί τους και να ανακαλύψω οτι στο ταχυδρομείο είχαν περισσότερο από ένα μήνα στα ράφια τους και απλά δεν τα είχαν στείλει ποτέ σε εμένα (το ένα το κατάλαβα απο την συσκευασία, και αφού έκανα φασαρία αναγκάστηκαν να ψάξουν και να βρουν και ένα δεύτερο).

 

Με μαλώματα πάλι πήγα στα κεντρικά (που ήταν στα 300 μέτρα από το ταχυδρομείο που πήγαινα), τα οποία δεν ήταν ανοιχτά για το κοινο. Εκεί παρόλα αυτά αφού τους εξήγησα, με εξυπηρέτησαν και βρήκα άλλα 2 γράμματα.

 

Συνολικά βρήκα 4 από τα 9.

 

Και ο λόγος που δεν τα λάμβανα;

Δεν έχουν υπαλλήλους και δεν κάνουν παραδώσεις (ή κάνουν κάθε δεύτερο Σάββατο όποτε μπορούν όπως με ενημέρωσε ο υπάλληλος) εώς ότου να κάνουν νέες προσλήψεις...

 

Και η απάντηση του υπαλλήλου στο τέλος; "Καλύτερα να χρησιμοποιείς courier, γιατί δεν ξέρουμε πότε θα έχουμε πάλι προσωπικό."

 

Τα σχόλια δικά σας...

 

Το μόνο που μπορεί να σχολιάσει κανείς μετά από αυτό είναι ότι η χρεωκοπία του κομματικού κράτους είναι θέμα χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...