Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα χρηματων μεσω τραπεζας. Ποτε θα φανουν στο λογαριασμο?


CROM271

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mεσω web banking της Πειραιως αν πας να βαλεις λεφτα σε τριτο, δεν σου λεει το ονομα του παραληπτη.

Μόνο  μετα το περας της συναλλαγης.

Όταν κάνεις Έμβασμα, δεν σου λέει ούτε το όνομα του παραλήπτη.

Αυτό που λες συμβαίνει σε μεταφορές εντός της Τράπεζας Πειραιώς και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και όμως σου ζητάει..

 

Τρεις φορες εκανα τελευταια, δεν το ζητησε. Βεβαια εβαλα Ιβαν (οχι Σαββιδη), εσυ εβαλες απλο λογ/σμο και σου ζητησε?

Όταν κάνεις Έμβασμα, δεν σου λέει ούτε το όνομα του παραλήπτη.

Αυτό που λες συμβαίνει σε μεταφορές εντός της Τράπεζας Πειραιώς και μόνο.

 

Εμβασμα ειχα κανει περυσι, απο Πειραιως σε Εθνικη. Το ονομα σου το δειχνει στο ιστορικο. Δε θυμαμαι αν το εδειξε μετα το περας της συναλλαγης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις φορες εκανα τελευταια, δεν το ζητησε. Βεβαια εβαλα Ιβαν (οχι Σαββιδη), εσυ εβαλες απλο λογ/σμο και σου ζητησε?

 

Μιλάμε για λογαριασμό τρίτου σε άλλη τράπεζα. Ναι μου ζήτησε. Είχε με αστερίσκο *Ονοματεπώνυμο δικαιούχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για λογαριασμό τρίτου σε άλλη τράπεζα. Ναι μου ζήτησε. Είχε με αστερίσκο *Ονοματεπώνυμο δικαιούχου

 

Εγω μιλουσα για λογ/σμου τριτου στην ιδια τραπεζα.

Εβαλες Iβάν ή απλο λογ/σμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Θελω σημερα να κανω μια πληρωμη μεσω winbank και χρειαζομαι να φανει αμεσα.

Δεν με ενδιαφερει αν τα χρηματα θα ειναι διαθεσιμα, αλλα να φαινεται οτι εχει γινει η μεταφορα στον λογαριασμο τριτου.

Ο δικος μου λογαριασμος ειναι στην Πειραιως και του πωλητη εχω επιλογη αναμεσα σε Εθνικη και Πειραιως παλι.

 

Η πληρωμη θα γινει κατα τις 5μιση που οι τραπεζες θα εχουν κλεισει. Υπαρχει τροπος ο πωλητης να δει οτι εγινε εκεινη την στιγμη πληρωμη, ωστε να συνεχισουμε την αγοροπωλησια επιτοπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω σημερα να κανω μια πληρωμη μεσω winbank και χρειαζομαι να φανει αμεσα.

Δεν με ενδιαφερει αν τα χρηματα θα ειναι διαθεσιμα, αλλα να φαινεται οτι εχει γινει η μεταφορα στον λογαριασμο τριτου.

Ο δικος μου λογαριασμος ειναι στην Πειραιως και του πωλητη εχω επιλογη αναμεσα σε Εθνικη και Πειραιως παλι.

 

Η πληρωμη θα γινει κατα τις 5μιση που οι τραπεζες θα εχουν κλεισει. Υπαρχει τροπος ο πωλητης να δει οτι εγινε εκεινη την στιγμη πληρωμη, ωστε να συνεχισουμε την αγοροπωλησια επιτοπου?

Αν κάνεις μεταφορά εντός της ίδιας τράπεζας, τα χρήματα φαίνονται αμέσως.

Μόλις το κάνεις και πάει να κάνει ερώτηση υπολοίπου, θα τα δει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετως της ωρας που θα γινει?

Γιατι ενω εψαχνα πληροφοριες στο ιντερνετ, κατι διαβασα οτι πρεπει να γινει πριν τις 2μιση το μεσημερι.

Ισως αυτο με την ωρα να ισχυει μονο για να ειναι διαθεσιμα επιτοπου?

 

Αν απλα φαινονται σαν λογιστικο υπολοιπο, τοτε ειμαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι στην ιδια τράπεζα ειναι απευθειας διαθεσιμα.

Αν ειναι σε άλλη τράπεζα, έχεις επιλογη να πληρωσεις ένα μικρο ποσό (2-3 ευρω νομιζω, ισως και λιγοτερο) ωστε το έμβασμα να ειναι άμεσα διαθέσιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω σημερα να κανω μια πληρωμη μεσω winbank και χρειαζομαι να φανει αμεσα.

Δεν με ενδιαφερει αν τα χρηματα θα ειναι διαθεσιμα, αλλα να φαινεται οτι εχει γινει η μεταφορα στον λογαριασμο τριτου.

Ο δικος μου λογαριασμος ειναι στην Πειραιως και του πωλητη εχω επιλογη αναμεσα σε Εθνικη και Πειραιως παλι.

 

Η πληρωμη θα γινει κατα τις 5μιση που οι τραπεζες θα εχουν κλεισει. Υπαρχει τροπος ο πωλητης να δει οτι εγινε εκεινη την στιγμη πληρωμη, ωστε να συνεχισουμε την αγοροπωλησια επιτοπου?

Από το e-banking λογικά μπορείς να κατεβάσεις και της απόδειξη της αποστολής των χρημάτων, σε pdf. Μπορείς να του δείξεις και αυτό αν θέλεις, να του το στείλεις σε email για παράδειγμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ίδια φαίνονται τράπεζα άμεσα. Νομίζω όμως ότι τώρα έχουν ένα άλλο σύστημα που λέγεται έμβασμα online και τα στέλνει αμέσως ακομα και σε άλλη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το e-banking λογικά μπορείς να κατεβάσεις και της απόδειξη της αποστολής των χρημάτων, σε pdf. Μπορείς να του δείξεις και αυτό αν θέλεις, να του το στείλεις σε email για παράδειγμα.

 

 

προσωπικά πάντως, αν δεν έβλεπα τα χρήματα στο λογαριασμό μου δε πα να έστελνε ο άλλος ό,τι pdf ήθελε.... δε καταλάβαινα τίποτα.

δεν είναι να εμπιστεύεσαι κανέναν και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ιδια τραπεζα το επομενο δευτερολεπτο...Σε αλλη ακομα και αν ζητησεις αμεσα με καποια εξοδα παραπανω αν ειναι μετα τις 6μμ το πιο πιθανο ειναι την αλλη μερα .

 

 

Φυσικα μπορεις να κρατησεις pdf και να το στειλεις οποτε φαινεται ποτε εκανες την μεταφορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...