Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν φίλε μου πήρα τηλέφωνο το κατάστημα (easytechnology) και τους είπα ότι δεν παίζει η κάρτα...με πρήξανε λίγο για το αν κάνω σωστά τη διαδικασία και τελικά καταλαβαν ότι την έκανα σωστά και μου λένε μάλλον πέσατε σε προβληματική καρτούλα...

Μου λένε θα τη στείλετε πίσω και θα δούμε αν δεν παίζει....αν όντως έχει πρόβλημα θα πρέπει να την αντικαταστήσουμε με μια άλλη κάρτα γιατί η r4i gold ήταν η τελευταία...

Μου είπε για κάτι acepack και άλλη μια αλλά δεν την θυμάμαι...

Τι λες τώρα να κάνω??

 

Υ.Γ.Λες με το upgrade που έκανα να παίζει η κάρτα μόνο σε DSi(αν και έκανα upgrade το NDSL)? Ή καταστράφηκε τελείως??

 

Υ.Γ.2.Το κατάστημα δεν έχει στο site του πια flashcards?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλε μου πήρα τηλέφωνο το κατάστημα (easytechnology) και τους είπα ότι δεν παίζει η κάρτα...με πρήξανε λίγο για το αν κάνω σωστά τη διαδικασία και τελικά καταλαβαν ότι την έκανα σωστά και μου λένε μάλλον πέσατε σε προβληματική καρτούλα...

Μου λένε θα τη στείλετε πίσω και θα δούμε αν δεν παίζει....αν όντως έχει πρόβλημα θα πρέπει να την αντικαταστήσουμε με μια άλλη κάρτα γιατί η r4i gold ήταν η τελευταία...

Μου είπε για κάτι acepack και άλλη μια αλλά δεν την θυμάμαι...

Τι λες τώρα να κάνω??

 

Υ.Γ.Λες με το upgrade που έκανα να παίζει η κάρτα μόνο σε DSi(αν και έκανα upgrade το NDSL)? Ή καταστράφηκε τελείως??

 

Υ.Γ.2.Το κατάστημα δεν έχει στο site του πια flashcards?

 

χμμ, εαν οντως ειναι προβληματικη η καρτα τοτε καντο... την ace3ds plus θες να πεις; εαν ειναι αυτη εδω υπαρχει review με αυτην http://www.insomnia.gr/topic/454413-review-ace3ds-plus-flash-cart-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-3ds-3ds-xl/ .δεν ξερω πολλα για την συγκεκριμενη γιατι ειναι καινουργια.... 

 

οχι δεν γινεται αυτο, γιατι εαν ηταν να παιζει μονο για dsi δεν θα σου εγραφε στο κουτι της r4 πως ειναι για ολα τα ds...  και δεν πιστευω πως καταστραφηκε, καποια μαλακια εχει παιχτει. και παραξενευομαι πολυ που μου ειπες πως εχει revision 0 γιατι δεν υπαρχει r4 να ειναι 0 και ειναι κλωνος; ενας θεος ξερει... 

 

τωρα για το site δεν ξερω... για λεπτομερειες ρωτηστε τους ιδιους.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δικια μου μλκια εκεί...sorry...

C λέει...

Ας ελπίσουμε να την φτιάξουν...



Μου έστειλαν αυτό στο mail τις r4 και ξαναείδα την κάρτα μου...

Έγγραφε τελικά c....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δικια μου μλκια εκεί...sorry...

C λέει...

Ας ελπίσουμε να την φτιάξουν...

 

Μου έστειλαν αυτό στο mail τις r4 και ξαναείδα την κάρτα μου...

Έγγραφε τελικά c....

 

α ενταξει τοτε... αν και το πιο καινουργιο patch ειχε βγει μονο και μονο για αυτο το revision... λες να φταιει αυτο τελικα; ενας θεος ξερει... αν και δεν πιστευω πως ειναι αυτο και παλυ κατι αλλο παιζει.. .τελος παντων... καλα χριστουγεννα και οταν εχεις κανα νεο πες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναέκανα Low Format στην memory αλλά δεν άλλαξε κάτι...

Πέρασα και το καινούριο wood αλλά τίποτα...

Μάλλον καταστράφηκε η κάρτα...

 

Υ.Γ.Χρόνια πολλά!

Καλά Χριστούγεννα και σε σένα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναέκανα Low Format στην memory αλλά δεν άλλαξε κάτι...

Πέρασα και το καινούριο wood αλλά τίποτα...

Μάλλον καταστράφηκε η κάρτα...

 

Υ.Γ.Χρόνια πολλά!

Καλά Χριστούγεννα και σε σένα! :)

 

εγω νομιζα πως την εστειλες... ναι μαλλον τα εχει παιξει για τα καλα.... επισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω ένα 3DS XL http://www.skroutz.gr/s/2592692/Nintendo-3DS-XL-Pikachu-Limited-Edition.html αυτο συγκεκριμένα. 'Αμα πάρω αυτή τη flashcard θα λειτουργήσει; http://www.discoazul.co.uk/supercard-dstwo.html . DS κανονικό υπάρχει. Θα παίζει gba games;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω ένα 3DS XL http://www.skroutz.gr/s/2592692/Nintendo-3DS-XL-Pikachu-Limited-Edition.html αυτο συγκεκριμένα. 'Αμα πάρω αυτή τη flashcard θα λειτουργήσει; http://www.discoazul.co.uk/supercard-dstwo.html . DS κανονικό υπάρχει. Θα παίζει gba games;

 

ναι αυτη η καρτα ειναι η πιο τουμπανο απ'ολες τις καρτες και ειναι συμβατη σε ολα τα ds και κανει συνεχως updates...  ναι εχει gba και snes emulator, δλδ παιζει gba και snes παιχνιδια... αλλα να ξερεις οτι πριν την παρεις να μην εχεις κανει Update το 3ds σου.. γιατι εαν εχεις κανει Update το 3ds σου δεν θα μπορει να λειτουργησει η καρτα... γιαυτο πριν το κανεις update το 3ds σου θα κανεις πρωτα update την dstwo και μετα το 3ds... παντα ετσι θα κανεις..  γιατι εαν κανεις το αντιθετο, πρεπει να ψαχνεις για ενα απλο ds για να την κανεις update απο εκει την καρτα.. αλλα να ξερεις πω η dstwo ξοδευει περισσοτερη μπαταρια οταν τρεχει emulator επειδη χρησιμοποιει πολυ ram εκεινη την στιγμη... τα 3ds δεν εχουν πολυ μπαταρια.. oποτε αν ειναι ψαξε για καμια μπαταρια αν υπαρχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρίες  βρίσκω δεν έχω θέμα. θα μπορώ να παίζω ds games online ? Δες το σαιτ που σε 'στειλα  δίνουν με αντικαταβολή. Μπορεί να βρεις την ez flashcard  που ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρίες  βρίσκω δεν έχω θέμα. θα μπορώ να παίζω ds games online ? Δες το σαιτ που σε 'στειλα  δίνουν με αντικαταβολή. Μπορεί να βρεις την ez flashcard  που ψάχνεις.

 

ναι γινεται να παιξεις online οποια ds Παιχνιδια ειναι για online... αντε οταν τερματισεις το metroid prime hunters αν σου αρεσει κανε με αdd fc να παιζουμε μαζι online. 4213-0881-9918. και σε ευχαριστω για την προσπαθεια για την ez flash αλλα δεν θελω την vi θελω την iv... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το advance τη θέλεις ή για το ds;  Εαν τη θες για το advance δες και αυτό. http://www.k1gba.com/

 

για το ds και την θελω για 2-slot, και η συγκεκριμενη που λεω ειναι η πιο τουμπανο gba flashcart που υπαρχει...  ez flash iv...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω νομιζα πως την εστειλες... ναι μαλλον τα εχει παιξει για τα καλα.... επισης...

Σήμερα θα την στείλω...αλλά έκανα μια τελευταία απόπειρα μπας και....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...