Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τελευταία ενημέρωση του status μιας παραγγελίας που έγινε την Τρίτη είναι: 

 

Friday, November 28, 2014 Location Time Pieces 3 Departed Facility in GATWICK - UK GATWICK - UK 06:35

1 Pieces

 

Είναι νορμάλ 3 μέρες στο ίδιο στάδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάποιο καλο ζευγάρι ισοθερμικες κάλτσες έχετε να προτείνετε; Ακόμα και για καθημερινή χρήση. Ευχαριστώ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Θεωρώ τις Βridgedale τις κορυφαίες.  Ρίξε μια ματιά, αξίζουν.

http://www.sportsdirect.com/SearchResults?DescriptionFilter=Bridgedale

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τη συγκεκριμενη σελιδα.Τι προαλλες εκανα μια παραγγελια 150 ευρω απο SportsDirect και προσπαθουσα να πληρωσω με χρεωστικη καρτα.Αφου δοκιμασα 2 χρεωστικες,μια της Πειραως και μια της Alphabank δεν με αφησε με καμοια να γινει η πληρωμη.Ετσι αναγκαστηκα να πληρωσω μεσω paypal.Ενω αρχικα η παραγγελια εγινε επειτα απο 2 μερες μου στελνουν email που ελεγε:

Dear Vasilis ....., Unfortunately the items listed below are no longer in stock. As a result we have had to cancel these items from your order. You will not be charged for any of these items. Please accept our apologies for the inconvenience caused by this matter.                                
Cancelled - Unable To Authorise Payment,
these items have been cancelled from your order.

Δε με χρεωσαν αλλα τα χρηματα εχουν μεινει στην paypal και ειναι ακομα στην κατασταση pending.Προσπαθω να κανω withdraw τα χρηματα αλλα μου ζηταει εναν IBAN κωδικο.Πιστευετε πως με τον ΙΒΑΝ κωδικο θα παρω πισω τα χρηματα?Και μηπως γνωριζετε γιατι δε με αφηνει να κανω την παραγγελια ?δηλαδη εχει να κανει με την τραπεζα που ισως δεν επιτρεπει διασυνοριακες συναλλαγες?Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο.

 

Βασίλη, σου ακύρωσαν μόνο κάποια είδη απο την παραγγελία σου και όχι ολόκληρη την παραγγελία. Η Συναλλαγή στο paypal παραμένει σε κατάσταση pending όσο η παραγγελία σου βρίσκεται στο στάδιο της επεξεργασίας. Μόλις αλλάξει το status της παραγγελίας ( Αυτό θα το δεις απο το ιστορικό των παραγγελιών σου στο sportsdirect ) και γίνει awaiting courier pickup, τότε θα αλλάξει και το status στο paypal σε completed ( εκείνη την στιγμή θα πάρουν τα χρήματα σου ) και μετά λογικά θα πρέπει να γίνει το refund της αξίας των προιόντων που αφαίρεσαν απο την παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση που μου έστειλε η υπάλληλος είναι αυτή:

For every 60€ or multiples therefore spent in an order then a voucher will be issued. If the order placed qualifies for the offer then we will endeavour to send the voucher to you either on but not before Tuesday 2nd of December 2014 or after the order has been despatched.

Kind regards,

Sally

60Ε μαζί με τα μεταφορικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη, σου ακύρωσαν μόνο κάποια είδη απο την παραγγελία σου και όχι ολόκληρη την παραγγελία. Η Συναλλαγή στο paypal παραμένει σε κατάσταση pending όσο η παραγγελία σου βρίσκεται στο στάδιο της επεξεργασίας. Μόλις αλλάξει το status της παραγγελίας ( Αυτό θα το δεις απο το ιστορικό των παραγγελιών σου στο sportsdirect ) και γίνει awaiting courier pickup, τότε θα αλλάξει και το status στο paypal σε completed ( εκείνη την στιγμή θα πάρουν τα χρήματα σου ) και μετά λογικά θα πρέπει να γίνει το refund της αξίας των προιόντων που αφαίρεσαν απο την παραγγελία.

 

Τελικα εχεις δικιο τωρα ειδα το order status στο sportsdirect..αλλα μου φαινεται περιεργο που 8 πραγματα ηταν out of stock ξαφνικα ενω στην αρχη μπορουσα να τα επιλεξω και νομισα πως εχει να κανει με την τραπεζα..

Επισης στο order status μου λεει cancelled ενω στο total εχει ενα μερος του ποσου που σημαινει οτι εγινε η παραγγελια για το 1 απο τα 8 πραγματα που παραγγειλα.Γιατι λεει ομως το order status :cancelled αν δεν εχουν ακυρωθει ολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εχεις δικιο τωρα ειδα το order status στο sportsdirect..αλλα μου φαινεται περιεργο που 8 πραγματα ηταν out of stock ξαφνικα ενω στην αρχη μπορουσα να τα επιλεξω και νομισα πως εχει να κανει με την τραπεζα..

Επισης στο order status μου λεει cancelled ενω στο total εχει ενα μερος του ποσου που σημαινει οτι εγινε η παραγγελια για το 1 απο τα 8 πραγματα που παραγγειλα.Γιατι λεει ομως το order status :cancelled αν δεν εχουν ακυρωθει ολα?

Ότι κι αν έχει συμβεί, από την στιγμή που θα παραλαβεις μόνο 1 προϊόν, δεν σε συμφέρει να πληρώσεις τόσα μεταφορικά.

Ζήτησε τους να ακυρώσουν όλη την παραγγελία. Εκτός αν δεν σε ενοχλεί να σου βγει ο κούκος αηδόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι κι αν έχει συμβεί, από την στιγμή που θα παραλαβεις μόνο 1 προϊόν, δεν σε συμφέρει να πληρώσεις τόσα μεταφορικά.

Ζήτησε τους να ακυρώσουν όλη την παραγγελία. Εκτός αν δεν σε ενοχλεί να σου βγει ο κούκος αηδόνι.

Ναι ηδη τους εχω στειλει 3 email για ακυρωση της παραγγελιας και περιμενω απαντηση.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα 2 ζευγάρια παπούτσια αλλά μου είναι μεγάλα και θα ήθελα να τα επιστρέψω. Τα ξαναπάω πίσω στην μεταφορική και τα στέλνουνε πίσω με δική μου χρέωση; Πρέπει να κάνω κάτι άλλο; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ηδη τους εχω στειλει 3 email για ακυρωση της παραγγελιας και περιμενω απαντηση.Ευχαριστω.

 

Στείλε τους το transaction ID. Θα το δεις όταν πατήσεις στο details της συναλλαγής μέσα απο το paypal. Αν δεν αλλάξει στο paypal το status της συναλλαγής σε cancelled δεν έχει ακυρωθεί τίποτα και τα χρήματα σου παρόλο που δεν τα έχουν τραβήξει, θα είναι δεσμευμένα, αν δεν γίνει η ακύρωση.

Καλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα 2 ζευγάρια παπούτσια αλλά μου είναι μεγάλα και θα ήθελα να τα επιστρέψω. Τα ξαναπάω πίσω στην μεταφορική και τα στέλνουνε πίσω με δική μου χρέωση; Πρέπει να κάνω κάτι άλλο; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

 

Δεν σε συμφέρει να κάνεις την επιστροφή με ιδιωτική courier. Μόνο συστημένο ελτά, αλλά και πάλι για δυο ζευγάρια παπούτσια, το βάρος και ο όγκος θα είναι μεγάλο και πάλι θα είναι ασύμφορο. Δες στο περιγυρο σου, μήπως τα θέλει κάποιος, να τα μεταπωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε τους το transaction ID. Θα το δεις όταν πατήσεις στο details της συναλλαγής μέσα απο το paypal. Αν δεν αλλάξει στο paypal το status της συναλλαγής σε cancelled δεν έχει ακυρωθεί τίποτα και τα χρήματα σου παρόλο που δεν τα έχουν τραβήξει, θα είναι δεσμευμένα, αν δεν γίνει η ακύρωση.

 

 

Οκ τους εστειλα και το transaction ID και τωρα που μπηκα στον Profile μου στο PayPal αντι για pending τωρα μου λεει cancelled αλλα γιατι ακομα δε μπορω να κανω τα χρηματα withdraw στην τραπεζα?πρεπει να περιμενω και αλλο ή να κανω κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ τους εστειλα και το transaction ID και τωρα που μπηκα στον Profile μου στο PayPal αντι για pending τωρα μου λεει cancelled αλλα γιατι ακομα δε μπορω να κανω τα χρηματα withdraw στην τραπεζα?πρεπει να περιμενω και αλλο ή να κανω κατι?

 

Οταν σε μένα έγινε ακύρωση παραγγελίας, τα χρήματα αποδεσμεύτηκαν μετά απο 4 μέρες. Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση που μου έστειλε η υπάλληλος είναι αυτή:

For every 60€ or multiples therefore spent in an order then a voucher will be issued. If the order placed qualifies for the offer then we will endeavour to send the voucher to you either on but not before Tuesday 2nd of December 2014 or after the order has been despatched.

Kind regards,

Sally

60Ε μαζί με τα μεταφορικά?

κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...